مشاوره روانشناسی بی خوابی مشاوره روانشناسی بی خوابی .

مشاوره روانشناسی بی خوابی

با بهترین روشهای خوشحال کردن شوهر آشنا شوید

5 / 5 ( 1 vote )

خوشحال کردن شوهر بدون شک از اصلی ترین خواسته ها و اهداف هر زنی میشد. اما گاهی زنان و به خصوص نوان کم تجربه تر اطلاعات و آگاهی لازم را برای رسیدن به این خواسته ندارند و خوشحال کردن شوهر ناکام میمانند. این عدم توانایی ناشی از خیلی از مسائل میتواند شد که ادامه مفصل به آن خواهیم پرداخت. هر زنی که ازدواج میکند به طور طبیعی وظایفی دارد که به صورت ذاتی برعهده زن زندگی مشترک میشد. زنان ابتدا ید به وظایف اصلی خود عمل کنند رضایت شوهر خود را به دست بیاورد. برخی از نیاز های اساسی مردان از نظر صاحب نظران مشاوره زناشویی عرت اند از:

 • نیاز به خانه ای پر از محبت همسری مهرن
 • برطرف شدن نیاز جنسی به صورت منظم
 • نیاز به احترام و تکریم شدن از سمت همسر
 • نیاز به موثر بودن ابعاد مختلف زندگی

راه های خوشحال کردن شوهر چیست؟

راه های خوشحال کردن شوهر میتواند نسبت به خلق و خوی شوهر و فرهنگ زندگی و شخصیت او متفاوت شد. مشاوره زناشویی و زندگی مشترک آموزش ها و پیشنهادات خود برای نوان توصیه میکند که زنان نمیتوانند از یک ترفند و دستورالعمل واحد برای خوشحال کردن تمام مردان استفاده کنند. بنابراین قدم اول برای خوشحال کردن و راضی نگه داشتن شوهر این است که به خوبی او را بشناسید و میتوانید اطلاعات و آگاهی مورد او به دست بیاورید.

حتما طی زندگی و گذراندن مدتی زیر یک سقف بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی شوهرن را خواهید شناخت. برای شناختن ابعادی که همسرن که سخت تر شناخته میشود میتوانید از مشاوره خانواده نیز استفاده کنید. نکته دیگری که میتوان مورد راه های خوشحال کردن همسر به آن اشاره کرد این است که عمل کردن به وظایف همسری خود به هیچ عنوان به مانند معامله و توافق همسرن برخورد نکنید. رمز خوشحال کردن همسرن این است که تمام اعمالی که برای شوهرن انجام میدهید از روی عشق شد.

نکات مهم خوشحال کردن شوهر چیست؟

نکات مهم خوشحال کردن شوهر را زنان ید رعایت کنند تلاششان برای لا بردن رضایت شوهرشان از زندگی زناشویی به ثمر بنشیند. ادامه به تعدادی از نکات مهم خوشحال کردن شوهر اشاره خواهیم داشت:

 • ید به این مورد توجه کرد که محبت کردن به همسر نید به صورت مقطعی صورت بگیرند و این شرایط دائمی شد.
 • سعی کنید به هیچ عنوان ارتط کلامی خود را شوهرن قطع نکنید. مردان شاید ظاهر این را نشان ندهند اما آنها از محبت کلامی بسیار لذت میبرند.
 • هیچگاه فراموش نکنید که گفتن حرف ها و خواسته های خود به شوهرن وقت شناس شید. وقتی مردان خسته یا عصنی شند حرف زدن ره موارد جدی کاملا نتیجه عکس میدهد و اغلب موجت بحث و جدال را فراهم میکند.
 • لحظاتی که شوهرن خانه حضور دارند حتما توجه ویژه ای به ظاهر خود داشته شید. مردان بسیار از دیدن ظاهر شما ثیر میپذیرند. حال این ثیر میتواند منفی شد میتواند مثبت.

آسان ترین کار برای خوشحال کردن شوهر چیست؟

آسان ترین کار برای خوشحال کردن شوهر شاید فراهم کردن شرایطی شد که مرد را بعد از چالشهای گوناگونی که فضای بیرون از منزل آنها دست و پنجه نرم میکند، فضای آرامی خانه و حریم خصوصی زندگی خود رو به رو کند. برخی از نکاتی که زنان رعایت آنها میتوانند مردان خود را عمل به آنها خوشحال کنند عرتند از:

 • بیان مشکلات زندگی مشترک موقع مناسب. موقع مناسب یعنی وقتی که شوهر خسته یا غمگین و بی حوصله نشد. این موضوع عث ناخشنودی مردان میشود.
 • حل و فصل مشکلات و انتقاد جمع بسیار مردان را آزرده خاطر میکند. زنان از این کار پرهیز کنند.
 • شاید یک زن راز دار بودن را بتوان به عنوان آسان ترین کار برای خوشحال کردن همسر شناخت. مردان از داشتن یک زن رازدار بسیار خوشنود میشوند.

کارهایی که شوهر را خوشحال میکند چیست؟

کارهایی که شوهر را خوشحال میکند و اطلاع و آگاهی از آنها همیشه از دغدغه های زنانی است که دائم به این فکر میکنند که چگونه پایه های زندگی زناشویی خود را محکم تر از قبل کنند. اینجا به چند نمونه از کارهایی که شوهر را خوشحال میکند اشاره کردیم. این بخش اعمالی دیگر که موجت خوشنودی مرد را فراهم میکند میپردازیم:

 • همراهی و ارزش گذاشتن به اهداف شوهر و حد توان کمک کردن به مرد جهت رسیدن به انها.
 • سعی کردن راه بهتر شدن اوضاع زمانی که مرد از لحاظ ذهنی به هم ریخته است. مثلا زمانی که مرد از لحاظ مالی شرایط خوبی ندارد.
 • زنان ید همیشه به این نکته توجه کنند که همیشه از شوهر خود تعریف کنند و او را هیچ مرد دیگری مقایسه نکنند. به این صورت حجم زیادی از خوشنودی مرد را فرا میگیرد.

اشتهاتی که شوهرن را ناراحت میکند چیست؟

اشتهاتی که شوهرن را ناراحت میکند را حتما بیابید و انجام ندادن آنها زندگی زناشویی خود را از آسیب های مختلف دور کنید. حال برخی از عمومی ترین موارد و اشتهاتی که شوهرن را ناراحت میکند را مورد بررسی قرار میدهیم. ابتدا به یاد داشته شید تقری اکثر مردان از این که همسرشان به آنها وغ بگویند آزرده خاطر میشوند. حتی وغی که ممکن است از نظر زن به نفع زندگیشان شد.

نکته دومی که میتوان به آن اشاره کرد این است زنان رفر و کردار خشک و سرد خودشان زمینه ناراحتی و دور شدن شوهرشان را فراهم میکنند. مردان توقع دارند زنان لطافت و مهرنی فضای زندگی مشترک را زیتر کنند. زنان نید این تفکر که میخواهند به عنوان فردی محکم کنار همسرشان شند رفرها و کردارهای زنانه خود را از مرد یغ کنند چرا که مردان به این لطافت زندگی مشترک بسیار نیاز دارند.

نقش توجه به نیاز جنسی مورد خوشنودی مرد چق موثر است؟

روند جلب توجه و خوشنودی شوهر زنان حتما ید به نیازهای اساسی و فطری جنسیت مرد توجه کافی داشته شند. یکی از این نیازهای اساسی نیاز جنسی میشد. زنان ید توجه داشته شند که مردان به صورت فطری از کیفیت رابطه جنسی ثیر میپذیرند . اگر مردان از نظر جنسی زندگی زناشویی به خوبی مین نشوند ممکن است دچار سرخوردگی و یا حتی افسردگی شوند. زنان ید آگاهی خود را راجع به مقوله رابطه جنسی زندگی مشترک لا ببرند بتوانند از این راه شوهر خود را خوشنود کنند.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


یک نواختی زندگی چه ثیری زندگی زناشویی میگذارد؟

خانم ها حتما به این مورد توجه داشته شند که اگر زندگی زناشویی وارد یک نواختی شود و همه چیز تکراری شود مرد کم کم از زندگی دلسرد میشود و شور و نشاط از زندگی آنها ناپدید میشود. زنان میتوانند برای جلوگیری از تکراری شدن زندگی مشترک راه های زیر را امتحان کنند:

 • زن حتما ید برای تفریحات متناسب سبک و سطح زندگی خود و شوهرش برنامه ریزی کند.
 • زنان ید خودشان برای زندگی مشترک هیجانات مثبت به وجود بیاورند زندگی وارد یک نواختی نشود.
 • نوان میتوانند برای این که راه به وجود آوردن تنوع زندگی بدون اشته ظاهر شوند مراجعه به روانشناس را انتخاب کنند. یک روانشناس تجربه و تحصیلاتی که این زمینه دارد میتواند به خوبی راهنمای افراد نیازمند یاری شد.

سوالات متداول

مهمترین دسورد خشنودی مردان زندگی زناشویی چیست؟

مهمترین دسورد خوشنود بودن مرد زندگی پایبندی او به زندگی و نتیجه رابطه زناشویی کیفیت میشد.

صورت خشنود نبودن مرد زندگی زناشویی بزرگترین آسیبی که ممکن است به جود بیاید چیست؟

رابطه ای که خشنودی آن وجود ندارد بیشترین آسیبی که زوجین را تهدید میکند خیانت است.

آیا روانشناس میتواند به زنان راه خوشحال کردن شوهرشان کمکی کند؟

بله یک روانشناس میتواند برنامه ریزی برای زنان اللخصوص زنان جوان و کم تجربه به آنها کمک کنند شوهر خود را از زندگی زناشویی خوشحال و خوشنود کنند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:How to Keep Your Husband Happy

بهترین روشهای خوشحال کردن شوهر آشنا شوید

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۵۶:۳۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

دلایل غذا نخوردن کودک چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

غذا نخوردن کودک یکی از دغدغه های اصلی ماان جوان است. تربیت کودک رابطه غذا نخوردن کودک راهکارهایی را ارائه کرده است که استفاده از این راهکار ها و استفاده از مشاوره خانواده میتوانید علت غذا نخوردن کودک خود را دانسته و آن را برطرف نمایید. غذا نخوردن یکی از شایع ترین اختلال های رفری کودکان است. البته گاهی غذا نخوردن نشانه ی مشکلات دیگری است و کودک مشکلات خود را پرخوری یا غذا نخوردن بروز میدهد. مشکلاتی مانند نگرانی و استرس. گاهی هم ممکن است بدغذایی کودک نشانه ی انواعی از بیماری های جسمی شد. این مشکل اگر زمان مناسب برطرف نشود ممکن است عث ایجاد مشکلات بزرگترین برای کودک شما شود. پس اولین فرصت، علت را جویا شوید و به دنل برطرف کردن آن شید. برخورد این مسئله اجر را کنار گذاشته و از روش های اصولی استفاده کنید.

علت غذا نخوردن کودک

علت غذا نخوردن کودک میتواند متفاوت شد. بعضی موارد دلیل خاصی وجود ندارد و کودک از روی زیگوشی علاقه ای به غذا خوردن ندارد اما صورت تکرار این قضیه و طولانی شدن بدغذایی کودک ید جویای علت آن شوید. موارد زیر از شایع ترین علت های غذا نخوردن است.

 • کودک از نوع غذا خوشش نیاید.
 • کودک برای ابراز احساسات مثل لجزی و عصنیت از غذا نخوردن استفاده کند.
 • ما از روش های مناسبی برای تغذیه ی کودک استفاده نکند.
 • بی اشتهایی مربوط به یک بیماری شد یا حالت ژنتیکی داشته شد.

علت غذا نخوردن کودک هرکدام از موارد لا که شد راهکار های متفاوتی برای حل کردن آن وجود دارد. والدین برای حل این موضوع اول ید علت اصلی را پیدا کنند و استفاده از مشاوره کودک راهکارهای مناسب و اصولی برای مان بی اشتهایی و بدغذایی کودک را یافت کنند.

غذا نخوردن کودک یک ساله

غذا نخوردن کودک یک ساله مسئله ی جدی تر است. کودک این سن از لحاظ جسمی ضعیف تر است و ممکن است اثر سوءتغذیه آسیب های بیشتری ببیند. برای پیدا کردن علت بدغذایی کودک یک ساله ی خود ابتدا آزمایش های لازم را انجام دهید و مطمئن شوید که کودکن از لحاظ جسمانی سالم شد. کودک این سن ارتط وسیعی دنیای اطراف خود ندارد و جهان پیرامونش حول ارتط او ماش شکل گرفته است پس برای نشان دادن مشکلات خود و نارضایتی هایش تنها راهی که پیش رو دارد قطع ارتط ما از طریق غذا نخوردن است. برخورد این مسئله اولین نکته ای که وجود دارد این است که شما ید آرام شید و آرامش از دست رفته ی فرزندن را به او زگردانید و زمانی که فرزندن خواست غذا نداشته به او غذا ندهید.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


راهکار برای بد غذایی کودک

راهکار برای بد غذایی کودک ید متناسب علت آن شد. برای اینکه بهترین راهکار را پیدا کنید ابتدا ید کمک یک مشاور تجربه، از علت بدغذایی کودک خود مطلع شوید. مهم تربن نکته برخورد بدغذایی کودک این است که از انجام رفر هایی که عث ایجاد لجزی کودک میشود خودداری کنید. رفرهایی مثل به زور غذا دادن به کودک و دنل او رفتن نه تنها تأثیری بهبودی وضعیت ندارند، بلکه این رفر را فرزندن تبدیل به یک عادت غلط میکند. کل مناسبترین راهکار برای بد غذایی کودک میتواند موارد زیر شد.

 • اجازه دهید کودک تهیه ی غذا مشارکت کند.
 • به ظاهر غذا اهمیت دهید وغذا را تزئین کنید.
 • نظر کودکن را مورد نوع غذا جویا شوید.
 • هنگام غذا خوردن نسبت به کودکن بی تفاوت شید.

