مشاوره روانشناسی بی خوابی مشاوره روانشناسی بی خوابی .

مشاوره روانشناسی بی خوابی

عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟

5 / 5 ( 1 vote )

مهارت عذر خواهی از همسر چیست؟

عذرخواهی از همسر واقع نوعی هنر همسر داری است. اینکه غرور خود را به خاطر همسرت زیر پا بگذاری و قبول کنی که اشته کرده ای، نشان می دهد که که فرد شجاعی هستی. مسلما برای تمام زن و شوهر ها پیش آمده هم دعوا کنند یا بر سر موضوعی اختلاف داشته شند یا حتی همدیگر را برنجانند. این زوجین زمانیکه به مشاوره ازدواج مراجعه می کنند مشاور متوجه می شود که کار یک عذر خواهی ساده حل و فصل می شد و به خاطر لبجازی دو طرف کار به اینجا کشیده است.

عذرخواهی از همسر واقع یکی از مهم ترین مهارت های ضروری ازدواج است. چه بسا بهتر است مورد این مهارت بیشتر بدانید و تمرین کنید. البته توصیه ما به شما این است که از مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید. او شما را راهنمایی می کند که چگونه و چه شرایطی از همسرن عذرخواهی کنید. قطعا راه و روش و موقعیت عذرخواهی را به شما یادآوری خواهد کرد. ولی این موضوع را بدانید که الزاما تنها شما مقصر نیستید. قطعا همه ما شرایط مختلف اشتهاتی می کنیم فقط کافی است که آن بپذیریم و از آن س بگیریم و قول بدهیم برای همسر و فرزندمان نقش بهتری داشته شیم. مشاوره خانواده می تواند راه گشای مشکل شما شد و شما را از این بن بست نجات دهد. اما کار اصلی دست خود شماست. کافی است ترفند آن را بدانید.

راه های عذرخواهی از همسر چیست؟

را های عذرخواهی از همسر را می توان سه چیز خلاصه کرد:

 • قبول اشته
 • کنار گذاشتن غرور
 • آغوش گرفتن همسر

مرحله اول : شناخت اشته

قبول اشته از مهم ترین راه های عذرخواهی از همسر این است که قبول کنیم اشته کردیم. اگر از او ناراحتی و لج و لجزی یا فشار دیگران عذرخواهی کنید قطعا همسرن نمی تواند شما را ببخشد. این موضوع از نوع نگاهن مشخص است. البته شاید شما اشته نکردید این صورت اگر همسرن عذرخواهی نکرد چه کنید؟ اگر شما عاقل تر و منطقی تر شید می بخشید و خودن موضوع صحبت را ز میکنید و هدیه یا شاخه گلی نشان می دهید جنبه شما چق لاتر از او بوده و هست.

مرحله دوم: کنار گذاشتن غرور

بعد از اینکه به اشتهن پی بردید دو دو چهار بکنید. غرور و لجزی کار را سخت تر می کند. مخصوصا اگر همسرن را دوست دارید اجازه دهید متوجه شود که چق دوستش دارید. غرور برخی از زوجین عث می شود که نتوانند حرف هایشان را رو رو بزنند و سعی می کنند یک پیام سر و ته قضیه را هم بیاورند. ثیر عذرخواهی رو رو بسیار بیشتر از دادن پیغام و پسغام است.

مرحله سوم: آغوش گرفتن همسر

بله ست است. این گزینه معجره می کند متواضعانه همسرن را آغوش بگیرید. تماس جسمی، آغوش شما فراموش کردن اختلافات و دعوا به به شما کمک بزرگی خواهد کرد. این موضوع عث می شود همسرن برای ادامه زندگی به شما دلگرم شود و این اختلافات را کنار بگذارد. این شرایط یک هدیه کوچک می تواند به شما بیان پشیمانی ن کمک بزرگی کند.

زمان مناسب برای عذرخواهی از همسر چه زمانی است؟

شاید خود بپرسید زمان مناسب عذرخواهی از همسر چه زمانی است. بسیاری از ما نمی دانیم چه زمانی از همسرمان عذرخواهی کنیم. مواردی که علت دعواهای آن را می دانیم بهتر است بعد از مدتی مثلا ۱ ساعت از همسرن عذرخواهی کنید ولی گاهی اوقات از رفر و اخلاق همسرن می فهمید که شما بد است یا شما بفری و بداخلاقی می کند یا رفر زننده ای شما دارد . این شرایط بهتر است همان لحظه او صحبت کنید و علت را جویا شوید. اگر از شما و رفرن ناراحت است او را آرام کنید و به او اطمینان دهید که دوست نداشتید او را ناراحت کنید. این حالت زمان مناسب عذرخواهی از همسر دوست بعد از ناراحتی و عصنیت اوست.

اما چگونه متوجه شویم که اشته از شما بوده است؟ شما قطعا همسر خود را می شناسید و مورد جزئیات زندگی او صحت کرده اید که او چه چیزی دوست دارد و چه چیزی دوست ندارد. یا چه رفری را می پسندید. اگر کاری کرده اید که خلاف چیزهای بوده که همسرن دوست داشته متوجه اشکال کار خواهید شد.

اگر عذرخواهی شما هم شکل حل نشد توصیه می کنیم به شماوره خانواده مراجعه کرده و علت را ریشه یابی کنید.

دلجویی از همسر چگونه است؟

دلجویی از همسر معمولا بعد از کلمات عذرخواهی، جواب می دهد. مثلا اگر اختلافی پیدا کرده اید و نیاز به عذرخواهی بود می توانید از اظهار ندامت و پشیمانی از همسرن دلجویی کنید. به این صورت که به او بگویید منظوری از این کار نداشته اید و او را بیش از هر کسی دوست دارید و دوست ندارید که او را آزرده کنید.

دلجویی از مردان چگونه است؟ برای دلجویی از مردان ید از کلماتی استفاده کنید که اعتماد به نفس آن ها لا ببرد. مثلا ” من می دونم تو بهتر و قویترین مرد دنیایی”، ” من ق محبت تو رو نمی دونم، منو ببخش” ” مرسی که به فکر زندگی هستی” ، ” می دونم صلاح من رو می خواهی من کاملا کت می کنم”

دلجویی از زنان

خانم ها معمولا از گوش عاشق می شوند و حس شنیداری لایی دارند. مردان می توانند علاوه بر عذرخواهی می توانند حرف های عاشقانه بزنند. جملاتی مثل ” من عاشقتم عزیزم” ” تو خوشگل ترین دختر دنیایی” ” تو همیشه تو قلبمی حتی تو بدترین شرایط” برای خانم ها بسیار موثر است.

اشتهات دلجویی از همسر چیست؟

این بین اشتهات دلجویی از همسر نیز عث بدتر شدن اوضاع می شود. به همین دلیل توصیه می شود اگر علت اختلا شما بر سر مساله ای بسیار جدی است قبل از تصمیم به انجام کاری مشاوره ازدواج صحبت کنید طبق شرایط و زندگی ن، به شما راهکار بدهد.

 • اگر قصد معذرت خواهی دارید بعد از عذرخواهی از کلمات مثل ” من اشته کردم اما مقصر خودت بودی” یا ” به خاطر بچه ها ازت معذرت خواستم نه به خاطر خودت”استفاده نکنید.
 • هیچ گاه از واسطه نخواهید از طرف شما از همسرن عذرخواهی کند. معمولا افراد مغرور نمی توانند رو رو از همسرشان عذرخواهی کنند و همیشه نیاز دارند یکی را واسطه خود قرار دهند.
 • از پیام دادن یا زنگ زدن هنگام عذرخواهی بپرهیزید. عذرخواهی های حضوری بسیار موثر هستند.
 • از لغات اما و اگر قبل و بعد از عذرخواهی استفاده نکنید و بیش از حد ره موضوع دعوا صحبت نکنید.
 • دلیل و عذر و بهانه را کمتر کنید و جوری رفر کنید که همسرن دوبهر به گذشته برنگردد زیرا مجبورید این شرایط را از اول بررسی کنید..
 • سعی کنید ازای عذرخواهی کاری از همسرن برای او شرط نگذارید.

روش های آشتی همسر چیست؟

آشتی همسر پیچیدگی های خاص خود را دارد. اینکه چه راهی را برای آشتی همسرن پیش بگیرید بسته به شرایط روانی و اخلاق همسرن متفاوت است. برای آشتی همسر تنها کاری که می کنید این است که ید صبر کنید از جو دعوا بیرون بیایید. این شرایط اصلا دعوا را کش ندهید و حتی اگر هم او قصد داشت دعوا را کش دهد سکوت کنید. سکوت شما عث می شود که خود به خود از کرده خودش پشیمان شود.

اگر از آن دسته افرادی هستید که همسرن زیاد قهر میکند ید به شما بگوییم کار سختی پیش دارید. شاید خودن بگویید که اهل منت کشی نیستید و نمی توانید مدام عذرخواهی کنید. اما این را بدانید علاوه بر اینکه ید مهارت آشتی همسر را بیاموزید بلکه کاری نکنید که مجبور شید مدام عذرخواهی کنید. بی شک نوع رفر و اخلاق شما و همچنین نحوه برخورد شما چالش های زندگی، سیستم زندگی ن بسیار مهم است. می توانید این مهارت ها را کمک مشاورع قبل از ازدواج لا ببرید و فکر همه جا را بکنید.

سوالات متداول

من همسرم مدام من قهر می کند و حتی زمانی که از او عذرخواهی می کنم نیز قبول نمی کند. مرا راهنمایی کنید

سعی کنید او را عصنی نکنید و علت آن را ریشه یابی کنید. اگر مقصر همسرن بود و تلاش های شما نیز نتیجه نداد سعی کنید خانواده ن را برای حل اختلاف واسطه کنید. اگر کارساز نبود حتما او به مشاور مراجعه کنید.

همسرم قبول نمی کند که اشته کرده و مدام ید به خاطر کاری که نکردم عذرخواهی کنیم. راه حل شما چیست؟

اگر اشتهش را گفتگو و مذاکره نپذیرفت آنوقت مشکل شما نیستید، مشکل خود اوست. این شرایط همسرن نیاز به مشاوره دارد. احتمالا بهانه گیر است و به دنل بهانه می گردد به نحوی خودش را خالی کند.

یک سال و نیمه که ازدواج کردم خسته شدم از بس پا پیش گذاشتم. همسرم هیچ وقت برای آشتی پا پیش نمی زاره… به نظر شما چیکار کنم اونم بفهمه که اشته کرده؟

همسرتون هم ید از غرورش بزنه. بهترین راه اینه که هاش صحبت کنید و فضای آروم خواسته هاتون رو به دور از تنش و عصنیت بخواید. اگه قبول نکرد و همه راه هارو رفتید، بهتره که حتما به مشاوره مراجعه کنید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (The Best Way to Properly Apologize to Your Spouse – …)

عذر خواهی از همسر- چگونه از همسرم عذرخواهی کنم؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۰:۳۲ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی

5 / 5 ( 1 vote )

نشانه های روابط عاطفی سالم چیست؟

مدیریت روابط عاطفی به بررسی روابط عاطفی و احساسات و عواطف موجود یک رابطه می پردازد. این روابط عاطفی ممکن است میان والدین و فرزندان، میان فرزندان یا دوسن یا فامیل و اقوام زوجین شد. آشنایی مهارت های زندگی نقش تعیین کننده ای لابردن کیفیت روابط عاطفی دارد. اگر زندگی سالمی می خواهید ید مورد مدیریت روابط عاطفی بیشتر بدانید و بتوانید یک پیوند سالم و شاد را مدیریت کنید.

بسیاری از موارد، بعد از ازدواج، زوجین می دانند که انجام چه کاری پیوند آن ها قوی تر می کند و گاها دیده شده بعد از ازدواج به این نتیجه می رسند که از مشاوره روانشناسی کمک بگیرند و یکدیگر را از لحاظ روحی و روانی بهتر بشناسند. غافل از اینکه این کارها ید قبل از ازدواج انجام شوند. به عقیده بسیاری از کسانی که به عنوان مشاوره خانواده، گیر مشکلات زوجین هستند، علت این مشکلات را به نوعی نبود مدیریت روابط عاطفی می دانند. اگر روزی به این مهارت رسیدید که بدانید چه نوع احساسی را کجا و چگونه خرج کنید این مژده را به شما می دهیم که می توانید به راحتی همه را کنار هم شاد و خوشحال نگه دارید و کسی از شما دلخور و ناراضی نشد.

نشانه های روابط عاطفی سالم

نشانه های روابط عاطفی سالم را دقیقا می توان از روی ثیر رفرن خانواده و اجتماع کاملا حس کنید. ( مثلا روابط میان ما و فرزند نیاز به بررسی ندارد زیرا این رابطه عاطفی آنق محکم است که حتی می تواند ثیر آن را روی اجتماع دید. این رابطه اکثر موارد جهت گیری خوبی داشته و عث به وجود آمدن خانواده ای سالم واجتماعی شاد شد.این پالس مثبت همیشگی است.

