مشاوره روانشناسی بی خوابی مشاوره روانشناسی بی خوابی .

مشاوره روانشناسی بی خوابی

چه چیزهایی در مورد شب اول ازدواج باید بدانیم ؟

5 / 5 ( 2 votes )

شب اول ازدواج را ما نام شب زفاف میشناسیم . شب اول ازدواج شرایطی است که هر زن یا مرد جوانی که حال ازدواج است دیر یا زود آن رو به رو خواهد شد اما آیا همه مورد مسائل و نحوه برخورد آن آگاهی لازم و کافی را دارند ؟ شب اول ازدواج شبی حساس و ثیر گذار است که اگر آگاهی کامل آن مواجه نشویم ثیر خود را برای همیشه بر روحیه و زندگی ما خواهد گذاشت . اما مسفانه به دلایلی نا معلوم و غیر منطقی آنگونه که ید و شاید زمینه مسائل آموزشی به آن پرداخته نشده است و به آن به عنوان یک موَضوع شرم آور که صرفا زن و شوهر ید ره آن بدانند نگاه میشود .

این حالی است که ید بپذیریم رخ داد های شب اول ازدواج امری کاملا طبیعی است و لازم است تمام افراد جوانی که به بلوغ جسمی و روحی رسیده اند اطلاعات کافی را ره ی آن داشته شند . اما سر بستگی آموزش شب اول عروسی جامعه ما به اندازه ایست که هیچ مجله یا برنامه تلویزیونی به طور شفاف و خصوصی به آن نمیپردازد و آن را موضوعی خجالت اور میدانند و این امر عث شده است که مسفانه از لحاظ فرهنگی مقابل بیان مسائل مربوط به شب اول ازدواج جبهه گرفته شود و سواد جنسی این زمینه ضعیف تر از حدی که مورد انتظار است شد . مشاوره خانواده این زمینه می تواند راهگشا و راهنمای شما عزیزان شد.

اعمال شب اول ازدواج

اعمال شب اول ازدواج را نمیتوان هیچ گاه قالب کلمات و چارچوبی انعطاف ناپذیر و قوانین خشک بیان کرد . اعمال شب اول عروسی طیفی بی نهایت و متغییر قرار دارد چرا که شرایط ، محیط و نحوه آشنایی و همچین خلقیات ، روحیات و نحوه رفر هر فرد دیگری متفاوت است و این تفاوت ها عث میشود که نتوانیم اعمال شب اول ازدواج را به صورت قانون به افراد دیکته کنیم این وجود ید ها و نید های مشخصی وجود دارد که عدم رعایت آن ها آثار مخربی را به ر می آورد پس اینجا سعی میکنیم کلیاتی را بیان کنیم که رعایت گام به گام آنها اعمال شب اول عروسی را تحت کنترل خود قرار دهیم و شب اول ازدواج را بهترین کیفیت خود پشت سر بگذرایم .


بیشتر بخوانید: فلسفه ازدواج چیست ؟


مرحله اول :

اولین قدم اعمال شب اول عروسی این است که مرد و زن هم صحبت کنند و ردیگر ثیر کلام و نگاه مجذوب هم شوند . به طور کل این مراحل روی سخن مردان است چرا که به مراتب حساسیت این شب برای زنان چندین برابر مردان است . پس مرد ید کلام همسر خود را به آرامش دعوت کند و به او بگوید که قرار نیست اذیت شود و این اطمینان را به او بدهد که هیچ اتفاقی بدون تمایل او نمی افتد و فقط قرار است لحظات خوبی را هم تجربه کنند .

مرحله دوم :

به عنوان فردی مسلمان جامعه اسلامی بهتر است زن و مرد وضو گرفته و دو رکعت نماز یا چند آیه از کب الهی را هم بخوانند از استرس هردو کاسته شود و آرامش لازم را به دست بیاورند .

مرحله سوم :

بستری مناسب برای تجربه شب اول عروسی برای خود و همسرن انتخاب کنید . لزومی ندارد خود را به اق خواب محدود کنید چرا که ممکن است مکانی استرس آور به نظر بیاید . از همسر خود بپرسید که کجا راحت تر است اجازه دهید او بفهمد که حق انتخاب دارد و راحتی او برای شما اولویت است . البته این موضوع را فراموش نکنید که اگر قرار است خارج از محیط اق خواب شید قبل از آن مطمئن شوید که آن مکان فقط شما حضور دارید یا کسی غیر منتظره سر نمیرسد چرا که صورت اتفاق افدن عث سرخوردگی شما میشود .