به زور غذا دادن به کودک

به زور غذا دادن به کودک میتواند بدترین راه حلی شد که شما به عنوان والدین کودک انتخاب میکنید. به زور غذا دادن به کودک میتواند عث بروز لجزی شود و همینطور کودک را عصبی کند. همچنین این کار موجب بروز عادت رفری غلط کودک میشود. به عنوان یک پ یا ما ید بی تفاوتی را برخورد رفرهای فرزندن بیاموزید. اجازه دهید مورد زمان غذاخوردن، خودش تصمیم بگیرد و هر زمان که مایل بود غذا بخورد. حساسیت های بیش از حد کودکن را به فردی لجز و یک دنده تبدیل میکند. به زور غذا دادن به کودک راهکاری موقتی است که مشکل اصلی را برطرف نمیکند و مشکلات دیگری هم به مشکل اصلی اضافه میکند. بهترین کار این است که از مشاوره کمک بگیرید و به راهکار های اصولی آنها اعتماد کنید.

علت کم غذایی کودک

علت کم غذایی کودک مان آن بسیار تأثیرگذار است. مرحله ی اول ید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و کودکن را از نظر جسمی بررسی کنید‌. اگر کودک شما از نظر جسمی سالم شد، ینی به بیماری مبتلا نشد و ویمین های مورد نیاز بدنش متعادل شد، ممکن است کم غذایی او منشأ روانی داشته شد. استرس یکی از هیجانات ناخوشایندی است که کودک شما ممکن است آن گیر شد. کم غذایی میتواند یکی از پیامدهای ناگوار استرس شد. گاهی بدغذایی کودک مسئله‌ای ارادی است و کودک برای نشان دادن هیجانات منفی خود یا به منظور لج کردن از غذا خوردن امتناع می‌کند این مواقع کسی که می‌تواند به شما و کودکن کمک کند یک روان‌شناس یا مشاور است. شما می‌توانید کمک یک مشاور علت کم غذایی کودک را متوجه شده و آن را برطرف نمایید .

مناسبترین برخورد بدغذایی کودک

بهترین برخوردی که میتوانید مقابل این رفر انجام دهید، بی تفاوتی است. نادیده گرفتن حرکات لجزانه ی کودک، از تکرار آن رفر ها جلوگیری میکند. سعی کنید زمان های خارج از زمانی که کودکن از غذا خوردن امتناع می کند، او این ره صحبت کنید و برای او توضیح دهید که غذا نخوردن می‌تواند آسیب‌هایی به جسم او وارد کند. سعی کنید سیستم بدن و چگونگی کارکردش را برای او توضیح دهید و او را متوجه این قضیه کنید که بدن او به غذا خوردن نیاز دارد و او امتناع از این کار خود را بیمار می‌کند. می‌توانید رابطه این موضوع برای او داسن تعریف کنید و نتیجه گیری داسن ها اورا به غذا خوردن تشویق کنید اما یادن شد هرگز از مقایسه کردن و سرزنش کردن استفاده نکنید.

راهکارهای مناسب برای کودک کم اشتها

سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که ظاهر زییی داشته شند. رنگ ها جذب کودکان نقش مهمی دارند. از رنگ های شاد برای ظروف غذا و وسایل سفره استفاده کنید. هنگام پختن غذا از کودکان‌ن کمک بگیرید. مشارکت کردن پخت غذا به آن‌ها انگیزه می‌دهد. سعی کنید غذاهایی که دوست دارند را بیشتر بپزید و حتماً غذاها را تزئین کنید. پخت غذا از موادی استفاده کنید که اشتها آور شد و از دادن تنقلات مخصوصاً خوراکی های قندی قبل از وعده ی غذایی به کودکن خودداری کنید. مورد زمان غذا خوردن نظر فرزندن را بپرسید و اورا انتخاب زمان حد امکان آزاد بگذارید. یادن شد از به زور غذا دادن به کودک جداً خودداری کنید. غذا خوردن تمام افراد خانواده کنار هم، عث بهتر غذا خوردن کودک می‌شود پس سعی کنید هنگام غذا خوردن همگی کنار هم شید.

رژیم غذایی مناسب برای کودک کم اشتها

برای کودکان کم اشتها ید از غذاهایی استفاده کنید که ارزش غذایی لایی داشته شند. مواد غذایی که کودکن دوست ندارد را از لیست غذاها حذف کنید یا سعی کنید آنها را روش جدیدی ست کنید طعم و ظاهر متفاوتی داشته شد. روش های جدید را آشپزی به کار بگیرید. غذاهای پروتئین دار را لیست غذایی خود قرار دهید. مصرف سبزیجات و میوه میتواند به بهبود گوارش کودکن کمک کند و شاید اشتهای او را حدی بیشتر کند. فراموش نکنید که ظاهر غذا اهمیت بیشتری نسبت به طعم آن دارد. استفاده از جوانه گندم، ماست و سیب زمینی میتواند برای تغذیه ی کودکن مفید شد. آداب غذا خوردن زیاد از حد حساس نشید، حساسیت بیش از حد نسبت به نوع غذا خوردن کودک میتواند او را از غذا خوردن زده کند.

سوالات متداول

راهکار های مناسب برای کودک بدغذا چیست؟

اجازه دهید کودک تهیه ی غذا مشارکت .به ظاهر غذا اهمیت دهید وغذا را تزئین ک نظر کودکن را مورد نوع غذا جویا شوید. هنگام غذا خوردن نسبت به کودکن بی تفاوت شید.

متداول ترین دلایل بدغذایی کودک چیست ؟

از نوع غذا خوشش نیاید. کودک برای ابراز احساسات مثل لجزی و عصنیت از غذا نخوردن استفاده کند. ما از روش های مناسبی برای تغذیه ی کودک استفاده نکند. بی اشتهایی مربوط به یک بیماری شد یا حالت ژنتیکی داشته شد.

راهکار های مناسب برای حل بی اشتهایی کودک چیست؟

سعی کنید از غذاهایی استفاده کنید که ظاهر زییی داشته شند. از رنگ های شاد برای ظروف غذا و وسایل سفره استفاده کنید. هنگام پختن غذا از کودکان‌ن کمک بگیرید. مشارکت کردن پخت غذا به آن‌ها انگیزه می‌دهد

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Why Won’t Baby Eat?

دلایل غذا نخوردن کودک چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۱:۳۱ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

ازدواج اسلامی در قرآن

5 / 5 ( 1 vote )

ازدواج اسلامی قرآن ازدواجی است که چارچوب دین انجام شود . از همان ابتدا که پسر یا دختر تصمیم میگیرند ازدواج کنند مطالعه میکنند بدانند نظر اسلام مورد ازدواج چیست . ازدواج اسلامی قرآنی یعنی ازدواجی که خواسته های شخصی قوانین اسلامی همراه شود . ازدواج اسلامی قرآن معیار و ملاک اسلام است هر آنچه اسلام میپسندد مورد یید عروس و داماد است آنچه را اسلام نمیپسندد عروس وداماد نیز مردود میدانند ازدواج های اسلامی قرآن انتخاب همسر ، شرایط ازدواج ، هدف ازدواج و انگیزه های ازدواج بر طبق قوانین اسلام تعیین میشود .

این ازدواج ها بسته به شیعه و یا اهل تسنن بودن قوانین مختلفی دارد ازدواج اسلامی قرآنی امری مقدس است و کسی که ازدواج میکند از سنت پیامبر تبعیت کرده است . آیات زیادی قرآن به مرک بودن و پسندیده بودن ازدواج اشاره داشته است . ازدواج اسلام واجب نیست اما ارزش دارد حتی توصیه شده غلامان و کنیزانشان را همسر دهند .

ازدواج اسلامی قرآن چگونه است ؟

قرآن ، احادیث و روایات مورد قوانین ازدواج اسلامی گفته شده است . مسلمانان پیرو ولایت رساله ها و توضیح المسایل شک و شبه خود نسبت به قوانین اسلامی را مرتفع میکنند . امامان جمعه و نمایندگان ولایت فقیه بر طبق رساله و نظر ولایت فقیه ید ابهامات را مرتفع سازند . کسی که از روی قوانین اسلام ازدواج میکند ید پایبند بوده و اعتراض نکند قبل از ازدواج تمام شرایط را مطالعه کند و بخشهایی را که قبول ندارد شرایط ازدواج ج نماید . ازدواج اسلامی قرآنی کار را راحتتر میکند چون تکلیف روشن است .

قوانین ازدواج تدوین شده و مشخص است . چارچوب دارد و کسی نمیتواند بگوید چرا نگفتی … چون قوانین ازدواج اسلام مشخص است ازدواج های اسلامی قرآن نیز مشاوره ازدواج لازم و ضروری است . مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی به شما کمک میکند قوانین ازدواج را بشناسید و ست تصمیم بگیرید .

ویژگی های ازدواج اسلامی قرآن

ویژگی های ازدواج اسلامی قرآن بسته به شیعه و یا اهل تسنن بودن حدی فرق میکند ویژگی های ازدواج های اسلامی قرآن ایجاب میکند مرحله اول دختر و پسر هر دو مسلمان شند دیگر اینکه قوانین اسلامی را برای زندگی بپذیرند انگیزه وهدف یک مسلمان اول رضای خداست و تمام مراحل زندگی رضای خدا را نظر میگیرد ساده زیستی از ویژگی های ازدواج اسلامی قرآنی است .

ساده زیستی یعنی به جای تجملات صرفه جویی کنیم از اموال خود به کسانی که مانده هستند انفاق کنیم به همسر خود برای چشم وهمچشمی و تجملات فشار نیاوریم مشکلات زندگیمان را خوشرویی و منطق حل کنیم از همسرمان توقع بیجا نداشته شیم صداقت داشته شیم خانواده همسرمان همچون خانواده خود احترام برخورد کنیم همدیگر را قضاوت نکنیم محبت و تمایلات جنسی را چارچوب خانه و خانواده خرج کنیم هر چه به خود میپسندیم به همسرمان بپسندیم .

خصوصیات ازدواج های اسلامی قرآن

از دیگر ویژگی های ازدواج های اسلامی قرآن این است که الگوی رفری شیم . عیوب همسرمان را به طرز بدی بیان نکنیم الگوی رفری یعنی اینکه هر عملی که دوست داریم خانواده انجام بشود خودمان انجام دهیم امر به معروف و نهی از منکر را به روش امام حسن و امام حسین انجام دهیم ( اشاره به تصحیح کردن وضوی پیرمرد که به گونه عملی و بدون بیان مستقیم انجام دادند ) وقتی را برای تفریح و ورزش خانواده اختصاص دهیم از مطالعه و بروز بودن غافل نشویم .

ازدواج های اسلامی قرآن زن ومرد ید خالص و مخلص شند و بدانند خوشبختی آنها گرو رضای خدا است یک مسلمان هچون پیامبر اسلام همیشه لبخند بر لب دارد و مانند امامن صبور ومهرن است سعه ص دارد و مشکلات و اختلافات را گشاده رویی و شکییی حل میکند یک مسلمان امین خانواده است امانتدار مال و اسرار . سنگ صبور خانواده است .

ازدواج اسلامی ایرانی

ازدواج اسلامی قرآن ایرانی تلفیقی از ورها و اندیشه های اسلامی آداب و رسوم و فلکلور ایرانیست ازدواج های اسلامی قرآن ایرانی همپایی مسالمت آمیز دینی و فرهنگیست بدون نغض کردن هم . دین اسلام دین فتوت ومهرنیست و ورهای ایرانی نیز بر همین پایه استوار شده است به همین دلیل تلفیق این دو به راحتی امکان پذیر و میسر است .

کم پیش می آید اسلام قانونی ارزش شد و آیین ایرانی ضد ارزش . شاید یکی از دلایل موفق بودن ازدواج های اسلامی قرآن ایرانی همین بوده است . پیامبر اسلام برای تجارت از راه ابریشم و نتیجه از ایران گذر میکرده است وی فرهنگ و آداب ایرانی آشنایی داشته و اعیاد بزرگ ایرانی را یید نموده است نتیجه تلفیق ازدواج های اسلامی قرآن و ایرانی به نظر تلفیقی متناسب است .

آداب و رسوم ازدواج اسلامی ایران

آداب و رسوم ایران زن از ارزش و احترام برخوردار است ا لهه های ایرانی زن بوده اند مانند آناهی . یونان که کشوری متمدن بوده و رب النوع های فراوانی داشته اند خدایانشان مرد بوده اند اسلام نیز ورود به عربسن به زن تعالی بخشید این احترام نهادن دین اسلام و فولکلور ایرانی دوام و قوام خانواده را بیشتر میکند .

این اشتراک فرهنگی عث میشود حرمت ما و زن خانواده های ایرانی و اسلامی حفظ شود از طرفی احترام پ به عنوان مدیر و سرپرست خانواده امریست ساری و جاری . مهمان جایگاه ویژه ای دین اسلام دارد مهمان حبیب خداست فرهنگ ایران نیز مهمان عزیز است شاید اگر اسلام عربسن ظهور نمیکرد هیچگاه تلفیقی از فرهنگ ایران وعربسن هیچ جا بروز نمیکرد اکنون به یمن اسلام و زییی فرهنگ ایرانی این ترکیب از احترام زیادی برخوردار است .

ازدواج اسلامی یا سنتی

ازدواج اسلامی قرآنی یا سنتی را هیچگاه نمیتوان یک قالب ریخت . به آیین عربسن قبل از ظهور اسلام نگاهی اجمالی می اندازیم اسلام به طور کلی فرهنگ و فولکلور عرب را تغییر داد. عربسن قبل از ظهور اسلام دختر را شوم و مایه ننگ و نکبت میدانستند زن حریم خصوصی نداشت زن شوهردار آزادانه مردان دیگر همبستر میشد ازدواج گروهی داشتند یعنی چند زن و چند مرد هم و یک زمان به عیاشی میپرداختند زن فقط وسیله ای بود برای حض و کیف مرد .