 • علی رغم اختلاف نظر کنار هم آرامش دارند

از دیگر نشانه های یک رابطه سالم این است که دو طرف علی رغم اینکه بعضی موارد هم اختلاف دارند، اما صحبت کردن و گفتگو را برای حل مشکلشان انتخاب می کنند. این افراد کنار هم آرامش دارند. آن ها یکدیگر را همان گونه که هستند پذیرفته اند وتفاوت هایشان برایشان مهم نیست.

اما این نکته را فراموش نکنید اگر تفاوت ها و و اختلاف نظرها فاحش شد بهتر است این رابطه عاطفی از اول شکل نگیرد.

 • پشتن و حامی یکدیگر هستند

از دیگر نشانه های مدیریت روابط سالم این است که دو طرف احترام یکدیگر را حفظ می کنند. افراد این رابطه می دانند که بی حرمتی آن ها را از یکدیگر دور کرده و روابط آن ها را خدشه دار میکند.

این افراد می دانند که هر شرایطی ید صمیمت رابطه حفظ شود. علاوه بر این افرادی که پیوند محکم عاطفی دارند همیشه پشتین و حامی یکدیگر هستند. آن ها دست به هر کاری می زنند که طرف مقابلشان آرامش داشته شند. او همفکر هستند. سنگ صبور او هستند و هیچ گاه مشکلات طرف مقابل را به سرش نمی زنند و منت سر آن ها نمی گذارند. این نوع رابطه نیاز به شناخت مهارت های زندگی دارد و واقع موهبت است.

مدیریت روابط عاطفی خانواده

بی شک مدیریت روابط عاطفی خانواده مهم ترین عامل حفظ بنیان خانواده و پرورش فرزندانی سالم است. واقع مهم ترین علت رشد و موفقیت خانواده، همان روابط عاطفی و مهرنی میان اعضای خانواده است. روابط عاطفی محکم میان والدین هم، والدین فرزندان یا فرزندان یکدیگر عث آرامش روحی و روانی آن ها خواهد شد.

مدیریت روابط عاطفی خانواده نیازمند لا بردن مهارت های برقراری ارتط همسر و فرزندان است. وقتی دو نفر ازدواج می کنند وارد ارتط گسترده ای می شوند و ید حد ومرز برقراری روابط عاطفی را بدانند.

 • خانواده ید به حریم خصوصی یکدیگر احترام بگذارند.
 • حدالامکان گفت و گو مشکلاتشان را حل کنند.
 • والدین ید حرمت فرزندان خود را داشته شند و سعی کنند از به کار بردن الفاظ بد خودداری کنند.
 • والدین ید پشتین یکدیگر شند و به فرزندان خود نیز بیاموزند که چطور از یکدیگر حمایت کنند.
 • زوجین ید سعی کنند مشکلات را به دور از حضور فرزندان حل کنند و مقابل فرزندانشان رعایت و حفظ شئونات و خط قرمز ها به یکدیگر محبت کنند.
 • مورد تربیت فرزندان از قوانین اسنداردی که از قبل مشخص شده استفاده کنند. نه اینکه ما یه نوع تربیت داشته شد یا پ به روش خود فرزندانش را تربیت کند.
 • توقعات فرزندان را حد و اندازه های معمول برآورده کنند.
 • البته این زمینه کمک مشاوره خانواده می تواند بسیار راهبردی و مفید شد.

مدیریت روابط عاطفی دوست پسر

مدیریت روابط عاطفی دوست پسر ممکن است روابط عاطفی دوسن هم جنس، کمی متفاوت است. بسیاری از دختران سوال می کنند چگونه دوست پسرمان را عاشق کنیم. یا از لحاظ عاطفی چگونه او رفر کنیم.

بسیاری از دختران فکر میکنند اگر دوست پسرشان رابطه جنسی برقرار کنند او را پایبند زندگی می کنند و می توانند دل آن هارا بدست بیاورند. غافل از اینکه برخی پسران فقط به دنل ارضاء غریضه جنسی خود هستند و پس از مدتی بدون علت خاصی و یک بهانه از زندگی دختر می روند. این شرایط آیا ضربه روحی به دختر وارد می شود یا به پسر؟ البته که دختران زنده اصلی ماجرا هستند. به همین دلیل مدیریت روابط عاطفی دوست پسر اهمیت زیادی داشته و علاوه بر آن به مهارت خاصی نیاز دارد.

 • انتخاب ست

اولین گام برای مدیریت روابط عاطفی ارتطات دوستی انتخابی فردی ست برای دوستی است. شما ید مطمئن شید که دوست پسرن به شما حس دارد.

 • خیر برقراری ارتط جنسی

می دانید که ارتطات جنسی برای دختران عث پاره شدن پرده بکارت شده و ضربه بدی به دختر خواهد زد. حدالامکان اگر قصد ازدواج پسر را ندارید بهتر است او ارتط جنسی برقرار نکنید.

 • بیش از حد به او محبت نکنید

دختران ید به گونه رفر کنند که وقتی دوست پسرشان از آن ها جدا شد حسرت نخورند ودلشان نسوزد که چه کارهایی برایشان انجام داده اند. محبت شما ید کنترل شده و از روی اصول و منطق شد.

اشتهات روابط عاطفی

بی شک اشتهات روابط عاطفی از مهم ترین عوامل شکست ارتطات خانوادگی و اجتماعی به شمار می رود.

 • دست کم گرفتن طرف مقابل
 • وابستگی بیش از حد
 • تلاش برای تغییر شریک عاطفی
 • توقع بیش از حد از او
 • مته به خشخاش گذاشتن و بزرگ کردن مسائل و پیچیده کردن آن ها و دست کم گرفتن طرف مقابل (این کار اعتماد به نفس او را از بین خواهد برد)
 • برقراری روابط عاطفی نا سالم و تحت فشار قرارددادن شریک عاطفی برای تعهد
 • تصمیم گیری به جای طرف مقابل
 • اصرار بیش از حد برای ثابت کردن حرف هاین به شریک عاطفی
 • از اشتهات روابط عاطفی است که بعضی موارد جبران ناپذیر است و عث دلسرد شدن دیگران از شما می شود. به همین دلیل توصیه می شود حتما از مشاوره خانواده برای مدیریت این نوع روابط کمک بگیرید.

یادن شد عشق تنها چیزی نیست که برای ایجاد روابط عاطفی به آن نیاز دارید. ک کامل و شناخت شرایط و شناخت خصوصیات افراد و نحوه برخورد شما ، می تواند شما را رسیدن به بهترین شرایط عاطفی یاری دهد.

روانشناسی روابط عاطفی

آشنایی روانشناسی روابط عاطفی، لازمه داشتن یک رابطه عاطفی قوی است. روانشناسان پس از بررسی و تحقیق ره روابط عاطفی یافته اند که روابط طولانی مدت، فاکتورهای مشابهی هم دارند.

این سوالات را پاسخ دهید. اگر پاسخ آری بود یعنی شما به سطح لایی روابط عاطفی رسیده اید.

 • آیا وقتی او نیستید مدام به او فکر میکنید؟
 • دوست دارید موفقیت او را ببینید؟
 • سطح توقعات خود را از او پایین آورده اید؟
 • هر دو شوخ طبع و اجتماعی هستید و به یکدیگر حال خوب می دهید؟
 • کارهای روزانه را یکدیگر تقسیم می کنید؟
 • اختلاف نظر زیادی هم ندارید؟
 • می دانید که چگونه دل او را به دست بیاورید؟

سوالات متداول

من ۲۱ سالمه واز لحاظ عاطفی به شدت به پسرها وابسته می شم و این موضوع ضربه زیادی به من می زنه .لطفا منو راهنمایی کنید

اول اینکه شما ید یاد بگیرید چطور روی پای خود یستید و از لحاظ عاطفی هم تمرین کنید که بدون دیگران می تونید به زندگی ادامه بدید. شما اسیر خودتون هستید. ید افکارتون رو آزاد کنید. سرتون رو به کار یا س گرم کنید. قطعا اگه بخوایید می تونید. می تونید از مشاوره کمک بگیرید.

پ وما من زیاد به من محبت نمی کنند و انگار من نیستم.. به همین خاطر مجبورم دنل محبت بیرون از خونه شم. به نظرتون چی کار کنم که اونا منو بیشتر دوست داشته شن؟

قطعا همه پ و ماها فرزنداشون رو دوست دارن. فقط اندازه و جه دوست داشتن اونها هم متفاوته. این شرایط گفتگو بهترین راه حله. اونها صحبت کنید وبگید چق به محبتشون نیاز دارید. مسفانه این روزها همه گیر مسائل اقتصادی هستند و حتی خودشون هم یادشون میره. اونها رو ک کنید. اگه خیلی تحت فشارید و گفتگو ست نمیشه از مشاور کمک بگیرید.

من همسرم مدتیه بهانه گیری می کنه.. هر چی هم بهش محبت می کنم انگار نه انگار و فکر می کنه وظیفمه. این آدم چطور ید رفر کنم؟

اول اینکه محبتتون رو کم نکنید. شیوه محبت رو تغییر بدید. مثلا هاش صحبت کنید. بقلش کنید. نوازشش کنید و بگید چق دوستش دارید. بهش بگید مشکلات قابل حله اخرش این ماییم که برای هم می مونیم. اگه دیدید گفتگو ست نشد می تونید شرایطتتون رو مشاوره خانواده میون بزارید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (۱۰ Tips to Manage Strong Emotions )

۱۰ راهکار برای مدیریت روابط عاطفی

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۸:۵۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟

5 / 5 ( 1 vote )

روابط عاطفی زن و شوهر یکی از پایه های اصلی زندگی زناشویی است. زندگی زناشویی برای رسیدن به اوج خود نیازمند سه فاکتور مهم است.

 • روابط عاطفی
 • تعهد
 • صمیمیت

هریک از این فاکتور ها بسیار مهم هستند و هیچ کدام بر دیگری ارجحیت ندارند. زمانی که هرکدام از اینها به مشکل بربخورد زندگی زناشویی دچار اختلال میشود و ید برای برگرداندن آن به حالت سابق تلاش کرد. اگر روابط عاطفی خود به مشکل خوردید میتوانید از مشاوره روانشناسی کمک بگیرید. مشاوره به شما کمک می‌کند ابعاد پنهان زندگی خود را ببینید و دید روشن تر زندگی خود را از نو بسازید. روابط عاطفی اولین مرحله ی ساختن یک خانواده ی سالم است، تعهد و صمیمیت مراحل بعدی ظاهر میشود. بنابراین ید آن را جدی بگیرید. تفاوت های زنان و مردان نیاز های عاطفی را بشناسید و برای بهبود روابط خود تلاش کنید.

نکات مهم روابط عاطفی زن و شوهر

نکات مهم روابط عاطفی زن و شوهر مشاوره زناشویی و زندگی مشترک موارد زیر هستند‌.

 • به مخزن عاطفی یکدیگر توجه کنید. مخزن عاطفی میزان محبتی است که انسان به آن نیاز دارد و برقراری رابطه سعی پر کردن آن دارد.
 • زن خودن محبت نکنید. هرکسی برای عشق ورزیدن زن مخصوص خود را دارد اما برای برقراری یک رابطه ی عاطفی موفق ید توجه کنید که زن طرف مقابل شما متفاوت است. به همین دلیل نیاز دارید که زن محبت طرف مقابل خود را نیز بیاموزید.
 • قت زن را دست کم نگیرید. کلام میتواند بیشترین تأثیر را زندگی زناشویی داشته شد. سعی کنید از این قت استفاده کنید. همسر شما نیاز به تأیید و محبت شما دارد. برای اینکه بتوانید بهتر یکدیگر ارتط کلامی برقرار کنید میتوانید از مشاوره خانواده کمک بگیرید.

بهبود روابط عاطفی زن و شوهر

بهبود روابط عاطفی زن و شوهر نیازمند توجه به چندین مسئله است. شناخت مرحله ی اول بیشترین اهمیت را بهبود روابط عاطفی زن و شوهر دارد. زن و شوهر ید از احساسات و ویژگی های یکدیگر شناخت داشته شند بتوانند راحت تر هم ارتط برقرار کنند. مسئله ی دوم اعتماد است. یک زوج ایده آل به یکدیگر اعتماد کامل دارند. شک و تردید از عواملی است که میتواند رابطه ی عاطفی شما را رو به نابودی بکشاند. سومین مسئله داوطلب بودن است. یک رابطه ی نرمال زمانی که همیشه یک نفر پیشنهاد دهنده ی انجام کار های مختلف شد، رابطه رو به سردی میرود. برای جلوگیری از این اتفاق گاهی پیش قدم شوید و برای انجام کار های مورد علاقه همسرن داوطلب شید. این کار عث ایحاد تنوع زندگی و عث ایجاد حس مثبت ذهن همسرن می‌شود.