مرحله چهارم :

ممنوعه ترین رفر اعمال شب اول عروسی این است که مرد بلافاصله به سراغ مرحله آخر رابطه جنسی برود . سعی کنید همسر خود را از لحاظ جسمی و روحی معاشقه طولانی اماده رابطه جنسی کنید . رابطه خود را به آغوش کشیدن ، نوازش و بوسه شروع کنید . این میان از معجزه کلام غافل نشوید از همسر خود جملات عاشقانه را یغ نکنید حتی قبل از شروع رابطه جنسی کامل از همسر خود بپرسید که آیا امادگی دارد ؟ اجازه دهید این تجربه برای شما و همسرن یک فتح عاشقانه شد نه یک استیلای وحشیانه چرا که صورت کنترل نکردن غریزه جنسی خود و خود دار نبودن شاید بتوانید جسم همسر خود را تصرف کنید اما روح او را هرگز . . .

مرحله پنجم :

پس از اتمام رابطه جنسی کار را تمام شده فرض نکنید چرا که این مرحله حساس ترین مرحله برای همسر شما است . او را آغوش بگیرید ، نوازش کنید و از او بت شب خوبی که برای هردوی شما رقم زده تشکر کنید . به او بگویید که زی است و همه چیز ره او فوق العاده است امشب همان طور پیش رفت که انتظار داشتید . پایان وضعیت جسمی او را چک کنید و از او بپرسید که به پزشک احتیاج دارد یا خیر .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


رسم شب اول ازدواج

رسم شب اول ازدواج از آن دسته رسم های آزار دهنده و به دور از منطقی است که همیشه زوجین را استرس بیشتری رو به رو میکند . رسم شب اول ازدواج اگر به حریم خصوصی زن و شوهر کشیده شود عث میشود استرس این شب چند برابر شود . به طور مثال رسم شب اول عروسی بعضی خانواده ها به این صورت است که نزدیکان بعد از پایان مراسم عروس و داماد را پشت اق راهنمایی میکنند و منتظر میمانند داماد بیرون بیاید و خیال آنها را راحت کند که هم رابطه برقرار کرده اند و هیچ مشکلی نیست .

توجه به اینکه امروزه مراجعه به پزشک متخصص میتوان گواهی سلامت بکارت را تهیه کرد پس هر رسم دیگری برای اثت این امر اضافی و آزار دهنده است و این موضوع کاملا به عروس و داماد مربوط است . فراموش نکنید که شب اول عروسی خصوصی ترین شب شما و همسرن است پس به خاطر رسومات غیر منطقی کیفیت آن را زیر سوال نبرید .

شب اول ازدواج چگونه است ؟

شب اول ازدواج چگونه است ؟ این سوالی است به طور حتم ذهن هر کسی شکل میگیرد . میتوان مراجعه به روانشناس یا مشاور ازدواج و کارشناس خانواده سوالات خود را ره اینکه شب اول ازدواج چگونه است کاملا رفع کرد . شب اول ازدواج یا شب زفاف صرفا به معنای شب عروسی نمی شد از آنجایی که ست از لحظه ی عقد زن و مرد به صورت رسمی و شرعی زن و شوهر هستند پس میتوانند هم رابطه جنسی داشته شند ولی به هر حال بعضی افراد معتقد اند که رابطه جنسی فقط شب عروسی اتفاق بیفتد . پس شب زفاف به معنای اولین رابطه جنسی زن و شوهر است نه شب عروسی .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


استرس شب اول عروسی

استرس شب اول عروسی امری کاملا طبیعی است این استرس ممکن است برای مردان به دلیل فکر کردن به مسولیت زندگی مشترک پس از این شد و زنان به دلیل خداحافظی دنیای دوشیزه گی و قدم نهادن دنیای زنانگی . شاید نتوان استرس شب اول عروسی را به طور کامل از بین برد اما قطعا مشاوره قبل از ازدواج میتوان آن را کاهش داد . اگر شما و همسرن جزء آن دسته از افرادی هستید که دوران عقد هم رابطه برقرار کرده اید شب عروسی نهایت توجه راه به همسرن داشته شید این احساس که فقط وجود کره بودن میتواند شب عروسی برای شما اهمیت داشته شد او شکل نگیرد . یک ازدواج موفق حتما به نکته های یاد شده ید دقت کرد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What should I do on the first night of marriage?

