مشاوره روانشناسی بی خوابی مشاوره روانشناسی بی خوابی .

مشاوره روانشناسی بی خوابی

درمان وسواس | وسواس درمان قطعی دارد؟

5 / 5 ( 1 امتیاز )

شاید شنیده شید که مان وسواس فکری و عملی امری غیر ممکن است و یا این که به صورت کامل مان نخواهد شد و از این قبیل صحبت ها. اما خب ید بدانید که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد بلکه حقیقت این است که وسواس یک بیماری مان طولانی مدت است و برای این که بتوانید انواع مختلف این بیماری را مان کنید ید مو به مو و دقت تمامی دستورالعمل ها را دنل کنید.

قبل از هر چیز ید بدانید اولین قدم مشاوره وسواس برای شروع مان تشخیص ست است. شاید واقعا شما مبتلا به وسواس فکری و عملی نشید و نوع دیگری از وسواس که بسیار به وسواس فکری و عملی شبیه است دچار شده شید. بنابراین اولین قدم برای یک مان موثر، تشخیص ست است.

این مقاله ما مرحله به مرحله شما را انواع مان های این بیماری آشنا می کنیم.

روان مانی برای وسواس فکری و عملی

‍خب ابتدا از همه این جا براین روش های مختلف روان مانی وسواس فکری و عملی را توضیح می دهیم. به طور عمده این روش ها به دو دسته: مان شناختی- رفری( CBT) و قرار گرفتن معرض و جلوگیری از پاسخ( ERP) تقسیم می شوند. این مان ها توجه به سطح بیماری و علایم آن مورد استفاده قرار می گیرند.

جالب است بدانید بیمارانی که هر دوی این روش ها به کار گرفته شده است حدود 60 صد از میزان تکرار رفرهای وسواسی کاسته شده است.

مان شناختی- رفری( CBT)

برای اکثر مبتلایان به وسواس فکری و عملی روش مانی شناختی- رفری( CBT) به کار گرفته می شود. این روش مان یکی از گسترده ترین روش های مانی است که علاوه بر وسواس فکری و عملی برای سایر وسواس ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته دقت داشته شید این که این روش یکی از گسترده ترین روش های مانی برای این وسواس می شد اما روش ساده ای نیست و حتما نیاز است حضور یک متخصص انجام شود.

بیشتر بخوانید:

وسواس پاکیزگی و نجسی

اختلال وسواس موکنی

راه های مان وسواس شستشو

مان شناختی- رفری بسیار موثر است ولی مشکل آن این است که بسیار هزینه بر است. زیرا اگر نخواهید به بیمارسن بروید، ید کار خود را یک متخصص مانگر منزلن انجام دهید که هزینه آن بسیار زیاد است زیرا برای مان کامل ید مدت زمان زیادی تحت مان شید. اخیرا برای کاهش هزینه ها کلینیک ها و بیمارسن ها طرحی تحت عنوان مان دسته جمعی وسواس فکری و عملی را عملیاتی کرده اند. بر اساس این طرح چند نفر که از این نوع وسواس رنج می برند می توانند یک کلاس تشکیل دهند و فقط از یک مانگر استفاده کنند. بدین ترتیب هزینه تمام شده برای هر فرد بسیار کمتر از تمرین خصوصی خواهد بود. علاوه بر مسائل مادی دانشمندان کشف کرده اند که کار کردن به روش های گروهی می تواند بسیار موثرتر از تحت مان قرار گرفتن به صورت فردی شد.

و نهایت ید بدانید که روش مانی شناختی- مانی اکثر موارد دفتر شخص مانگر به صورت هفتگی برگزار می شود و شما ید آموخته های خود را طول هفته منزل تمرین کنید. البته موارد حاد تر این بیماری توجه به تشخیص پزشک می تواند تعداد جلسات هفتگی بیشتر شود.

چگونه مان شناختی- رفری عث مان وسواس فکری و عملی می شود؟

اول از همه ید بدانید اساس کار این روش تمرکز بر روی افکار منفی می شد. یعنی این که سعی می کند افکار منفی شما را افکار مثبت جایگزین کند. گاهی اوقات ممکن است یک سری از افکار که شاید برای اکثر افراد اهمیت خاصی نداشته شد برای شما بسیار مهم شود و ذهن شما را برای مدت ها گیر کند. بگذارید یک مثال این موضوع را برای شما روشن کنم:

فرض کنید دوست شما بدون این که توجهی به شما بکند از کنار شما بگذرد، شما ممکن است خود فکر بکنید:

« اوه! حسین از من دلخور است یا من مشکل دارد به همین دلیل به من سلام نکرد»

و این موضوع به ناگهان بسیار پررنگ و اهمیت جلوه کند. این جا است که متخصص روان مانی به شما می آموزد که این فکر منفی را ایده های مثبت جایگزین کنید. به عنوان مثال موقعیت لا شما می توانید به این موضوع فکر کنید که:

« شاید چیزی ذهن حسین را گیر کرده است و من نمی دانم چیست».

انجام دادن همین کار قدم بسیار بزرگی به سوی مان وسواس فکری است. مان وسواس فکری بسیار اهمیت دارد زیرا همین افکار می تواند رفر شما اطرافیان بسیار ثیر گذار شد و شما به شکل بدی به آن ها واکنش نشان بدهید صورتی که ممکن است اصلا مسئله خاصی اتفاق نیفده شد. مرحله پیشرفته تر این بیماری شخص متوجه غیرعادی بودن تفکرات خود می شود و همین موضوع عث می شود که بت چنین افکاری خود را سرزنش کند که این صورت ید سریعا برای آغاز روند مانی خود یک مانگر صحبت کند.

روش مانی حساسیت زدایی منظم( ERP)

قرار گرقتن معرض و جلوگیری از پاسخ( ERP) به نحوای زیر شاخه مان شناختی- رفری محسوب می شود اما چون از اهمیت لایی برخوردار است به صورت یک روش جداگانه نظر گرفته می شود.

این روش مانگر سعی می کند که افراد دارای وسواس را شرایطی قرار بدهد که صورت معمول وسواس این افراد عود می کند و عث افزایش اضطراب و استرس این افراد می شود. شرایط توجه به سطح بیماری افراد نظر گرفته می شود. نکته بسیار مهمی که مانگرید حتما آن را رعایت کند این است که وقتی که خود بیمار تمایل به انجام کاری نداشته شد نید او را مجبور به واکنش کند.

چگونه روش قرار گرفتن معرض و جلوگیری از پاسخ( ERP) عث مان وسواس فکری و عملی می شود؟

 • اولین قدم این مان این است شما تمامی شرایطی که عث ایجاد استرس شما می شوند را به طور کامل برای مانگر خود توصیف کنید.

بعد از آن مانگر کمک شما مواردی را که برای او شرح داده اید اولویت بندی می کند. رتبه اول موردی که کمتر شما را اذیت می کند و مورد آخر موردی که عث می شود شما از ترس و اضطراب سکته کنید!

 • مرحله بعد مانگر از شما می خواهد که آسان ترین آن ها شروع کنید، یعنی ید معرض آن ترس قرار بگیرید. بگذارید یک مثال برای شما توضیح بدهم.

فرض کنید که از آلوده شدن توسط میکروب ها مکان های عمومی ترس دارید. این موقع مانگرشما یک تمرین را نظر می گیرد که ید به صورت موفقیت آمیز آن را پشت سر بگذارید.

برای مثال این جا تمرین شما این است که به یک دستگیره یک مکان عمومی دست بزنید. این جا شما مرحله اول یعنی قرار گرفتن معرض را پشت سر گذاشته اید. حال نوبت آن می رسد که جلوگیری از پاسخ را انجام دهید. اگر معمولا پاسخ شما این بوده است که پس از تماس دستگیره به سرعت دست خود را بشویید، این جا مانگر از شما می خواهد که قبل از شستن دست هاین مدتی را صبر کنید. شما ید این تمرین را رها و رها تکرار کنید و هر ر که این کار را انجام می دهید مانگره از شما می خواهد زمان بیشتری را صبر کنید. طی انجام دادن مکرر این تمرین شما یاد می گیرید که چگونه احساس خود را نسبت به این جور موارد کنترل کنید.

ثیر مان حساسیت زدایی منظم

شاید عجیب به نظر برسد که این روش چگونه موثر است اما جالب است بدانید به خیر انداختن واکنش معمول خود مغز یاد می گیرد که این شرایط برای شما خطرناک نیست و اگر عکس العمل همیشگی را نشان ندهید ز هم هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد. بگذارید برای ملموس تر شدن این موضوع براین مثالی بزنم.

فرض کنید که به یکره استخر آب سرد شیرجه زده اید ابتدا ممکن است بسیار سردن شود و شروع به لرزیدن کنید اما همین که کمی می گذرد شرایط برای شما طبیعی خواهد شد. به مرور زمان شدت علایمن کم تر و کم تر خواهد شد جایی که اصلا به آن ها اهمیت ندهید. این صورت مانگر بر روی اعتماد به نفس شما کار می کند از عدم زگشت به شرایط قبل اطمینان حاصل کند.

روش مانی تصویر سازی ذهنی( IE)

گاهی اوقات ممکن است شخص تحت مان بسیار مضطرب شد و یا شرایط برای انجام دادن برخی امور مناسب نشد بنابراین مانگره گر تصمیم می گیرد از روش های مبتنی بر ذهن و تخیل برای مان استفاده کند. این روش شرایطی را به وجود می آورد که برای شخص استرس زا است بنابراین از شخص می خواهد رفر خودش را این موقعیت شرح دهد. اوایل شخص بیمار سطح اضطراب لایی دارد حتی تفکر کردن مورد آن موقعیت ولی پس از مدتی می آموزد تفکرات خود را کنترل کند سطح استرس او به مراتب کمتر می شود. این روش بیشتر مان وسواس فکری کار برد دارد. البته دقت داشته شید این روش به میزان حالت حقیقی آن موثر نیست.

تمرین معکوس کردن عادت ها

از این روش بیشتر برای مان تیک های ناشی از وسواس فکری و عملی استفاده می شود. ابتدا مانگر قرار دادن شخص معرض موقعیت هایی که استرس زا هستند به دقت رفر شخص را زیر نظر می گیرد بتواند تیک های او را شناسایی کند. این امر حد زیادی به همکاری خود شخص بستگی دارد زیرا برخی از تیک ها به راحتی قابل تشخیص نیستند. پس از شناسایی تیک، مانگر بسیار دقت نحوه بروز تیک را آنالیز می کند، او می خواهد بداند تیک چه موقعیت هایی و به چه شکل بروز می کند. پس از بررسی کامل این موضوعات مانگر دو موضع برابر آن می گیرد:

مراحل مان وسواس عملی

 1. سعی می کند به شخص بیمار بیاموزد که به طریقی از بروز تیک جلوگیری کند.

به طور مثال اگر شخص عادت داشته شد به موقع اضطراب لب خود را بخورد، این جور مواقع مانگر می گوید شخص سفت کردن عضلات دور لب و دهان خود مانع از انجام این تیک شود. وقتی شخص این کار مانع از انجام تیک بشود طی مدت زمان طولانی این تیک از بین خواهد رفت.

 1. روش دوم این است که معکوس این تیک انجام شود.

شاید احمقانه به نظر برسد ولی برخی از انواع وسواس فکری و عملی موثرترین روش است. به عنوان مثال وسواس تقارن که یکی از انواع وسواس فکری عملی است شاید شخص بیمار عادت داشته شد همیشه لیوان را دست راست بلند کند و روی این موضوع بسیار حساس شد اما این جا مانگره گر از او می خواد از این پس این کار را دست مخالف انجام دهد. همین موضوع عث می شود شخص دیگر به این که کدام دست لیوار را بلند می کند اهمیت ندهد.

همانطور که واضح است بر خلاف تصویر سازی ذهنی این روش بیشتر مان وسواس عملی موثر است.

دقت داشته شید که انواع روش های روان مانی برای مان وسواس بسیار روش های وقت گیری هستند و نمی توان همه ی آن ها را حضور مانگره گر انجام داد . به همین دلیل نیاز است تمرینات خانه نیز به صورت جدی پیگیری شوند.

دارو مانی برای وسواس

متخصصین معمولا کمتر از دارو مانی برای مان وسواس فکری و عملی استفاده می کنند زیرا دارو ها عوارض زیادی دارند و بسیار سالم تر است از روش های روانی برای مان این بیماری استفاده شود، اما این حال گاهی اوقات مان های دارویی نیازمند است یا به صورت مستقل یا همراه روش های روان مانی استفاده شوند.

وسواس فکری و عملی داروی به خصوصی ندارد و بیشتر مان های دارویی مربوط به این بیماری از داروهای دیگر بیماری ها استفاده می شود. به عنوان مثال داروهای ضد افسردگی یکی از رایج ترین دارو هایی است که تجویز می شوند.