عوامل پایداری روابط زن و شوهر

عوامل پایداری روابط زن و شوهر مواردی بود که به آن اشاره کردیم. روابط عاطفی، تعهد و صمیمیت. موارد بسیاری را میتوان به عنوان عوامل پایداری روابط زن و شوهر نوشت اما این سه مورد از اصلی ترین عواملی هستند که پایداری یک رابطه تأثیر گذار است. اینها سه ضلع یک مثلث هستند که عث پایداری و دوام یک رابطه ی عاطفی میشوند. تضعیف شدن هر کدام از این اضلاع، موجب به خطر افدن زندگی زناشویی میشود. روابط عاطفی، مخزن عاطفی زن و شوهر را تأمین می‌کند، تعهد عث افزایش اعتماد یه یکدیگر و تحکیم رابطه ی زناشویی میشود و صمیمیت گرمای رابطه را افزایش میدهد. زمانی که احساس کردید هریک از این سه عامل خللی ایجاد شده، ید سراغ مشاور خانواده بروید و سعی کنید حل مشکلات رابطه ن را تحکیم ببخشید.

عوامل مخرب روابط عاطفی زن و شوهر

عوامل مخرب روابط عاطفی زن و شوهر میتواند موارد زیر شد:

 • سرکوفت زدن به طرف مقابل
 • شکاکیت بیش از حد
 • پنهان کاری کردن یا وغ گویی
 • توجه نکردن به خواسته های طرف مقابل
 • محدود کردن بیش از حد طرف مقابل
 • قهر کردن به مدت طولانی یا لجزی کردن
 • احساس تنهایی و ک نشدن از سمت طرف مقابل

این عوامل تعدادی از عوامل متعددی هستند که موجب تخریب رابطه و از بین رفتن زندگی عاطفی یک زوج می‌شود. برای اینکه گیر اینگونه مسائل نشوید بهتر است قبل از ازدواج جلسات مشاوره شرکت کرده و آموزش های لازم برای برقراری رابطه و ساختن یک زندگی زناشویی فوق العاده را یافت کنید. البته مشاوره مخصوص پیش از ازدواج نیست و طول زندگی زناشویی هنگام بروز هرگونه مشکل، میتوانید از یک روانشناس یا مشاور کمک بگیرید.

دلایل روابط سرد عاطفی زن و شوهر

دلایل روابط سرد عاطفی زن و شوهر گرو عوامل مخرب روابط عاطفی زن و شوهر میشد. وقتی به هریک از این عوامل مخرب زندگی برمیخورید و توجهی به آن نمیکنید، پس از مدتی مشکلات بیشتر از پیش شده و روابط عاطفی ن کم کم رو به سردی میرود. مشکلات حل نشده زندگی زناشویی بزرگترین عامل مخرب رابطه میشد. هرمسئله ی کوچکی که زندگی موجب سوءتفاهم و دلخوری میشود، ید همان زمان حل شود. یکی دیگر از دلایل روابط سرد عاطفی زن و شوهر نادیده گرفته شدن است. زن یا مردی که زندگی احساس نادیده شدن داشته شد، کم کم سرخورده میشود و خودش را رابطه عقب میکشد و به همین صورت روابط گرم زناشویی بین آنها از بین میرود. بنابراین توجه کردن به نیاز ها و خواسته های یکدیگر یکی از اصول اولیه روابط عاطفی است.

تقویت روابط عاطفی زن و شوهر

همان گونه که عوامل مخرب برای رابطه عاطفی زن و شوهر وجود دارد، عواملی هم هستند که موجب تقویت و پایداری رابطه ی عاطفی می شوند. ازجمله آنها می‌‌توان به موارد زیر اشاره کرد: صداقت و روراستی، توجه به طرف مقابل، وقت گذاشتن به اندازه ی کافی برای یکدیگر ، گفت و گو مورد مشکلات و همینطور شنونده خوبی بودن، ابراز علاقه ی کلامی و هدیه دادن به یکدیگر. موارد بسیاری هستند که انجام آن‌ها و همچنین برنامه ریزی، می‌‌توان روابط عاطفی پایداری زندگی زناشویی داشت. مطالعه این زمینه می‌تواند بسیار کمک کننده شد و صمیمیت را زندگی شما افزایش دهد. هرچه روابط عاطفی بین شما تقویت شود، دوام زندگی زناشویی ن بیشتر خواهد بود و همچنین کیفیت زندگی ن بسیار بیشتر میشود بنابر این از هیچ کاری برای تقویت این رابطه یغ نکنید.

زسازی روابط عاطفی زن و شوهر

شما هرمرحله ای از زندگی که شید ممکن است روابط عاطفی خود دچار مشکل شوید. این هنگام چیزی که بیشتر از همه اهمیت دارد، تلاش برای زسازی رابطه ی عاطفی است. مرحله ی اول ید از یک مشاور مشورت بگیرید و کمک او دنل راه حل برای ساختن دوره ی رابطه ی خود شید. نکته ای که اهمیت زیادی دارد این است که سعی کنید پل های پشت سرن را خراب نکنید، یعنی حتی بین دعوا و مشاجره همسرن احترام به او را فراموش نکنید و از توهین و تحقیر یا سرکوفت زدن به او خودداری کنید. بدون روابط عاطفی زندگی زناشویی دوام نمی آورد بنابراین عوامل مخرب روابط عاطفی زن و شوهر را بشناسید و سعی کنید حد امکان زندگی از آنها دور شید.

اهمیت روابط عاطفی زن و شوهر

وجود روابط عاطفی بین زن و شوهر اهمیت زیادی دارد. رابطه ی عاطفی یکی از اصلی ترین ارکان یک ازدواج موفق است. رابطه ی عاطفی زن و شوهر می‌تواند تعیین‌کننده ی سرنوشت یک رابطه ی عاشقانه شد، زیرا ازدواجی که آن روابط عاطفی وجود نداشته شد، قطعاً منجر به شکست خواهد شد. این موضوع حتی روند تربیت فرزندان خانواده نیز تأثیر گذار است. هرچه پیوند عاطفی بین پ و ما محکم تر شد، فضای خانواده آرامش بیشتری دارد و این محیط آرام، فرزندان راحت تر و سلامت تر رشد خواهند کرد. همچنین فرزندان دیدن این رابطه ی صمیمی بین پ و ما خود، آنها همانندسازی میکنند و از روش آنها برای زندگی آینده ی خود الگو برداری میکنند. بنابر این حتی صورت وجود اختلاف ید روابط عاطفی خود را حد مناسب مقابل فرزندانن حفظ کنید.

سوالات متداول

عوامل مخرب روابط عاطفی زن و شوهر چیست؟

سرکوفت زدن به طرف مقابل ، شکاکیت بیش از حد ، پنهان کاری کردن یا وغ گویی ،توجه نکردن به خواسته های طرف مقابل ،محدود کردن بیش از حد طرف مقابل ،قهر کردن به مدت طولانی یا لجزی کردن

عوامل پایداری روابط زن و شوهر چیست ؟

روابط عاطفی، تعهد و صمیمیت. موارد بسیاری را میتوان به عنوان عوامل پایداری روابط زن و شوهر نوشت اما این سه مورد از اصلی ترین عواملی هستند که پایداری یک رابطه تأثیر گذار است. اینها سه ضلع یک مثلث هستند که عث پایداری و دوام یک رابطه ی عاطفی میشوند.

روابط عاطفی زن و شوهر چه اهمیتی دارد؟

رابطه ی عاطفی یکی از اصلی ترین ارکان یک ازدواج موفق است. رابطه ی عاطفی زن و شوهر می‌تواند تعیین‌کننده ی سرنوشت یک رابطه ی عاشقانه شد همچنین روند تربیت فرزندان خانواده نیز تأثیر گذار است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (Emotional Intelligence in Love and Relationships – …)

چگونه روابط عاطفی زن و شوهر بهتر می شود؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۹:۵۱ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

آسیب های زندگی مشترک بدون ازدواج قابل چشم چوشی است؟!

زندگی مشترک بدون ازدواج سبکی از زندگی است که آن مرد و زن بدون عقد محضری و رسمی، مانند زن و شوهر کنار یکدیگر زیر یک سقف زندگی می کنند. این سبک از ازدواج فرهنگ غربی واقع اپیدمی شده و نوجوانان و جوانان همین که به سن بلوغ می رسند ترجیح می دهند زندگی مستقلی داشته شند. این نوع ازدواج زن و مرد هیچ وظیفه یا تعهدی برای مین مخارج زندگی و مدیریت خانه ندارند. زن یا مرد هیچ ارثی از یکدیگر نمی برند. از لحاظ قانونی مرد هیچ حقوقی نسبت به زن ندارد و به راحتی می تواند بدون دادن مهریه از زن جدا شود. زن نیز موظف نیست از مرد تمکین کند.

دهه اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی و مین نبودن شرایط و زیر ساخت ها برای ازدواج، مسفانه بسیاری از دختر ها و پسر های ایرانی به ازدواج سفید روی آورده اند. بعضی ازین افراد راهنمایی مشاوره خانواده یا مشاوره قبل از ازدواج قانع می شوند که آسیب اینگونه ازدواج کردن از فوایدش بیشتر است و ترجیح می دهند که به ازدواج سنتی روی بیاورند. به همین دلیل مراجعه به مشاوره خانواده یا مشاوره قبل از ازدواج اهمیت بسیار زیادی دارد. این میان نقش خانواده ها بسیار حائز اهمیت است به همین دلیل به خانواده توصیه می شود جوانان و نوجوانان را آسیب های زندگی مشترک بدون ازدواج بیشتر آشنا کنند.

عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چگونه است؟

از عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج همه گیر بودن و جهانی شدن این سبک از زندگی است. مسفانه عصر امروز اگر یک فرهنگ میان جوانان رواج پیدا کند جوانان دیگر نیز ناخودآگاه به این سمت گرایش پیدا می کنند. این جهانی شدن فرهنگ غربی زندگی سنتی و دینی ایرانی کامل ثیرات منفی خود را گذاشته و عث دگرگونی رفرهای اعضای خانواده و تغییر سبک زندگی و تغییرات رفری آن ها شده است. از عوامل دیگر زندگی مشترک بدون ازدواج میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالارفتن سطح تحصیلات جوانان
 • آزادی دختران حضور آن ها عرصه های اجتماعی وبه دنل آن آزادی روابط دختر و پسر
 • گسترش نرم افزارهای ارتط جمعی مانند تلگرام و اینسگرام
 • صنعتی شدن کشورها
 • آشنایی نوجوانان و جوانان روابط پنهانی
 • لارفتن سن ازدواج
 • نبود امنیت شغلی
 • بیکاری
 • وجود سایت های غیر اخلاقی
 • عدم مسئولیت پذیری جوانان
 • حس استقلال طلبی
 • رهایی از بند سنت ها و حدودیت های دست و پا گیر خانواده
 • علاقه و میل جوانان به تنوع جنسی
 • تغییرات ساخری خانواده ها و گرایش آن ها به آزادی روابط دخترها و پسر های فامیل
 • کاهش اثر گذاری ارزش های دینی واسلامی

از مهم ترین عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج جوامع کنونی می شد.

مسفانه به دلایل مشکلات اقتصادی و جدی نگرفتن خانواده ها و کاهش مراجعات به مشاوره ازدواج و نداشتن راهکار و برخورد مناسب جوانان و نوجوانان و گیر بودن پها و ماها مین معیشت فرزندان و عدم توجه به تربیت ست آن ها، هر روز شاهد گسترش روابط نامشروع و فساد اخلاقی میان دختر ها و پسر ها هستیم.

آسیب های زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟

قطعا آسیب های زندگی مشترک بدون ازدواج از فواید آن بیشتر است. گاهی حتی ممکن است عواقب جبران ناپذیری را نیز پی داشته شد. پس بهتر است مورد آن بیشتر بدانید.

افسردگی واختلالات روانی از مهم ترین آسیب های زندگی مشترک بدون ازدواج است. به دلیل نبود تعهد این سبک از زندگی، معمولا دختر و پسر خصوصا زنان فشار روانی و عصبی لایی را تجربه می کنند و بعد از مدتی از هم رضایت ندارند و هر آن می ترسند شریک زندگی شان آن ها را ترک کند. نتیجه دچار افسردگی خواهند شد.

 • خشم و عصنیت

معمولا پرخاشگری ازدواج سفید بسیار لاست. بی احترامی و بی عفتی و خشونت و رفرهای بد همان سال های اول این روابط به چشم می خورد زیرا قبل از اینکه دختر و پسر زیر یک سقف بروند هم دوست بوده اند و حرمت خیلی چیزها شکسته است.

 • حاملگی زنان

از مهم ترین آسیب های زندگی مشترک بدون ازدواج می توان به حاملگی ناخواسته زنان اشاره کرد. علاوه بر اینکه دختر این نوع رابطه بزرگترین آسیب را می بیند و به دلیل شرایط جسمی و فیزیولوژیکی اش دیگر دختر نیست خطر حاملگی نا خواسته نیز او زیاد است.

 • مشکلات زندگی زناشویی رسمی

علاوه بر آسیب های جسمی و روحی که فرد ازدواج سفید متحمل می شود، زندگی زناشویی رسمی اش نیز به مشکل بزرگی بر می خورد و آن هم اختلال زندگی زناشویی رسمی است. این مشکل مردان بیشتر دیده می شود. این مرد دیگر قا به مسئولیت پذیری نیست ومدام سعی می کند از زیر آن شانه خالی کند. حتی بعضی موارد هم دیگر تمایلی برای ازدواج رسمی ندارد.