چه چیزهایی مورد شب اول ازدواج ید بدانیم ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۶:۱۰ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

مزایا و معایب ازدواج موقت چیست ؟

5 / 5 ( 1 vote )

ازدواج موقت بین عوام به صیغه معروف است . کتب علمی از آن به عنوان متعه و یا عقد منقطع نیز یاد میشود . ازدواج موقت دارای مدت زمان میشد . وقتی دو نفر میخواهند ازدواج موقت کنند بنا به موقعیت و خواست طرفین مدت آن تعیین میشود . ازدواج های موقت فقط به قصد زناشویی صورت نمیگیرد . مواقعی زن و مردی نامحرم میخواهند تنها مسافرت بروند و لازم است یک محل بسته تنها بمانند . زوجی سه طلاقه شده اند برای عقد مجدد ید زن مرد دیگری ازدواجی موقت کند .

موارد دیگر ازدواج های موقت برای زناشویی انجام میشود . مردی که زنش از او تمکین نمیکند . پسر مجرد که موقعیت ازدواج دایم ندارد . مردی که برای شغلش مجبور است مدت طولانی از خانه دور شد . مردی که همسرش برایش عادی شده و او را تحریک نمیکند . زنی که به زناشویی اهمیت نمیدهد و موارد دیگر . لازم به ذکر است ازدواج های موقت مذهب شیعه جایز است . مشاوره خانواده می تواند این موارد به شما عزیزان راهنمایی های لازم را ارائه دهد.

احکام ازدواج موقت

احکام ازدواج های موقت میگوید زن ید مجرد بوده و عقد دیگری نشد . اگر زن طلاق گرفته زمان عده تمام شده شد . کنیز دیگری نشد و کسی او را نخریده و مولا نداشته شد . برای دختران نالغ اجازه پ و یا ولی قهری لازم است . احکام ازدواج های موقت سن خاصی قید نشده است . احکام ازدواج موقت میگوید برای زنی که میخواهد صیغه شود مهریه واجب نیست مگر زن شرط کند . بعد از دانستن احکام ازدواج های موقت مواردی که مدت طولانی مثلا ۹۰ ساله صیغه میشوند مشاوره ازدواج لازم است .

مزایا و معایب ازدواج های موقت

مزایا و معایب ازدواج های موقت بنا به دلیل ازدواج و موقعیت زن و مرد تفاوت میکند . اول به مزایا و بعد به معایب آن میپردازیم . زنی میخواهد به حج و یا خارج ازکشور برود و کسی بجز یک مرد نامحرم نمیتواند همراه او شد . دو حالت پیش می آید : زن یا مهل است و یا بیوه . اگر بیوه بود که خودش صیغه میشود . اگر مهل شد میتواند دختر , ما و یا خواهرش را صیغه آن مرد کند نتیجه زن نیز محرم میشود . بحث مزایا و معایب ازدواج های موقت مواردی هست که مشاوره خانواده و روانشناسی ممکن است مفید شد . زمانی که مرد مهل است و زن تمکین نمیکند .

مزایا ومعایب ازدواج های موقت بستگی به نوع نگاه ما به این مسأله دارد . پسری مجرد است و امکان ازدواج برایش فراهم نیست و نمیخواهد به گناه بیفتد . مردی که مهل است و مجبور است به مدت زیادی از خانواده دور شد مشاوره ازدواج لازم است . از معایب این ازدواج میتوان به مواردی چون عدم تقسیم محبت بین دو نو اشاره کرد . عیب دیگر ایجاد احساس ناامنی بین نوان است . بوجود آمدن شک و دو دلی بین نوی اول خانه و نتیجه طلاق اقتصادی و عاطفی خانواده ها .

شرایط ازدواج موقت برای مرد

شرایط ازدواج های موقت برای مرد بسیار ساده تر از عقد دایم میشد . ازدواج های موقت مهریه واجب نیست . دادن نفقه لازم نیست . تعیین مدت هل موقت بستگی به نظر زوجین دارد . شرایط ازدواج های موقت برای مرد اگر مرد شرط مهریه زن را پذیرفت حتی بدون همبستر شدن ید تمام آنرا بپردازد . رضایت همسرش برای این پیوند لازم نیست .