یکی از رایج ترین مان های دارویی که توسط سازمان غذا و دارو( FDA) یید شده است، استفاده از سروتونین ها می شد. سروتونین ها داروهایی هستند که برای مان افسردگی استفاده می شوند و معمولا اگر متخصص بخواهد برای فرد مبتلا به وسواس فکری و عملی دارویی تجویز کند ابتدا به سراغ سروتونین ها می رود.

علاوه بر سروتونین ها که خاصیت ضد افسردگی دارند مان موثر دیگر استفاده از داروهای ضد اضطراب می شد. گاهی اوقات ممکن است علایم وسواس شخص بیشتر منجر به اضطراب او سطوح مختلف شود این هنگام متخصص داروهایی تجویز می کند که اضطراب شخص را کاهش دهد.

بعضی از موارد ممکن است استفاده از یک دارو موثر نشد و نتیجه مطلوب ما بدست نیاید، این جور مواقع از دو یا چند دارو به طور همزمان استفاده می شود. تحقیقات نشان داده است این کار بسیار موثر است مخصوصا کسانی که روش های اسندارد بر روی آن ها ثیر چندانی ندارد.

خدمات مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مان وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Obsessive-compulsive disorder (OCD) – Diagnosis and …

برای مشاوره زمینه مان وسواس | وسواس مان قطعی دارد؟

از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از

09353000102 تماس بگیرید

? صبح ?? شب

حتی ایام تعطیل

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۳۵:۵۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

درمان وسواس | وسواس درمان قطعی دارد؟

5 / 5 ( 1 امتیاز )

شاید شنیده شید که مان وسواس فکری و عملی امری غیر ممکن است و یا این که به صورت کامل مان نخواهد شد و از این قبیل صحبت ها. اما خب ید بدانید که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد بلکه حقیقت این است که وسواس یک بیماری مان طولانی مدت است و برای این که بتوانید انواع مختلف این بیماری را مان کنید ید مو به مو و دقت تمامی دستورالعمل ها را دنل کنید.

قبل از هر چیز ید بدانید اولین قدم مشاوره وسواس برای شروع مان تشخیص ست است. شاید واقعا شما مبتلا به وسواس فکری و عملی نشید و نوع دیگری از وسواس که بسیار به وسواس فکری و عملی شبیه است دچار شده شید. بنابراین اولین قدم برای یک مان موثر، تشخیص ست است.

این مقاله ما مرحله به مرحله شما را انواع مان های این بیماری آشنا می کنیم.

روان مانی برای وسواس فکری و عملی

‍خب ابتدا از همه این جا براین روش های مختلف روان مانی وسواس فکری و عملی را توضیح می دهیم. به طور عمده این روش ها به دو دسته: مان شناختی- رفری( CBT) و قرار گرفتن معرض و جلوگیری از پاسخ( ERP) تقسیم می شوند. این مان ها توجه به سطح بیماری و علایم آن مورد استفاده قرار می گیرند.

جالب است بدانید بیمارانی که هر دوی این روش ها به کار گرفته شده است حدود 60 صد از میزان تکرار رفرهای وسواسی کاسته شده است.

مان شناختی- رفری( CBT)

برای اکثر مبتلایان به وسواس فکری و عملی روش مانی شناختی- رفری( CBT) به کار گرفته می شود. این روش مان یکی از گسترده ترین روش های مانی است که علاوه بر وسواس فکری و عملی برای سایر وسواس ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته دقت داشته شید این که این روش یکی از گسترده ترین روش های مانی برای این وسواس می شد اما روش ساده ای نیست و حتما نیاز است حضور یک متخصص انجام شود.

بیشتر بخوانید:

وسواس پاکیزگی و نجسی

اختلال وسواس موکنی

راه های مان وسواس شستشو

مان شناختی- رفری بسیار موثر است ولی مشکل آن این است که بسیار هزینه بر است. زیرا اگر نخواهید به بیمارسن بروید، ید کار خود را یک متخصص مانگر منزلن انجام دهید که هزینه آن بسیار زیاد است زیرا برای مان کامل ید مدت زمان زیادی تحت مان شید. اخیرا برای کاهش هزینه ها کلینیک ها و بیمارسن ها طرحی تحت عنوان مان دسته جمعی وسواس فکری و عملی را عملیاتی کرده اند. بر اساس این طرح چند نفر که از این نوع وسواس رنج می برند می توانند یک کلاس تشکیل دهند و فقط از یک مانگر استفاده کنند. بدین ترتیب هزینه تمام شده برای هر فرد بسیار کمتر از تمرین خصوصی خواهد بود. علاوه بر مسائل مادی دانشمندان کشف کرده اند که کار کردن به روش های گروهی می تواند بسیار موثرتر از تحت مان قرار گرفتن به صورت فردی شد.

و نهایت ید بدانید که روش مانی شناختی- مانی اکثر موارد دفتر شخص مانگر به صورت هفتگی برگزار می شود و شما ید آموخته های خود را طول هفته منزل تمرین کنید. البته موارد حاد تر این بیماری توجه به تشخیص پزشک می تواند تعداد جلسات هفتگی بیشتر شود.

چگونه مان شناختی- رفری عث مان وسواس فکری و عملی می شود؟

اول از همه ید بدانید اساس کار این روش تمرکز بر روی افکار منفی می شد. یعنی این که سعی می کند افکار منفی شما را افکار مثبت جایگزین کند. گاهی اوقات ممکن است یک سری از افکار که شاید برای اکثر افراد اهمیت خاصی نداشته شد برای شما بسیار مهم شود و ذهن شما را برای مدت ها گیر کند. بگذارید یک مثال این موضوع را برای شما روشن کنم:

فرض کنید دوست شما بدون این که توجهی به شما بکند از کنار شما بگذرد، شما ممکن است خود فکر بکنید:

« اوه! حسین از من دلخور است یا من مشکل دارد به همین دلیل به من سلام نکرد»

و این موضوع به ناگهان بسیار پررنگ و اهمیت جلوه کند. این جا است که متخصص روان مانی به شما می آموزد که این فکر منفی را ایده های مثبت جایگزین کنید. به عنوان مثال موقعیت لا شما می توانید به این موضوع فکر کنید که:

« شاید چیزی ذهن حسین را گیر کرده است و من نمی دانم چیست».

انجام دادن همین کار قدم بسیار بزرگی به سوی مان وسواس فکری است. مان وسواس فکری بسیار اهمیت دارد زیرا همین افکار می تواند رفر شما اطرافیان بسیار ثیر گذار شد و شما به شکل بدی به آن ها واکنش نشان بدهید صورتی که ممکن است اصلا مسئله خاصی اتفاق نیفده شد. مرحله پیشرفته تر این بیماری شخص متوجه غیرعادی بودن تفکرات خود می شود و همین موضوع عث می شود که بت چنین افکاری خود را سرزنش کند که این صورت ید سریعا برای آغاز روند مانی خود یک مانگر صحبت کند.

روش مانی حساسیت زدایی منظم( ERP)

قرار گرقتن معرض و جلوگیری از پاسخ( ERP) به نحوای زیر شاخه مان شناختی- رفری محسوب می شود اما چون از اهمیت لایی برخوردار است به صورت یک روش جداگانه نظر گرفته می شود.

این روش مانگر سعی می کند که افراد دارای وسواس را شرایطی قرار بدهد که صورت معمول وسواس این افراد عود می کند و عث افزایش اضطراب و استرس این افراد می شود. شرایط توجه به سطح بیماری افراد نظر گرفته می شود. نکته بسیار مهمی که مانگرید حتما آن را رعایت کند این است که وقتی که خود بیمار تمایل به انجام کاری نداشته شد نید او را مجبور به واکنش کند.

چگونه روش قرار گرفتن معرض و جلوگیری از پاسخ( ERP) عث مان وسواس فکری و عملی می شود؟

 • اولین قدم این مان این است شما تمامی شرایطی که عث ایجاد استرس شما می شوند را به طور کامل برای مانگر خود توصیف کنید.

بعد از آن مانگر کمک شما مواردی را که برای او شرح داده اید اولویت بندی می کند. رتبه اول موردی که کمتر شما را اذیت می کند و مورد آخر موردی که عث می شود شما از ترس و اضطراب سکته کنید!

 • مرحله بعد مانگر از شما می خواهد که آسان ترین آن ها شروع کنید، یعنی ید معرض آن ترس قرار بگیرید. بگذارید یک مثال برای شما توضیح بدهم.

فرض کنید که از آلوده شدن توسط میکروب ها مکان های عمومی ترس دارید. این موقع مانگرشما یک تمرین را نظر می گیرد که ید به صورت موفقیت آمیز آن را پشت سر بگذارید.

برای مثال این جا تمرین شما این است که به یک دستگیره یک مکان عمومی دست بزنید. این جا شما مرحله اول یعنی قرار گرفتن معرض را پشت سر گذاشته اید. حال نوبت آن می رسد که جلوگیری از پاسخ را انجام دهید. اگر معمولا پاسخ شما این بوده است که پس از تماس دستگیره به سرعت دست خود را بشویید، این جا مانگر از شما می خواهد که قبل از شستن دست هاین مدتی را صبر کنید. شما ید این تمرین را رها و رها تکرار کنید و هر ر که این کار را انجام می دهید مانگره از شما می خواهد زمان بیشتری را صبر کنید. طی انجام دادن مکرر این تمرین شما یاد می گیرید که چگونه احساس خود را نسبت به این جور موارد کنترل کنید.

ثیر مان حساسیت زدایی منظم

شاید عجیب به نظر برسد که این روش چگونه موثر است اما جالب است بدانید به خیر انداختن واکنش معمول خود مغز یاد می گیرد که این شرایط برای شما خطرناک نیست و اگر عکس العمل همیشگی را نشان ندهید ز هم هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد. بگذارید برای ملموس تر شدن این موضوع براین مثالی بزنم.

فرض کنید که به یکره استخر آب سرد شیرجه زده اید ابتدا ممکن است بسیار سردن شود و شروع به لرزیدن کنید اما همین که کمی می گذرد شرایط برای شما طبیعی خواهد شد. به مرور زمان شدت علایمن کم تر و کم تر خواهد شد جایی که اصلا به آن ها اهمیت ندهید. این صورت مانگر بر روی اعتماد به نفس شما کار می کند از عدم زگشت به شرایط قبل اطمینان حاصل کند.

روش مانی تصویر سازی ذهنی( IE)

گاهی اوقات ممکن است شخص تحت مان بسیار مضطرب شد و یا شرایط برای انجام دادن برخی امور مناسب نشد بنابراین مانگره گر تصمیم می گیرد از روش های مبتنی بر ذهن و تخیل برای مان استفاده کند. این روش شرایطی را به وجود می آورد که برای شخص استرس زا است بنابراین از شخص می خواهد رفر خودش را این موقعیت شرح دهد. اوایل شخص بیمار سطح اضطراب لایی دارد حتی تفکر کردن مورد آن موقعیت ولی پس از مدتی می آموزد تفکرات خود را کنترل کند سطح استرس او به مراتب کمتر می شود. این روش بیشتر مان وسواس فکری کار برد دارد. البته دقت داشته شید این روش به میزان حالت حقیقی آن موثر نیست.

تمرین معکوس کردن عادت ها

از این روش بیشتر برای مان تیک های ناشی از وسواس فکری و عملی استفاده می شود. ابتدا مانگر قرار دادن شخص معرض موقعیت هایی که استرس زا هستند به دقت رفر شخص را زیر نظر می گیرد بتواند تیک های او را شناسایی کند. این امر حد زیادی به همکاری خود شخص بستگی دارد زیرا برخی از تیک ها به راحتی قابل تشخیص نیستند. پس از شناسایی تیک، مانگر بسیار دقت نحوه بروز تیک را آنالیز می کند، او می خواهد بداند تیک چه موقعیت هایی و به چه شکل بروز می کند. پس از بررسی کامل این موضوعات مانگر دو موضع برابر آن می گیرد:

مراحل مان وسواس عملی

 1. سعی می کند به شخص بیمار بیاموزد که به طریقی از بروز تیک جلوگیری کند.

به طور مثال اگر شخص عادت داشته شد به موقع اضطراب لب خود را بخورد، این جور مواقع مانگر می گوید شخص سفت کردن عضلات دور لب و دهان خود مانع از انجام این تیک شود. وقتی شخص این کار مانع از انجام تیک بشود طی مدت زمان طولانی این تیک از بین خواهد رفت.

 1. روش دوم این است که معکوس این تیک انجام شود.

شاید احمقانه به نظر برسد ولی برخی از انواع وسواس فکری و عملی موثرترین روش است. به عنوان مثال وسواس تقارن که یکی از انواع وسواس فکری عملی است شاید شخص بیمار عادت داشته شد همیشه لیوان را دست راست بلند کند و روی این موضوع بسیار حساس شد اما این جا مانگره گر از او می خواد از این پس این کار را دست مخالف انجام دهد. همین موضوع عث می شود شخص دیگر به این که کدام دست لیوار را بلند می کند اهمیت ندهد.

همانطور که واضح است بر خلاف تصویر سازی ذهنی این روش بیشتر مان وسواس عملی موثر است.