جذابیت های زندگی بدون ازدواج چگونه است؟

جذابیت های زندگی بدون ازدواج کار را کمی سخت تر کرده و عث شده ابتدای کار جوانان آسیب های فردی و اجتماعی ازدواج سفید را نظر نگیرند. اولین جذابیت زندگی مشترک بدون ازدواج که توجه بسیاری از جوانان را به خود جلب می کند عدم تعهد مالی و معنوی است. ازدواج سفید مرد هر وقت بخواهد می تواند زن دیگری را جایگزین کند بدون اینکه حتی ریالی پول بت این موضوع بپردازد.

رابطه زنان آسیب های اجتماعی بیشتر است اما تنها جذابیت زندگی مشترک بدون ازدواج این است که اگر مرد مورد نظرش رفر نامناسبی او داشت به راحتی می تواند او را رها کند و بدون اینکه گیر دادگاه و مراحل قانونی طلاق شد به راحتی از مرد جدا شود. اکیدا توصیه می شود قبل از هرگونه تصمیم ره ازدواج سفید به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه شود علاوه بر آگاهی ره این جذابیت ها به آسیب های آن نیز توجه شود.

ازدواج سفید ایران چگونه است؟

ازدواج سفید ایران نیز به دلیل مشکلات اقتصادی و هزینه های لای زندگی توقعات و سخت گیری های خانواده ها ازدواج و شیوع بیکاری روز به روز حال افزایش است. فرهنگ ایرانی دو نوع ازدواج دائم و ازدواج موقت وجود دارد. البته ازدواج دائم هنوز هم میان ایرانیان رواج دارد و بسیاری معتقدند که ازدواج موقت یا حتی صیغه شان و شخصیت جوانان نیست و شرع و عرف و قوانین اسلامی-ایرانی ما کاملا متناقض است. به همین دلیل توصیه اکید ما به کارشناسان و مسئولین این است که این فرهنگ ناب کشور پابرجا بماند. قطعا اگر زیرساخت های ازدواج فراهم شد، صد ازدواج سفید ایران قطعا به کمترین میزان ممکن خواهد رسید. این زمینه مراجعه مشاوره قبل از ازدواج یا مشاوره خانواده نقش مهمی آگاهی جوانان دارند.

ازدواج سفید اروپا به چه شکل است؟

ازدواج سفید اروپا و کشورهای آمریکایی معمولا اطلاع خانواده دو طرف صورت می گیرد. این خانواده ها دختر و پسر پس از آشنایی یکدیگر معمولا دوستشان را خانواده شان آشنا می کنند. پس از بررسی خانواده ها تصمیم گرفته می شود که هزینه دو طرف خانه ای برایشان اجاره شود و مدتی هم هزینه آن ها بر عهده خانواده هایشان است. همین دلیل گفته می شود ازدواج سفید اروپا بعضی جهات ایران متفاوت است. این نوع ازدواج کشورهایی مثل نروژ (آزادی جنسی) به رسمیت شناخته شده است. عمر ازدواج سفید اروپا معمولا بیشتر از ایران است و ایران بیش از ۴ سال دوام ندارد.

سوالات متداول

من مدتی است تصمیم گرفتم دوستم بدون ازدواج زندگی زه ای شروع کنیم.. آیا میتونم به او اعتماد کنم که همیشه من بمونه؟

قطعا این نوع ازدواج، اعتماد متقابل بسیار سخت به دست می آید و به دلیل آزاد بودن شما و دوستتون نمیشه گفت که فردا کس دیگری نخواد رابطه برقرار کند.

آیا به لحاظ قانونی هم خانه من می تونه از من طلب حقوق کنه و آیا بعد از زنشستگی حقوقی به او تعلق می گیرد یا خیر؟

ازدواج سفید چه زمان حیات و چه زمان مرگ، زن و مرد هیچ حقی نسبت به هم خانه خود ندارند. چه به لحاظ حقوقی و چه به لحاظ معنوی

آیا ایران می توان ازدواج سفید داشت؟

خیر طبق قوانین اسلامی ایران جرم ازدواج سفید به منزله زناست و صورتی که این جرم ثابت شود مجازاتش ۹۹ ضربه شلاق است. صورتی که مرد زن شوهر دار هم خانه شد حکم آن زنای محصنه است.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (A Review of the Factors Associated with Marital Satisfaction …)

عوامل زندگی مشترک بدون ازدواج چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۷:۳۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج وجود دارد؟

عصر امروز راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج کمی پیچیده است و قطعا یک یا دو جلسه نمی توان فرد مورد نظرن را برای ازدواج کاملا بشناسید. بسیاری موارد، مشاوره قبل از ازدواج جزء ملزومات و واجت است و ید از راهنمایی های مشاوره ازدواج حتما استفاده کرد. زیرا شما روانشناس نیستید و نمی توانید رفرهای کسی را که قرار راست یک عمر او زندگی می کنید را کاملا بشناسید. گاهی برخی افراد آنق زی فیلم زی می کنند که حتی ورش سخت است که بعد از ازدواج یک انسان دیگر یک شخصیت کاملا متفاوت را ببینید. زیرا چشم و گوش بسته انتخاب کرده اید.

هستند خانواده هایی که تنها ازدواج فرزندشان مهم است و دیگر فکر نمی کنند پسر یا دخترشان قرار است چه کسی ازدواج کند. به همین دلیل بهتر است مورد راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج مطالعه کرده و چشمی ز و منطق و عقل زندگی زه را شروع کنند بعد از ازدواج زه یادشان نیوفتد که به مشاوره خانواده مراجعه کرده و از آن ها به خاطر راهکار مشاوره بخواهند و به قول معروف علاج واقعه قبل از وقوع است.

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر چگونه است؟

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر نسبت به دختران کمی آسان تر است. زیرا معمولا پسرها حتی این شرایط نسبت به دختران کمی بیشتر اجتماع بوده اند و افراد مختلف برخورد داشته اند و می توانند شناخت بهتر یا بیشتری نسبت به همسرشان داشته شند. گام اول بعد از خواستگاری، تحقیق مورد دختر است. خانواده، اصالت، شغل پدختر و شرایط خواهر وبراهایش شرایط فرهنگی دختر و بررسی و تحقیق مورد اخلاقیات خانواده دختر گام نخست برای شناخت اوست. بعد از انجام این مراحل بهتر است دختر را چند جلسه ببینید و ره مسائل جزئی یکدیگر صحبت کنید.

جزئیاتی مثل موضوعات مورد علاقه یا چیزهایی که او از همسرش می خواهد یا انتظارات و توقعاتی که زندگی از شوهرش دارد. معمولا هر فردی نگاه اول دوست دارد برای خواستگارش زی و جذاب به نظر برسد. اما توجه به فاکتورهایی که برای ازدواج دارد به راحتی از روی طرز نگاه و نوع صحبت دختر متوجه اخلاقیات او می شوید. از مهم ترین راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج است. قطعا راهنمایی که مشاوره ازدواج به شما می دهد چیزی که شما می بینید متفاوت است. چه ازدواج دختر و چه ازدواج پسر ید فاکتورهای روانشناسی، بیش از پیش مورد بررسی قرار بگیرد.

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر چیست؟

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر، نسبت به پسران کمی سخت تر است. دختران به علت اینکه نسبت به پسران، فعالیت و حضور کمتری اجتماع دارند ید نسبت به انتخاب همسر آینده خود وقت بیشتری بگذارند و حساسیت بیشتری داشته شند. معمولا ازدواج های سنتی برخی خانواده ها تنها به صحبت مورد موضوعات مهم کفایت کرده و اگر معیارهای همدیگر را پذیرفتند به راحتی ازدواج می کنند. به همین دلیل بعد از ازدواج بدون هیچ شناختی وارد زندگی شده و آخر هم به طلاق ختم می شود. مخصوصا دختران ید این مورد حساسیت بیشتری به خرج دهند. اما راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر عرت است از :

 • تحقیق مورد خصوصیات پسر محل کار و محل زندگی
 • صحبت کردن پسر حداقل ۳ جلسه بعد از خواستگاری
 • تکرار سوال دفعات و دوره های مختلف برای سنجیدن میزان صداقت پسر( این شرایط می توانید به راحتی متوجه شوید که او شما صادق است یا صحبت هایش تناقض دارد)
 • مذهبی بودن و اعتقادات دینی پسر برگ برنده برای انتخاب اوست
 • بررسی عجول بودن یا آرام بودن مرد توجه به سبک صحبت کردن و نحوه پاسخگویی
 • بررسی خوش قول بودن پسر ( مثلا به موقع بیاید و یا برای دیر کرد خود عذرخواهی کند)
 • سنجیدن ادب پسر برخورد بزرگتر ها
 • منعطف بودن پسر صحبت کردن و ره خواسته های خود از همسرش

چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟

سوال اینجاست که چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟دوران آشنایی قبل از ازدواج بسیار مهم است. دختر و پسر ید مورد خصوصیات رفری و اخلاقی هم بیشتر تحقیق کنند و از هم شناخت کافی پیدا کنند. آن ها ید طرز فکرشان را نسبت به زندگی بسنجند. به دلیل پیچیدگی ازدواج، بعد از آشنایی مختصر چند جلسه بهتر است به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرد. نظر خانواده ها این میان اهمیت زیادی دارد. برای اینکه خانواده ها و دختر و پسر یکدیگر را بهتر بشناسند ید رفت و آمدشان را بیشتر کنند. اگر بتوانند و اجازه داشته شند که یکی از اعضای خانواده به سفر بروند عالی است. زیرا سفر کردن بهترین راه شناخت دختر و پسر از یکدیگر است.

پرسیدن عیب نیست

بسیاری از جوانان خود می پرسند چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟ خوب سوال کنید. سوال پرسیدن شناخت بهتر طرف مقابلن به شما کمک بزرگی می کند. اگر نمی توانید و نمی دانید که مراسم خواستگاری و ازدواج چه سوالاتی بپرسید می توانید از راهنمایی های مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

شناخت طرفین مقابل برای ازدواج چگونه است؟

شناخت طرفین مقابل برای ازدواج توجه به فاکتورهای زیر اهمیت زیادی دارد:

 • توجه به فاکتورهای محل زندگی دختر و پسر

تجربه نشان داده که مشترک بودن یا نزدیک بودن محل زندگی دختر و پسر کار را برای تحقیق و بررسی قبل از ازدواج آسان تر می کند.

 • توجه به سطح فرهنگی خانواده ها

توصیه اکید می شود شناخت طرفین مقابل برای ازدواج فاکتور فرهنگ را اولویت قرار دهید. سطح فرهنگی خانواده ها هر چه به هم نزدیک تر شد اختلافات و گیری آن خانواده ها کمتر خواهد بود.

 • تحصیلات پسر و دختر

بهتر است تحصیلات دختر و پسر حدالامقدور یک سطح شد. این شرایط دو طرف حرف یکدیگر را بهتر می فهمند.

 • سن عامل مهمی ازدواج است

بهتر است ازدواج مرد از زن بزرگتر بوده و فاصله سنی ۳ ۵ سال شد. جوانانی که زن از مرد بزرگتر شد بهتر است زن از لحاظ مالی مستقل شد.

تست فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

تست فرد مناسب برای ازدواج اهمیت زیادی دارد. این شرایط مشخص می شود آیا هم تفاهم دارید یا خیر.

 • او از تنهایی لذت می برد؟

الف) بله

ب) خیر

 • آیا وقتی دوسی مهلت رو می بینی بهشون حسادت می کنی؟

الف) بله

ب) خیر

 • چطور متوجه می شی که همسرت برات مناسبه

الف) مهربون و احساساتی شه

ب) روحیه قوی داشته شه

ج) پولدار شه

 • چطور مشکلات رو حل می کنی؟

الف) پول

ب) صبر و حوصله

ج) مهرنی و گذشت

 • اگه تو زندگی مشکلی پیش بیاد نشونه چی می تونه شه؟

الف) نشونه روحیات متفاوت دو نفره که صبر حل می شه

ب) نشونه اینه که ید به زندگی خاتمه داد چون دیگه نمی شه اون ادامه داد

ج) نشونه تفاوت فکر دو طرفه که ید همفکری می شه حلش کرد.

 • ۶) چهره و ظاهر براتون خیلی مهمه ؟

الف) بله

ب) خیر

این ۶ سوال تست فرد مناسب برای ازدواج است. جواب های آن کاملا مشخصه اما اگر صادقانه جواب داده بشه به راحتی می توانید قسمتی از خصوصیات همسرتون آشنا بشید.

سوالات متداول

خواستگاری دارم که از هر لحاظ برای من مناسبه ولی تنها چیزی که ذهنمو گیر کرده اینه که بچه نمی خواد و من دوست دارم بچه دار شم.. مرا راهنمایی کنید.

اگر خواستگارتون رو پسندیدید و از لحاظ اخلاقی هم یید شده پس امکانش هست سال های بعد نظرش عوض بشه و بخواد بچه دار شه. بهتره که از دستش ندید. اگه مشکلی داشتید می توانید مشاوره قبل از ازدواج مشکلتون رو میون بگذارید.