داشتن کنیزان زیاد افتخار مرد عرب بود که آنها نیز همبستر میشد مردان آفب نشین بودند و زنان کار میکردند زنان خرید و فروش میشدند برای عیش مردان میرقصیدند . اسلام آمد و زنده بگور کردن دختران را حرام کرد آیاتی چون کوثر، نور، بقره و نسا به زن حرمت بخشید . به آزاد کردن کنیزان ارزشی والا بخشید .

نظر اسلام مورد ازدواج

اسلام زن را یکی از ارکان خانواده دانست و اجازه نداد وجودداشتن شوهر همبستر مردان دیگر شود . ازدواجهای گروهی را حرام کرد واینگونه زن حرمت یافت دارای حریم خصوصی شد پس میتوان نتیجه گرفت ازدواج اسلامی قرآنی و سنتی عربسن را نمیتوان یک جایگاه گذاشت پاسخ به سوال ازدواج های اسلامی قرآن یا سنتی از شما میخواهیم به قضاوت بنشینید .

ازدواج سنتی ایران هم پایه اسلام است و تفاوتهای آیینی و فرهنگی زیادی ندارد مگر جزئیاتی . مثلا ازدواج سنتی ایران هدایای زیادی به دختر داده میشود شیر دادن زنان قیمت و بها پیدا میکند که به شیر بها معروف است . اسلام حجاب و دوری از محرمات واجب است که سنت ایرانی قبل از اسلام چنین نبوده است . اما اکنون میتوان گفت سنت ایرانی واسلامی چنان هم تنیده شده که منفک کردن آن بسیار سخت است .

مشاوره ازدواج اسلامی قرآن

مشاوره ازدواج اسلامی قرآن برای پسر و دختر از ملزومات است آیه معروف «وامرهم شوری بینهم » مبین این امر است . ارزش گذاشتن و کید اسلام به مشورت این آیه مشخص میشود . بطور کلی مشورت کارشناسان و آگاهان هر زمینه ای خطاهای پیش بینی نشده را کمتر میکند مشاوره ازدواج های اسلامی قرآن نیز از این قاعده مستثنی نیست .

مشاوره از بروز برخی اختلافات جلوگیری میکند قواعدی را که ممکن است برای زن یا مرد سنگین شد به آنها یاداوری میکند بطور مثال پسرانی هستند که برای ازدواج بی بی میکنند آنها ممکن است بخواهند مهریه همسرشان را سنگین بگیرند . مشاوران آگاه به آنها یاداوری میکنند که این مهریه عندالمطالبه است . بسیاری از خواستگاریها این جمله مطرح میشود« مهریه را کی داده ، کی گرفته» دادگاههای خانواده شاهد زندانی شدن بسیاری از پسرانیست که همین جمله به دام افده اند . امیدواریم پسران جامعه ما آگاهی ازدواج کنند وهیچگاه پایشان به دادگاه خانواده کشیده نشود دختران عزیزمان پایان عمر کنار همسرشان مهر بورزند و از زندگی لذت ببرند .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Marriage in The Quran And Sunnah of The Prophet

نویسنده: زهره حبیبی نوده

ازدواج اسلامی قرآن

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۴:۱۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

جایگاه و ملاک های اسلام در مورد ازدواج

5 / 5 ( 2 votes )

ازدواج اسلامی سبب میشود زوجین قوانین و قاعده های اسلامی را رعایت کنند . ازدواج اسلامی عث میشود از همسر خود توقع داشته شیم معیارهای اسلام همسو شد . ازدواج اسلامی دلیل محکمی است برای رفر اسلامی . ازدواج اسلامی چارچوب ها مدون است . هرگاه یکی از طرفین پا از چارچوب بیرون بگذارد طرف مقابل حق دارد از او زخواست کند . ازدواج یعنی زوج شدن و دو شدن ، جفت شدن و شریک شدن . هر شراکتی قوانینی تدوین میشود که عث ماندگاری و تداوم شراکت میشود . وقتی کسی از قوانین شراکت سرپیچی کرد ید پاسخگو شد پس هرکدام سعی میکنند پایبند شند . ازدواج اسلامی نیز چون این جفت شدن بر پایه اسلام بنا گذاشته شده تکلیف روشن است .

ازدواج های اسلامی به زوج های مسلمان این امکان را میدهد که قل پایبند بودن از طرف مقابل نیز بخواهند پایبند شد . تفکری عث پویایی میشود که هدفمند شد . چارچوب داشته شد . وقتی ما خودمان را چارچوب قوانین خاصی پرورش میدهیم تکلیف بر ما روشن است . از آغاز چراغ هایی روشن راه ریک ما را روشن میکنند . ورهایمان ، راه رسیدن به مقصد را به مینمایاند . ازدواج های اسلامی نیز قوانین تدوین شده اند .

مهمترین معیارهای ازدواج های اسلامی

یکی از مهمترین معیارهای ازدواج اسلامی مسلمان بودن مرد است . مرد مسلمان میتواند اهل کب ازدواج موقت کند ولی زن فقط مرد مسلمان حق ازدواج دارد . هم کفو بودن از مهمترین معیارهای ازدواج های اسلامی است که خیلی از مشکلات را حل میکند . هم کفو بودن یعنی از نظر دین و مذهب ، فرهنگ ، اقتصاد و بطورکلی شان و مقام همسطح شند . یکی دیگر از مهمترین معیارهای ازدواج اسلامی قوانین دین و سنت پیامبر است . اطاعت از امر پروردگار ، تکمیل دین ، پیروی از سنت پیامبر و داشتن جامعه ای سالم و دور از فساد از مهمترین اهداف ازدواج است .

« و اوست خداوندی که بشر را از آب آفرید و میان آنان خویشی و پیوند ازدواج قرار داد و خدای تو برچیزی قت دارد » سوره فرقان آیه ۵۴

یکی دیگر از مهمترین معیارهای ازدواج های اسلامی رسیدن به آرامش فردی است . مین نیازهای جنسی ، عاطفی و حتی اقتصادی سایه ازدواج شکل میگیرد . سایه ازدواج و همفکری انسان رشد کرده و توان مالیش افزایش پیدا میکند . و به قول عوام سر و سامان میگیرد . خداوند این وعده را به جوانان داده است .

سوره نور آیه ۳۲ میخوانیم « مردان و زنان بی همسر خود را همسر دهید . همچنین غلامان و کنیزان صالح و ستکارن را اگر فقیر تنگدست شند خدا به فضل خود توانگرشان میسازد . »

اخلاق ازدواج های اسلامی

اخلاق ازدواج اسلامی جایگاه والایی دارد . داشتن خلق و خوی نیک روزی انسان را وسعت میدهد . اما تعریف اخلاق فقط به خلق و خو برنمیگردد . مسلمان ید متخلق به اخلاق اسلامی شد . طبق موازین اسلامی حرکت کند . معیارهای اسلام را بداند . تقوی و پرهیزگاری ، صبر و استقامت و شکر نعمت قرآن سفارش شده است . « و صبر و استقامت کنید که خداوند صبر کنندگان است . » سوره انفال آیه ۴۶

اخلاق ازدواج های اسلامی از ما میخواهد یکدیگر به عدالت رفر کنیم و ظلم نکنیم . عیب جویی ، سخن چینی و وغ گفتن مزمت شده است . حسد ، گمان بد بردن و تجسس کردار دیگران خلق و خوی یک مسلمان منافات دارد .

یا ایُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا کَثیرا مِنَ الظَّنِّ انَّ بَعْضَ الظَّنِّ اثْمٌ» (سوره حجرات، آیه ۱۲ ) یعنی : ای گروه مؤمنین ، اجتناب کنید از بسیاری از گمان به ستی که بعضی از گمان ها گناه است .

غیبت کردن و انفاق نکردن از آنچه خداوند به بندگانش بخشیده کاری است ناپسند . اخلاق ازدواج های اسلامی سبب تداوم یک زندگی آرام و پرافتخار است که غذای روح انسان به خوبی مین میشود .

انواع ازدواج های اسلامی

انواع ازدواج های اسلامی بر دو قسم است . ازدواج دایم و موقت . انواع ازدواج های اسلامی عقد قراردادهای زناشویی و پیوند ازدواج اولویت قرار دارد . عقد به معنای گره ، پیوند و پیمان است . وقتی که عهد و پیمان میان دو نفر منعقد نشود هرگونه روابط زناشویی بر آنها حرام است هم ازدواج دایم و هم ازدواج موقت . کشورهای خاورمیانه قبل از اسلام ازدواج های جمعی وجود داشت . اما پس از اسلام ازدواج شکل والاتری به خود گرفت .

وقتی دو نفر هم قرار ازدواج میگذارند ید نسبت به هم متعهد شوند . این تعهدات بسته به نوع ازدواج تغییر میکند . ازدواج دایم که توسط یک شارع و حضور دو شاهد انجام میشود ابتدا از رضایت دختر میپرسند . ازدواج موقت نیز که جاری شدن دو جمله میان دو نفر منعقد میشود رضایت نو شرط اول است . پس هر گونه تعدی و ناراضی بودن زن ، هر دو نوع ازدواج ، آن را طل میکند .

مراسم ازدواج های اسلامی

مراسم ازدواج های اسلامی ابتدا پسر و دختر رضایت والدین دختر ، یکدیگر را دیده و میپسندند . بعد از پسندیدن تحقیق و مشاوره ازدواج آغاز میشود . قرارداد پیوند زوج به امضا شواهد میرسد . این پیمان نامه توسط شارع برای هر دو صدای بلند خوانده میشود . پس از شنیدن زوجین و شواهد خطبه عقد جاری شده و ازدواج صورت میگیرد . برای ازدواج دختر اولین شرط ، رضایت پ دختر یا ولی است . اما بعد از عقد تمام اختیارات به همسر محول میشود . عقد دایم مهریه و صداق مشخص است و عوض نو نیز ملزم به تمکین میشود . زن قل شیر دادن به فرزند تعهدی ندارد . زن موظف به انجام دادن امور خانه نیست . اما تمکین از وظایف اصلی زن میشد . بدون اجازه همسر حق بیرون رفتن از خانه را ندارد . ولی مرد ید برایش جایی خانه بگیرد که خانواده نو همطراز شد .

مراسم ازدواج های اسلامی از نوع موقت هم رضایت نو شرط اول است . مرد پیشنهاد داده و زن میپذیرد . ازدواج موقت اول مدت صیغه مشخص میشود . بعد شرایط ازدواج ید مورد توافق طرفین شد . ازدواج موقت مهریه واجب نیست . اما اگر طرفین توافق داشتند میتوانند آنرا شروط ازدواج ثبت کنند . دادن مهریه حتی اگر زناشویی بین آنها انجام نشده شد بر مرد واجب است . پس از پذیرفتن شرایط عقد نوبت به جاری شدن صیغه میرسد . مرد خود میتواند عاقد شد و جمله صیغه را جاری نماید و زن گفتن قبلت التزویج رضایتش را اعلام کند . از لحضه جاری شدن صیغه مدت مشخص شده هرگونه روابط بین آن دو حلال است .

شرایط و موارد ازدواج موقت اسلام

ازدواج موقت را برخی لازم و بعضی مضر میدانند . زوجین بسته به شرایط زندگی و موقعیت اجتماعی مشاوره خانواده و روانشناسی میتوانند راه ست را تشخیص بدهند . ازدواج اسلام امری پسندیده و نیکوست به این شرط که سایه ازدواج سلامت جامعه تضمیین شود . سلامت جامعه گرو سلامت خانواده است . تک تک افراد جامعه میتوانند پویایی و رشد جامعه خود ثیر بگذارند .

ازدواج های اسلامی اصل ساده زیستی است . الگوی یک زن مسلمان فاطمه است . زنی که حتی پرده ای ساده به خانه نمی آویخت . از اموالش انفاق میکرد و به همسر خود تعهد داشت . دامانش دونام آور ریخ پرورش یافتند . اسوه یک مرد مسلمان علی است مردی که تمام توان مزرعه کار میکرد . به لقمه نانی قانع بود ولی برای همسرش کنیز میگرفت . مرد کارزار و عمل بود . لقمه ای نان حرام و از بیت المال بر سر سفره نمیگذاشت .

البته این به معنای ترک دنیا نیست چرا که پیامبر میفرمایند :« من که پیغمبر شما هستم ازدواج می کنم ، غذای لذیذ می خورم ، میان اجتماع هستم و مردم تماس دارم هر کس از شیوه من روی گرداند از من نیست . » ازدواج های اسلامی لحظه لحظه زندگی ما نمود دارد . از همان ابتدا پرورش کودک ، رفر پ وما و تعامل مردم جامعه . ازدواج بر مبنای اسلام به ما کمک میکند ک ست از خانه و خانواده جامعه ای سالم داشته شیم . همسر داری اسلام برای زن حد جهاد راه خدا یاد شده است و همچنین برای مرد .

اهمیت ازدواج اسلام

«الکادُ لِعیاله کالمجاهد فی سبیل الله»

مردی که برای آسایش زن و فرزندانش کار می کند همچون جهاد کننده ی راه خدا است . اهمیت اسلام ازدواج تربیت فرزندان نمود پیدا میکند . مرد و زنی که طبق موازین اسلامی ازدواج میکنند فرزندانی سالم ، پرورش میدهند . از نظر روانشناسی بهترین الگو برای فرزندان الگوی عملی است . مکتب انسان ساز اسلام کمک میکند جامعه ای به دور از فساد داشته شیم .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Women in Islam- Facts about the Muslims & the Religion

نویسنده: زهره حبیبی نوده

جایگاه و ملاک های اسلام مورد ازدواج

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۷:۰۰ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چگونه شب عروسی رویایی داشته باشیم؟

5 / 5 ( 1 vote )

شب عروسی یا “شب زفاف” همان شبی که داماد، عروس آرزو هایش را خود به خانه میبرد، رویایی ترین شب زندگی هر فردی میتواند شد. عروس و دامادی که بعد از خستگی جشن و سرور و پذیرایی از مهمان های عزیز شان ید آماده ترک مجلس و رفتن برای شروع اولین شب از زندگی مشترک شان شند دنیایی از شعف و سرور و حتی استرس به سر میبرند.