دقت داشته شید که انواع روش های روان مانی برای مان وسواس بسیار روش های وقت گیری هستند و نمی توان همه ی آن ها را حضور مانگره گر انجام داد . به همین دلیل نیاز است تمرینات خانه نیز به صورت جدی پیگیری شوند.

دارو مانی برای وسواس

متخصصین معمولا کمتر از دارو مانی برای مان وسواس فکری و عملی استفاده می کنند زیرا دارو ها عوارض زیادی دارند و بسیار سالم تر است از روش های روانی برای مان این بیماری استفاده شود، اما این حال گاهی اوقات مان های دارویی نیازمند است یا به صورت مستقل یا همراه روش های روان مانی استفاده شوند.

وسواس فکری و عملی داروی به خصوصی ندارد و بیشتر مان های دارویی مربوط به این بیماری از داروهای دیگر بیماری ها استفاده می شود. به عنوان مثال داروهای ضد افسردگی یکی از رایج ترین دارو هایی است که تجویز می شوند.

یکی از رایج ترین مان های دارویی که توسط سازمان غذا و دارو( FDA) یید شده است، استفاده از سروتونین ها می شد. سروتونین ها داروهایی هستند که برای مان افسردگی استفاده می شوند و معمولا اگر متخصص بخواهد برای فرد مبتلا به وسواس فکری و عملی دارویی تجویز کند ابتدا به سراغ سروتونین ها می رود.

علاوه بر سروتونین ها که خاصیت ضد افسردگی دارند مان موثر دیگر استفاده از داروهای ضد اضطراب می شد. گاهی اوقات ممکن است علایم وسواس شخص بیشتر منجر به اضطراب او سطوح مختلف شود این هنگام متخصص داروهایی تجویز می کند که اضطراب شخص را کاهش دهد.

بعضی از موارد ممکن است استفاده از یک دارو موثر نشد و نتیجه مطلوب ما بدست نیاید، این جور مواقع از دو یا چند دارو به طور همزمان استفاده می شود. تحقیقات نشان داده است این کار بسیار موثر است مخصوصا کسانی که روش های اسندارد بر روی آن ها ثیر چندانی ندارد.

خدمات مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مان وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Obsessive-compulsive disorder (OCD) – Diagnosis and …

برای مشاوره زمینه مان وسواس | وسواس مان قطعی دارد؟

از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از

09353000102 تماس بگیرید

? صبح ?? شب

حتی ایام تعطیل

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ مرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۲:۵۳:۴۱ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

بک لینک PBN چیست؟

بک لینک چیست؟

همه ما در سایت ها به لینک هایی برخورد کرده ایم که ما را به یک سایتی ارجاع میدهند. این لینک ها بک لینک نامیده میشود. معمولا این لینک ها ما را به سایت هایی ارجاع میدهند که یا سایت های مرتبط با سایت میزبان است یا دارای مطالب پرطرفدار میباشد.

بک لینک

در زمان های گذشته سایت ها میتوانستند با افزایش تعداد لینک ها اعتبارسازی نمایند. هزینه کمتری پرداخت میکردند و میتوانستند تعداد بسیار بالایی پروفایل و لینک های اسپم تهیه نمایند. اما در حال حاضر این لینک ها و بک لینک ها در گوگل جایی ندارد و گوگل به آن ها زیاد اهمیت نمی دهد و در واقع به لینک هایی که هویت بالایی دارند بیشتر اهمیت می دهد.

 

بک لینک PBN چیست؟

پی بی ان (PBN)  مخفف عبارت Private Blog Networks  می باشد.

ما برای لینک سازی به سبک  PBN نیاز به یک شبکه ی وبلاگی با هویت بالا داریم.لینک سازی پی بی ان (pbn) به صورت لایه ای میباشد.

بک لینک pbn

 

معمولا وب سایت یا وبلاگ هایی با موضوعات مختلف را برای ایجاد این ساختارها ایجاد کرده و این وبلاگ ها برای اعتبار بخشی به سایت های مورد نظر به کار میبرند. چند بک لینک ایجاد کرده و با این بک لینک ها کاربران را به سایت اصلی لینک میدهیم. با ادامه دادن این مراحل لینک ها به صورت هرمی افزایش می یابند و همین مسئله موجب شده است که به خرید بک لینک PBN شهرت یافته است .

بالا رفتن رتبه سایت

اگر بدون علم کافی شروع به اجرای PBN شوید، سایت شما به سرعت به سمت پنالتی شدن و به حذف از گوگل نزدیک می شود.

بک لینک PBN دارای انواع مختلفی میباشد. گفته میشود بیش از 200 روش برای لینک سازی وجود دارد. اما همه این روش ها ایده آل نیستند و تعداد بسیار کمی از آن دارای تاثیرات مطلوبی میباشند.

شما می توانید از پکیچ های سفارش بک لینک pbn یا سفارش رپورتاژ pbn مجموعه شیک رنک دیدن بفرمایید .

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۷:۵۱ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

رپورتاژ pbn چیست؟

در دنیای وب شناخته شده ترین بخش، بخش تبلیغات میباشد و همگان با آن سروکار داشته یا لااقل با این تبلیغات مواجه شده اند. اما این تبلیغات دیگر مثل قبل بر روی کاربران تاثیرگذار نیست و همین مسئله سبب شده است که روش های جدید تبلیغاتی در صفحات وب به کار رود. رپورتاژ آگهی پی بی ان یکی از این روش ها میباشد. رپورتاژ آگهی در سئو و افزایش رتبه سایت بیشتر کارایی دارد.

 

رپورتاژ pbn

 

رپورتاژ pbn چیست؟

 PBNمخفف عبارت Private Blog Network میباشد، این عبارت به معنی شبکه ای از سایت های معتبر است. افرادی که با اصول سئو در گوگل آشنا هستند از راه های مختلفی برای بالا رفتن سایت در گوگل استفاده می نمایند که گرفتن بک لینک PBN یکی از این راه ها میباشد.

 

 

در صورت استفاده کردن از روش های این چنینی، گوگل با استفاده از الگوریتم هایی که استفاده میکند شناسایی خواهد کرد که شما از چه ترفندهایی استفاده کرده اید و در این صورت سایت شما جریمه خواهد شد و به اصطلاح از لیست نتایج گوگل پنالتی میشود. چون گوگل در شناسایی تبلیغات متنی بسیار هوشمندانه عمل میکند اما در خرید رپورتاژ PBN دیگر گوگل به سیستم لینک سازی شما شک نخواهد کرد و به آسانی رتبه سایت قابل ارتقا خواهد بود.

 

 رپورتاژ pbn

 

روش کار pbn چگونه است؟

در طرح رپورتاژ PBN رپورتاژ ادز با تکیه بر تیم فنی و سئوکار خود بهترین روش های لینک سازی شبکه ای را از طریق رپورتاژ ارائه می نماید. در پکیج های خرید رپورتاژ PBN به هیچ عنوان مشکلی در سئوی سایت شما اتفاق نخواهد افتاد.

روش کار این گونه میباشد که سئوکاران بین سایت هایی که از نظر اتوریتی دامنه با ارزش هستند لینک سازی را به صورت شبکه ای ایجاد میکنند. در واقع طوری تنظیم می نمایند که چند سایت به یکدیگر پیوند یا لینک میشوند. این روش لینک دهی شبکه ای نام دارد. در روش لینک دهی شبکه ای در همه صفحات وب سایت، کلمات کلیدی لینک داده میشد. به همین دلیل، برای گوگل به راحتی قابل شناسایی بود. در روش رپورتاژ ادز کلمات کلیدی در همه صفحات پیوند داده نمیشوند بلکه در یک متن طولانی به عنوان رپورتاژ آگهی نوشته میشود و این روش هیچ مشکلی ایجاد نمی کند.

 

لزوم خرید رپورتاژ PBN و مزایای آن

 • رپورتاژ، یک مقاله کامل و جامع برای معرفی شماست نه صرفا یک بنر تبلیغاتی
 • نسبت به سایر روش های تبلیغاتی رپورتاژ آگهی بیشتر توجه کاربران را جلب خواهد کرد.
 • رپورتاژ، باعث کسب رتبه بهتر برای وب سایت شما خواهد شد.
 • پس از درج آگهی شما هم یک نوع بازاریابی برای سایت شما خواهد شد و هم رتبه سایت بالا میرود.
 • رپورتاژ آگهی شما هیچوقت حذف نخواهد شد. یعنی رپورتاژ آگهی شما دائمی خواهد بود. این دائمی بودن سبب میشود که در مدت زمان طولانی رتبه سایت شما بالا برود.
 • برای رپورتاژ PBN نسبت به بقیه روش ها هزینه کمتری صرف خواهد شد. یعنی با صرف کمترین هزینه بهترین نتیجه را از آن سایت خود خواهید کرد.

​و در آخر 2 لینک برای خرید رپورتاژ پی بی ان مجموعه معتبر و با سابقه شیک رنک معرفی می گردد :

 

1-

https://www.chicrank.com/reportage.php

2-

https://www.chicrank.com/reporter.php

 

 

منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۲۴:۴۱ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

کنترل خشم در خانواده|چگونه آب بر خشم های خانواده بریزیم!

5 / 5 ( 1 امتیاز )

خانواده از دیرز محل امنیت و آرامش برای مردم بوده و هنوز هم هست. اگر به هر دلیلی آرامش این کانون متزلزل گردد، آرامش و آسایش افراد خانواده از بین می رود. خانواده اولین جایی است که افراد آن رشد می کنند و به لندگی می رسند. کودکان خانواده چشم ز می کنند و همه ی یدها و نیدهای اولیه ی زندگی را آنجا می آموزند. کودکان پیشرفت و ترقی خود را از خانواده آغاز می کنند و چنانچه ناامنی و تزلزل خانواده وجود داشته شد، مسلما آینده ی فرزندان نیز گاها دستخوش تغییرات غیرقابل جبرانی خواهد شد.

یکی از نابهنجاری هایی که ممکن است خانواده ها ایجاد شود و گاه مدت ها قی بماند، وجود خشم خانواده است. وجود خشم خانواده از نظر مشاوره خانواده می ند علل مختلفی داشته شند که زیر به چند مورد از آنها اشاره می شود.

 1. اولین حسی که می تواند عث ایجاد خشم فرد شود، وجود ناکامی است. زمانی که فرد دچار حس ناکامی گردد، دست به هر ترفندی می زند بتواند به خواسته ی ونی اش برسد و یکی از این ترفندها توسل جستن به حربه ی خشم است.
 2. عامل دیگر می تواند انتقال خشم میان اعضای خانواده شد. وقتی که فردی خشمگین شد، قاعد این خشم را به دیگر اعضا نیز منتقل می کند. خشم اعضای خانواده کم کم به جامعه نیز انتقال پیدا می کند و اگر این خشم به ستی کنترل نشود، نتیج جامعه ای خشمگین روبرو می شویم.
 3. علل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زیادی هم برای بروز خشم افراد اثرگذار است، که هریک از آنها خود به تنهایی زمینه ی بحث های زیادی ره ی موضوع دارد.

مدیریت خشم خانواده

حال سوال این است که چنانچه تنش خانواده به وجود آمده و نهادینه شده شد، برای کنترل و مدیریت آن چه ید کرد.

بیشتر بخوانید:

مشاوره زناشویی

مشاوره نوجوان

مشاوره ازدواج

خشم به طور کلی یک پاسخ بسیار عادی و طبیعی مقابله یک عامل تهدید کننده ی حیاتی است. اما اگر این خشم به ستی کنترل و مدیریت نشود، آسیب های فراوانی را به روح و روان فرد و اطرافیان وارد می کند. به همین دلیل مدیریت خشم بسیار مهم است و می یست به طور اساسی به آن پرداخت. اولین گام مدیریت خشم ریشه یابی آن است. به طور کلی چرا خشم ایجاد می شود و منشا آن از کجاست. اگر خشم به ستی ریشه یابی و مدیریت نگردد، می تواند مشکلات دیگری نیز خانواده ایجاد کند. اما پس از ریشه یابی خشم برای کنترل و مدیریت آن چه ید کرد؟!

مهارت های کنترل خشم زندگی زناشویی

 1. اولین گام می تواند سکوت کردن مقابل شرایط پیش آمده شد. گرچه سکوت کردن این شرایط می تواند بسیار سخت شد، اما اگر آن لحظه به خود مسلط شوید و سکوت کنید، آنگاه بهتر می توانید به خودن و شرایط مسلط شوید و تصمیم گیری عاقلانه تری داشته شید.
 2. کنترل زن نیز یکی دیگر از مهارت های لازم برای کنترل خشم است. سعی کنید آنچه را که ذهنن می گذرد، به زن نیاورید. این روش بهتر می توانید اوضاع را کنترل نمایید.
 3. سعی کنید نشانه های بروز خشم را بشناسید. شناخت این نشانه ها شدت خشم نیز حدی کاهش پیدا می کند.
 4. ترک موقعیت نیز یکی دیگر از راهکارهای کنترل خشم است. ترک آن موقعیت بهتر می توانید خشم خود را کنترل نمایید.
 5. نفس عمیق و شستشوی دست و صورت نیز می تواند حدود زیادی به کنترل خشم کمک کند.
 6. بیان احساسات منفی خود نیز می تواند کاهش خشم بسیار ثیرگذار شد.