خواستگارم از من می خواد که ماش زندگی کنم ولی من احساس می کنم این موضوع عث مشکل تو زندگیم می شه.. نظر شما چیه؟

می دونید که مرد نمی توانه تحت هیچ شرایطی از خانوادش جدا شه . یعنی شما علاوه بر اینکه ازدواج می کنید ید وارد یه خانواده دیگه هم بشید. بهتره تو این شرایط کمی خانواده و ماش آشنا بشید. قطعا مدتی که گذشت متوجه می شید که آیا می تونید این خانواده شید یا نه. اونوقت تصمیم نهایی رو بگیرید.

واستگار من هم پولداره و هم اخلاقش خوبه. اما ازدواج قبلی داشته.. به همین دلیل کمی می ترسم که آیا علت طلاق اون بوده یا همسر قبلیش. لطفا راهنماییم کنید.

خ این شرایط تحقیقات محیطی و میدانی حرف اول رو می زنه . جایی که ممکنه می تونید همسر قبلیش کمی صحبت کنید و علت رو جویا بشید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (How to Choose the Right Man to Marry: 15 Steps (with …)

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۲:۱۹ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج وجود دارد؟

عصر امروز راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج کمی پیچیده است و قطعا یک یا دو جلسه نمی توان فرد مورد نظرن را برای ازدواج کاملا بشناسید. بسیاری موارد، مشاوره قبل از ازدواج جزء ملزومات و واجت است و ید از راهنمایی های مشاوره ازدواج حتما استفاده کرد. زیرا شما روانشناس نیستید و نمی توانید رفرهای کسی را که قرار راست یک عمر او زندگی می کنید را کاملا بشناسید. گاهی برخی افراد آنق زی فیلم زی می کنند که حتی ورش سخت است که بعد از ازدواج یک انسان دیگر یک شخصیت کاملا متفاوت را ببینید. زیرا چشم و گوش بسته انتخاب کرده اید.

هستند خانواده هایی که تنها ازدواج فرزندشان مهم است و دیگر فکر نمی کنند پسر یا دخترشان قرار است چه کسی ازدواج کند. به همین دلیل بهتر است مورد راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج مطالعه کرده و چشمی ز و منطق و عقل زندگی زه را شروع کنند بعد از ازدواج زه یادشان نیوفتد که به مشاوره خانواده مراجعه کرده و از آن ها به خاطر راهکار مشاوره بخواهند و به قول معروف علاج واقعه قبل از وقوع است.

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر چگونه است؟

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر نسبت به دختران کمی آسان تر است. زیرا معمولا پسرها حتی این شرایط نسبت به دختران کمی بیشتر اجتماع بوده اند و افراد مختلف برخورد داشته اند و می توانند شناخت بهتر یا بیشتری نسبت به همسرشان داشته شند. گام اول بعد از خواستگاری، تحقیق مورد دختر است. خانواده، اصالت، شغل پدختر و شرایط خواهر وبراهایش شرایط فرهنگی دختر و بررسی و تحقیق مورد اخلاقیات خانواده دختر گام نخست برای شناخت اوست. بعد از انجام این مراحل بهتر است دختر را چند جلسه ببینید و ره مسائل جزئی یکدیگر صحبت کنید.

جزئیاتی مثل موضوعات مورد علاقه یا چیزهایی که او از همسرش می خواهد یا انتظارات و توقعاتی که زندگی از شوهرش دارد. معمولا هر فردی نگاه اول دوست دارد برای خواستگارش زی و جذاب به نظر برسد. اما توجه به فاکتورهایی که برای ازدواج دارد به راحتی از روی طرز نگاه و نوع صحبت دختر متوجه اخلاقیات او می شوید. از مهم ترین راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج پسر مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج است. قطعا راهنمایی که مشاوره ازدواج به شما می دهد چیزی که شما می بینید متفاوت است. چه ازدواج دختر و چه ازدواج پسر ید فاکتورهای روانشناسی، بیش از پیش مورد بررسی قرار بگیرد.

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر چیست؟

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر، نسبت به پسران کمی سخت تر است. دختران به علت اینکه نسبت به پسران، فعالیت و حضور کمتری اجتماع دارند ید نسبت به انتخاب همسر آینده خود وقت بیشتری بگذارند و حساسیت بیشتری داشته شند. معمولا ازدواج های سنتی برخی خانواده ها تنها به صحبت مورد موضوعات مهم کفایت کرده و اگر معیارهای همدیگر را پذیرفتند به راحتی ازدواج می کنند. به همین دلیل بعد از ازدواج بدون هیچ شناختی وارد زندگی شده و آخر هم به طلاق ختم می شود. مخصوصا دختران ید این مورد حساسیت بیشتری به خرج دهند. اما راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج دختر عرت است از :

 • تحقیق مورد خصوصیات پسر محل کار و محل زندگی
 • صحبت کردن پسر حداقل ۳ جلسه بعد از خواستگاری
 • تکرار سوال دفعات و دوره های مختلف برای سنجیدن میزان صداقت پسر( این شرایط می توانید به راحتی متوجه شوید که او شما صادق است یا صحبت هایش تناقض دارد)
 • مذهبی بودن و اعتقادات دینی پسر برگ برنده برای انتخاب اوست
 • بررسی عجول بودن یا آرام بودن مرد توجه به سبک صحبت کردن و نحوه پاسخگویی
 • بررسی خوش قول بودن پسر ( مثلا به موقع بیاید و یا برای دیر کرد خود عذرخواهی کند)
 • سنجیدن ادب پسر برخورد بزرگتر ها
 • منعطف بودن پسر صحبت کردن و ره خواسته های خود از همسرش

چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟

سوال اینجاست که چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟دوران آشنایی قبل از ازدواج بسیار مهم است. دختر و پسر ید مورد خصوصیات رفری و اخلاقی هم بیشتر تحقیق کنند و از هم شناخت کافی پیدا کنند. آن ها ید طرز فکرشان را نسبت به زندگی بسنجند. به دلیل پیچیدگی ازدواج، بعد از آشنایی مختصر چند جلسه بهتر است به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کرد. نظر خانواده ها این میان اهمیت زیادی دارد. برای اینکه خانواده ها و دختر و پسر یکدیگر را بهتر بشناسند ید رفت و آمدشان را بیشتر کنند. اگر بتوانند و اجازه داشته شند که یکی از اعضای خانواده به سفر بروند عالی است. زیرا سفر کردن بهترین راه شناخت دختر و پسر از یکدیگر است.

پرسیدن عیب نیست

بسیاری از جوانان خود می پرسند چگونه قبل از ازدواج شناخت پیدا کنیم؟ خوب سوال کنید. سوال پرسیدن شناخت بهتر طرف مقابلن به شما کمک بزرگی می کند. اگر نمی توانید و نمی دانید که مراسم خواستگاری و ازدواج چه سوالاتی بپرسید می توانید از راهنمایی های مشاوره قبل از ازدواج کمک بگیرید.

شناخت طرفین مقابل برای ازدواج چگونه است؟

شناخت طرفین مقابل برای ازدواج توجه به فاکتورهای زیر اهمیت زیادی دارد:

 • توجه به فاکتورهای محل زندگی دختر و پسر

تجربه نشان داده که مشترک بودن یا نزدیک بودن محل زندگی دختر و پسر کار را برای تحقیق و بررسی قبل از ازدواج آسان تر می کند.

 • توجه به سطح فرهنگی خانواده ها

توصیه اکید می شود شناخت طرفین مقابل برای ازدواج فاکتور فرهنگ را اولویت قرار دهید. سطح فرهنگی خانواده ها هر چه به هم نزدیک تر شد اختلافات و گیری آن خانواده ها کمتر خواهد بود.

 • تحصیلات پسر و دختر

بهتر است تحصیلات دختر و پسر حدالامقدور یک سطح شد. این شرایط دو طرف حرف یکدیگر را بهتر می فهمند.

 • سن عامل مهمی ازدواج است

بهتر است ازدواج مرد از زن بزرگتر بوده و فاصله سنی ۳ ۵ سال شد. جوانانی که زن از مرد بزرگتر شد بهتر است زن از لحاظ مالی مستقل شد.

تست فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

تست فرد مناسب برای ازدواج اهمیت زیادی دارد. این شرایط مشخص می شود آیا هم تفاهم دارید یا خیر.

 • او از تنهایی لذت می برد؟

الف) بله

ب) خیر

 • آیا وقتی دوسی مهلت رو می بینی بهشون حسادت می کنی؟

الف) بله

ب) خیر

 • چطور متوجه می شی که همسرت برات مناسبه

الف) مهربون و احساساتی شه

ب) روحیه قوی داشته شه

ج) پولدار شه

 • چطور مشکلات رو حل می کنی؟

الف) پول

ب) صبر و حوصله

ج) مهرنی و گذشت

 • اگه تو زندگی مشکلی پیش بیاد نشونه چی می تونه شه؟

الف) نشونه روحیات متفاوت دو نفره که صبر حل می شه

ب) نشونه اینه که ید به زندگی خاتمه داد چون دیگه نمی شه اون ادامه داد

ج) نشونه تفاوت فکر دو طرفه که ید همفکری می شه حلش کرد.

 • ۶) چهره و ظاهر براتون خیلی مهمه ؟

الف) بله

ب) خیر

این ۶ سوال تست فرد مناسب برای ازدواج است. جواب های آن کاملا مشخصه اما اگر صادقانه جواب داده بشه به راحتی می توانید قسمتی از خصوصیات همسرتون آشنا بشید.

سوالات متداول

خواستگاری دارم که از هر لحاظ برای من مناسبه ولی تنها چیزی که ذهنمو گیر کرده اینه که بچه نمی خواد و من دوست دارم بچه دار شم.. مرا راهنمایی کنید.

اگر خواستگارتون رو پسندیدید و از لحاظ اخلاقی هم یید شده پس امکانش هست سال های بعد نظرش عوض بشه و بخواد بچه دار شه. بهتره که از دستش ندید. اگه مشکلی داشتید می توانید مشاوره قبل از ازدواج مشکلتون رو میون بگذارید.

خواستگارم از من می خواد که ماش زندگی کنم ولی من احساس می کنم این موضوع عث مشکل تو زندگیم می شه.. نظر شما چیه؟

می دونید که مرد نمی توانه تحت هیچ شرایطی از خانوادش جدا شه . یعنی شما علاوه بر اینکه ازدواج می کنید ید وارد یه خانواده دیگه هم بشید. بهتره تو این شرایط کمی خانواده و ماش آشنا بشید. قطعا مدتی که گذشت متوجه می شید که آیا می تونید این خانواده شید یا نه. اونوقت تصمیم نهایی رو بگیرید.

واستگار من هم پولداره و هم اخلاقش خوبه. اما ازدواج قبلی داشته.. به همین دلیل کمی می ترسم که آیا علت طلاق اون بوده یا همسر قبلیش. لطفا راهنماییم کنید.

خ این شرایط تحقیقات محیطی و میدانی حرف اول رو می زنه . جایی که ممکنه می تونید همسر قبلیش کمی صحبت کنید و علت رو جویا بشید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (How to Choose the Right Man to Marry: 15 Steps (with …)

راه های شناخت فرد مناسب برای ازدواج چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۲:۵۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

با انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید

5 / 5 ( 1 vote )

شوهرداری موفق اهمیتی دارد؟

شوهرداری موفق از اصلی ترین دغدغه های دختران نزدیک به ازدواج و همسران کم تجربه است. به راستی شوهرداری موفق نیاز به آموزش دارد یا خیر؟ پاسخ این است که بله. شاید گذشته همسرداری به صورت تجربه های والدین به نسل های بعد انتقال پیدا می کرد. اکثر مواقع این نوع آموزش بسیار هم مفید بود. اما روزگار کنونی مقوله زندگی زناشویی بسیار پیچیده تر از گذشته شده است. بنابراین نوع یادگیری و آموزش دختران و زنان مورد شوهر داری نیز ید به تناسب تغییر کند. مشاوره روانشناسی غالب راهکار هایی که مشاوره زناشویی و زندگی مشترک مطرح میشود، یکی از مهمترین و معتبر ترین راه ها برای رسیدن به تجربه و آگاهی لازم مورد شوهرداری موفق میشد.

اصول شوهرداری موفق چیست؟

اصول شوهرداری موفق از دیدگاه روانشناسی ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. این بخش به برخی از اصول همسرداری موفق اشاره میکنیم:

 • فراهم ساختن یک خانه آرام و امن از لحاظ روانی از اصولی ترین ملزومات یک شوهر داری کیفیت میشد.
 • طزریق شور و نشاط به زندگی زناشویی نیز از جمله اصلی ترین وظایفی است که یک زن می‌یست انجام دهد.
 • ظاهر و اندام متناسب بسیار مردان ثیر گذار است. این بخاطر دیداری بودن آقایان میشد و از جمله اصولی ترین نکات برای یک شوهرداری موفق است.
 • مشاوره خانواده خیلی به این موضوع کید میشود زنان حتما راه هایی را متناسب شخصیت همسر خود بیابند که همسر خود به صورت مشترک و بر سر یک موضوع واحد وقت بگذرانند.