البته همیشه هستند دوسنی از عروس و داماد که آن ها را اذیت کنند و به شوخی سر به سر آن ها بگذارند که ممکن است وجود شادی و خنده به طور غیر مستقیم بر اهمیت و مهم بودن این شب فرخنده برای آن ها بیافزایند. برخی عروس و داماد ها حتی ممکن است تمام مدت زمان جشن را استرس آن به سر ببرند. این اتفاق بیشتر برای آن دسته از زوجینی اتفاق میافتد که مدت زمان نامزدی و دوران عقد مورد زفاف و همبستری خیلی گنگ و سر بسته صحبت نموده اند و آن را به چالشی بزرگ و حتی وحشتناک تبدیل نموده اند.

بهترین شب برای زفاف

اما به راستی شب زفاف و اولین شب زندگی مشترک عروس و داماد چه حد پر استرس و رمز آلود میشد؟ چه کار کنیم که عروس و داماد شب اول ازدواج خوبی را هم بسازند؟ آیا شب عروسی آداب خاصی دارد که ید رعایت کرد؟ و دنیایی از سوالات دیگر که ذهن عروس خانوم و آقا داماد ها را به خود مشغول میکند. ریشه تمام سوالات عدم آگاهی و شناخت مورد این شب عزیز و مقدس میشد.

مسفانه توجه به اهمیت روز افزون مسائل جنسی زندگی مشترک و زناشویی و کید بر مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پیش از ازدواج و صحبت موررد نیاز های دو طرف، تعداد کسانی که به این مسائل به دیده شرم و حیا یا خجالت ر مینگرند کم نیستند که ما برای این گروه از زوجین مراجعه به مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی راپیشنهاد میکنیم از ر این استرس بکاهند.

شب اول عروسی ید چکار کنیم؟

دختر خانوم ها و آقا پسرهایی که شرف ازدواج میشند اما کور کورانه و بدون پیش آگهی راه این مسیر گذاشته اند، مسلما مشکلاتی رو به رو خواهند شد که توان حل صحیح آن ها را نخواهند داشت و به انواع مشکلات روحی – روانی رابطه شان دچار میشوند. یکی از مسائل بسیار مهمی که حتما ید قبل از شروع زندگی زناشویی و رفتن زیر یک سقف به صحبت گذاشته شود مسئله شب اول ازدواج و زفاف میشد که شناخت آن برای پاسخ به نیاز های جنسی زوجین تمام زندگی میتواند موثر واقع شود.

برخی فرهنگ ها و برخی خانواده ها به دلیل بو و گناه جلوه دادن مسائل جنسی این نیاز را به طور وحشتناکی دختران خود سرکوب مینمایند و همین مورد میتواند یکی از عوامل شکست و ناکامی دختران شان شب اول ازدواج شد. از طرفی آقایانی که مدعی هستند که میزان اطلاعات جنسی شان چند برابر خانوم شان هست و او را به سرد مزاج، بی توجه یا نا بلد متهم مینمایند همان افرادی هستند که به دلیل عدم اطلاع از آداب صحیح برگزاری شب عروسی و زفاف دنیایی از رعب و وحشت و د را برای عروس خانوم ها به ر میآوررند.

این ست است که زن و شوهر هر دو ید زمینه نیار های همدیگر شناخت داشته شند اما اگر طرف مقابل ن به هر دلیل میزان اطلاعاتش پایین است نید مورد سرزنش و تحقیر واقع شود بلکه به عنوان یک همراه و همدم همیشگی این اطمینان را بهم بدهید هم برای زندگی موفق تلاش مینمایید و کنار هم هستید. این مقاله به ارائه اطلاعاتی خصوص شب اول ازدواج رویایی میپردازد. امیدواریم خواندن این مطالب به زوج های جوان نحوه داشتن شب عروسی رویایی را هدیه کرده شیم.

آموزش شب عروسی

آموزش شب عروسی مثل هر رفر دیگری زندگی نیاز به کسب مهارت و یادگیری دارد. مسفانه خیلی از زوجین مسئله مهم آموزش شب عروسی را نادیده میگیرند و گفتن این نکته این هم یک شب است مثل بقیه شب ها و لاخره تمام میشود از پذیرش مسئولیت یادگیری و کسب تجربه صحیح و آموزش شب عروسی شانه خالی میکنند.

شما تصور کنید فردی که چندین ر شاهد رانندگی فرد دیگری بوده است و بدون این که یک ر پشت فرمان نشسته شد به خرید ماشین اقدام مینماید و خواهان رانندگی میشود چه اتفاقی برایش میافتد؟ استرس و ترس و واهمه کمترین عاقبتی است که گرین گیر اعتماد به نفس کاذب این دسته از افراد میشود. زندگی مشترک و شب اول ازدواج دقیقا همین است. شاهد رابطه جنسی بودن دنیایی متفاوت از گیر و بودن رابطه جنسی است. موضوعی که خیلی از آقایان خود را آن کار بلد و همه فن حریف میدانند و مسفانه خود خواهی خود شب رویایی عروس را به بد ترین و تلخ ترین شب زندگی مشترک تبدیل مینمایند.

پس لازم است عروس و آقا داماد آموزش را جدی بگیرند و غرور و خجالت و شرم و حیا آن را به فراموشی و بی خیالی نسپارند.

استرس شب زفاف

استرس شب زفاف همان طور که قسمت فوق ذکر کردیم به دلیل عدم احساس نیاز زوجین به شناخت و کسب اطلاعات از طریق آموزش ایجاد میشود. مراجعه به مشاور و شرکت دوره های آموزشی قبل از ازدواج برای برخی از زوجین بسیار مضحک و وقت تلف کردن تلقی میشود حال آن که همین عدم همکاری چند ساعته آینده زوج را دامنه گسترده ای از مشکلات مواجه مینماید که دیگر برای بهبود و مان آن دیر شده است.

به قولی پیشگیری بهتر از مان است و فرد عاقل زمانی را که میتواند به پیشگیری مفید از بروز مشکلات اختصاص دهد را ید صرف مان و خسارت های جبران نا پذیر بعدی نماید. عروس خانومی که خود ذهنی از نا شناخته ها وارد خانه داماد میشود و همسری بی اطلاع از آداب زفاف رو به رو میشود، استرسی را محتمل میشود که لذت شب را تبدیل به د آور ترین لحظه زندگی مشترک مینماید.

اشتهات شب زفاف

از جمله نمود های بی اطلاعی آقایان انجام سریع و بی مقدمه زفاف و هم بستری عروس است. از طرفی کم رویی و شرم و حیای افراطی خانوم این شب نیز مقصر است. زوجین ید بدانند به چه صورت تحریک و بر انگیخته میشوند و این اطلاعات را اختیار همدیگر قرار دهند.

سکوت و ترس و خجالت این میان جایی ندارد. چرا که این امر مقدسی است که از طرف خداوند بین زن و شوهری که قانونی عقد کرده اند قرار داده شده است و از این شب آن دو به محرم هستند پس دلیلی برای عفاف و خجالت وجود ندارد. روایات پیشوایان و ائمه آمده است که یکی از مواردی که عث میشود از استرس شب زفاف کاسته شود جلب اعتماد و ایجاد آرامش زن میشد و این مهم از طریق برپا کردن ۲ رکعت نماز و وضو گرفتن و خواندن ذکر “الله اکبر” قبل از شروع رابطه میسر میشود.


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


اشتهات شب اول عروسی

اشتهات شب اول عروسی از جانب هردو طرف ممکن است روی دهد و بر خلاف تصور عامه که آقایان را مرتکب خطا و خانوم را مبری از گناه میدانند ید گفت که هر دو به اندازه برابر میتوانند این شب مرتکب خطا و اشتهات شوند. زیر به برخی از این اشتهات شب اول عروسی توجه میکنیم:

 • شروع بی مقدمه رابطه:

همان طور که لا هم عنوان کردیم، رابطه جنسی و ارضای آن نیاز به یک سری مقدمه چینی ها و ایجاد آمادگی دو طرف دارد. به داماد پیشنهاد میشود که ابتدا عروس خانوم را که خسته جشن و سرور و آرایش و تزیینات بوده است به استراحت و رفع خستگی دعوت نماید. نه این که عروس خانوم ها این شب را بخوابند اما وقتی اقدام به رابطه نمایند که خستگی رفع شده شد و سنگینی لس و آرایش از او پاک شده شد.

 • عدم توجه به عشق زی یا تحریک و برانگیختن زن و مرد:

دیگر اشتهی است که زوجین مرتکب میشوند. تعبیری آمیزش جنسی و شروع رابطه را میتوان به رستورانی تشبیه کرد که وقتی وارد آن میشویم ابتدا دستور آوردن یک پیش غذا را میدهیم معده ما گنجایش غذای اصلی را داشته شد. بعد از آن که خوب احساس گرسنگی ما ایجاد شده غذای اصلی را خواست مینمائیم. اما آیا خوردن غذای اصلی رستوران را به سرعت ترک میکنیم یا خوردن نوشیدنی و مخلفاتی آن را کامل میکنیم.

مراحل آمیزش جنسی دقیقا این مثال آورده شده است. عشق زی و لمس اندام های تحریک کننده توسط زن و شوهر حکم پیش غذا را دارد که دو طرف را آماده ورود به مرحله رابطه کامل و دخول مینمایند. مسفانه آقایان بعد از ارضای جنسی که معمولا خیلی زودتر از ارگاسم خانوم ها اتفاق میافتد دست از رابطه میکشند و روی برگرداندن از خانوم او را تنها میگذارند. حال آن که خانوم ها برای رسیدن به اوج لذت جنسی ممکن است نیم ساعت زمان لازم داشته شند که بد نیست آقایان به آن توجه نمایند. این همان مرحله بعد از غذای اصلی است که نقش مکمل غذای اصلی و رابطه جنسی کامل را دارد.

 • عدم رعایت بهداشت:

مسواک زدن و شانه زدن موها، استفاده از ادکلن های ملایم، دوش گرفتن و پاک کردن خود از زییی های مصنوعی از روش های رعایت بهداشت برای شروع رابطه ای عاشقانه است که برای داشتن رابطه لذت بخش رعایت آن ها توصیه میشود.

انتظارات شب عروسی

انتظارات شب عروسی همان وظایفی است که زن و شوهر قل هم تخت خواب و رابطه جنسی دارند. مثل توجه به زمان مناسب آمیزش، رعایت آداب ست شب زفاف، توجه به آراستگی و بهداشت، مدت زمان رابطه، ایجاد فضایی آرام بخش و به دور از تنش و استرس از مهم ترین انتظارات شب عروسی است.

زمان مناسب آمیزش شب زفاف

زمان مناسب آمیزش شب زفاف زمانی است که دو طرف هر دو آماده شروع رابطه هستند. خستگی، بی حالی، استرس، نگرانی و تنش، غم و اندوهی که ممکن است عروس به دلیل جدا شدن از خانوده داشته شد همه این ها هشداری به داماد هستند که هنوز برای آمیزش صبر نماید و عجله نکند. هر کدام از موارد لا میتوانند سمی شد که زمان مناسب آمیزش شب زفاف و شب رویایی عروسی را تبدیل به عذابی ماندنی ذهن دو طرف نماید.

سوالات متداول

زمان مناسب آمیزش جنسی شب زفاف چه وقت است؟

زمانی که دو طرف آماده شند و شروع رابطه به دور از خستگی، تنش، استرس و هیجان های منفی مثل غم و اندوه شند.

مراحل آمیزش جنسی چیست؟

تحریک و برانگیختگی- آمیزش- پاسخ جنسی (انزال و ارگاسم).

ثیر آموزش رابطه جنسی چیست؟

آموزش و کسب اطلاعات، ترس و استرس زوج را کاسته و اعتماد و آرامش برای داشتن رابطه لذت بخش را به ر میاورد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۲۱ Tips For The Best Wedding Night Ever

زینب رضائی—– روانشناس لینی

چگونه شب عروسی رویایی داشته شیم؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۷:۴۰ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

۱۰ راهکار مهم برای رعایت بهداشت فردی در آقایان

5 / 5 ( 1 vote )

بهداشت فردی و نظافت شخصی از جمله مسائلی است که زندگی مشترک ید به آنها اهمیت داد. رعایت نظافت شخصی بر روابط عاطفی افراد و همچنین رضایت جنسی زوجین ثیرگذار است. عدم رعایت بهداشت فردی ممکن است روابط زناشویی، مشکلاتی را ایجاد کند. از نظر مشاوره خانواده ثیراتی مانند:

 • کاهش میل جنسی
 • سردی روابط زناشویی
 • جدا کردن بستر
 • کناره گیری از یکدیگر
 • انتقادهایی که عث دلخوری یکی از زوجین می شود
 • طلاق عاطفی

اکثرا خانم ها ناراضی هستند که شوهرم، نظافت شخصی خود را رعایت نمیکند. یا بعضی اوقات به نظم داخل خانه اهمیت نمی دهد. اکثر اوقات ید خودم به او تذکر بدهم که بهداشت فردی اش را رعایت کند. این روندی که هر روز ید به او تذکر بدهم مثلا حمام برود یا پاهایش را بشوید یا قبل از صرف غذا، دسنش را شستشو کند خسته کننده شده است. اغلب خانم ها از این وضعیت کلافه می شوند. نتجه ید گفت حال نظر مشاوره روانشناسی چیست؟

رعایت نظافت شخصی یقینا از مواردی است که عث می شود افراد حس بهتری از یکدیگر داشته شند و از کنار هم بودن لذت ببرند. این قضیه زمانی به یک دسر جدی تبدیل می شود که مثلا یکی از زوجین حتی دارای حساسیت جدی به بهداشت فردی داشته شد یا زمانی که همسر شما، وسواس نیز داشته شد. این موقعیت عدم رعایت نظافت شخصی شما قطعا برای همسرن غیر قابل تحمل خواهد بود.