مهارت های کنترل عصنیت کودکان خانواده

اگر کودکی نداند که چطور احساسات خود را کنترل نماید، قطعا لجزی و پرخاشگری های او مواجه خواهید شد. اگر این پرخاشگری ها نیز کنترل نگردد، موجب آزار و اذیت دیگران می گردد و نهای به طرد شدن او می انجامد. پس کنترل خشم کودکان نیز بسیار حائز اهمیت است. راهکارهای متفاوتی برای کمک به کودکان این زمینه وجود دارد و بیشترین مسئولیت آن نیز بر عهده ی پ و ما است.

اولین راهکار این است که پ و ما مواجهه موقعیت های خشونت زا الگوی مناسبی برای فرزندان خود شند. فرزندان غال از والدین خود الگوبرداری می کنند و کنترل احساسات و از جمله خشم نیز نگاهشان به والدین است.

آموزش کنترل خشم به فرزندان

 1. پ و ما می توانند الگوهای مثبتی را برای مقابله خشم به فرزندان خود آموزش بدهند. مثلا به او یاد بدهند که هروقت عصنی شد صورتش را بشوید و یا مثلا لطیفه ای تعریف کند.

 2. تحسین و تشویق کودکان نیز یکی دیگر از راهکارهایی است که می تواند حتی بروز خشم کودکان را به حداقل برساند.

 3. از کودک بخواهید بعد از فروکش کردن خشم مورد احساسش سخن بگوید. به او حق بدهید که این حس را داشته و به دنل مقصر نشید. اگر نمی تواند مورد احساسش چیزی بگوید، او را مجبور به حرف زدن نکنید، برعکس خودن بنشینید و از احساسن بگویید، و بعد برایش بگویید که برای کنترل خشم خودن چه کرده اید.

 4. اگر کودک هنگام عصنیت وسایل را پرت می کند و یا کتک می زند، اول از همه اینکه خونسردی خود را حفظ کنید، جلویش زانو بزنید، چشمانش نگاه کنید و آرامش او را مجاب کنید که نید به کسی یا چیزی آسیب بزند. اما به طور همزمان سعی کنید که احساسات او را نیز ک کنید.

 5. سعی برقراری ارتط صحیح و موثر آنها داشته شید. اجازه دهید خانه برای آنها به پناهگاهی امن مبدل شود که آن بتوانند همه ی احساسات خود را بیان کرده و بروز دهند.

 6. می توانید از زی های مختلف نیز برای آموزش کنترل خشم به فرزندان خود بهره ببرید. مجموع هرچه زمان بیشتری را صرف تربیت صحیح کودکان نموده و فعالیت های هدفمند بییشتری این زمینه داشته شید، کودکان موفق تری زمینه ی کنترل احساساتشان خواهید داشت.

آسیب های عدم کنترل خشم و عصنیت خانواده

اگر خشم و عصنیت خانواده کنترل نشود، آسیب های غیر قابل جبرانی برای خانواده، فرزندان و نهای جامعه خواهد داشت. همانگونه که قبلا ذکر شد، خشم یکی از احساسات طبیعی هر موجود زنده است و به خودی خود مشکلی ایجاد نمی کند. اما اگر این خشم عث شود که فرد کنترل رفرهای خود را از دست بدهد، آن زمان است که این حس مشکل ساز می شود و ید برای کنترل آن تمهیداتی اندیشیده شود. چنانچه خشم خانواده به ستی مدیریت و کنترل نشود، آسیب های زیادی به پیکره ی خانواده وارد می شود و بعضی از آنها غیرقابل جبران خواهد بود.

انواع آسیب های تنش خانواده

 1. یکی از آسیب هایی که خشم پی دارد آسیب های جسمی است. اگر خشم به ستی کنترل نشود و انسان قی بماند می تواند عث تخریب سلول های مغز گردد و حافظه ی فرد ضعیف گردد و از مدت مغز این افراد کوچک می شود. بیماری های دیگری مثل افسردگی و مانیا نیز می تواند بر اثر وجود خشم مستمر ایجاد گردد. آریتمی، دهای ماهیچه ای، سنوم روده ی تحریک پذیر، ورم معده و بیماری های پوستی می تواند از دیگر عوارض خشم مداوم شد.

 2. یکی دیگر از آسیب های عدم کنترل خشم می تواند آسیب های اجتماعی برای فرد شد. هنگامی که فردی کنترل بر روی خشمش نداشته شد، مسلما روابطش اطرافیان دچار مشکلاتی خواهد شد.

 3. یکی دیگر از آسیب ها می تواند صدمه زدن به دیگران شد. هنگامی که فرد نتواند عصنیتش را کنترل کند، ممکن است شرایطی ناخواسته حتی دست به قتل بزند، قتلی ناخواسته و فقط از روی عصنیت.

 4. خشم معمولا حال روحی فرد را نیز خراب می کند. فردی که مدام عصنی می شود، مسلما کمتر می تواند شاد شد و بخندد. اطرافیان نیز از این نوع افراد فراری هستند، از این رو کم کم به انزوا کشیده می شود.

 5. وجود خشم و عصنیت مستمر و مداوم خانواده که عث نزاع و کشمکش های مداوم خانواده می گردد می تواند ثیرات مخرب فراوانی بر روی فرزندان داشته شد و عث شود که آنها خشمی فروخورده را همواره خود داشته شند و بزرگسالی مشکلات زیادی را تجربه کنند. یکی از این مشکلات می تواند تجربه ی بیماری های مختلف روحی و روانی شد.

کنترل خشم خانواده

توجه به مطالب عنوان شده، خشم یکی از احساسات طبیعی است که اگر استمرار پیدا کند و کنترل نشود می تواند بسیار مخرب شد. این خشم حتی می تواند خانواده های زیادی را از هم بپاشد و یا بنیان بسیاری از خانواده ها را متزلزل نماید. خشم اگر ادامه پیدا کند و به ستی مدیریت نشود و از بین نرود، مبدل به یک خشم فروخورده می شود و به جامعه کشیده می شود. این خشم جامعه نیز بین افراد منتقل می شود و دیگر نمی توان جلوی آن را گرفت. از آنجایی که وجود خشم ریشه ی بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی است، پس مدیریت و مان آن نیز ید اهمیت داشته شد و این کنترل و مدیریت را ید از خانواده آغاز نمود و مهارت های کنترل خشم زندگی زناشویی را فرا گرفت.

خدمات

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید.

منبع: ANGER

برای مشاوره زمینه کنترل خشم خانواده|چگونه آب بر خشم های خانواده بریزیم!

از مشاورین مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه از

09353000102 تماس بگیرید

? صبح ?? شب

حتی ایام تعطیل

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ تیر ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۳:۵۶ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چگونه صمیمیت در خانواده را افزایش دهیم؟

5 / 5 ( 1 امتیاز )

اینجا قصد داریم شما را مفهوم صمیمیت خانواده، عوامل ایجاد آن، راهکارهایی برای افزایش صمیمیت و نقش آن خانواده آشنا نماییم. صمیمیت به معنای ایجاد رابطه­ی عمیق دیگران است. حال این رابطه­ ی عمیق ابعادی دارد که شامل جسمی، فکری و عاطفی است. خانواده وجود هر سه بعد صمیمیت بسیار ضروری و لازم است.خصوصا رابطه ی میان والدین و فرزندان تقویت این رابطه بسیار حیاتی و سرنوشت ساز است و حتی بر ثیر ما بر پسر خانواده نیز بسیار مهم است. چون نحوه­ ی زندگی و آینده ی فرزندانمان به میزان این صمیمیت بستگی دارد.

وقتی که صمیمیت میان اعضای خانواده افزایش پیدا کند، به تبع آن نشاط و آرامش خانواده افزایش پیدا می­کند. از طرفی عث ایجاد تمرکز و مدیریت صحیح برابر بروز مشکلات احتمالی می گردد. از این رو ایجاد صمیمیت نقشی اساسی استحکام بنیان خانواده دارد و مشاوره خانواده به اهمیت آن توجه بسیار میشود.

عوامل ایجاد صمیمیت خانواده کدامند؟

 • اولین مسئله برای ایجاد صمیمیت داشتن مهارت لازم برای برقراری ارتط صحیح است.

بدان معنا که ید بدانید چگونه یک نفر ارتط برقرار کنید طرف مقابلن شما راحت شد و بتواند حسش را به خوبی بیان کند. یکی از مشکلات اساسی خانواده ها و مابین زوجین و نیز بین والدین فرزندان و فرزندان یکدیگر عدم وجود نشاط بین اعضاست و همین امر می­تواند مشکلات زیادی خانواده­ها ایجاد کند.

بیشتر بخوانید:

مشاوره ازدواج برای انتخابی عاقلانه است یا زندگی ای عاشقانه؟

مشاوره کودک

چگونه به همسرم توجه کنم؟

فردی که نتواند خانواده­ی خود احساساتش را به راحتی بیان کند و مورد حمایت عاطفی و فکری قرار نگیرد، به دنل این حمایت بیرون از خانواده می­گردد و آسیب­های زیادی برای جذب این حمایت خواهد دید. حقیقت بسیاری از اختلافات خانوادگی، طلاق، بزهکاری کودکان و نوجوانان و نیز مشکلات روانی مردم ریشه محیط خانواده دارد. خانواده­ای که سرد و بی روح شد و جسم و فکر و روح اعضایش را تغذیه نکند، زمینه­ساز ناهنجاری­های گوناگونی خواهد بود.

 • اعضای خانواده ید سعی کنند محبت و عدالت هم رفر کنند

اعضای خانواده مییست، اعتماد را محیط خانواده نهادینه کنند و از بروز مشکلات ترسی به دل راه نداده و گفتگو و تدل نظر مشکلاتشان را حل کنند. اول از همه این نوع رابطه عمیق ید میان زن و شوهر برقرار شود بتواند به دیگر افراد خانواده نیز سرایت کند. افراد خانواده می­یست برای یکدیگر از القاب پسندیده استفاده کنند، هم خوشرویی و محبت رفر کنند.

 • اصول انتقاد کردن و انتقادپذیری را بدانند و به طور صحیح استفاده کنند

اعضای خانواده ید حد امکان از بحث و جدل و دعوا هم پرهیز کنند. ابراز عشق و علاقه از الزامات هر زندگی زناشویی است. ثیری که بیان عشق زندگی می­گذارد هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. ابراز عشق به یکدیگر می توانید خانواده آرامش و نشاط کافی را به دست بیاورید.

راهکارهای افزایش صمیمیت خانواده کدامند؟

برای افزایش صمیمیت خانواده راهکارهای زدی وجود دارد که اینجا چند مورد از آنها را ذکر خواهیم کرد.

 • کلمات جادویی

یکی از این راهکارها استفاده از کلماتی مثل لطفا، متشکرم و خواهش می کنم. حقیقت مودنه حرف زدن صمیمیت را بین اعضای خانواده افزایش می دهد.

 • قدانی کردن

یکی دیگر از راهکارها این است که برای امور روزانه و ساده­ی زندگی از یکدیگر تشکر کنید. شاید این کار بسیار ساده به نظر برسد اما می­تواند صمیمیت عمیقی بین اعضا ایجاد نماید.

 • رازداری

خانواده ید محلی امن و مورد اعتماد برای اعضا شد بتوانند حتی رازهایشان را یکدیگر میان بگذارند و ترسی از فاش شدن آن نداشته شند. اگر رازهاین را هم میان می­گذارید پس بدانید که رابطه­ای عمیق هم دارید. این رابطه ی عمیق عث ایجاد آرامش و نهای ایجاد نشاط خانواده می گردد.

 • تعامل مثبت

گاهی می توانید خاطراتن را هم مرور کنید و از شنیدن آنها لذت ببرید و نیز برای یکدیگر خاطره سازی نمایید. سعی کنید انجام کارهاین یکدیگر همراهی کنید و به هم دلگرمی بدهید. سعی کنید از انجام رفرهای نامناسب و حرف­های زشت پرهیز کنید، چون این رفرها ناخودآگاه حس بدی انسان ایجاد می کند و صمیمیت را کمرنگ می کند.

 • توجه و عشق ورزیدن

به همسر خود کاملا عشق بورزید بتواند پر شدن ظرف محبتش این عشق را نثار فرزندان نماید. سعی کنید به همه ی اعضای خانواده خود توجه نمایید و از نیازهایشان آگاه شید. حتما زمانی را برای گفتگو یکدیگر اختصاص دهید. روند گفتگو خود می تواند عاملی برای افزایش صمیمیت شد.