روش های شوهر داری موفق چیست؟

روش های شوهر داری موفق بنا به شخصیت شوهر میتواند متفاوت و متغییر شد. یکی از مواردی که همه أنواع روش های همسرداری موفق به آن کید میشود این است که زنان چگونه همسر خود ارتط کلامی و غیر کلامی برقرار کنند. روانشناسی زناشویی تعدادی از جملات را به عنوان شاه کلید ارتط سازی موفق به زنان مهل پیشنهاد میکند که ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم:

 • دوستت دارم بدون مقدمه چینی
 • میدانم که بهترین تصمیم را میگیری.
 • من به تو وفادارم
 • تو همیشه عث شادی من میشوی
 • تو بهترین و مهترین دوست منی و آرامشی که از معاشرت تو میگیرم جنس متفاوتی دارد.
 • چق خوشحالم که تو ازدواج کردم.

اشتهات زنان شوهرداری چیست؟

اشتهات زنان شوهرداری معمولا زندگی زناشویی آنها را دچار آسیب و تنش میکند. اما ممکن است زنان از روی ناآگاهی اعمال اشتهی را انجام میدهند که به خود و شوهرشان آسیب هایی را وارد میکند. به چند نمونه از اشتهات زنان شوهرداری اشاره میکنیم که ممکن است زندگی مشترک را تهدیدات مختلف رو به رو کند. زنان توجه داشته شند که شوهرداری از این موارد پرهیز کنند:

 • مقایسه دائمی شوهر افراد موفق تر از او
 • انتقاد کردن از شوهر جلوی جمع مثلا جمع های خانوادگی
 • بی احترامی به شوهر حضور فرزندان
 • محروم کردن شوهر از رابطه جنسی منظم که جزو وظایف اصلی یک زن زندگی مشترک است
 • سرکوفت زدن برای اشتهی که مرد گذشته مرتکب شده از جمله اشتهات ویرانگری است که برخی از زنان برای کنترل زندگی زناشویی آن را انجام میدهند.

همسرداری موفق از نظر روانشناسی چیست؟

همسرداری موفق از نظر روانشناسی ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته و به صورت آموزه های متفاوت و گوناگون و به اشکال مختلف اختیار زنان مهل یا دخترانی که قصد ازدواج دارند قرار داده شده است. همسرداری موفق از نظر روانشناسی بیشتر به نکاتی اشاره میکند که مبنای علمی دارد.

برای مثال علم روانشناسی زنان و مردان را از نظر فیزیولوژیکی مورد نقد و بررسی قرار میدهد و تفاوت های آنها را برای افراد زگو میکند. به عنوان مثال مردان به صورت ذاتی کلی نگر هستند یعنی حالت عادی زندگی نمیتوانند به صورت جزئی به مسائل زندگی توجه کنند. زنان دائما از این مورد شکایت میکنند که شوهرشان به آنها توجهی ندارد چون تغییرات کوچک ظاهری یا تنوع لس آنان را بی توجهی کنار میزنند. صورتی که همانطور که گفته شد این فقط بخاطر کلی نگر بودن مردان است نه عدم علاقه آنها به همسرانشان. این ناآگاهی و اعتراض به راحتی زمینه بحث و جدل را بین زوجین به وجود می‌آورد.

مشاوره برای همسرداری موفق چگونه به افراد کمک میکند؟

مشاوره برای همسرداری موفق به زوجین و اللخصوص زوجین کم تجربه کمک میکند که بهتر زندگی زناشویی خود را کنترل و مدیریت کنند. یک روانشناس سال های زیادی را صرف تحصیلات و کسب تجربه حیطه مشاوره زناشویی میکند و سالها موارد و مشکلات مختلف زوجین رو به رو بوده است. بخاطر همین مسئله مشکلاتی که شاید بین زوجین برای اولین ر اتفاق می‌افتد و تجربه میشود را ممکن است رها و رها حل و فصل کرده شد. البته مشاوره برای همسرداری موفق به صورت خیلی گسترده به مسائلی میپردازد که راه پیشگیری از آسیب های زندگی زناشویی مفید و موثر است. مشاور به زوجین طریقه اصولی زندگی کردن را می آموزد و میتواند برنامه ریزی برای زندگی زن و شوهر به آنها کمک کند که هر روز زندگی کیفیت تری را نسبت به قبل داشته شند.

دخالت دیگران زندگی زناشویی چه عواقبی دارد؟

از جمله مواردی که زن و شوهر حتما ید از بروز آن زندگی زناشویی جلوگیری کنند بحث دخالت والدین و هر شخص دیگری زندگی آنهاست. برخی از زوجین تصور میکنند که اگر مشکلات زندگی خود را به والدین خود یا طرف مقابل بگویند آنها میتوانند مشکل را حل کنند. صورتی که اغلب این تصورات اشته از آب می آید.

معمولا ز شدن پای خانواده ها به زندگی زوجین اوضاع از چیزی که هست بدتر و نا آرام تر میشود. خانواده ها به دلیل دلسوزی که به صورت فطری نسبت به فرزند خود دارند خیلی از مواقع دچار قضاوت اشته و یا عکس العمل های احساسی میشوند که موجت بدتر شدن اوضاع را فراهم میاورد. برخی از موارد نیز دو خانواده زندگی زناشویی زن و شوهر را به یک میدان جنگ تمام عیار تبدیل میکنند. بنابراین زوجین ید سعی کنند که مشکلات خانوادگی خود را همان حریم خصوصی خود حل کنند و خانواده ها را گیر مسائل خود نکنند.

چرا ئید مردان توسط زنان همسرداری موفق موثر است؟

همه افراد به صورت ذاتی وقتی مورد ئید و تمجید قرار میگیرند، انرژی مضاعفی را حس میکنند و این مسئله آنها عث لارفتن اعتماد به نفس آنها میشود. مورد موفقیت بیشتر زنان ب همسرداری نیز این عمل بسیار کارامد خواهد بود. ئید شدن اعمال و تلاش های مردان زندگی زناشویی توسط همسرانشان میتواند بهترین تشویق و جزو قویترین محرک ها برای تلاش بیشتر راسی بهتر کردن زندگی مشترک شد.

وقتی مرد برای امرار معاش و به طور کلی لا بردن سطح زندگی خانواده دائما تلاش شد اما احساس کند تقلای او ارج نهاده نمیشود و گاهی حتی دیده نمیشود ممکن است کم کم از این تلاش ها و نتیجه آن دلسرد شود و به تبع آن این احساس منفی بر زندگی زناشویی آنها نیز سایه می افکند . مقابل یک زن میتواند ق دانی از تلاش های هر چند کوچک همسرش کیفیت زندگی زناشویی را حتی از صفر به سمت صد هدایت کند.

سوالات متداول

زندگی زناشویی زن تحقیر کرد چه آسیبی به خانواده وارد میکند؟

این کار عث تضعیف یا حتی نابودی عزت نفس مرد میشود و نتیجه قطعا عث نزول کیفیت زندگی زناشویی خواهد شد.

اجازه دخالت دیگران زندگی زناشویی ست است؟

خبر اگر کسی به جز زن و شوهر برای زندگی زناشویی تصمیم گیری های نهایی را انجام بدهد اغلب موارد اوضاع بدتر میشود.

سه مورد از کلیدی ترین رفر ها همسرداری موفق چیست؟

زنان به هیچ عنوان مردان را از مدیریت خانواده حذف نکنند. رفر و کردار دائما وفا داری خود را به مرد ابراز کنند. زنان میتوانند عث لا رفتن اعتماد به نفس مردانشان بشوند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (The Keys to a Successful Marriage – Health Encyclopedia …)

انواع روش های شوهرداری موفق آشنا شوید

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۵:۴۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

با مدیریت استرس اجتماعی کودکان آشنا شوید

5 / 5 ( 1 vote )

مان اضطراب اجتماعی کودکان ممکن است؟

استرس اجتماعی کودکان نوعی بیماری روحی و روانی است که آن کودک از زمان ورود به اجتماع هراس و نگرانی اش شروع می شود و مدام ازینکه توسط دیگران تحقیر یا سرزنش می شود مضطرب و پریشان است. برخی کودکان این نوع استرس شدت بیشتری دارد و شاید بعد از مدتی حضور مراکز اجتماعی، این معضل حل می شود. اما کودکان آسیب پذیر دیگر استرس اجتماعی انق شدید است که زندگی کودک را مختل می کند. این استرس معمولا از دوران کودکی و نوجوانی شروع می شود. این موارد نیاز به مان استرس و اضطراب کاملا حس می شود.

مشاوره روانشناس حد زیادی میتواند این اختلال را مان کند. اما اگر این هراس کودک شما بماند قطعا مان آن سخت تر خواهد شد و برخی موارد ممکن است آن کودک بزرگ شود و آخر عمر مجبور به خانه نشینی شود و یک کلام زندگی اش از هم بپاشد. چند سال دیگر اعتماد به نفس این کودک کاملا از بین می رود. این کودک دوران نوجوانی و جوانی نمی تواند زندگی اش را به راحتی اداره کند و نمی تواند تشکیل خانواده بدهد. صورت ازدواج ید یک پای او دفتر مشاوره خانواده شد. شاید بتوان مشکلات جسمی را مان کرد اما حل کردن مشکلات روانی کار سختی است. مخصوصا معقوله استرس که ید به صورت ریشه ای مان شود.

اختلال استرس اجتماعی کودکان

اختلال استرس اجتماعی کودکان عموما دوران کودکی و نوجوانی شروع می شود. معمولا آن مقطع فرد حال شناخت خود است. برخی افراد به صورت فطری به شدت اجتماعی هستند و عزت نفس لایی اجتماع ندارند. برعکس عده ای به شدت ون ریز هستند و تنهایی را به جمع بودن ترجیح می دهند. اینجاست که جرقه این استرس روشن می شود. علت اختلال استرس اجتماعی کودکان معمولا به شرایط خانوادگی یا عوامل ژنتیکی آن بستگی دارد. حتی بعضی موارد کودک دچار اختلالات شیمیایی می شود. سروتین ماده ای شیمیایی است که مغز وجود دارد و عث آرامش و تنظیم اعصاب می شود. این ماده شیمیایی اگر بدنش کم شد این هراس او بیشتر مشهود است. اختلال استرس اجتماعی کودک به اینجا ختم نمی شود. عوامل دیگر ایجاد اختلال استرس اجتماعی کودک عرت است از :

 • سابقه خانوادگی
 • داشتن پ و ما بیش از حد وسواس و مضطرب
 • سابقه اختلال روانی والدین
 • محیط آشفته و متشنج
 • سابقه آزار و اذیت شدن مسه
 • گیری ها و اختلافات خانوادگی
 • سوء استفاده ههای جنسی اجتماع

مان استرس اجتماعی کودکان چگونه است؟

مان استرس اجتماعی کودکان برخی جهات تغییر افکار و تغییر رفر به راحتی قابل مان است. مان استرس اجتماعی فرد ید میزان ضرن قلب و زمان استرس را بسنجد. اگر میزان استرس شما بیش از حد شد و به شدت عرق کنید علاوه بر گفر مانی به مان های روحی دیگر نیاز دارید. ابتدا ید فرد را هر چه سریعتر به مشاوره روانشناسی برد و ریشه اختلال استرس او شناسایی کرد. مان استرس اجتماعی نوجوان و جوانان سخت تر است و ریشه یابی این موضوع نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارد به همین دلیل اگر کوچکترین اجتماع گریزی فرد مشاهده شد لحظه ای نگ نکنید.

مان اضطراب اجتماعی کودکان

مان اضطراب اجتماعی کودکان مقایسه بزرگسالان تفاوت هایی دارد. مان اضطراب اجتماعی کودکان به موارد زیر دقت کنید:

 • چالش های زندگی کودک را به او بشناسانید و اجازه دهید آن ها به تنهایی روبرو شود. وابسته کردن کودک ترس و اضطراب را کودک دو چندان خواهد کرد.
 • صحبت کردن کودک مورد ترس ها و نگرانی هایش
 • تمرین کودک ( مثلا او را موقعیت های سخت قرار داده و واکنش او را بسنجید)
 • مهارت های کودک را شناسایی کرده و آن ها را تشویق و تقویت کنید
 • پرهیز از سرزنش بیش از حد کودک یا پرهیز از رفرهای زشت و توهین و تحقیر کودک ( واکنش شما لحظه اشته کودک ید منطقی شد)
 • مشارکت دادن کودک فعالیت های اجتماعی یا تصمیم گیری های خانوادگی ( این کار کودک حس مفید بودن می کند.
 • آرام کردن جو خانه و کمتر کردن دعواها و اختلافات ( این کار روح و روان کودک ارامش خواهد بود)
 • کمک به ارزیابی کودک (مثلا اگر کودک از سوال کردن از معلم کلاس می ترسد سعی کنید او این زمینه صحبت کنید و از معلمش بخواهید به فرزندان بگوید که سوالش را بپرسد).
 • مراجعه به مشاوره روانشناس

مراجعه به مشاوره روانشناس یا مشاوره استرس از منطقی ترین راه های مان اضطراب اجتماعی کودکان است. گاهی مشاور یکی دو جلسه مشکل کودک شناسایی کرده و اقدامات لازم برای مان را انجام می شود اما گاهی نیاز است ماه ها این کودک تحت نظر شد.