شرایط ازدواج موقت برای زن

شرایط ازدواج های موقت برای زن عین حال که بسیار ساده است اما مشکلاتی نیز به همراه دارد . شرایط ازدواج های موقت برای زن میبینیم که : زن ید مجرد شد . اگر مطلقه است زمان عده ید به سر آمده شد . زن از مردش ارث نمیبرد ولی اگر فرزندانی از این مرد داشته شد فرزندان ارث میبرند . بدون اذن مرد میتواند تحصیل کرده و یا شغل اختیار نماید . میتواند تمکین نکند . بدون اجازه همسر موقت میتواند از خانه خارج شده و حتی به سفر برود . از معایب این ازدواج این است که زن احساس امنیت مالی و عاطفی را بخوبی تجربه نمیکند . اگر فرزندی این خانواده بوجود بیاید آن فرزند کانون گرم خانواده را تجربه نمیکند . حالیکه یکی از دلایل ازدواج اسلام داشتن امنیت عاطفی , مالی و جنسی میشد .

شرایط ازدواج موقت

این مورد ازدواج های موقت و بخصوص مدتدار حتما ید تحقیق شود . پس از تفحص از مشورت افراد کاردان و تجربه نید غافل شد . ید بدانیم ما شخص دیگری را وارد زندگی خود میکنیم که هر لحظه ممکن است به او دل ببندیم . ما کسی پیوند حاصل میکنیم که ممکن است از او بچه دار شویم . اگر زن هستیم بدانیم او هیچ تعهد مالی قل ما ندارد . اگر مرد هستیم او هیچ تعهدی ندارد که نیازهای ما را ازنظر جنسی , عاطفی و غیره مین کند . اگر مذهب شیعه ، این نوع ازدواج را آزاد نموده دلیل نمیشود براحتی کانون خانواده را متشنج کنیم .

د ر مواقع جنگ این وصلت شاید پسسندیده شد . مواردی که مردی از مال فراوان بهره دارد و زنی تنها و بی سرپرست فقر بسر میبرد . زمانی که مردی به خانه ی زنی رفت و آمد دارد و بیم آن میرود حیثیت او مورد ملامت جامعه قرار بگیرد . زمانی که یک دختر و پسر همدیگر را دوست دارند و به سن قانونی نرسیده اند . گاهی هم نوی خانه بیمار است و نمیتواند نیاز مردش را برآورده کند و مرد میخواهد کانون خانواده حفظ شود . نوانی هستند که بعد از سن خاصی تمایل خود را از نظر جنسی از دست میدهند .

ازدواج موقت مذاهب مختلف

ازدواج موقت مذهب شیعه حلال و اهل تسنن حرام است . دلیل آن به ریخ خلافت عمر میرسد . آن زمان بچه های زیادی ناشی از صیغه شدن زنان سرزان بوجود آمد که عمر بلاد اسلامی ازدواج های موقت را حرام کرد . اما این حرام شدن دلیل شرعی و دینی نداشت و فقط حکم قانونی داشت . خود عمر نیز از جانب پیامبر نقل قولی نکرد و گفت : « من آنرا حرام میکنم » . چنانکه از پسر عمر مورد ازدواج های موقت پرسیدند و او گفت اگر پم نیز آنرا حرام کرده شد ولی سنت پیامبر است . سوره نسا آیه ۲۴ مردان را مکلف میکند مهریه زنانی که به مردان محرم شده اند پرداخت کنند . حال ممکن است نوان بگویند اگر بیماری و یا ناتوانی مرد عث اختلال روابط جنسی شود زنان کمتر به فکر ارضا تمایلات خود خارج از خانه می افتند .

مواردی که ازدواج های موقت ید بدانیم

پاسخ به یک مطلب کاملا علمی اشاره میکنیم . تحقیقات نشان داده که تحریک پذیری مردان از نظر فیزیولوژیکی خیلی بیشتر از نوان است . مردان از نظر جسمی و ذهنی کمتر قا به کنترل خود برابر تمایلات جنسی هستند . برعکس نوان مقابل تحریک پذیری مقاومتر هستند . زنان حتی اگر یک همبستری به حالت ارگاسم نرسند میتوانند خود را کنترل کنند . همه این موارد پیشنهاد میشود مشاوران زبده و کارآزموده مشورت شود . لازم به ذکر است این نوع ازدواج نیز مانند ازدواج دایم ما و جده زن به مرد محرم میشوند و عقد آنها او حرام است . زمانی که زن عقد مرد میشد ازدواج های موقت و یا دایم خواهرش حرام است .