برای اینکه این موضوع بتواند حل شود، راهکارهایی را مشاوره زناشویی بیان می کنیم:

از تذکر دادن خسته نشوید

برای ایجاد تغییر همسرن، شما نیازمند صرف زمان هستید. بدون وقت گذاشتن و تلاش کردن، ایجاد تغییر ناممکن است. شما مییست زمینه نظافت فردی و بهداشت شخصی به همسرن تذکر بدهید و این زمینه مستمرا تغییرات رفر همسرن را پیگیری کنید به اهداف مورد نظرن برسید. هرگز تصور نکنید که یک تذکر و ابراز ناراحتی، رفر همسرن می یست تغییر کند. شما ید صبور شید و برای ایجاد تغییرات اساسی، زمان بگذارید.

به آراستگی و نظافت خود اهمیت بدهید

شما ید به همسرن اهمیت موضوع نظافت شخصی را جدیت نشان دهید. سعی کنید این زمینه آرامش تمام، مواضع خود را مشخص کنید. به ظاهر خود اهمیت دهید و نشان دهید که شما نیز دوست دارید همسرن، ظاهری آراسته و تمیز داشته شد و هر چه او به نظافت شخصی خود بیشتر توجه کند برای شما عزیزتر خواهد بود. این زمینه از تشویق همسرن به رعایت نظافت شخصی اش غافل نشوید. لازم است که همسرن موتجه بشود که صورت رعایت بهداشت فردی از جانب او، روابط عاطفی بهتری پیش است.

به صورت غیرمستقیم و کنایه آمیز صحبت و رفر نکنید

زمینه عدم رعایت بهداشت فردی ممکن است اوایل ازدواج شما همسرن رویستی داشته شید و ترجیح دهید به صورت غیرمستقیم به او این پیام را برسانید که عدم رعایت بهداشت فردی او، شما را ناراحت می کند. این راه حل اشتهی است اگر شما انتخاب کرده اید زیرا ارسال پیام غیرمستقیم به همسرن ممکن است عث ایجاد سوءتفاهمات بیشتری شود. پس سعی کنید حرف های خود را بدون ایجاد تنش یا اتهام زدن یا سرزنش کردن به همسرن بزنید.

همسرن تعامل سازنده برقرار کنید

اگر بهداشت فردی همسرن برای شما غیرقابل قبول و آزاردهنده است سعی کنید مورد این مشکل یکدیگر صحبت کنید به جای اینکه بر روی خود این مشکل تمرکز کنید بهتر است بر راه حل های این موضوع کید کنید. برای صحبت کردن بهتر است زمان و مکان مناسبی را انتخاب کنید. او را متوجه این موضوع بکنید که هدف شما، تخریب و سرزنش کردن همسرن نیست بلکه می خواهید این مشکل حل شود.

از طرفی شما می توانید به همسرن متذکر بشوید که ممکن است این مشکل محیط کار، اجتماع یا خانواده برایش ایجاد مشکل کند زیرا ممکن است دیگران مستقیم این موضوع را به روی او نیاورند. این صورت ید به شوهرن گوشزد کنید تصوری که دیگران می تواند مورد او داشته شند برای شما نیز آزاردهنده است. هدف شما این است که او فرد آراسته تری شد و مورد احترام همگان شد.

مردانی که نظافت شخصی خود سهل انگار هستند چکار کنیم؟

نگاه مشاوره خانواده آویژه:

سلام یکی از گلایه های خانم ها اینه که میگن شوهرشون خیلی نظافت شخصیش رو رعایت نمیکنه و هرچی هم بهش میگم توجه نمیکنه!!!
پاسخ ید بگم چند دلیل برای رفر این دسته از آقایان وجود داره که عث سهل انگاری اونا رعایت نظافت شخصیشون میشه و حتی جالبه بهتون بگم این مساله اینق وجود داشته و داره که تعالیم دینی ما رعایت کردن اون رو همتراز ایمان داشتن دانستند مثل حدیث(النظافه من الایمان)


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


اما این دلایل عدم رعایت نظافت شخصی چیست؟

✅یکی از دلایل این رفر آقایان میتونه کل بین بودن اونا حس بویایی و بینایی نسبت به خانمشون شه و اینکه آن چیزی رو که خانمشون میبینه اونا به اون اندازه دقت و ااک و توجه نمیکنند بسیاری از مواقع لکه های روی لس و یا عرق بدن و بلند شدن ناخنشون رو متوجه نمیشن و بهمین خاطر اقدامی برای رفع اون نمیکنند و همین مساله خانمشون رو میرنجونه.

✅نکته دوم اینکه مرد بیشترین فعالیت بدنی رو بیرون از منزل داره وبخش اعظمی از وقتش بیرون هست و خوب فضای بیرون از منزل اینق آلودگی وجود داره که عث میشه اکثریت مردها کسب آلودگی روی بدن هاشون شبیه به هم شند و به مرور به امری بدیهی تبدیل میشه و همین مساله عث میشه از رعایت نظافت روزانه کمی غافل بشوند.

✅نکته دیگه اینکه مردان قابلیت برنامه ریزی زیادی دارند و حتی این موضوع نیز از این قابلیتشون میخوان استفاده کنند. مثلا حتی اگه متوجه آلودگی بدنشون بشوند برای رفع اون دنل برنامه ریزی خاصی میگردند. مثلا اگر بدنش آلوده شه و قرار شه خانمش همبستر بشه به خودش میگه به جای اینکه قبل از این رفر حمام برم بعد از اینکه خانمم همبستر شدم یکدفعه حمام میرم و یک تیر دو نشان میزنم. ولی غافل از این هست که این همبستری به شدت موجب انزجار خانمش میشه.

✅البته یک دلیل دیگه عدم انجام این رفر آقایان اینه که خانمشون ست موقع خستگی و تحلیل رفتن هورمون هاشون و یا غارتنهایی از اونا میخواهیم به نظافتشون توجه کنند و خوب طبیعیه که واکنش اونا ((نه)) هست.

به هرحال چه ید کرد؟

✅اولین کار اینه که یک خانم بتونه توانایی برقراری یک گفتگو رو همسرش داشته شه. گفتگویی که اون دو فاکتور عدم کوچک کردن و همدلی شوهر اون موج میزنه. مسفانه برخی خانم ها ادبیاتی همچون اینکه: پاشو برو حموم و بدنت خیلی بو میده و نزدیک من نیا و… موجب میشن مردشون لجوج و بی تفاوت شه و یا اینکه موقعیت مناسبی این مساله رو مطرح نمیکنند. مثلا به محض ورود همسرشون به خونه به اونا میگن خیلی بوی عرق میدی و برو دوش بگیر و یا چرا لس هات کثیفه و چجوری اینا بیرون رفتی و آبرو برامون نگذاشتی موقعیت مناسبی طرح موضوع نمیکنند.

ضمنا وقتی این ادبیات رو به کار میبرن همسر اونا هیچ همدلی رو نمیبینه و حس میکنه همسرش خودخواهه. پس بهتره قبل از این که بخواهید شوهرتون طرح موضوع کنید اول هاش همدلی کنید مثلا بهش بگید ظاهرا بیرون خیلی گرم بوده؟ امروز خیلی هوا آلوده بوده ؟ این ادبیاتمون همسرتون میفهمه که شما کش کردید.

گام های مهمی که شما مییست برای حل این مشکل بردارید

✅گام بعدی اینکه شوهرتون رو مقصر آلوده بودنش نکنید و نگید که چرا مواظب لسهات نیستی و مگه چکار میکنی اینق بو میدی بلکه عوامل بیرونی رو که عث این کار شدن پیدا کنید مثلا بهش بگید چق هوا امروز آلوده بوده که یقه پیراهنت رو چرک کرده؟ و یا هوا خیلی گرم بود و همه عرق از سرو تنشون سرازیر شده بود!!

✅گام بعدی اینکه براش تعیین تکلیف نکنید و بهش نگید برو حمام که اقتدارش از بین بره بلکه جوری هاش حرف بزنید که احساس کنه حمام رفتن یک راهکاری که خودش داره ارائه میکنه. مثلا بهش بگید وقتی یه دوش مگیری سرحال تر میشی؟؟ و یا خستگیت میره وقتی دوش میگیری؟

✅نکته دیگه اینکه اونو هرگز مقایسه نکنید مثلا نگید فلانی همیشه نظافتش رو رعایت میکنه ولی تو بی توجهی!!!

✅گام بعدی همکاری اون است مثلا اینکه بهش بگید هرموقع خواستی بری بگو حوله و لس تمیز واست بیارم.

✅گام بعدی اینکه برای این رفرش دلایلی منطقی بیارید. مثلا بهش بگید میخوام ماشین لسشویی رو روشن کنم میشه لست رو بدی بریزم داخل ماشین؟

✅نکته بعد اینکه وقتی به نظافتش میرسه خیلی از او تعریف کنید که چق از دیگران سرتر میشه!!

✅نکته دیگه اینکه بهش بگید میدونی که اگه اون عرق کرده و لسش آلوده شده به خاطر تلاشش برای خانواده هست و قدانش هستی و سلامتیش برات مهمه و از اینکه اونم به نظافتش اهمیت میده .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Personal hygiene: 20 tips for better personal care

۱۰ راهکار مهم برای رعایت بهداشت فردی آقایان

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۴:۴۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

دلایل فرار از ازدواج در جوانان چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

فرار از ازدواج یکی از شایع ترین عکس العمل های مشاهده شده برابر مسئله ازدواج از سمت جوانان امروزی میشد. خیلی از والدین از این موضوع ابراز نگرانی میکنند که جوان ما به سن ازدواج رسیده است اما نه به این کار رغبتی نشان میدهد و نه حتی برنامه ای برای ازدواج آینده دارد. شاید اگر والدین دلایل فرار از ازدواج را بدانند و نسبت به آن آگاهی کسب کنند بتوانند بهتر این مسئله را مدیریت کنند. تغییر معیارهای ازدواج و پیچیده شدن آنها نسبت به گذشته از جمله مواردی است که خانواده ها حتما ید راجع به آن آگاهی داشته شند و اطلاعات خود را نسبت به نیازهای جوانان جامعه امروز به روز کنند. برای این کار هم میتوانند از مطالعه کبهای آموزشی رابطه ازدواج استفاده کنند و هم میتوانند از یک روانشناس که به صورت تخصصی حوزه مشاوره قبل از ازدواج فعالیت میکنند کمک لازم را یافت کنند. فرار از ازدواج دختران و پسران دلایل مختلفی دارد که ادامه بیشتر به آن میپردازیم.

فرار از ازدواج جوانان به چه علت است؟

فرار جوانان از ازدواج از لحاظ روانشناسی ازدواج دلایل بسیاری دارد که میتوان آنها را دسته های مختلف مورد بررسی قرار داد. این قسمت به چند دلیل عمده که منجر به فرار جوانان از ازدواج میشود اشاره میکنیم:

 • مشاوره ازدواج روانشناسان دائما به اهمیت و ثیر مناسب بودن شرایط مالی افراد به خصوص آقایان تمایل به ازدواج افراد کید میکنند.
 • عدم تمایل به قبول مسئولیت های زندگی مشترک به عنوان همسر و پ و ما از دیگر مواردی است که عث شده امروزه افراد اقل کمتری به ازدواج نشان دهند.
 • ترس از ازدواج امروزه به دلیل ناپایدار بودن بسیاری از زندگی های مشترک جامعه ما عث شده که افراد نتوانند آرامش و تمرکز به این موضوع فکر کنند.

دلایل فرار از ازدواج چیست؟

دلایل فرار از ازدواج فقط به مواردی که لا به آنها اشاره کردیم ختم نمیشود. گاهی والدین جوانان میتوانند حتی ناخواسته عث شوند که فرزندشان هیچ وقت به ازدواج فکر نکنند. همه افراد مهل میدانند که هیچ زندگی مشترکی نیست که آن بحث و اختلاف نظر وجود نداشته شد. حتی خوشبخت ترین افراد نیز زندگی زناشویی این مسئله را تجربه کرده اند.

حال برخی از پ و ما ها این بحث و جدل های زندگی مشترک را حضور فرزندان خود انجام میدهند که عث میشود این ترس که مدا من نیز ید دائما زندگی مشترک همسرم به دعوا و مشاجره بپردازم از همان کودکی و نوجوانی ذهن او شکل بگیرد و میتواند یکی از مهمترین دلایل فرار از ازدواج بزرگسالی شد. این حالی است که معمولا فرهنگ ما پ و ما معاشقه های کلامی و رفری خود را حضور فرزندان کتمان میکنند. بنابراین به والدین پیشنهاد میشود که حتما اختلافات خود را حریم خصوص زناشویی خود حل و فصل کنند.

بهانه های فرار کردن از ازدواج معمولا چیست؟

بهانه های فرار کردن از ازدواج میتواند بسیار متفاوت و متنوع شد. این تفاوت بخاطر متنوع بودن شخصیت افراد و سبک زندگی آنها است. البته وقتی افراد برای فرار کردن از ازدواج به دنل بهانه میگردند میتوانند نسبت به جنسیتشان نیز موارد مختلفی را ابراز کنند. ادامه به بهانه های فرار کردن از ازدواج دختران و پسران میپردازیم:

بهانه هایی که اغلب پسران برای ازدواج نکردن مطرح میکنند عرت اند از:

 • نداشتن شغل خوب و نتیجه آمد کافی
 • نرسیدن به سن مناسب برای ازدواج
 • نداشتن خانه
 • پیدا نکردن مورد مناسب برای ازدواج

حالا به بهانه های دختران برای ازدواج نکردن میپردازیم:

 • اصرار بر اتمام تحصیلات عالیه
 • جستجوی عشق قبل از ازدواج بودن
 • عدم اعتماد به مردان برای شروع یک زندگی مشترک
 • نرسیدن به سن مناسب برای ازدواج

مشکلات مجرد ماندن چیست؟

مشکلات مجرد ماندن همواره افرادی که به هر دلیلی ازدواج نمیکنند را معرض آسیب های مختلف قرار میدهد. ادامه برخی از مشکلات مجرد ماندن بیشتر آشنا میشویم:

 • شاید نگاه اول بنظر نرسند اما لا رفتن سن تنهایی و ثیرات منفی آن زندگی افراد هویدا خواهد شد. این مورد گذشت زمان به راحتی زمینه افسردگی را برای فرد به وجود می‌آورد.
 • افراد لغ که به سن ازدواج میرسند ید به نیاز جنسی به عنوان یک نیاز اساسی بزرگسالان رسیدگی کنند. سرکوب این نیاز میتواند عواقب سختی برای فرد مجرد پی داشته شد.
 • فردی که به سن ازدواج میرسد به این نیاز دارد که نقش همسری و والدی را بپذیرد. وقتی افراد این نقش را زندگی نداشته شد دچار انفعال میشود.