 • مشارکت تصمیم گیری ها

مورد امور مربوط به خانه و خانواده تکی تصمیم گیری نکنید بلکه سعی کنید حد امکان هم مشورت نمایید. حتی بچه ها را هم این تصمیم گیری ها دخیل کنید. سعی کنید کارهای کوچک و بدون هزینه یکدیگر را خوشحال کنید.

 • احترام به علایق و سلایق یکدیگر

همیشه زمانی را برای تفریح و گردش و مسافرت اختصاص دهید. چون این کار ناخودآگاه وقت زیادی را یکدیگر سپری می کنید و بسیاری از ناراحتی ها و سو تفاهم ها از بین می رود. به علایق یکدیگر احترام بگذارید و به آنها توجه داشته شید. وقتی اختلافی ایجاد می شود، سعی کنید که اسرع وقت آن را حل و فصل نمایید چون اگر حل نشود کهنه می­شود و آثاری را بر روی روابط بر جای می گذارد. و انتها ارتط کلامی هر برهه ای می تواند ثیرگذار شد. پس از آن غافل نشوید.

نقش صمیمیت خانواده چیست؟

صمیمیت زندگی نقشی بسیار اساسی دارد و مهم ترین عامل تحکیم میان خانواده هاست. هرچه صمیمیت میان اعضای خانواده بیشتر شود خانواده ی مستحکم تری خواهید داشت. صمیمیت و رابطه ی عمیق میان اعضا چیزی نیست که یک شبه به وجود بیاید و یا از اول وجود داشته شد. بلکه ید برای ایجاد آن وقت گذاشت و مهارت های لازم را آموخت. عوامل زیادی هستند که به ایجاد این نوع رابطه ی عمیق کمک می کنند، مانند:

 1. داشتن شناخت متقابل از یکدیگر
 2. تقسیم شادی ها و غم ها
 3. ایجاد شادی و خاطره سازی
 4. بیان افکار و احساسات
 5. حمایت از یکدیگر
 6. داشتن وجوه مشترک یکدیگر

قاعد برای هر انسانی بسیار ارزشمند است که اطرافیانش او را دوست داشته شند و ک کنند.

پذیرش از جانب اعضای خانواده احساس ارزشمند بودن به فرد می دهد و عث افزایش عزت نفس می گردد.

لا رفتن عزت نفس دیگر هیچ کس یه دنل روش های نامتعارف برای اثت خود نمی گردد، چرا که آنچه نیاز دارد خانواده و از اعضای آن یافت می کند. هنگامی که یه نفر مشکل شما را مشکل خود بداند و نحوه ی رویارویی و حل آن به شما کمک نماید، احساس خوبی به شما می دهد. جمع شدن این احساسات خوب بر روی یکدیگر عث ایجاد آرامش و نهای نشاط خانواده می گردد و صمیمیت میان اعضا عمیق می شود. ید خانواده به گونه ای سازماندهی شود که مرت مورد احساسات و مسائل مربوط به خانواده آن صحبت شود.

چه گفتگویی خانواده ایجاد صمیمیت میکند؟

گفتگو یکی از مهم ترین عوامل ایجاد صمیمیت است و چه بسا می توان گفت که مهم ترین بخش آن است. حرف زدن محبت آمیز اعضا بسیار مهم است. گاهی اوقات دوست داشتن و عشق نیاز به ابراز دارد احساس خوبی را اعضای خانواده ایجاد کند. خوشرو بودن نیز اهمیت فراوانی دارد. اگر صمیمیت و رابطه ی عمیق عاطفی میان اعضا وجود داشته شد، بسیاری از مشکلات و ناهنجاری ها خانواده و زندگی آینده ی فرزندان از بین می رود.

فرزندان وجود عشق و صمیمیت و حمایتی که از خانواده یافت می کنند و امنیتی که آنجا دارند، به طور حتم زندگی شخصی موفقیت های چشمگیری به دست می آورند و دیگر بسیاری از مشکلات معمول میان نوجوانان و جوانان را نخواهند داشت. صمیمیت تعهد میان زوجین را نیز لا می برد و آن را استحکام می بخشد. و این تعهد به فرزندان هم انتقال پیدا می کند. فرد متعهد به اعضای خانواده اش اعتماد کامل دارد و از راهنمایی و حمایت آنها نیز نهایت استفاده را می کند. نهایت آرامش کاملی میان اعضای خانواده ایجاد می گردد. این آرامش و تعهد بر اهداف، خواسته ها و برنامه ریزی های افراد خانواده ثیر گذار است و آنها را مسیر ستی هدایت می کند.

نبود رابطه صمیمی و فاصله بین اعضای خانواده

چنانچه زندگی و میان افراد خانواده صمیمت و رابطه ی عمیق جسمی، فکری و عاطفی وجود نداشته شد، اعضای خانواده و خصوصا فرزندان مواجهه مشکلات و سختی ها دچار استیصال می شوند و ممکن است که به دنل راه های غیر متعارف و نسنجیده برای حل مشکلات خود بگردند. هنگامی که فرد خانواده جایی نداشته شد به دنل جایی می گردد شخصیت خود را آنجا پیدا کند و به اثت برساند و نتیج از محیط خانواده دور و دورتر می شود.

هنگامی که صمیمیت و احترام خانواده وجود داشته شد، فرزندان هم ناخودآگاه به کانون خانواده جذب می شوند و برای حل چالش های به وجود آمده از پ و ما خود استمداد می طلبند. اینگونه است که والدین نیز می توانند بهترین نوع تربیت را برای فرزندان خود داشته شند. ذهن فرزندان از ابتدا بسیار پاک و عاری از هر گونه خوبی و بدی است. اگر والدین تربیت صحیح و صمیمیت و احترام این ذهن پاک را پر کنند، آنگاه آینده فرزندان موفق و دارای اعتماد به نفس لا خواهند داشت که از وجودشان لذت ببرند.

خدمات مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Family Intimacy Measures

چگونه صمیمیت خانواده را افزایش دهیم؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۶:۱۵:۵۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چرا صداقت در زندگی زناشویی مهم است؟

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

یکی از نیازهای مهم هر فرد زندگی مشترک، صداقت است. چنانچه صداقت و راست گویی میان زوجین وجود داشته شد، صمیمیت و عشق میان آنها عمیق تر می گردد و نهای عزت نفس آنان افزایش پیدا می کند. چنین زوجینی قطعا زندگی مشترک و تربیت فرزندان خود هم موفقیت های چشمگیری دارند، چون وغ زندگی شان معنایی ندارد و مبنای زندگی شان را صداقت تشکیل داده است. همانطور که می دانید وغگویی ریشه ی تمام مفاسد و گناهان است، پس وقتی وغگویی جایی زندگی نداشته شد، تمام مفسده ها هم از زندگی بیرون می روند.

ثیر صداقت زندگی به حدی است که حتی اگر ابتدای امر هم عشقی میان زوجین نشد، کم کم وجود صداقت این عشق ایجاد می گردد. این مشاوره خانواده هم به اثت رسیده است. عشق به وجود آمده از صداقت عمق جان فرزندان هم نفوذ می کند و تربیت صحیحی را برای آنها به همراه دارد.

نبود صداقت بین زن و شوهر چه اتفاقی می افتد؟

 1. نبود صداقت اولین اتفاقی که می افتد تضعیف رابطه ی میان زوجین است. چون وقتی که صداقتی میان زن و شوهر نشد، اعتماد میان آنها نیز تضعیف شده و به تیج از بین می رود. از بین رفتن اعتماد هم مشکلات زیادی زندگی ایجاد می شود که ناخودآگاه بر روی فرزندان هم ثیرات زیادی می گذارد.
 2. وغگویی ریشه ی تمام گناهان و مفاسد است. فردی که گفر و رفر خود صداقت ندارد رفته رفته به مفاسد دیگری نیز روی می آورد که عث تخریب و فروپاشی زندگی مشترک می گردد.

  بیشتر بخوانید:

  ازدواج برای انتخابی عاقلانه است یا زندگی ای عاشقانه؟

  برای رسیدن به یک ازدواج موفق ید به چه نکاتی توجه کنیم؟

  چگونه تنش خانواده را به حداقل برسانیم؟

 3. یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است ایجاد گردد این است که عدم صداقت بر روی سلامت مغز نیز اثر فراوانی دارد. چون هنگام وغگویی مغز تلاش می کند هر دو قسمت ماجرا یعنی هم هم راست و هم وغ آن را به خاطر بیاورد و این موقعیت مغز دچار مشکلاتی می گردد. از این گذشته فرد هنگام وغ گفتن نیز از ترس برملا شدن حقیقت دچار استرس می گردد و استرس ها و اضطراب های پی پی اثرات جبران ناپذیری را بر روی جسم و روح فرد دارد. این آسیب های روحی میان زوجین بر روی طرف مقابل نیز ثیرگزار خواهد بود.
 4. عدم صداقت میان زن و شوهر عث می شود که یکی از طرفین مجبور شد دائما وغگویی های طرف مقابل را بپوشاند و کم کم خود او نیز مبدل به یک فرد وغگو می گردد.

عوامل ایجاد صداقت زندگی زناشویی کدامند؟

همان طور که قبلا عنوان شد، صداقت زندگی زناشویی نقش مهمی دارد، جایی که طبق آمار ۲۵ صد از جدایی ها به علت عدم صداقت زندگی زناشویی است. عدم صداقت آسیب های زیادی را به پیکره ی زندگی زناشویی و خانواده وارد می کند و برای زندگی فرزندان و آینده ی آنها مشکلات فراوانی را ایجاد می نماید. پس ثیر صداقت زندگی زناشویی امری بسیار مهم است که ید آن را به بهترین نحو اجرا نمود.

 1. اولین گام برای ایجاد صداقت این است که بدانیم چرا وغ می گوییم. شاید یکی از علل وغگویی این شد که فرد تحت فشار روحی است و از ضعفی ون خود رنج می برد. این ضعف هم معمولا به علت نداشتن عزت نفس و ترس ونی ایجاد می گردد. یکی دیگر از علل وغ گفتن نیز می تواند این شد که فرد از کودکی خانواده ایی وغگو پرورش پیدا کرده و این سوء رفر او نهادینه شده است. گاهی وغ گفتن فرد منافعی به دست می آورد که برای خودش اهمیت زیادی دارد اما اطرافیان را دچار مشکلات فراوانی می کند.
 2. برای ایجاد صداقت ید به حقوق طرف مقابلمان احترام بگذاریم. اگر زندگی زناشویی متوجه حقوق یکدیگر شیم و به آن احترام بگذاریم، هیچگاه به هم وغ نمی گوییم.
 3. تغییر دادن چیزهایی که عث می شود وغ بگویید، نیز یکی دیگر از راه حل های ایجاد صداقت بین زن و شوهر است. چیزهایی که عث وغگویی می شوند را شناسایی کرده و آنها را تغییر دهید و اگر توان تغییر ندارید ید آنها را به طور کلی از زندگین حذف نمایید.
 4. عزت نفس خود را لا ببرید. لا بردن اعتماد به نفس نیز می تواند ایجاد صداقت زندگی موثر شد.

انواع صداقت زندگی زناشویی کدامند؟

صداقت زندگی مشترک انواع مختلفی دارد که اینجا به ذکر آنها می پردازیم.

 1. اولین نوع صداقت که ید میان زوجین شد، صداقت عاطفی است. این صداقت ید احساسات میان زوجین شد. آنها ید بیان عشق و علاقه ی خود به یکدیگر کمال صداقت را به خرج دهند و از وغگویی بپرهیزند.
 2. صداقت دیگری که اینجا می توان مطرح نمود، صداقت مورد گذشته است. اما این ره اندکی جای بحث وجود دارد. حقیقت جایی می توان از گذشته همسر آینده صادق بود که به زندگی مشترک مرتبط است. نیاز نیست که همه ی گذشته ن را برای او زگو کنید. صداقت مورد گذشته ید بسیار سنجیده شد و هرچیزی را بیان ننمود.
 3. صداقت مورد زمان حال و آینده نیز مورد مسائلی است که به زندگی مشترک، فرزندان و برنامه ریزی های مربوط به آینده بستگی دارد. به عنوان مثال مورد مسائل مربوط به خواهر و برا و یا والدین خودن نیاز نیست همه چیز را برای همسر زگو کنید و او را جریان روابط دیگران قرار دهید

به طور کلی صداقت میان زن و شوهر ید تنها مورد احساسات مشترک و زندگی و فعالیت های روزمره ی خودشان شد و هرچیزی خارج از این دایره ربطی به آنها و زندگی مشترکشان ندارد. وجود صداقت زندگی ثیرات بسیار زیادی دارد. از جمله ی این ثیرات می توان به نوع تربیت فرزندان اشاره نمود. فرزندانی که محیطی پر از صداقت پرورش پیدا می کنند، به افراد موفقی زندگی خود مبدل می شوند، چون اعتماد به نفس کافی رشد کرده اند و احساس کمبود و ضعفی ندارند. از طرفی از استرس های ناشی از وغگویی دور بوده و هستند و نتیج به لحاظ روحی به افرادی قوی مبدل شده اند.