 • مراجعه به روانکاو

بعضی کودکان مان سخت تر می شود و علاوه بر مشاوره روانشناسی، فرد نیاز به روانکاوی دارد. دکتر روانکاو کودک را بررسی کرده و پس از شناسایی علت های واقعی استرس کودک، به او داروهایی دوز بسیار کم می دهد. زیرا برخی داروها ممکن است وابستگی شدیدی ایجاد کند یا روی روان کودک ثیر منفی بگذارد.

نشانه های اضطراب اجتماعی

نشانه های اضطراب اجتماعی متشکل از دو عامل جسمی و عاطفی است.

نشانه های عاطفی اضطراب اجتماعی

از لحاظ عاطفی فردی که مبتلا به اضطراب اجتماعی است مدام تنش دارد و حتی کوچکترین و جزئی ترین موارد هم نگران است. به عنوان مثال قبل از انجام هر کار یا قبل از ورود به محل کار مدام خود جنگ است که امروز چه اتفاقی می افتد. نکند کاری کند که رئیسش ازاو ناراحت شود یاکاری کند که همکارانش پشت سر او حرفی بزنند که کارش را از دست بدهد. این حالت فرد تمرکز خود را به طور کامل از دست می دهد و نمی تواند به ستی فکر کند. از دیگر نشانه های اضطراب اجتماعی، بیخوابی یا بدخوابی فرد مضطرب است. این فرد حس بسیار بدی نسبت به همه چیز دارد و این اضطراب را به دیگران نیز منتقل می کند.

نشانه های جسمی اضطراب

از نشانه های جسمی اضطراب اجتماعی ضعف جسمی برخورد و مکالمه دیگران است. تعریق زیاد، سرد، تپش قلب و انقض ماهیچه ها و تهوع نیز افراد مضطرب، مشترک است. معمولا این علائم تنها داروهای آرامبخش حل می شود.

تست اضطراب اجتماعی

تست اضطراب اجتماعی می تواند تشخسص اضطراب اجتماعی فرد موثر شد. این سوالات تشخیص این موضوع کمک بزرگی می کند.

آیا مواجه چالش های زندگی یا برخورد دیگران دست و پاین می لزرد یا دچار تنگی نفس یا تپش قلب شده اید؟

آیا به حال شده مجلسی را به علت اینکه حالن بد شده ترک کنید؟

آیا محل کار مدام نگرانید شما را ارزیابی کنند؟ آیا از قضاوت همکارانن می ترسید؟

آیا نمی توانید ترس خود را کنترل کنید؟ آیا یارای مقابله ترس خود را ندارید؟

آیا از برخورد افراد غریبه می ترسید؟

آیا نمی توانید جمع ست صحبت کنید؟ آیا بیشتر دوست دارید که تنها شید یا جمع دوسنن شید؟

این تست اضطراب اجتماعی را پاسخ دهید. اگر پاسخن آری است یعنی دچار اضطراب اجتماعی می شید.

سوالات متداول

مدتی است که دانشگاه از قضاوت دوسنم می ترسم و از آن ها فاصله گرفتم؟ آیا بیماری استرس اجتماعی دارم؟

شما احتمالا اعتماد به نفس خود را از دست داده اید. سعی کنید طوری رفر کنید که کسی به خودش اجازه ندهد شما را قضاوت کند. اگر هم قضاوت کرد بی اعتنا شید.

اضطراب اجتماعی بیشتر چه سنی دیده می شود؟

معمولا اضطراب اجتماعی سال های جوانی و نوجوانی شروع شده و اوج آن هم میانسالی و زمانی است که فرد تصمیم های مهم تری برای زندگی دارد.

آیا داروی فلوکتسین برای مان اضطراب اجتماعی مفید است؟

معمولا استرس اجتماعی کودکان سال های جوانی و نوجوانی شروع شده و اوج آن هم میانسالی و زمانی است که فرد تصمیم های مهم تری برای زندگی دارد. اضطراب اجتماعی ید توسط مشاوره روان شناس تشخیص داده شود. این نوع داروها توجه به شرایط روحی و جسمی شما تجویز می شود. پس از مصرف خودسرانه هر دارویی اجتناب کنید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره استرس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (Tools for Helping Children Manage Stress)

مدیریت استرس اجتماعی کودکان آشنا شوید

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۰:۰۲ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

انتظارات زنان از مردان در زندگی زناشویی چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

انتظارات زنان از مردان منطقی است؟

انتظارات زنان از مردان چیست؟ آیا زنان نیز مانند مردان حق دارند از همسر آینده شان توقعاتی داشته شند. قطعا همینطور است. زنان نیز قبل و بعد از ازدواج از همسرانشان انتظاراتی دارند. انتظارات زنان از مردان بستگی به عوامل مختلفی دارد. مثلا دیده شده برخی زنان به لحاظ مالی، تنها به داشتن یک زندگی ساده کفایت می کنند. آن ها توجه به شرایط همسرشان، زندگی می کنند و شوهرانشان را تحت فشار قرار نمی دهند. اما از طرفی برخی زنان هستند که انتظارشان بیش از حد است و دوست دارند اول راه به همه چیز زندگی برسند.

به لحاظ عاطفی و روانی نیز توقعات زنان از مردان جه بندی داشته و برخی موارد کاملا متفاوت است. جایی که اگر این توقعات برآورده نشود این رابطه به شدت نیاز به مشاوره خانواده دارد. غیر اینصورت ممکن است کار به جدایی برسد. به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از ازدواج مورد انتظارات زنان از مردان مطالعه کرده و این زمینه از همسر آینده ن نیز پرس و جو کنید خدای نکرده بعد از ازدواج پشیمان نشوید. یا حداقل قبل از ازدواج از مشاوره زناشویی و زندگی مشترک کمک بگیرید و کمک او همسرن را بهتر بشناسید.

انتظارات زنان از مردان زندگی زناشویی چه چیزهایی است‌؟

انتظارات زنان از مردان زندگی زناشویی معمولا بعضی جهات مشترک و برخی مواقع متفاوت است. انتظارات مشترک زنان از مردان این است که مرد عاشق همسرش شد. به نظر بسیاری از زنان برای داشتن یک زندگی موفق و خوشبخت، عشق کافی است. خوشبختی و سعادت گرو عشق میان زن و شوهر است. این شرایط هر چق هم سختی و مشکلات زندگی یا حتی اختلاف عقیده وجود داشته شد اگر مرد عاشق همسرش شد، ز هم می توان کاستی های زندگی را تحمل کرد.

از دیگر انتظارات زنان از مردان سپاسگذار بودن مرد از زن است. زنان دوست دارند شوهرانشان کوچکترین محبت آن ها را دیده و قدان آن ها شند. مثلا یک روز شاخه گل یا کادویی آن ها را سورپرایز کنند یا به خاطر زحماتی که زن مدیریت خانه و بزرگ کردن فرزندانش دارد از آن ها تشکر کنند. این شرایط امید این زن برای ادامه زندگی و انگیزه او هر روز بیشتر و بیشتر می شود وعلاوه بر آن نیازهای جسمی و روحی او برطرف می شود.

انتظارات زنان از مردان زندگی مشترک چگونه است؟

از انتظارات زنان از مردان زندگی مشترک این است که وغ نگوید. چه زندگی هایی که به خاطر وغ از هم پاشیده است. زنان اعتقاد دارند مردی که به همسرش وغ می گوید، عاشق او نیست و او را دوست ندارد. پس برای ادامه زندگی ید مردی شید که همه حال همسرش روراست است. سختی ها و خوشی های زندگی او همراه شید و حدالامکان چیزی را از او پنهان نکنید.

مسفانه بعضی موارد مرد بدون عشق و صرفا به دلیل تشکیل زندگی همسرش ازدواج می کند. این افراد بدون مراجعه به مشاوره خانواده و بررسی شرایط وارد یک زندگی زناشویی شده و پس از مدتی اعتراف می کنند که هیچ علاقه ای به همسرشان نداشتند و زه بعد از ازدواج به فکر مشاوره روانشناسی گرفتن می افتند. پس صداقت و عشق و پرهیز از دورویی می توانند از مهم ترین انتظارات زنان از مردان زندگی مشترک شد.

خواسته های منطقی زن از همسرش چیست؟

از خواسته های منطقی زن از همسرش این است که همه حال کمک حال او شد. برخی مردان فکر می کنند همین که نان آور خانواده اند لطف بزرگی حق زنانشان کرده اند. اما بهتر است بدانید انجام کارهای خانه و مدیریت منزل و مراقبت از فرزندان، تنها وظیفه زنان نیست. مرد هم ید امور خانه همسرش مشارکت داشته شد. زن از همسرش انتظار دارد اوقات فراغت از فرزندانش مراقبت کند. گاهی آشپزی کند، گاهی لس ها را بشوید و اتو کند. گاهی منزل را نظافت کند. این گونه کارها نه تنها جزء خواسته های منطقی زن از همسرش است بلکه عث دلگرمی و بیشتر شدن عشق زنان شده و انگیزه آن ها را به زندگی بیشتر می کند.

آقایانی که به همسرانشان کمک نمی کنند، معمولا بی حال و کسل و بی حوصله و نا امید هستند و به انگیزه ای برای زندگی ندارند. زنانشان هم رفته رفته از آن ها دلسرد می شوند. زنانی که حال حاضر این شرایط را تجربه می کنند سعی کن خواسته های خود را خیلی رک به همسرشان بگویند. اگر نمی توانید آن ها رک صحبت کنید می توانید به از مشاوره زناشویی و زندگی مشترک کمک بگیرید.

نیازهای روحی زنان چیست و چگونه برآورده می شود؟

نیازهای روحی زنان بسیار مهم است زیرا اگر این نیازها برطرف شود بنیان خانواده نیز محکم و قوی شده و خانواده ای شاد و سرحالی شکل خواهد گرفت. برعکس اگر به نیازهای روحی زنان اهمیتی داده نشود این موضوع می تواند خانواده را از هم بپاشد. عشق، محبت، صداقت، ستکاری و نجابت مرد از اساسی ترین نیازهای روحی زنان است. اما جه بعدی زن از مرد انتظار دارد که مشکلات، منطقی برخورد کند و عصنینت و خشمش را کنترل کند.

زن ها مردی را که سختی ها منطقی ترین تصمیم را می گیرند همواره تحسین کرده اند. زن از مرد انتظار دارد رابطه جنسی، به نیازهایش اهمیت بدهد. او را آغوش بگیرد و نوازش کند و از این لحاظ به او احترام بگذارد. مرد ید طوری رفر کند که زن احساس کند شخصیت دارد و قابل احترام است. یا حتی دوران پریود او را بیش از پیش ک کند و نسبت به رفرهای زن این دوران حساس صبوری کند.

خواسته زن از همسر آینده اش چیست؟

خواسته زن از همسر آینده اش را می توان به خواسته های مادی و معنوی تقسیم کرد. خواسته های مادی او این است که توان اداره یک زندگی را داشته شد. سرمایه ای جمع کرده شد و سقفی داشته شد که بتواند یک زندگی شاد و آرام را تشکیل دهد. این خواسته ها امروز بیش از پیش پر رنگ شده و واقع توقعات کمی لاتر رفته است. اما خواسته های معنوی، مهم تر از خواسته های مادی است. زن شاید بتواند مردی که از لحاظ مالی مشکل دارد زندگی کند اما آیا می تواند مرد وغ گو، خشمگین، عجول و تنوع طلب زیر یک سقف ادامه دهد؟ قطعا نمی تواند. به همین دلیل است که می گویند خوشبختی را تنها داشتن پول نبینید.

خواسته زن از مرد ید منطقی شد. زندگی را بر پایه منطق و عشق و محبت بنا کنید نه بر پایه پول و ثروت. چه بسیار زوجینی که به دلایل مشکلات اخلاقی مرد، کارشان به طلاق و جدایی کشیده است. بهتر است قبل از ازدواج از مشاوره خانواده نیز کمک بگیرید بتوانید خصوصیات شوهرن بیشتر آشنا شوید و او را بهتر بشناسید.

سوالات متداول

شوهرم مدتی است من رابطه زناشویی ندارد.. آیا نسبت به من سرد شده؟ آیا پای کس دیگری مطرح است؟

نداشتن رابطه جنسی تنها دلیل بر سردی مرد نیست. او صحبت کنید. ممکن است مشکل دیگری داشته شد. گیری فکری مردها، آن ها را نسبت به داشتن رابطه زناشویی سرد می کند.

شوهر من خواسته های مالی مرا برآورده نمی کند. از طرفی اجازه نمی ده سر کار برم؟ راه حل شما چیست؟

از لحاظ قانونی شما ید نسبت به او تمکین کنید. مگر اینکه زمان عقد قسمت توضیحات ذکر میکردید که اجازه کار کردن داشته شید. این صورت ید برای ادامه زندگی او توقعات خود را کم کنید.

شوهرم جمع رفر خوبی من ندارد. انگار که من نیستم؟ به نوعی جمع فامیل مرا نمی بیند. این موضوع خیلی آزارم می دهد.. لطفا مرا راهنمایی کنید.