علت فرار پسر ها از ازدواج چیست؟

علت فرار پسر ها از ازدواج را بخش های قبلی مورد بررسی قرار دادیم. اما بعد از پرداختن به علت فرار پسر ها از ازدواج بهتر است کمی هم به راه کارهای مفیدی بپردازیم که به ما برای مدیریت بهتر این شرایط کمک کند. یکی از نکاتی که برای پیشگیری از مجرد ماندن بیش از حد پسران توصیه میشود این است که قبل از رسیدن آنها به سن ازدواج زمینه ای را فراهم کنیم که حدودی به استقلال مالی مورد نیاز برسند.

مثلا هم زمان گذراندن دوران مسه و دانشگاه شرایط فرا گرفتن یک حرفه پولساز را برای آنها فراهم کنیم. مورد بعدی مبحث آموزش دادن به پسران و آماده سازی آنها برای پذیرفتن شرایط تأهل میشد. ما به عنوان والدین ید همواره تصویری روشن و زی از ازدواج ذهن پسران خود بسازیم نه اینکه ازدواج را محدود کننده و یا زندگی مشترک را پر از جنجال و سختی برای آنها تفسیر کنیم.

سن مناسب برای ازدواج را چگونه تشخیص دهیم؟

سن مناسب برای ازدواج کاملا به شرایط شخص مورد نظر برمیگردد. بعد از اینکه فرد از دوران نوجوانی به جوانی میرسد معمولا دوران نیاز به رابطه دائمی نفر دوم را احساس میکند. اما آیا همه افراد ید همان اول جوانب اقدام به ازدواج کنند؟. خیر هر فرد برای این وارد زندگی مشترک شود و خانواده ای را تشکیل دهد ید به ویژگی هایی دست یافته شد که از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رسیدن به استقلال شخصیتی
 • زمانی که فرد بتواند به لحاظ مالی به قی مستقل شد که یک خانواده را اداره کند.
 • بلوغ جنسی چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ ذهنی و فکری نیز از ملزوماتی است که یک فرد ید به آن رسیده شد بتواند یک ازدواج مفید داشته شد.

بلوغ معنوی فرد چه زمانی اتفاق می‌افتد

زمانه ای زندگی میکنیم که به نوعی مرسوم است افراد یکدیگر را عقاید مختلف میپذیرند و احترام میکنند. این امر بسیار پسندیده است و تعاملات اجتماعی جلوی بسیاری از بحث و جدل های افراد را میگیرد. اما این موضوع روابط زناشویی صدق نمی‌کند. هم دختر هم پسر حتما ید به جه ای از آگاهی رسیده شند که بدانند از لحاط معنوی چه سمت و سویی دارند و چگونه به بحث معنویت مینگرند. به طور کلی تعریف بلوغ معنوی این است که افراد ید به قی از لحاظ ذهنی رشد کرده شند که بتوانند سلیقه معنوی خود را بیابند و فردی را همسو خود برای ازدواج انتخاب کنند یا اینکه بتوانند به عقاید معنوی طرف مقابل احترام بگذارند و آن کنار بیایند.

سوالات متداول

چه زمانی فرد به سطحی از شخصیت میرسد که بتواند ازدواج کند؟

شخص ید زمانی ازدواج کند که به لحاظ شخصیتی بتواند تعادل را زندگی مشترک برقرار کند و نیاز های همسرش را نیز به مانند نیازهای خود مد نظر قرار دهد.

تبعات فرار از ازدواج افراد یک جامعه برای آن اجتماع چیست؟

لا رفتن سن ازدواج ، لا رفتن میزان افسردگی افراد یک جامعه و نتیجه منفعل شدن آن جامعه،کاهش جمعیت و پیر شدن نیروهای ثیر گذار جامعه

روانشناسان چه ثیری جلوگیری از فرار جوانان از ازدواج میتوانند داشته شند؟

روانشناسان آموزش دادن به طرق مختلف میتوانند افراد را به ازدواج تشویق کنند و ترس از ازدواج را از آنها دور کنند . یکی دیگر از راه هایی که رشته روانشناسی از طریق آن این هدف را دنل میکند برگزاری کارگاه های روانشناسی موضوع ازدواج میشد. لیف کب ها و البته برگزاری جلسات مشاوره نیز راسی تسهیل ازدواج جوانان میشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:۸ Reasons Why Getting Married Young is Worth It

دلایل فرار از ازدواج جوانان چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۰:۲۳ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

دلایل و نشانه های خیانت در زندگی زناشویی چیست؟

4.8 / 5 ( 5 votes )

خیانت زندگی زناشویی بدون شک بدترین و مخرب ترین پیشامد طول زندگی مشترک برای هر انسانی است . خیانت زندگی زناشویی اتفاقی پیچیده و زننده است که توانایی این را دارد زندگی را به نابودی بکشاند . یک هنجار شخصیتی که نمود اجتماعی آن بسیار وسیع است . کاملا طبیعی است که هیچ کس نخواهد زندگی خود را بحبوحه یک خیانت تصور کند و حتی فکر کردن به آن هم برایش هراس آور و شوم شد . اما حتی اگر خلاف میل طنین هم شد ید بپذیرید که ید سواد کافی مورد چیستی خیانت زندگی زناشویی ، علایم خیانت زندگی زناشویی و نحوه برخورد و مان خیانت زندگی زناشویی را داشته شید .

هدف بدبین کردن شما به همسر و زندگی مشترکن نیست بلکه کمک به شما برابر احتمال مورد خیانت واقع شدن است . پس سعی کنید مرحله اول کمک مشاوره خانواده راه را بر خیانت ببندید و از آن جلوگیری کنید . اما اگر حال حاضر گیر آن هستید بهتر است دست از هر عمل خود سرانه ای بردارید و مراجعه به مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به یک راهکار موثر برای برخورد این مسئله برسید . چرا که خیانت زندگی زناشویی مسئله ساده ای نیست و نیاز به تشریح روانشناسی و صورت نیاز روان مانی دارد .

تعریف خیانت همسر

شاید ورن نشود اما صد آقایانی که ایران به همسرانشان خیانت می کنند مسفانه بیشتر میشود. توجه به این آمارها، مشخص می شود یکی از مهم ترین مشکلات زندگی زناشویی افراد، خیانت است. این روابط ابتدا از طریق شبکه های مجازی است و بعد از آن به شکل قرار ملاقات و …. پیش می رود.

خیانت زندگی زناشویی علل زیادی دارد اما مهم ترین علت آن تنوع طلبی جنسی و نبود عشق زندگی است. فرد دیگر زندگی آرامش ندارد و کنار همسرش ارضا نمی شود. به همین دلیل به دنل کسی خارج از خانه است علاوه بر نیاز های عاطفی، نیازهای جنسی او را نیز برطرف کند. بیشتر موارد دختر و پسر قبل از ازدواج مطیع خانواده های خود هستند و گاهی حتی مجبورند کسی ازدواج کنند که پ و ماشان انتخاب کرده است. اگر از افرادی که خیانت کرده اند سوال شود همه آن ها دلیلی را بهانه می کنند. شاید ۱ صد از این افراد خوشی زیر دلشان زده و بدون هیچ بهانه ای زیر سرشان بلند می شود.

دلیل خیانت همسران

 • مشکلات اقتصادی
 • رفرهای زشت و عدم اعتماد متقابل
 • عدم احترام
 • توجه به خانواده های دوطرف
 • زیاده طلبی همسر
 • نداشتن اطلاعات کافی مورد همسرداری

و نبود انگیزه زندگی مشترک، مسیر خیانت را برای هر دو طرف ز می کند. همه ما نیاز به زییی داریم و زییی را دوست داریم. اگر زن یا مرد برای همسر خود زی به نظر نرسد، خوش بو نشد، رفر معقولانه و منطقی نداشته شد. مهرن و سپاسگذار نشد و شادی و نشاط نداشته شد، انتقاد پذیر نشد، قطعا جاذبه اش را برای همسر خود از دست می دهد. زن و شوهر ید برای محکم کردن پیوند و رابطه خود به این موارد اهمیت دهد.

اما اگر کار از کار گذشت و خیانت کرد آن وقت ید چه کند؟

به خودن زمان بدهید. اقدام آنی نکنید. مثلا اینکه به خودکشی فکر کنید یا از همسرن طلاق بگیرید. این موارد بهتر است به همسرن چیزی نگویید. ابتدا یک مشاور خبره این زمینه صحبت کنید او برحسب شرایط خانوادگی بهترین راه را به شما نشان دهد. اگر لزومی به صحبت همسر بود سعی کنید او را متوجه کار خود کنید. مدتی از خانه دور شید هم او به کارش فکر کند و هم شما فرصتی برای زسازی خود داشته شید. انتها اگر این اقدامات جواب نداد می توانید خواست طلاق کنید.

اثرات خیانت زندگی زناشویی

اثرات خیانت زندگی زناشویی گاه آنق عمیق است که جبران ناپذیر میشود و هر تلاشی برای ترمیم آن بی ثمر است . اثرات خیانت زندگی زناشویی صرفا به زندگی مشترک ختم نمیشود که جدایی آن را تمام شده فرض کنیم . مسفانه بعضی از موارد اثرات خیانت زندگی زناشویی به حدی مخرب است که به طور کل روان و شخصیت فرد آسیب دیده را تحت ثیر قرار میدهد و حتی پایان عمر ممکن است او همرا شد یا حالتی بدتر او را به یک شخصیت اجتماعی منفی تبدیل کند که به جبران ظلمی که بر او واقع شده دست به انتقام جویی یا هر حرکت خطرناک دیگری بزند .

پس اثرات خیانت زندگی زناشویی را محدود به زندگی مشترک خود ندانید چرا که ممکن است ابعاد اجتماعی خود را نشان دهد . اگر آن را محدود به زندگی مشترک بدانیم یا به طلاق زوجین ختم میشود یا خوش بینانه ترین حالت ممکن پس از طی یک روند مانی زوج این مسئله کنار می آیند اما هرگز به طور صصد همه چیز شبیه سابق نخواهد شد .

مان خیانت زندگی زناشویی

مان خیانت زندگی زناشویی روندی است که نیازمند شکییی است . و از جمله مسائلی که مستلزم کمک های مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی است قبل از هر اقدامی برای مان خیانت زندگی زناشویی از تصمیم های عجولانه خودداری کنید وضعیت و ناراحتی شما کاملا قابل ک است اما به همسرن فرصت توضیح بدهید . اکنون وقت سرزنش و تحقیر کردن نیست سعی نکنید تخریب شخصیتی همسرن حال خود را بهترکنید . عوض یکر دیگر بی نظیر بودن خود را به او نشان دهید و حفظ آرامش به او بگویید که وقت آن رسیده همه چیز را توضیح دهد یک تصمیم ست بگیرید .

اما اگر شما شخص خاطی هستید سعی کنید تمام ماجرا را بدون کم و کاست توضیح دهید همسرن فرصت هضم آن را داشته شد و هر لحظه جریانی دیگر شوکه نشود گاهی ممکن است طرف مقابل ما فردی بوالهوس ، تنوع طلب ، تعدد طلب و بدون عزت نفس شد چنین شخصی حتی اگر ابراز پشیمانی کند و شما او را ببخشید پس از مدتی اگر شرایط خیانت قرار بگیرد زهم خیانت زندگی زناشویی را پی خواهد گرفت . برای این دسته از افراد خیانت زنگی زناشویی یک اشته نیست بلکه یک انتخاب است ، این افراد هرگز لیاقت بخشش را ندارند و قدان خوبی های شما نخواهند بود پس تلاش برای تغییر آنها کاملا بی فایده است .

گذشت چه صورت ؟

اما همه ما آنسان هستیم که خطا جزئی از سرشت ما است . گاهی فرد وجود نکات مثبت اخلاقی وعلاقه به همسر و زندگی خود ممکن است دچار لغزش شود به همسر خود خیانت کند . اگر همسرن دسته دوم قرار دارد بهتر است کمی هم خود را آنالیز کنید . آیا همسرن را ک میکنید ؟ آیا سعی میکنید که لحظات شادی را برای او رقم بزنید ؟ آیا به او اعتماد به نفس لازم را میدهید ؟ آیا به ق کافی به نیاز های جنسی و روحی او پاسخ میدهید؟ بله گاهی خود ما زمینه را برای خیانت زنگی زناشویی را فراهم میکنیم ، پس او را از همه نظر سیراب کنید کسی به غیر از شما به چشم او نیاید .

اما اگر این تفاسیر ز هم به شما خیانت شد ابتدا بفهمید که آیا اولین ر است یا خیر . سپس مطمئن شوید که همسرن واقعا پشیمان و خواسر جبران است . به طور حتم این جریان روحیات و ذهنیت شما را به هم ریخته و نمیدانید چگونه ید رفر کنید که زندگین به روال عادی برگردد و همسرن دیگر این اشته را تکرار نکند . این جا است که ید از تخصص و تجربه مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نهایت استفاده را ببرید . شما بیشتر از هر زمان دیگری برای مان خیانت زندگی زناشویی به مشاوره زناشویی و زندگی مشترک احتیاج دارید بنابراین پس از شنیدن گفته های همسرن هم به مشاور خانواده مراجعه کنید تشریح داسن شما بهترین روند مان خیانت زناشویی و زسازی رابطه شما را براین پیدا کند .