از کجا بفهمیم که زن و شوهر هم صادق هستند؟

اینجا به بیان تکنیک هایی می پردازیم که نشان دهنده ی وجود صداقت یکی از زوجین است.

 1. یکی از عوامل نشان دهنده ی صداقت این است که طرف مقابل به شما اجازه می دهد به راحتی از تلفن همراهش استفاده کنید. مثلا وقتی که تلفنش زنگ می خورد یا پیامی می رسد، از شما می خواهد آن را جواب بدهید.
 2. ره ی احساساتش به راحتی شما صحبت می کند و از بیان آن ترسی ندارد. تمام علاقه اش را خالصانه به پاین می ریزد و هیچ وغ و پنهان کاری این زمینه ندارد.
 3. افرادی که وغ می گویند، بیش از حد به بیان جزئیات می پردازند و مورد هر موضوع ساده ای چه بسا ساعت ها توضیح می دهند. این مسئله می تواند نشان دهنده ی عدم صداقت فرد شد.
 4. او هیچ بخشی از شخصیت خود را از شما پنهان نمی کند. برای گفتن حقیقت نیازی به اصرار شما ندارد و خودش همه چیز را براین زگو می کند.
 5. یکی دیگر از علایم صداقت یا عدم صداقت طرفین می تواند توجه به زن بدن آنها شد. از طرز نگاه کردن طرف مقابل که چگونه نگاه میکند و یا وجود استرس و سرگردانی، نوع صحبت کردن، احترام بیش از حد و غیرطبیعی و هرگونه علامت ظاهری دیگر می تواند نشان دهنده ی صداقت یا عدم صداقت فرد شد.

تفاوت راست گویی رک گویی

همان طور که پیشتر عنوان شد و همه ی ما نیز کم و بیش از آن آگاه هستیم، صداقت زندگی مشترک اهمیت فراوانی دارد و فقدان آن آسیب های زیادی بر دارد. صداقت هر بخشی از جامعه و زندگی اهمیت فراوان دارد و وجود افراد صادق جامعه نشاط جمعی را لا می برد. اگر صداقت خانواده و به تبع آن جامعه لا برود، آنگاه فساد جامعه کاهش پیدا می کند. چون وغگویی منشا تمام مفاسد است.

فرد صادق چون استرسی را برای گفتن وغ تجربه نمی کند، بدن سالم تری دارد و دچار بیماری های ناشی از استرس و اضطراب نمی شود. بر اثر صداقت روحیه ی فداکاری نیز کم کم میان افراد افزایش پیدا می کند. عشق و محبت زیاد می شود و افراد خانواده و جامعه حل مشکلات هم همدلی پیدا کرده و به یکدیگر کمک می کنند. رابطه ن فرد صادق و راستگو نیازی نیست استراتژی و برنامه ریزی داشته شید، و می توانید قلبن او مواجه شوید.

البته اینجا ید خاطر نشان کرد که صداقت و راست گویی رک گویی بسیار متفاوت است. رک گویی به معنای صراحت لهجه و جسارت گفر است. اما صداقت به معنای ستی گرفر و رفر و کردار است. پس ید دقت داشته شید که این دو مورد یکدیگر اشته نگیرید. عدم صداقت قطعا همه ی افراد را می آزاراد و هیچ کس دوست ندارد که دیگران به او وغ بگویند. از همین رو این حد به صداقت پرداخته شده است.

خدمات

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید.

منبع: THE IMPORTANCE OF BEING HONEST IN MARRIAGE

چرا صداقت زندگی زناشویی مهم است؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۹:۳۴ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

با مرد بی خیال و خونسرد چگونه باید رفتار کرد؟

5 / 5 ( 1 امتیاز )

مرد بی خیال و بی مسئولیت، قطعا مورد خوبی برای ازدواج نیست، مگر اینکه بی خیالی او مان شود. خیلی از ماها بعضی جاها خونسردی را بی خیالی اشته می گیریم. ست است که مردان خونسرد، بی خیال هستند اما لفظ خونسرد را به کسی می گویند که شرایط بحرانی ، آرامش خود را حفظ می کند و به دیگران هم روحیه می دهد که بهترین کار را انجام دهند و دست و پای خود را گم نکنند.

بیشتر بخوانید:

سنوم قلب شکسته چیست؟

مشاوره خیانت های زناشویی

چگونه به همسرم توجه کنم

اما مرد بی خیال ، مردی بی مسئولیت است که برای دیگران و احساسات آن ها ارزشی قائل نمی شود. نسبت به اتفاقات اطراف بی تفاوت است و اصلا برایش مهم نیست سر دیگران چه می آید و تنها خودش برایش مهم است. خیلی از خانم ها به خاطر این رفر همسرشان شاکی هستند و به قول خودشان مدام حرص می خورند. این نوع مردها اکثر موارد مرد زندگی نیستند و شما نمی توانید به آن ها تکیه کنید. اما سوال اینجاست که آیا بی خیالی مردان قابل اصلاح است؟ آیا می توان به زندگی این مرد امیدوار بود؟ و اینکه آیا روزی می رسد که دست از بی خیالی خود بر دارد و مانند مردان دیگر مسئولیت پذیر شود؟ مشاوره خانواده آویژه پاسخ سوالات شما را میدهیم.

۱۳ نشانه مرد بی خیال چیست؟

۱٫ بی مسئولیتی مالی و مین نکردن نیازهای اقتصادی خانواده و تن پرور بودن
۲٫ نداشتن هدف زندگی
۳٫ بی انگیزگی کار و فعالیت های روزانه،کرخت و سست بودن و تمایل آن ها به خوابیدن طول روز
۴٫ ناپختگی و لوس بودن
۵٫ عدم رسیدن به بلوغ شخصیتی و وابسته بودن به خانواده
۶٫ نداشتن ایده برای داشتن یک زندگی بهتر آینده
۷٫ ضعف عاطفی، عدم توجه به نیازهای عاطفی زن و محبت نکردن به خانواده
۸٫ بی مسئولیتی های جنسی و برآورده نکردن نیازهای جنسی زن
۹٫ بی مسئولیتی جایگاه پ خانواده ، عدم رسیدگی به مشکلات فرزندان و مین نکردن نیازهای عاطفی و مالی آن ها
۱۰٫ خونسرد بودن بیش از حد
۱۱٫ الگو برداری از بی خیالی دیگران
۱۲٫ تنبلی و خواب آلودگی
۱۳٫ افسردگی های شدید ناشی از خونسردی بیش از حد مرد

راه های برخورد مناسب مرد بی خیال چیست؟

مرد بی خیال و خونسرد، دسن خود زندگی اش را از هم می پاشد. زیرا همسرانشان به تیج از زندگی دلسرد می شوند و بیشتر از هر زن دیگری به طلاق فکر می کنند. اضطراب و افسردگی زندگی مرد بی خیال و خونسرد بیشتر است. وضعیت سلامت روان فرزندان این زندگی خطر است و نمی توان انتظار داشت که این خانواده سرانجام داشته شد.

بعضی از کارها را به عهده همسرن بگذارید

اشتهی که بعضی از خانم ها زندگی زناشویی خود میکنند، این است که همه مسئولیت های زندگی را بر دوش خود می کشند. اگر از آن ها هم بپرسی چرا این کار را می کنی، می گویند به کار همسرم اطمینان ندارم و فکر می کنم که اشته می کند. صورتی که خودن دست خودن مرد را تنبل و بی مسئولیت ر می آورید. اگر روزی نتوانید وظایف او را انجام دهید، او هیچ واکنشی نشان نمی دهد و برایش اهمیتی ندارد که شما چه می کنید. آقایون علاوه بر مسئولیت های بیرون از خانه، قل همسر و فرزندان هم مسئولیت هایی دارند که کاملا ید به آن آگاه شند.

نقش هاین را جابجا نکنید

معمولا خانم ها برای حفظ آبرو، به سرعت وارد عمل می شوند و وظیفه مرد را به عهده می گیرند. پذیرش نقش مرد بی مسئولیت، هیچگاه نشانه حمایت از او نیست. این کار جز بد عادت کردن او، فایده دیگری ندارد. همان طور که شما به عنوان زن وظایفی دارید، او نیز به عنوان مرد ید وظیفه خود را انجام بدهد. او صحبت کنید. او را از عواقب بی مسئولیتی آگاه کنید. اگر فکر میکنید که همسرن اصلاح نشد از خانواده اش کمک بگیرید.

مرد ید پای اشتهش یستد

مرد بی قید معمولا اشتهات خود را گردن نمی گیرد و همه چیز را گردن دیگران می اندازد. ید به او یاد دهید که عواقب کارهایش به عهده خودش است. اگر انجام کاری کوهی کرد یا آن کار را ست انجام نداد، شما آن را ست نکنید و اجازه دهید خودش این کار را بکند. غیر اینصورت به رفر خود ادامه خواهد داد.

از مهارت هایش تعریف کنید

معمولا مردان بیشتر از زنان نیاز به تقدیر و تشکر دارند. آن ها دوست دارند قل کاری که انجام میدهند بی تفاوت نشید. اگر نسبت به آن ها بی تفاوت شید، آن ها هم به قول معروف بیخیال می شوند. سعی کنید از توانایی و مهارت آن ها تعریف کنید بداند همه چیز را می بینید و قدان زحمات او هستید. مرد بی قید و سهل انگار اغلب نادیده گرفته شده و مدام سرکوب می شده است. اگر دلیل بی خیالیش این شد، به راحتی تغییر خواهد کرد.

آیا صحبت کردن او مشکل را حل می کند؟

خیلی از خانم ها اذعان می کنند که مرد بی قید و بیخیال اصلاح نمی شود. اما ما به عنوان مشاور به شما می گوییم که اینطور نیست. بی خیالی مرد هم مان می شود. به شرطی که بتوانید راه برخورد صحیح او را پیدا کنید. مرد سهل انگار همیشه همسرش را ناراحت می کند. زنان اغلب موارد واکنش خوبی نشان نمی دهند و داد و فریاد و سرکوفت زدن و بهانه جویی، اعتراض خودشان را اعلام می کنند.

مردان هم نسبت به این واکنش، واکنش بدتری نشان می دهند و سر لج و لجزی هم که شده بیخیال تر می شوند. حالی که راه دومی وجود دارد. اگر شما نیاز ها خود را زن محبت آمیز به اوبگویید و انتظارات خودن را از او مشخص کنید، قطعا او نیز وظایفش را بهتر می شناسد و حد امکان سعی می کند کاری کند که شما را خوشحال کند. پس نوع برخورد شما این مورد بسیار مهم است.

اجازه ندهید از کسی کمک مالی بگیرد

مرد بی خیال و سهل انگار معمولا توقعش از دیگران بسیار لاست و فقط می خواهد مشکلش حل شود. بعد از حل آن هیچ گونه مسئولیتی قل کمکی که گرفته به عهده نمی گیرد. به همین دلیل به هیچ وجه اجازه ندهید از کسی قرض بگیرد. چون مجبورید قرض او را شما بدهید. مخصوصا اگر آبرو و حرف دیگران براین مهم است، مدتی سختی بکشید اما وان اشته دیگران را پس ندهید.

تمام پولن را به همسرن ندهید

دیده شده که بعضی از خانمهای شاغل، تمام دستمزد خود را به همسرشان می دهند مخارج خانه به او کمک کنند. این عالی است که شما نگران همسرن هستید. زندگی مشترک همه چیز مشترک است و نمی توانید جدا از هم شید. این زندگی ید کمک زن و مرد می چرخد. اما اینکه تمام حقوق خود را اختیار مرد می گذارید کار ستی نیست. شما هم نیازها و مخارجی دارید. مرد ید عادت کند که هزینه های شما جدا از مخارج خانه است. این شرایط هم دست شما هم جیب خودن است و هم همسرن را بد عادت نمی کنید، چرا که این شرایط، مرد دیگر به دنل پیشرفت بیشتر نیست و به همان حقوق خودش و شما راضی است.

لجزی را کنار بگذارید

مرد بی خیال لجزی نکنید. لجزی این مردان کاری از پیش نخواهید برد. به جای سرکوفت زدن و بی مسئولیتی کردن سعی کنید نقاط ضعف و قوت او را شناسایی کنید و از همان راه وارد شوید. مثلا از او تعریف کنید. از او تشکر کنیدو بگویید به خاطر تو مشکلمان حل شد. ما به تو تکیه کردیم و دوست داریم حامی و پشتینمان شی. غرور را کنار بگذارید. خانواده شرایط پر تنش نمی تواند ادامه دهد.

آن ها جر و بحث نکنید

مرد بی خیال و خونسرد به دنل آرامش است و دوست ندارد بیش از حد پاپیچ او شید. چون به حرف های شما اهمیتی نمی دهد و شما انرژی خود را بیخود مصرف می کنند. آن ها توقع زیاد جنسی از همسرشان ندارند و قانونشان این است” من به تو کار ندارم، پس توام کاری به من نداشته ش”… رفر این مرد حدودی بهتر از مردان زودجوش و خشن است. گام اول اینکه بیش از حد پاپیچ آن ها نشوید و احترام آن ها را حفظ کنید. اگر فکر می کنید مسئولیتشان را به ستی انجام نمی دهند شما وظایف آن ها را بر عهده نگیرید و امتناع کنید. مطمئن شید لاخره خودشان متوجه می شوند که یک سری کارها برعهده آنهاست و هر چق هم سخت شد عادت می کنند که آن کار را انجام دهند.