اول اینکه ید این مورد او صحبت کنید و بگویید چق از رفرش ناراحتید. اگر رفر همسرن غیر عمدی شد این مشکل به راحتی چند جمله قابل حل است اما اگر عمدا این کار را می کند پس مشکل جای دیگری است. ید علت ریشه یابی شود. شاید کاری کردید که او ناراحت شده و قصد تلافی دارد. می توانید از مشاوره روانشناسی یا مشاوره خانواده کمک بگیرید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (دانلود مقاله)

منبع: ۱۰ Things Men Want From Their Wives

انتظارات زنان از مردان زندگی زناشویی چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۲:۱۰ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

با ۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید

5 / 5 ( 1 vote )

استرس اجتماعی اختلال است؟

استرس اجتماعی همان اضطراب بودن جمع ( social anxiety) میشد و هم چون سایر مشکلات حوزه روان بد کاری حوزه های شغلی، تحصیلی، روابط بین فردی برای فرد مبتلا به استرس اجتماعی همراه میشد که مراجعه به مشاوره خانواده قابل شناسایی است. استرس، واکنش های ناگهانی است که مواجه شرایط بیرونی از فرد سر میزند. حال اگر فرد حضور جمع و حین انجام کاری گروه به علائم اضطرابی دست پیدا کند میگوئیم که فرد به اضطراب اجتماعی گرفر شده است. این اختلال، فرد مبتلا از ارزیابی منفی و مورد بررسی واقع شدن توسط دیگران نگران و دستپاچه هستند. واقع استرس آن ها ریشه نگرش های منفی به توانایی های خود، ترس از دیده شدن جمع و مورد محاکمه واقع شدن دارد.

فرد مبتلا به SA، تمام تلاش و سعی اش بر این است حتی الامکان خود را از حضور جمع و مواجه شدن انتقادات و سرزنش و دیدگاه های دیگران امان نگه دارد و حتی از مراجعه به مشاوره روانشناسی اجتناب مینماید و به روش های خود مانی چون، گرایش به مصرف مواد مخ و الکل روی میآورند. به همین دلیل کمتر میتوانند به فعالیت هایی که نیازمند همکاری و شرکت محافل گروهی است تن دهند و میل آن ها به سمت انجام فعالیت های انفرادی و تنهایی است که آن به میزان بسیار لاتری موفق هستند چرا که ترس از تمسخر و تحقیر شدن ندارند و خود شان هستند و خودشان.

دلایل اضطراب اجتماعی از کجا شروع میشود؟

اینکه چه میشود فردی مبتلا به اضطراب جمع میشود و فرد دیگر خیلی راحت بین مردم حاضر و برای پیشرفت گروهی تلاش مینماید به عوامل زیادی بستگی دارد که شاید بتوان مهم ترین آن ها را :

 • کمبود مهارت های جرات مندی
 • اعتماد به نفس پایین
 • خود پنداره و عزت نفس منفی
 • والدین سخت گیر و انتقادی
 • کمال گرایی و استقلال طلبی افراطی خود فرد
 • منزوی و سرد بودن روابط خانودگی
 • عدم تشکیل جلسات گفت و شنود و مشورتی خانواده
 • عدم همفکری حل مسائل (به ویژه سن نوجوانی)
 • عدم توجه به ویژگی های مثبت فرزندان توسط والدین
 • مقایسه و تبعیض بین آن ها اطرافیانی که از نظر آن ها موفق تر و بهتر هستند اشاره نمود.

که به عنوان پیش آمد و مقدمه ای برای بروز مشکلات روانی به ویژه طیف اضطرابی فرد تبدیل میشوند که از بین آن ها نقش اجتماعی فرد را بیشتر مورد حمله قرار میدهد.

دلشوره حضور جمع

افراد دچار اضطراب اجتماعی شدید ممکن است نسبت به هر گونه فعالیت و حضور جمعی نگران و دلشوره داشته شند یا سطح متوسط خفیف که فرد ممکن است بتواند حضور جمع را تحمل نماید ولی گارد گرفتن، خود را پنهان نمودن پشت دیگران، عدم حضور صحبت ها و بحث های گروهی، عدم اظهار نظر جمع و تسلیم عقاید گروه شدن خود را نشان دهد. نوع اضطراب اجتماعی عملکردی، فرد مبتلا زمانی که مجبور به انجام رفر و کار خاصی چون سخنرانی، ارائه کنفرانس، غذا خوردن، پذیرایی مهمانی ها و هر نوع رفر دیگری که مستلزم دیده شدن شد پرهیز مینمایند. ادامه مقاله به تعریف احتلال social anxiety و مان استرس و اضطراب میپردازیم.

اختلال استرس اجتماعی

اختلال استرس اجتماعی ) social anxiet disorder)، ویرایش پنجم راهنمای تشخیصی و آماری اختلال های روانی (DSM-5 به ترس افراطی فرد از بودن جمع و مورد ارزیابی قرار گرفتن اشاره دارد. اختلال اظطراب اجتماعی انواعی از مشخصات فیزیولوژیکی، شناختی و رفری همراه است که هر کدام از این ابعاد سه گانه فرد به محض حضور موقعیت های اجتماعی دچار تغییراتی سطح گسترده و آشکاری میشود. از جمله نشانه های جسمی فرد مبتلا به SAD،

 • فعال شدن سیستم سمپاتیک یا همان بخش جنگ و گریز سیستم اعصاب میشد که منجر به
 • ایجاد تعریق
 • خشکی دهان
 • لرزش دست و پا و خارج از کنترل فرد
 • سرخ شدن صورت
 • گرفتگی عضلات
 • د قفسه سینه و مشکل صحبت کردن عادی میشد.

حین ظهور نشانه های فوق فرد دنیایی از افکار خود آیند و بی اراده مبنی بر قضاوت های منفی دیگران و تمرکز بر ارزیابی های تند و تحقیر آمیز مواجه میشوند که برای او خوشایند نیست و تمام تلاش خود را میکند از شر این دگرگونی ها خلاص شود به همین دلیل، قدم بعدی این روند، یعنی بعد رفری دست به اقداماتی میزند. از جمله: ترک موقعیت و فرار آز آن، اجتناب از حضور جمع، سرگرم نمودن خود به کاری جهت دیده نشدن و به قولی “تو چشم نبودن” (مثل چک کردن مدام گوشی همراه، خواندن کب، زی کردن بچه ها) و… میشود.

من اظطراب اجتماعی دارم!

نکته جالبی که خصوص افراد مبتلا به اختلال استرس اجتماعی دیده میشود این است که تمام برداشت های آن ها مورد نوع نگرش دیگران به خود شان بر اساس ذهن خوانی و تصوراتی پیش میرود که خود فرد آن ها را ایجاد نموده است و طبق همان تصورات عمل میکند و پیش میروند که نتیجه ای جز انزوا، افزایش استرس، عدم مقابله افکار منفی و گیر شدن بیشتر ندارد.

فرد مبتلا به SAD، دور شدن از موقعیت ها به طور موقت میزان استرس خود را کاسته و به همین دلیل فکر میکند تکرار همین روال شرایط بعدی هم میتواند خود را از شر اضطراب نجات دهد حال آن که این راهکار تنها کوه مدت موثر واقع میشود و بلند مدت جز بدتر شدن مشکل، نا توانایی انجام امور و عدم یادگیری این نکته که استرس به خودی خود فرو کش میکند و نیازی به انجام رفر های غیر معقول برای کاهش آن نیست، نتیجه ای نخواهد داشت.

مان استرس اجتماعی

مان استرس اجتماعی را توجه به ریشه سه گانه زیستی، روانی و رفری بیان میشود. هر نوع از مشکلات طیف اضطرابی به دلیل قابل مشاهده بودن تغییرات بدنی این بعد را آغاز مراحل مان اختلال اظطراب اجتماعی میدانند. به دین ترتیب به انواع راهکار های دارویی و مداخلات رفری جهت آرام سازی و تسکین نشانه ها پرداخته میشود.

 • دارو مانی
 • دارو های ضد افسردگی: که افزایش میزان سروتونین بر بهبود نشانه های فرد مبتلا به SAD، ثیر میگذارد خط اول مان محسوب میشود.
 • مهار کننده های مونو آمینو اکسیداز: شامل خانواده ترانیل، سیپرومین، فنلزین است برنامه دارویی این فراد به عنوان خط بعدی مان جا میگیرد.
 • بنزودیازپین ها یا داروی های آرام بخش و ضد اضطراب: از کم خطر ترین و مفید ترین مان دارویی حوزه اختلالات اضطرابی میشد.
 • پروپرانولول: به عنوان داروی موثر تپش قلب تجویز میشود برای مان استرس اجتماعی شدید و همراه حملات پانیک که آن فرد دچار ناراحتی قفسه سینه و افزایش ضرن قلب میگردد کاهش تپش قلب موثر میشد.

ریلکسیشن، مدیتیشن و سایر روش های افزاش تمرکز همگی از جمله روش های رفری جهت آرام سازی فرد مبتلا به SAD، شرایط تنش زا و بحرانی میشد که طی آن ها یاد میگیرند چگونه آن شرایط خود را از شر استرس و علائم فیزیولوژیکی نا خوشایند رها و به آرامش برگردانند.

مان ها شناختی استرس اجتماعی

 • روان مانی
 • مان شناختی رفری(CBT):

تمرکز بر تغییر و اصلاح ور ها و افکار نا سازگار حین موقعیت های استرس زا، بهترین و پرکاربرد ترین مان انتخابی بعد روان میشد که مراجع کمک مانگر به شناسایی و تشخیص افکار منفی خود میپردازد و استفاده از تکنیک های شناختی، به زیر سوال بردن و چالش آن ها اقدام و نهایت ارائه لیستی از افکار مثبت و سازگار از شدت اختلال میکاهند.

 • مداخلات رفری:

این جزء مان استفاده از فعالیت هایی فرد را به پذیرش و تحمل شرایط و بودن جمع تشویق مینماییم.

 • رویارویی و مواجه سازی:

از پر استفاده ترین اقداماتی است که آن فرد به جای فرار و عدم حضور جمع، سعی بودن و مقابله رو رو شرایط مینماید. مواجه آغاز برای فرد ممکن است سخت و نا خوشایند شد به همین خاطر همراهی مانگر حین جلسات را میطلبد و بعد از تمرین و ممارست به صورت مستقل به انجام آن شرایط واقعی و استرس زا میپردازد.

مان اضطراب اجتماعی کودکان

مان اضطراب اجتماعی کودکان بی شهت به مان بزرگسالی نمیشد اما توجه به سن بروز مشکل، ارائه راهکار هایی به کودکان و والدین حضور هم آن ها را برای مان اضطراب اجتماعی کودکان ترغیب مینمایند. از جمله راهکار های مانی برای کودکان و نوجوانان، آموزش مهارت های جرات مندی و تقویت میزان اعتماد به نفس میشد. زمانی که کودک یاد بگیرد چگونه مقابل دیگران از خود و توانمندی هایش سخن گوید و احترام به حقوق دیگران حق خود را به دست آورد از شدت و میزان استرس شان کاسته میشود. از طرفی، توجه به نقاط مثبت کودک و عدم سرزنش و تحقیر او جمع توسط والدین و اطرافیان، او را داشتن خود پنداره ای مثبت حمایت مینمایند.

نشانه های اضطراب اجتماعی

نشانه های اضطراب اجتماعی سه زمینه بدن، شناخت و رفر نهفته است که قسمت قبلی به طور مفصل ارائه شد. منظور از بدن همان تغییرات جسمی، و منظور از شناخت سیل افکار منفی است که به دنل آن فرد به پاسخ های رفری متفاوتی چون تسلیم، بی تفاوتی، دوری و اجتناب است که مثلث نشانه های اضطراب اجتماعی را تشکیل میدهد.

تست اضطراب اجتماعی

تست اضطراب اجتماعی شامل انواع متفاوتی از تست اضطراب اجتماعی هدف سنجش میزان و شدت اضطراب میشد. زیر به پر کاربرد ترین آن ها اشاره مینمایئم:

 • پرسشنامه اضطراب و افسردگی بک
 • پرسشنامه اضطراب اجتماعی واتسون و فرند
 • پرسشنامه علائم اضطراب جتماعی ولز

سوالات متداول

اختلال اضطراب اجتماعی چیست؟

اختلالی است که فرد مبتلا، نگران ارزیابی منفی و تحقیر و تمسخر دیگران میشد.

مان اختلال اظطراب اجتماعی چیست؟

مان های دارویی چون ضد ا افسردگی، ضد اضطرابی، تکنیک های آرام سازی، روان مانی و مداخلات شناختی و رفری است.

آزمون های اضطراب اجتماعی چیست؟

پرسشنامه های اضطراب و افسردگی بک، سنجش اضطراب اجتماعی واتسون و پرسشنامه اضطراب علائم اجتماعی ولز و سایر تست های سنجش اضطرابی.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره استرس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد. جهت کسب آموزش های بیشتر این مقاله لاتین را مطالعه کنید. منبع: (دانلود مقاله)

زینب رضائی—— روانشناس لینی

۱۰ راهکار مدیریت استرس اجتماعی آشنا شوید

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۳:۰۲ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)