نشانه های خیانت زندگی زناشویی

نشانه های خیانت زندگی زناشویی گاهی کاملا محسوس و عینی است و گاهی نیاز به دقت و ریزبینی دارد دقت به نشانه ها را بدبینی و شکاک بودن اشته نگیرید . بعضی از اشخاص بطور ذاتی نمیتوانند کاملا اعتماد کنند و افراد شکاکی هستند . اگر به رفر افراد خانواده توجه شود به رابطه زناشویی بین آنها میتوان ، پی برد . همچنین گاهی یک یا دو مورد از این نشانه های خیانت زندگی زناشویی ممکن است فقط یک سوء تفاهم شد اما اگر طی یک مدت متوجه چند مورد از این نشانه ها همسر خود شدید میتوانید به وجود نفر سومی زندگین شک کنید .

نشانه هایی که ید جدی گرفته شود

اگر رابطه جنسی شما به کیفیت گذشته برقرار نمیشود و حس میکنید فاصله بین دفعات آن زیاد تر شده و همسرن آن لذت همیشگی را نمیبینید . اگر دیگر به اندازه گذشته کنار شما وقت نمیگذراند و به هر بهانه ای از هم کلامی شما دوری میکند . اگر از دوست جدیدی که او را به شما معرفی نکرده و مدام او تماس است حرف میزند . اگر به زگی از وضعیت موجود زندگین مدام گله میکند . اگر بیشتر از حالت عادی به ظاهر خود میرسد . اگر برنامه روزمره او دچار تغییرات بزرگی شده است . اگر بیشتر از همیشه به تلفن همراه و شبکه های اجتماعی خود وابسته شده است .

اگر بی دلیل عصنی میشود یا بی دلیل خاصی شاد به نظر میرسد . اگر تماس هایش را حضور شما جواب نمیدهد یا دیگرتلفن همراه اش را کنار شما رها نمیکند . اگر مسافرت های بدون شما برای او پیش می آید . اگر مسائلی که قبلا راغب نبود اکنون کنج کاوی میکند . اگر دیگر به شما نمیگوید که وقت بیشتری را برای هم بودن صرف کنید . اگر مقابل شما استرس دارد و نمیتواند به چشمانن نگاه کند . و حتی اگر به طور غیر طبیعی بیشتر از همیشه به شما ابراز احساسات میکند . . . اینها میتوانند نشانه های خیانت زناشویی به شما شند . البته تمام نشانه ها نیستند اما نشانه های مهمی هستند که بین زن و مرد مشترکند . گاهی کمی دقت به آنها پی خواهید برد .

خیانت زندگی زناشویی چیست ؟

خیانت زندگی زناشویی چیست ؟ مسفانه بعضی از افراد فقط همبستری و برقراری رابطه جنسی نفر سوم را خیانت میدانند اما ید گفت که خیانت ابعاد گوناگونی دارد که فقط بدترین آن خیانت جنسی است . به طور کل اگر بخواهیم یک تعریف جامع پاسخ این سوال که خیانت زندگی زناشویی چیست ؟ ارائه دهیم به هر عمل ، رفر ، حس ، و تجربه ای که شخص به طور پنهانی انجام میدهد و میداند که اگر همسرش از آن آگاه شود ناراحت میشود خیانت گفته میشود (قابل ذکر است به طور مثال شرکت اموری مانند امور خیریه ، کلاس های مفید آموزشی . . . نمیتواند جنبه خیانت داشته شد چرا که بعضی از افراد همسر خود را از هر نوع پیشرفت مثبت هم منع میکنند ) .

اما پایان ؛اجازه ندهید روح شما آنق تنزل پیدا کند که خیانت کنار بیاید ، شما بزرگ و ارزشمند هستید و خیانت پست ترین شکل و بعد انسانی شما را به نمایش میگذراد . هیچ دلیلی نمیتواند خیانت را موجه نشان و شاید بتوانید هر بهانه ای دیگران را متقاعد کنید اما مقابل قلب و شرافت خود هیچ پاسخی نخواهید داشت و ور کنید که خیانت نکردن لطف به طرف مقابلن نیست احترام به عزت نفس خویش است .

سوالات متداول

همسرم دیگر میل و رغبتی به رابطه جنسی من ندارد.. به نظرن آیا به من خیانت می کند؟

خیر..سعی کنید او این مورد صحبت کنید که علت این موضوع چیست؟ قطعا او دلایل خود را دارد. سعی کنید این سوء ظن را برطرف کنید و خوشبینانه به این قضیه نگاه کنید. نگران نشید.

همسرم به من خیانت کرده و بعد از فیلمی که از او گرفتن توافق کردیم از هم جدا شویم.. آیا نفقه به او تعلق میگرد یا خیر؟

هر شرایطی حتی خیانت، نفقه و مهریه حق زن است. بهتر است قطعی شدن طلاق نفقه او را کامل بپردازید. صورت امکان سعی کنید آبروی همسرن را حفظ کنید و این موضوع را پیش خودن حل نمایید.

حکم دادگاه برای مردی که رها خیانت کرده چیست؟

پس از ثابت شدن خیانت شوهر که البته کار سختی است و بسیاری از موارد نیاز به حضور نفر سوم است، مرد به ۹۹ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Things You Need to Know If a Partner Betrayed You

دلایل و نشانه های خیانت زندگی زناشویی چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۵:۰۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

طلاق به خاطر خیانت همسر

5 / 5 ( 1 vote )

طلاق به خاطر خیانت از جمله دلایلی است که امروز پرونده های طلاق دفتر وکیلان و مشاوره خانواده بیش از پیش به چشم میخورد . طلاق به خاطر خیانت تمامی ملل و فرهنگ ها و طول دوره های مختلف همواره وجود داشته است اما امروزه توجه به تحولات فرهنگی و تغییر همه جانبه سبک زندگی طلاق به دلیل خیانت شایع تر از دیگر دلایل جدایی است .

شاید جامعه آنطور که ید نتوانسته است همگام توسعه به بخش تعالی فرهنگی قالب آموزش های رسمی و غیر رسمی رسیدگی کند چرا که اگر تعالی بشری جامعه همانند پیشرفت تکنولوژی مورد توجه و رسیدگی شد و اخلاقیات و رشد معنوی افراد کنار سایر جنبه ها مورد توجه قرار گیرد قطعا گام بعد تعالی بشری جامعه به سرحدی خواهد رسید که کمتر شاهد طلاق به دلیل خیانت شیم چرا که خیانت رفری پست و به دور از ارزش های اخلاقی است که ناشی از عدم عزت نفس است . توصیه میشود برای اتخاذ تصمیم ست از مشاوره خیانت استفاده کنید.

طلاق به دلیل خاطر خیانت

سال های اخیر یکی از مهم ترین علل طلاق، خیانت زوجین بوده است. این مورد از آن دسته مواردی است که طلاق بهترین راه چاره آن است. زیرا علاوه بر اینکه زوجین از طرف همسر خود مورد بی مهری و بی وفایی قرار می گیرند، ز هم می توانند خیانت کنند. بعضی از زوجین به این دلیل دست به خیانت می زنند که از همسر خود خسته شده اند و دیگر او را دوست ندارند.

این بی علاقگی و عدم عشق زندگی، قاتل روابط زناشویی است. بر اساس گزارشات و آمار اعلام شده بیشتر از نیمی از مردان و حدود ۳۰ صد از زنان به دلایل مختلف گیر روابط نا مشروع هستند. شاید شما هم یکی از قرنیان شید و نمی دانید چگونه این موضوع را هضم کنید. فراموش کردن خیانت همسر بسیار سخت است و اولین واکنشی که طرف مقابل نسبت به آن دارد جدایی است.

دلایلی که تنها راه خیانت را جدایی می دانید چیست؟

شکستن غرور و احساس تنهایی

زمانی که همسرن کسی را جایگزین شما می کند یعنی رفرها و محبت شما را نمی خواهد. به همین دلیل این موضوع عث شکستن غرور شما شده و اعتماد به نفس شما را از بین می برد. شما دیگر جذابیتی برای همسر خود ندارید و به همین دلیل حس میکنید طرد شده اید. غرورن شکسته است و از لحاظ روانی به دنل راهی برای نشان دادن خود هستید. به همین دلیل طلاق را بهترین راه حل می دانید از این طریق میزان دلشکستگی و احساسن را به همسرن نشان دهید.

این حال سعی کنید کنار خانواده یا افرادی شید که شما را دوست دارند. اگر فرزندی دارید به او فکر کنید و به او دلگرم شید. خیانت کردن همسرن لزوما گردن شما نیست. شما قطعا بی ایراد هستید و به همان اندازه مهرن و جذابید. سعی کنید به خودن فکر کنید و حد ممکن ضعف به خود راه ندهید.

بیان خشم

اولین واکنش شما بعد از خیانت همسرن چیست؟

قطعا به حدی عصنی می شوید که حتی فکرش را هم نمی کردید. شما دیگر توان دیدن همسر خود را ندارید. احساس اعتماد و امنیت شما کاملا از بین رفته و آرامشی زندگی ندارید. رویاهای شما برای ساختن آینده ای بهتر بر د رفته است. این واکنش کاملا طبیعی است واولین چیزی که به ذهنن می رسد طلاق و جدایی است. سعی کنید خشم بیش از حد خود را مهار کنید.

عواقب خیانت زوجین به یکدیگر

طلاق بعد از خیانت مسئله ای است که ثیر مخرب خود بر روی فرد مورد خیانت زوج واقع شده میتواند او را به فردی ناهنجار تبدیل کند که به پاس جبران ضربه ای که خورده است دست به هر رفر نا متعارفی بزند و این سلامت روانی و اجتماعی جامعه را به خطر خواهد انداخت . اما مسفانه تدبیر چندانی برای چنین افرادی که شرایط جدایی به خاطر خیانت هستند ، نظر گرفته نشده است و حمایت ها قبل از طلاق است و پس از آن این افراد به حال خود رها میشوند .

حالی که مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی میتواند نفوذ مشاوره طلاق و پروانده های مرتبط برای این افراد پس از طلاق بعد از خیانت برنامه هایی نظر بگیرد . برای مثال کنار مشاوره خانواده و وجود راهکار های مانگران برنامه ای همه جانبه برای زسازی شخصیتی و احیای روحی روانی افرادی که طلاق به دلیل خیانت را تجربه کرده اند این افراد را ر دیگر به وضعیت قبلی خود برگردانند .

طلاق به خاطر خیانت مرد

طلاق به خاطر خیانت مرد پرونده هایی که خواست طلاق از طریق زن به دادگاه داده شده است همیشه سهم قابل توجهی داشته است . از آنجایی که به طور کلی حق طلاق مرد است ارائه عکس از مکالمه و پیام تلفنی و یا عکس معمولی از همسر شخص دیگر مکان عمومی نمیتواند دلیل تمام کننده ای برای دادگاه شد پرونده نفوذ کند و طلاق را حق زن بداند . برای طلاق از طرف زوجه دلایلی قانونی خاصی وجود دار که اصطلاح دادگاهی آن ” عسر و حرج ” است که دلایلی محکمه پسند برای اتمام زندگی مشترک از طرف زوجه هستند به طور مثال (اعتیاد به مواد مخ و مشروت الکلی ، بیماری روانی حاد یا بیماری مسری …) پس طلاق برای خیانت مرد نظر گرفتن خیانت به عنوان سوء رفر کنار سایر دلایل برای دادگاه قابل استناد است .

طلاق برای خیانت مرد

اما جدای از بحث و روند قانونی این مسئله . موضوع روانشناسی این جریان است ، چرا که خیانت برای هر فردی میتواند بدترین ضربه روحی روانی شد . اما آیا تنها راه حل برخورد خیانت طلاق است ؟ پاسخ به این سوال مشاوره طلاق و مشاوره خانواده مفید ترین کمک را به ما خواهند کرد اگر طرف مقابل شما فردی بوالهوس نیست و به اشته دچار چنین رفری شده است و از نظر شما لایق شانس مجدد است میتوانید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده روانشناسی طی یک روند مانی رابطه خود را به شکل اصولی احیا کنید .

اما اگر به عنوان یک زن طلاق به دلیل خیانت مرد را تجربه کرده اید وضعیت شما کاملا قابل ک است شما احتیاج به زمان و همدلی و مشاوره برای ریکاروری وضعیت روحی روانی و زگشت به زندگی را دارید پس به خود کمک کنید و کنار یک روانشناس متخصص مسیر بهبود خود را راحت تر و سریع تر طی کنید .

طلاق به خاطر خیانت زن

طلاق به دلیل خیانت زن مسفانه امروزه کنار طلاق به دلیل خیانت مرد هم به چشم میخورد . بیان واژه مسفانه برای طلاق به دلیل خیانت زن به دلیل احساس نا برابری جنسی نیست و به این معنا نیست که خیانت برای مرد توجیه پذیر است اما از آن جایی که جایگاه زن خانواده بسیار والا و مظهر مهر و عاطفه و حافظ کانون خانواده است و از آنجایی که وجود ظرفات و لطافت شخصیتی زن متجلی نقش مهم او حفظ عفت و تحکیم بنیان خانواده است و همچین به خاطر نقش پر ارزش مای و رسالت بزرگی که دارد ، آلوده شدن زن به رفر خیانت جلوه زننده تر و ناخوشایند تری دارد .

جدایی به خاطر خیانت

طبق پژوهش ها و آمار طلاق به خاطر خیانت زن آثار مخرب تری روح و روان و کل زندگی مرد به ر خواهد آورد . چرا که زن از نظر روانشناسی تجلی رفری راحت تری را دارد و ناراحتی و احساسات خود را گریه و . ..راحت بروز میدهد و بیشتر مورد حمایت و همدلی قرار میگیرد و این عث میشود که سریع تر خود را پیدا کند . اما آمار نشان میدهد که مردان بعد از طلاق بیشتر دچار تنش روحی و افسردگی میشوند . طلاق به دلیل خیانت زن هم که میتواند بدترین دلیل جدایی برای یک مرد شد پس مردان هم نیاز مشاوره بعد از طلاق دارند .