از مشاوره کمک بگیرید

گاهی اوقات مشکل حاد تر و حادتر می شود به طوری که واقعا نمی توانید تحمل کنید. نگذارید کار به آنجا بکشد. همان لحظه ای که حس کردید همسرن بی خیال و بی مسئولیت است اقدام کنید، ولی اگر حس کردید که تمام این راه ها را رفتید ولی نتیجه نگرفتید، ید مشاور صحبت کنید. هر صورت ید به او بگویید که ید قبول کند و جلسات خانواده مانی شرکت کند. قطعا مشاور زناشویی استفاده از راه حل های علمی تر به شما کمک می کند که این مشکل مقابله کنید.

خدمات مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی و اجتماعی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ?(How can I choose to be a positive and carefree person (be calm and happy

مرد بی خیال و خونسرد چگونه ید رفر کرد؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۰۵:۵۰:۲۱ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

معرفی نرده بالکن، درب باغ، درب پارکینگ، درب آهنی، حفاظ درب ورودی آپارتمان

نرده بالکن چیست:

نرده بالکن، محافظی برای مناطق مرتفع در دسترس افراد مانند بالکن ها یا تراس های سقفی می باشد. این مناطق نیاز به محافظت در برابر سقوط دارد. نرده بالکن می تواند یک دیوار، پاراپه، بالستیک یا هر مانع مشابه با حداقل ارتفاع 110 سانتی متر باشد. اگر می خواهید یک بالستیک را انتخاب کنید، می توانید تصمیم بگیرید که آیا یک بلوک ساختاری شیشه ای را یا یک نرده آهنی می خواهید. ما برای آشنایی بیش تر شما با نرده بالکن، انواعی از نرده بالکن را برای شما در ادامه ی مقاله شرح داده ایم.

 

C:UsersentezarDesktopگلنرده.jpg

نرده بالکن

 

معرفی انواع نرده بالکن:

نرده بالکن شیشه ای: نرده های بالکن شیشه ای، یکی از گزینه های محبوب در حال حاضر است. این سیستم های بالستیک همراه با کفش های پایه، آداپتورهای شیشه ای یا گیره های شیشه ای کف، در بالا یا در مقابل فاسیای کف بالکن نصب شده اند.  هم چنین می توانید یک فولاد ضد زنگ گرد یا یک نرده دستی چوبی به آن اضافه کنید. شما این ها را با براکت های دستی که بین 2 صفحه ی شیشه ای یا از طریق شیشه قرار دارد سوار می کنید. نرده بالکن شیشه ای به عنوان حصار بالکن فواید بسیاری دارد. دارای ساخت و ساز بسیار قوی و شفاف است، که نمای زیبایی را حفظ می کند.اگر حریم شخصی بیش تری می خواهید، از شیشه های رنگی، طرح دار یا مات استفاده کنید.

اگر تصمیم گرفته اید از نرده بالکن استفاده کنید ، می توانید به اطلاعات کافی در این زمینه دست پیدا کنید. به سادگی می توانید نرده های با کیفیت از جنس استنلس استیل یا آلومینیوم را ما خریداری نمایید. شما هم چنین می توانید نوع دیگری از انعطاف پذیری مانند میله، کابل یا شبکه استیل ضدزنگ را انتخاب کنید. این امر یک نگاه صنعتی مدرن ایجاد می کند و نتیجه آن بسیار قوی و ایمن است.

 

 

C:UsersentezarDesktop2-ojzm60iy32n8urjzn84ayg5q91qopkby890zlfi5ps.jpg

نرده بالکن

 

آشنایی با درب پارکینگ:

بعد از این که به معرفی نرده بالکن، پرداختیم می خواهیم با درب پارکینگ آشنا شویم. از ویژگی های یک درب پارکینگ خوب به شرح زیر است:

 • دارای خطوط و مواد مدرن و واضحی که با بسیاری از سبک های معماری هماهنگ باشد

 • دارای انواع رنگ های مطابق کلاسیک یا سفارشی RAL که به جذابیت بصری ساختار ها و ساختمان های منفرد کمک کند

 • متناسب با انواع برنامه های نصب از جمله زیر زمین، سطح خیابان و حتی سازه های ایستاده رایگان باشد.

 • عملکرد قابل اطمینان، روان ، کارآمد و با حجم بالا از ترافیک مداوم را تضمین کند

 • سرعت بالا ریسک خنجر زدن و پیگیری و یا ورود ترافیک غیرمجاز به داخل مرکز را کاهش دهد

 • ساخته شده با مواد بادوام برای مقاومت در برابر محیط های متغیر و سخت آب و هوایی از برف و نمک تا وزش باد طوفان باشد.

 

 

C:UsersentezarDesktopIMG_20171115_140946.jpg

درب پارکینگ

 

معرفی انواع درب پارکینگ:

باید بدانید که درب پارکینگ نیز همانند نرده بالکن  جهت حفظ امنیت و حریم خصوصی ساخته است. اما گستردگی درب پارکینگ از نرده بالکن  بیش تر است. درب های پارکینگ در چهار نوع اساسی قرار دارند که به شرح زیر می باشند:

دربی که از بیرون بپیچند

دربی که به هم بپیوندند

دربی که بالا بروند

دربی که به سمت پایین کشیده شود.

در صورت لزوم نگه داشتن سقف یا در صورت تمایل به ظاهر متمایز آن ها، درب های چرخ دار واگن های چرخان یا درب های انبار کشویی انتخاب مناسبی هستند. در غیر این صورت، محبوب ترین گزینه تا کنون درب رولینگ مقطعی به عنوان درب پارکینگ است.

 

C:UsersentezarDesktoppa81-ojzm5yn9peko7jmpy7b1tgmt29zya64hjzq0mvky28.jpg

نرده بالکن

 

نکات مهم در رابطه با خرید نرده بالکن و درب پارکینگ:

مهم است سیستمی را که انتخاب می کنید متناسب با سبک خانه ی شما باشد. به عنوان مثال اگر در یک خانه ی ییلاقی زندگی می کنید، ممکن است چیزی را بخواهید که بسیار متفاوت با انتظار شما در آپارتمان ها باشد. سیستم های نرده بالکن و درب پارکینگ  مدرن تولید شده توسط تولید کنندگان،  تقلید شده از روی سبک هایی هستند که مربوط به درب های نوسان قدیمی می باشند و با لولا تسمه ای در طرفین و یک جفت دستگیره که یک شیار عمیق در مرکز قرار دارند تکمیل می شود. بیش تر سبک ها، چه سنتی و چه معاصر، پانل های برجسته، تر و تمیز و جزئیات دیگر را با خود به همراه دارند.

 سیستم های ساخته شده با قالب واقعی محکم تر از آن هایی که دارای جزئیات تزئینی هستند، می باشند، که صرفاً چسبیده یا میخ دار هستند. بسیاری از سبک ها برای درب پارکینگ دارای صفحات شیشه ای در ردیف بالا هستند که به نظر می رسد برای طراحی خیابان جذاب باشد و نور روز را به داخل بیاورد. هم چنین برای داشتن ظاهری مدرن تر، می توانید در کلیه ی پنل ها، درب های رول با شیشه ضد آب یا پلاستیک مات را پیدا کنید.

 

C:UsersentezarDesktopدرب-پارکینگ-درب-لاکچری.jpg

درب پارکینگ

 

مواد اولیه های مورد استفاده برای نرده بالکن و درب پارکینگ:

چوب:  چوب جذابیت و اصالت دارد که سایر مواد صرفاً از آن تقلید می کنند. سیستم های چوبی را می توان در اندازه ی موردنیاز به صورت محلی درست کرد که حتی در مقابل ضربات بسکتبال به خوبی ایستاده باشد. نکته ی منفی این است که آن ها نیاز به اصلاح مجدد یا پالایش مجدد دارند، به خصوص اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید. سیستم های چوبی بسته به این که آیا آن ها از یک قاب چوبی سبک و پر از عایق یا از یک تخته ی سه لایی یا پوست تخته سنگی تشکیل شده باشند، دارای قیمت های متفاوت و مقاومت های متفاوتی هستند.

فولاد: اگر شما وقت نگه داری زیادی ندارید، فلز انتخاب بهتری از چوب است. فولاد نسبتاً ارزان و در عین حال سخت است. فولاد برهنه زنگ می زند، بنابراین اگر به صورت برهنه از آن در نرده بالکن و درب پارکینگ استفاده شود، در معرض هوا اکسیده شده و به رنگ قرمز متمایل می شود. راه حل جلوگیری از این اتفاق، استفاده از رنگ ها و پوشش های ضد زنگ است.

فایبرگلاس: سیستم هایی با روکش فایبرگلاس در برابر اکسیده شدن مقاومت می کنند و زنگ نمی زنند. با این وجود فایبرگلاس مجدداً از بین می رود زیرا رنگ با گذشت زمان محو می شود. سیستم های فلزی با کیفیت بالا ممکن است دارای ضمانت های طولانی در سخت افزار، ورقه بین فولاد و هر عایق و رنگ کارخانه ای باشند. ممکن است قیمت نرده بالکن فلزی و هم چنین قیمت درب های پارکینگ فلزی گران باشد.

آلومینیوم: سیستم های ارزان قیمت آلومینیومی با نسخه های محکم با قاب های اکسترود شده سنگین و پانل های روکش شده با مقاومت جایگزین شده اند. ناهموار و مقاوم در برابر زنگ زدگی، می باشد و یک انتخاب عالی است. سیستم های آلومینیومی با هزینه ی کم تری دارای قاب و مواد دیگر مانند پلی اتیلن با چگالی بالا هستند. آلومینیوم به دلیل وزن کم در صورت داشتن درب دو جداره فوق العاده گزینه مناسبی است.

 

C:UsersentezarDesktopIMG_20171115_140946.jpg

درب پارکینگ

 

درب باغ:

بهتر است که به غیر از نرده بالکن و درب پارکینگ به سایر سیستم های حفاظتی بپردازیم. درب باغ، می تواند بسیار مفید باشد. از مهم ترین مزیت های استفاده از درب باغ به شرح زیر است:

حفاظت از باغ در برابر افراد مزاحم

حفظ حریم خصوصی

پیشگیری از ورود حیوانات به باغ

زیبایی شناختی و دادن جلوه ای زیبا به باغ

و غیره.

درب باغ می تواند از جنس های مختلفی ساخته شود. معمولا رایج ترین جنس برای درب باغ، فلز رنگ شده و پوشیده شده است. زیرا هم می تواند مقاوم باشد و هم عمر طولانی داشته باشد.

 

C:UsersentezarDesktop450.jpg

درب باغ

 

حفاظ درب ورودی آپارتمان:

معمولا درب های ورودی آپارتمان، درب آهنی نیست و از بیش تر از جنس چوب ساخته شده است. به همین جهت از امنیت بالایی برخوردار نیست. ورود به آپارتمان هایی که در درب ورودی یا به عبارتی در لابی، نگهبان ندارند، بسیار راحت است. لذا این موضوع می تواند امنیت خانه های آپارتمانی را به خطر بیندازد. به همین منظور تولید کنندگان از حفاظ درب ورودی آپارتمان را تولید نموده اند. حفاظ درب ورودی آپارتمان، همانند نرده بالکن، جزء سیستم های حفاظتی محسوب می شود. از این رو ساختاری شبیه به نرده بالکن دارد اما از نظر ارتفاع بلند تر می باشد. حال می خواهیم بدانیم که حفاظ درب ورودی آپارتمان چگونه نصب می شود و در کدام قسمت قرار دارد. مسلما همه ی ما این حفاظ ها را دیده ایم. در واقع نرده های بلندی هستند که از بیرون پشت درب اصلی قرار می گیرند و به صورت کشویی باز و بسته می شوند. این محافظ ها را در زمانی که از منزل خارج می شوند، می بندند و آن را با یک قفل محکم بسته نگه می دارند. معمولا جنس محافظ درب ورودی آپارتمان از فلز است. این فلز را برای دوام بیش تر با رنگ های و مختلف از جمله رنگ های ضد زنگ می پوشانند. ارتفاع این سیستم برابر با ارتفاع درب ورودی و شاید کمی بیش تر است.