آمار طلاق به خاطر خیانت

آمار طلاق به خاطر خیانت طبق تحقیقات آسیب شناسان اجتماعی و نهاد های مربوط رتبه سوم را بین دلالیل طلاق را به خود اختصاص داده است صد آمار طلاق به خاطر خیانت دهه گذشته همچنان رو به افزایش بوده است اما آمار و تحقیقات دقیق و مشخصی این ره یا صورت نگرفته است یا نشر داده نشده است . چرا که رسیدگی ها و آمار گیری هایی که این زمینه صورت میگیرد مسفانه به دلیل عدم پذیرش و جا نیفدن این مسئله افراد از تیک زدن خیانت به عنوان عامل جدایی خود ممکن است اجتناب کنند و همین امر عث میشود که نیج دقیقی دست نشد . و بیشتر آمار گیری ها و تحقیقات کلی هستند به طور مثال تهران دست داشتن روزانه ۹۰ طلاق همچنان رکورد دار آمار طلاق است .

طلاق به خاطر خیانت شوهر

طلاق به دلیل خیانت شوهر امروزه تیتر بسیاری از مجلات خانواده و برنامه ها است اما هرگز آنگونه که ید به آن پرداخته نشده و چاره اندیشی بخصوصی صورت نگرفته است . مسفانه زنانی که طلاق به دلیل خیانت شوهر را تجربه میکنند اکثرا به زنانی افسرده و منزوی تبدیل میشوند و موارد حاد تر میتوانند پیش گرفتن رفر های غیر معمول به خود و جامعه آسیب برسانند . اما اگر مراکزی مانند مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی برنامه هایی برای چنین افرادی نظر گرفته شود یا مسئله اشتغال زنان شرایط طلاق بعد از خیانت مطرح شود و جامعه از آنان حمایت کند آسیب های فردی و اجتماعی این امر به حداقل خواهد رسید .

خیانت شوهر

اگر شما فردی هستید که چنین تجربه ای را داشته اید و به حقوق و شخصیت شما تعرض شده است نید نفر بعد خود شما شید . پس ارزش های خود را حفظ کنید اعتماد به نفس خود را گفتن جمله ” حتما من خوب یا کافی نبودم ” از بین نبرید . شما هرگز لایق چنین رفری نبوده اید و اکنون زمان آن است که بیش از هرزمان دیگری قوی شید ، به کمک روانشناس روحیه خود را ترمیم کنید . به اشتغال و تحصیل بپردازید و اگر به حال وقت ورزش و مطالعه نداشت اید این کار را انجام دهید خیانت نید شما را پایین بکشد بلکه ید تلنگری شد برای تعالی و رشد شما .

اگر همسرن به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرن جدا شوید اما اگر مجبور به اثت آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرن را به دادگاه بدید. نفر سوم نید مجبور به شهادت شه و ید به اختیار خودش شهادت بده.

سوالات متداول

شوهر من دور به من خیانت کرده و حال حاضر یک فرزند دارم؟ راه حل چیست؟

مشخص است که همسرن علاقه ای به شما و به ادامه زندگی ندارد. راه حل این موضوع به شرایط خانوادگی شما دارد. آیا می توانید نبود او از خانواده کمک بگیرید یا مستقل شوید یا خیر؟ اگر می توانید بهترین راه این است که وکیل بگیرید و دادخواست طلاق بدهید.

آیا خیانت ازطریق واتس آپ یا تلگرام را به دادگاه ثابت کرد؟

اثت خیانت از طریق واتس آپ یا تلگرام کار بسیار سخت و گاهی غیر ممکن است. این شخص ید هنگام ارتکاب جرم دستگیر بشه یا حداقل کسی از دوسن نزدیکش شهادت بده. این موضوع منوط به گرفتن وکیل است.

آیا دادگاه نفر سومی که عث خیانت شده را احضار می کند؟

اگر همسرن به خیانت خود اعتراف کرد می توانید به راحتی از همسرن جدا شوید اما اگر مجبور به اثت آن شوید مجبورید شواهدی مبنی بر خیانت همسرن را به دادگاه بدید. نفر سوم نید مجبور به شهادت شه و ید به اختیار خودش شهادت بده.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How Faith Influences Divorce Decisions

طلاق به خاطر خیانت همسر

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۰:۴۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

بهترین عکس العمل در برابر خیانت مردان چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

روانشناسی مورد خیانت مردان چه نظری دارد ؟

خیانت تعریف واحد نمودهای گوناگونی بین مردم دارد. شاید شنیده شید که میگویند فلانی خائن است، به ایده هایش پشت کرد، زیر قولش زد. اینها مواردی از شکل های گوناگون خیانت هستند. پس خیانت چیزی بیش از نادیده گرفتن عهد و پیمان و تعهد مشترک یک رابطه اعم ازکاری، تحصیلی و مهم تر از همه زناشویی نیست. خیانتی که امروزه منجر به سیل عظیمی از مراجعه به مراکز مشاوره خانواده و مشاوره روانشناسی شده است از نوع زناشویی است که بین زوجین به دلایل محتلف شکل گرفته است. جالب است اغلب اوقات فرد خائن سعی عادی جلوه دادن مشکل خود دارد و نسبت دادن صفاتی چون حساس، زود رنج، بدبین فرد قرنی را گناه کار و مقصر میپندارند. اگر شما نیز مشکلاتی مورد خیانت مردان دارید حتما از مشاوره خیانت بهره بگیرید و سعی نکنید این موضوع را اطرافیان مطرح کنید.

راه های کشف خیانت مردان

سوالی که برای زنان پیش میآید این است که چطور متوجه شویم همسرمان به ما خیانت میکند یا نه؟

همان طور که میدانید ریشه اکثر نگرانی ها و سوء ظن عدم شناخت و نا آگاهی میشد. زوجینی که نسبت به نیاز ها و خواسته های مشترک و شخصی زندگی شان بی اطلاع و بی توجه هستند مواجه مشکلات شان بیشتر دچار ترس و استرس میشوند و مدام سعی توجیه و آرام سازی شرایط روحی خود دارند. برای پاسخ به سوال فوق ادامه شما را نشانه های خیانت مردان آشنا میکنیم. خواندن این مقاله را به همه زوجین چه خانوم چه آقا توصیه میشود. ویژگی مرد مرتکب خیانت آشنا شوید.

نشانه های مردان خیانت کار

 • دلیل تراشی:

مکانیزم و سلاحی کهمردان خیانتکار مقابل نگرانی ها و سوالات همسرشان از خود نشان میدهند ” بهانه تراشی و دلیل های بی منطق ” میشد. واقع این افراد سعی دارند برای هر چیزی دلیلی ست کنند مقابل شک و تردیدهای همسرشان و دیگران امان بمانند.

 • استفاده بیش از حد از تلفن همراه و فضای مجازی:

خانومی که همسرش مرتکب خیانت شده است این ویژگی را به خوبی ک میکند. مردی که گیر رابطه ای خارج از رابطه همسرش میشد به کرات نسبت به قبل به گوشی همراه خود معد میشود و اکثرا گوشی به دست جمع های خانوادگی و اوقات فراغت به سر میبرد. شکایت اصلی همسرشان به دیگران این است که وقتی حرف میزنم به من گوش نمیدهد و تمام حواسش به گوشی است. جالب تر اینکه آن را سایلنت و حالت سکوت قرار میدهند و مواقعی که روی اعلان شد نسبت به هر اعلانی از جا میپرند.

 • خریدهای افراطی و بی مناسبت:

مردی که مرتکب خیانت میشود به دنل کتمان کردن و مخفی نگه داشتن هر چه بیش تر آن میگردد. گرفتن هدایای گران قیمت یا مورد علاقه همسرش مدت زمان محدودی که مورد تعجب و حیرت همسرش میشود راهی است برای دور کردن حس شکاکیت و تردید همسر.

 • تغییر اساسی ظاهر و تیپ:

فردی که قبلا به سر و وضع خودش اهمیت نمیداد الان بدون دوش گرفتن، ادکلن های لوکس و گران قیمت، لس های اتو کشیده و مرتب از خانه بیرون نمیرود میتواند عاملی دیگر برای تثبیت خیانت آن ها شد.

عکس العمل برابر خیانت مردان

این امر که خیانت چه از طرف زن چه از طرف مرد مهل موضوعی ناخوشایند و نامطلوب است بر کسی پوشیده نیست. زوجی که عاشقانه زندگی خود را شروع میکنند تصور اینکه از جانب همسر شان مورد بی وفایی و خیانت واقع شوند، بسیار د آور و ناراحت کننده میشد.

اما چاره چیست؟ مقابل کسی که مرتکب این امر ناپسند و غیر اخلاقی میشود چگونه ید رفر کرد؟ آیا امیدی به احیای دوره رابطه عاشقانه هست؟ چه میزان طلاق و جدایی عاطفی پیشنهاد میشود؟

این بخش به نحوه ارائه عکس العمل به مردی که دام خیانت افده است میپردازیم.

 • بخشش:

زنی که قرنی خیانت همسرش شده است خواندن این تیتر ممکن است بهم بریزد یا حتی مدعی شود که کسی او را ک نمیکند اما ست بر عکس این هست. قدم اول برای تسکین حال روحی قرنی، پذیرش مسئله خیانت مردان و سعی بخشیدن و گذشتن از عمل همسرش است. توجه داشته شید منظور این نیست که خانوم هر رفر نا ست و مبتنی بر خیانت همسرش را دید ز پذیرا شد و نسبت به آن بی تفاوت شد چرا که این دقیقا زیر پا گذاشتن حقوق همسری میشد و جز تقویت همسر به ادامه رفر های نا ست نتیجه ای نخواهد اشت. مراد، بخشیدن آن دسته از خیانت مردان مهلی است که متوجه رفر نا ست خود شده اند و الان پشیمان و نادم خواهان ارتط مجدد همسرشان میشند.

 • سرزنش ممنوع:

 • بعد از بخشیدن خطای همسرن قدم بعدی حفظ و تداوم این ایثار گری و از خود گذشتگی میشد و این تنها محبت و سعه ی ص بدست میآید. زنی که مدعی است از خیانت همسرش گذشته است اما کماکان او را تحقیر و سرزنش میکند مسفانه مرحله رنجش و عدم پذیرش قرار دارد . مرحله ای که بیشتر از آن که همسرش را ناراحت کند منجر به افزایش تنش های روانی و نشخوار های ذهنی خود او میشود.
 • به دنل دلیل خیانت بگردید:

مهم ترین مسئوولیتی که ازدواج و حتی قبل از آن و دوران نامزدی بر عهده زوجین میشد سعی شناسایی نیاز های طرف مقابل و وظایفی که قل هم دارند میشد. مسفانه زوجین کوهی این امر چه دوران شناخت چه زمانی که زیر یک سقف میروند را نمیخواهند قبول نمایند و وقتی مشکلاتی مواجه میشوند مقصر جلوه دادن همدیگر سعی فرار از این مسئوولیت مهم دارند. از جمله نیاز هایی که یک مرد را به سمت ازدواج و انتخاب شریک زندگی سوق میدهد نیاز های جنسی و ارضای مطلوب آن ها میشد.

خیلی از زوجینی که صف طلاق دادگاه ها ملاقات میکنیم به دلیل بی توجهی و نادیده گرفتن این نیاز اصلی میشد. البته همه آقایان ممکن است به طور قاطع تصمیم به جدایی نکنند بلکه به دنل راه میانبری برای ارضای خواسته ی خود هستند. خیانت یکی از این راه های رو و فرعی است. پس مواجه خیانت زندگی ن به جای تصمیمات هیجانی و یک طرفه بهتر است سعی کنید گفت و گو و ریشه یابی به دنل دلایل گرایش همسرن به فرد سوم و ترجیح او به شما شید. هم برای حل مسئله و بکار گیری راه حل های ست و جایگزین به مشاور و روانشناس مراجعه نمائید و کمک های فرد متخصص این حوزه برای مشکل خیانت همسرن دنل چاره شید.

سوالات متداول

همسر من به زگی خیلی من مهرن شده است و همیشه سعی دارد من را به بهانه ای مرا سوپرایز کند، آیا او به من خیانت میکند؟

یکی از علائم افرادی که مرتکب خیانت میشوند به تغییرات ناگهانی رفر و اخلاق همسر و فرزندانش بر میگردد. مورد شما ید گفت محطانه عمل کنید و سعی کنید استفاده از گفت و گو و مراجعه به روانشناس این مورد راهنمایی لازم را یافت نمایید.

اینکه همسر من مدتی است هر شب یک دسته گل بزرگ و کادوهای متنوع و لوکس وراد خانه میشود میتواند دلیلی بر خیانت شد؟

اگر قبل از این عادت به انجام این رفرها نداشته است و الان بدون دلیل این کار را انجام میدهد میتواند هشداری به شما شد که بیشتر مراقب رابطه ن شید.

همسرم به محض ورود به منزل گوشی اش را چک میکند و لحظه ای آن را از خود جدا نمیکند نگرانم که کسی ارتط شد، چطور میتوانم شکم را بر طرف کنم؟

این رفر همانطور که خودن اشاره کردید رفر معمولی و موجهی نیست برای اطمینان و رفع تردید بهتر است این مورد فرصتی مناسب او خلوت کنید و دلیل آن را جویا شوید، اگر توانست شما را قانع نماید و دیگر انجام نداد پس خیالن راحت شد که نگرانی شما بی مورد بوده است اما صورت تکرار به انجام آن مسئله خیانت میتواند محتمل شد هر چند تنها یک نشانه کافی نیست.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Here’s How Men and Women React to Infidelity

مشاور لینی زینب رضایی

بهترین عکس العمل برابر خیانت مردان چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۰:۵۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)