 

C:UsersentezarDesktopSliding-Glass-Doors.jpg

حفاظ درب ورودی آپارتمان

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۲۵:۱۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

۱۵ راهکار خواباندن کودک یک ماهه تا دوساله

5 / 5 ( 1 امتیاز )

برای بعضی والدین، خواندن کودک تبدیل به چالش بزرگی شده و عده ای را هم نگران می کند به طوری که گاهی برای اختلال خواب کودکشان به پزشک مراجعه می کنند. والدین عزیز می دانند که نخوابیدن کودک چه مشکلاتی برای او پی دارد . جالب است بدانید هورمون ملاتونین شب بیشتر از روز ترشح شده و عث خواب آلودگی می شود. اگر این هورمون بدن کودکان ترشح نشود، کودک بیخواب شده و نتیجه نمی تواند به خوبی رشد کند و علاوه بر این بدن او مستعد بیماری خواهد شد.

به همین دلیل خواندن کودک اهمیت بسیاری دارد. اگر فکر می کنید کودک شما کم خواب شده یا خیلی سخت می خوابد می توانید مشاوره کودک مشورت کنید. او به شما خواهد گفت که میزان خواب کودکن روز طبیعی است یا خیر.

میزان خواب کودک روز چند ساعت است؟

برای اینکه بدانید کودک شما به اندازه کافی می خوابد به این موارد دقت کنید:

خواب نوزاد ۱ ماهگی:

نوزاد از بدو تولد ۱ ماهگی ید ۱۸ ساعت بخوابد. این میزان طول روز حدود ۹ ساعت و شب نیز ۹ ساعت خواهد بود. خوابیدن نوزاد بسیار مهم است و ید آن را به دقت بررسی کنید.

متوسط خواب کودک ۱ ۴ ماهه :

کودکان ۱ ۴ ماهه به طور متوسط حدود ۱۷ ساعت می خوابند که این میزان خواب طول روز حدود ۸ ساعت و شب حدود ۹ ساعت است. البته بسته به نوزادان این میزان میتواند روز و شب متغیر شد. ولی کل اگر این دوره خوابشان کمتر از ۱۲ ساعت شد ید به پزشک اطفال مراجعه کنید.

متوسط خواب کودکان ۴ ماهه یه ساله :

کودکان ۴ ماه یک سال معمولا ید ۱۲ ۱۵ ساعت بخوابند. که این میزان خواب روز حدود ۵ ساعت و شب حدود ۱۰ ۱۱ ساعت خواهد بود. اگر میزان خواب کودکن این دوره کمتر از ۱۰ ساعت شد غیر طبیعی است و ید به پزشک گزارش داده شود.

متوسط خواب کودکان ۱۲ ماهه ۲ ساله

کودکان یک دو سال ید حدود ۱۴ ساعت بخوابند که از این میزان حدود ۲ ساعت آن طول روز و مابقی طول شب است. اگر کودکن روزها یا شب ها این میزان خواب را ندارد یا طول روز و شب متوسط کمتر از ۸ ساعت می خوابد به دنل راه حل شید.

خواب کودکان ۳ ساله ۶ ساله

کودکان ۳ ۶ سال ید حدود ۱۱ ساعت شنه روز بخوابند که از این میزان حدود ۱ ساعت روز و ۱۰ ساعت شب است. این دوره معمولا خواب کودک به حالت طبیعی خواهد آمد. اگر این میزان کمتر از ۸ ساعت بود غیر طبیعی است.

کودکان ۶ سال به لا

کودکان ۶ سال به لا، میزان خواب شنه روز حدودا ۱۰ ساعت خواهد بود که این میزان خواب روز حدود ۱ ساعت و شب حدود ۹ ساعت است.

آیا خواندن کودک روی پا عوارضی دارد؟

خواندن کودک روی پا یکی از روش های مرسومی است که والدین برای خواب کودکشان انجام می دهند. اما سوال اینجاست که خواندن روی پا عوارضی برای کودک دارد یا خیر؟

خوب چون این نوع خواندن رایج است نمی توانیم از شما بخواهیم که این کار را نکنید. خوب حق هم دارید چون به نظر ساده ترین راه است و عین حال می توانید خودن هم کمی استراحت کنید و نیازی به بغل کردن و راه بردن بچه نیست. اما بهتر است این کار را نکنید یا کمتر انجام دهید. زیرا بچه شرطی می شود و به این موضوع عادت می کند و هیچ شرایطی نمی توانید او را بخوانید.

تکان های شدید برای کودک خطرناک است

خواندن کودک روی پا عوارض دیگری نیز دارد. توجه به تحقیقات انجام شده مشخص شد که تکان های شدید پا برای خواندن بچه روی عروق کودک ثیر منفی دارد. این موضوع روی سیستم تنفسی کودک آسیب جدی می رساند. مخصوصا زمانی که نیمه شب بیدار می شود هرگز او را تکان شدید ندهید. سعی کنید همان تخت خودش او را آرام کنید. یا مدتی او را بغل کنید بغلن آرام گیرد.

راهکار خواندن کودکان یک دو ساله کدام است ؟

 1. لالایی خواندن

بهترین روش خوانیدن کودک لالایی خواندن است. این لالایی ها هر چه آرام تر و زی تر شد بیشتر روی روح و روان کودک ثیر خواهد داشت. پس نکته مهم این است که از لالایی های زی و گوش نواز استفاده کنید. حین لالایی خواندن سر او را نوازش کنید.

 1. به تغذیه کودک توجه کنید

ابتدا او را سیر کنید و مطمئن شوید جای او تمیز است. اگر احساس می کنید تغذیه کودک شما زیاد است ید قبل از بیدار شدن او و زمانی که حس می کنید خواب است به او غذا بدهید. زیرا اگر از خواب بیدار شود خواندن مجدد او کار سختی خواهد بود.

 1. کودک را آغوش بگیرید.

سعی کنید قبل از خواب، کودک را آغوش بگیرید. نوازش کردن او و آغوش گرفتن او بسیار مهم است. مدتی او را آغوش بگیرید او را گرم کنید. این حالت سرعت خواب او را بیشتر خواهید کرد. این کار شما علاوه بر اینکه حس امنیت را به کودک می دهد عث می شود خواب راحتی داشته شد.

 1. کنار کودک بخوابید

بهترین روش خواندن کودک این است که خودن مدتی کنار او بخوابید. کودک وقتی احساس می کند که کنارش هستید احساس بسیار خوبی کرده و آرام آرام می خوابد. تنها گذاشتن او زمان خواب عث می شود که ضمیرش خراب می شود. به همین دلیل گفته می شود که چند ماهگی او را کنار تخت خودن بخوانید.

 1. اق را نیمه ریک کنید

سعی کنید کنار کودک تنها یک چراغ شب خواب روشن شد. حدالامکان محیط و نورپردازی زییی برای اقش نظر بگیرید خواب راحت تری داشته شد.

 1. ماساژ دادن کودک

زمانی که کودک خسته می شود یک لش برای او بیاورید و خودن گوشه لش بخوابید و از او بخواهید که کنار شما بخوابد. سپس او را آرام آرام ماساژ دهید. این کارن به شدت او را خسته و بی حس کرده و او را می خوانید.

 1. قصه بگویید و شعر بخوانید

برای کودکان لای ۲ سال قصه گفتن و شعر خواندن یکی از رموز موفقیت زندگی است. سعی کنید برای او کب های زی بخوانید آن هم لحن آرام و شمرده شمرده. لحن شما خواندن کب بسیار خواب کودک موثر خواهد بود.

 1. برای او موسیقی پخش کنید

سعی کنید یک موسیقی ملایم پخش کنید. موسیقی روح و روان کودک ثیر زیادی خواهد داشت.

 1. او را بغل کنید و راه ببرید

اگر همه این کار ها را کردید و او نخوابید سعی کنید نور خانه را کم کنید و بعد او را بغل کنید و او را راه ببرید. به زودی آرام میشود و می خوابد.

 1. کودک حرف بزنید و به او آرامش دهید

کودک شما را لمس می کند. شما را حس می کند و صدای شما را می شنود. شنیدن صدای شما روی او به شدت ثیر گذار است.

 1. برنامه ریزی کنید

والدین عزیز ید برای نوزاد برنامه ریزی دقیقی داشته شید. مثلا راس ساعت ۱۰کودک شما ید بخوابد و اگر دیر کند و دیر به تختخواب برود جریمه خواهد شد. این برنامه ریزی مثل برنامه روتین برای او ماندگار می شود و پس از مدتی دیگر نیاز نیست مدام مراقب خواب او شید.

 1. از پوشک مناسب استفاده کنید

بهتر است پوشک شب و صبح کودکن متفاوت شد. سعی کنید از پوشک مخصوص شب استفاده کنید کودک نیز راحت تر بخوابد.

 1. خواب نیمروزی را فراموش نکنید

سعی کنید که کودک خود را بعد از ظهرها بخوانید. اگر کودک نتواند طول روز بخوابد ممکن است ساعت خوابش شب به هم بخورد و بیشتر بخوابد و صبح کسل و خسته از خواب بیدار شود.

 1. حمام کودک مهم است

اگر کودک کثیف شد قطعا خواب راحتی نیز نخواهد داشت. پس سعی کنید حداقل هفته ای سه ر او را به حمام ببرید. این کار علاوه بر پاکیزگی، او را برای خوابی راحت آماده می کنید.

 1. ثیر شیر خوردن برای کودک

شیر ما مهم ترین دلیل برای حفظ تنستی کودک است. اما سعی کنید قبل از خواب حتما به او شیر دهید حتی اگر کودکن غذا می خورد و شیر شما را دوست ندارد سعی کنید کمی شیر گرم به او بدهید. این کار علاوه بر مین نیازهای ضروری بدن، خواب راحتی به او هدیه خواهید داد.

مهم ترین نکات ره خواندن کودک چیست؟

 • اول اینکه بهتر است کودک تختخواب خودش بخوابد.
 • دور تختخواب او ید خلوت شد یعنی بتواند به راحتی تختخوابش راحت شد و غلت بزند.
 • دمای اق کودک ید ۱۸ جه شد. نه زیاد گرم و نه زیاد سرد شد.
 • کودک را تختخوابش روی شکم نخوانید. سعی کنید او را به پهلو بخوانید.

بعضی موارد مشاوره کودک و نوجوان هم این زمینه می تواند به شما کمک زیادی کند.

اشتهاتی که والدین خواندن کودک می کنند چیست؟

 1. بیش از حد او را تکان می دهند.
 2. وقتی کودکشان گریه می کند به سرعت او را بغل می کنند.
 3. نداشتن نظم خواب و نبود یک برنامه ریزی ست روال خوابیدن
 4. گذاشتن شیشه شیر یا وسایل اسب زی کنار تخت کودک
 5. کودک تختخواب والدینش بخوابد( کودک به هیچ عنوان نید رختخواب والدینش بخواهد. وسایل خواب کودک ید جدا شود زیرا بدن او مستعد بیماری است)
 6. پستونک مدام دهانش شد. ( استفاده از پستونک مواردی که کودک به هیچ عنوان ساکت نمی شود ست و جایز است اما اینکه مدام دهان او شد مخصوصا زمان خواب، ست نیست زیرا راه های هوایی کودک از طریق دهان بسته می شود واگر آب گلویش بپرد کار را برای شما سخت خواهد کرد. )
 7. کودک را طاق ز بخوانند ( این اشته است. کودک حدالامکان ید کمی سرش لا شد و به پهلو بخوابد. سعی کنید اگر کنار او هستید او را این پهلو به آن پهلو کنید) .

سوالات متداول

دلایل بیدار شدن کودک طی شب چیست؟

کودک ممکن است به دلایل زیر نیمه شب از خواب بیدار شود:

 • گرسنه و تشنه است.
 • بیمار است یا تب یا دل د دارد.
 • مضطرب است. خواب بد دیده است.
 • دوره دندان آوردن است.

اگر فکر می کنید مدت زمان این شب بیداری بیشتر شد حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

کودک از چند سالگی ید از والدین جدا بخوابد؟

کودک ید از ۳ سالگی به بعد اقش جدا شود. حتی بهتر است قبل از آن اینکار انجام شود زیرا ممکن است این سن معنی ترس و ریکی را متوجه نشود و طی این مدت نیز عادت می کند. ولی اگر سن او لاتر رود ترس های او بیشتر می شود و از طرفی هم عادت به انجام چنین کاری ندارد.

عوارض دیر خوابیدن کودک چیست؟

خوابیدن کافی کودک شرط اول برای رشد اوست. دیر خوابیدن کودک عوارض بسیار زیادی دارد.

 • دیر خوابیدن کودک خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان را افزایش خواهد داد.
 • اگر کودکن دیر بخوابد مواد سمی بدن او تجمع پیدا کرده و کودک دیگر تمایلی برای صبحانه خوردن نخواهد داشت.
 • کودکانی که خواب کمتری دارند معمولا به لحاظ قدی کوهتر خواهند شد.
 • بی نظمی خواب عث می شود که احتمال افسردگی کودک لا می رود.
 • اختلالات یادگیری نیز یکی از عوامل مهم دیر خوابیدن کودک است.
 • کودکانی که دیر می خوابند معمولا دوران بلوغ چهره اش عوض شده و به قول معروف زودتر از دیگران پیر خواهد شد.

۱۵ راهکار خواندن کودک یک ماهه دوساله

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۵۸:۴۲ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)