مورد عده دیدن خون دو قاعدگی بعد از اتمام مدت صیغه کافیست . مدت عده را ۴۵ روز بعد از طلاق و یا انقضا صیغه اول زن میدانند . ازدواج از نوع موقت طلاق ندارد و بعد از مدت تعیین شده حکم طلاق پیدا میکند . زوجین میتوانند مدت آنرا تعیین و یا به ازدواج خاتمه دهند . مرد میتواند همزمان چند زن ازدواجی موقت کند اما زن فقط یک مرد میتواند ازدواجی موقت انجام دهد . لازم نیست حتما مدت معلوم شده ازدواج به پایان برسد . مرد میتواند مدت قی مانده را بذل کند .

شرایط و صیغه عقد موقت

عقد موقت زنی که شوهرش مدت ها او را رها کرده و رفته ، حرام است . چنین زنی حتما ید به مراجع قانونی مراجعه کرده و طلاق بگیرد . مردی که زن مسلمان دارد بدون اجازه همسرش نمیتواند زن غیر مسلمان را به عقد موقت خود آورد . ازدواجهای موقت زن کافر حرام است مگر اینکه مسلمان شود . برای مسلمان شدن زن ید کلمه شهادتین را بر زن بیاورد . مسلمان شدن , زن لازم نیست ایمان قلبی داشته شد اما معنی آنرا ید بداند و بپذیرد . زن مسلمان فقط میتواند مرد مسلمان ازدواج کند . این حکم مورد ازدواج های موقت نیز صدق میکند .

برای جاری شدن صیغه ازدواج از نوع موقت وجود شاهد یا قاضی و یا شارع واجب نیست . مرد و زنی که آماده ازدواج هستند خودشان میتوانند صیغه عقد را جاری کنند . مرد میگوید : « زوجتک نفسی فی المدته المعلومه علی المهر المعلوم » و زن بلافاصله میگوید : « قبلت » . بهتر است ازدواج های موقت نیز ثبت شود . فرزندانی که نتیجه ازدواج های موقت بوجود می آیند حق زندگی خوب را دارند . احساس امنیت و آرامش حق همه بچه هاست . قبل از ازدواج از نوع موقت حتما افراد کاردان مشاوره نمایید جامعه ای عاری از فساد و آشفتگی داشته شیم .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Temporary Marriage and its Importance

مزایا و معایب ازدواج موقت چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۲:۱۴ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟

5 / 5 ( 6 votes )

دلزدگی زناشویی وضعیت غیر مطلوبی است که اکثر زوج ها پس از شروع زندگی مشترک اتفاق می افتد . دلزدگی زناشویی مسئله ای نیست که برای رخ دادن آن زمان خاصی را تعیین کرد . یا به یک اتفاق خاص نمیتوان آن را نسبت داد . مثلا هیچ وقت نمیتوان گفت من فلان ریخ به فلان دلیل از همسرم دلزده شدم . واقع دلزدگی زندگی زناشویی فرایندی است تیجی و به مرور زمان اتفاق می افتد . دلزدگی های زناشویی مانند رسوب بستن لایه به لایه عمق یا هر رفر نامطلوب عمق قلب انسان اتفاق می افتد . پس هرگز دنل نقطه شروع و پایانی برای آن نشید .

دلزدگی زندگی زناشویی یک اتفاق نا نیست که شما را از ادامه زندگی مشترک مایوس کند بلکه رخدادی معمول و شایع است که بهتر است کمک مشاوره خانواده از آن جلوگیری کنیم . اگر آن حال دست و پنجه نرم کردن هستید بی هیچ تردیدی به سراغ مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی بروید چرا که رسالت این مراکز کمک به تداوم طراوت زندگی مشترک شما است . پس نگران نشید و دلزدگی های زناشویی را پایان زندگی مشترک خود ندانید . فقط کافیست علم آن برخورد کنید و نحوه برخورد این مسئله و راهکارهای موثر را میتوانید مشاوره زناشویی و زندگی مشترک پیدا کنید .

دلیل دلزدگی زناشویی

دلیل دلزدگی های زناشویی را میتوان ابعاد مختلف یک رابطه زناشویی جست و جو کرد . زندگی مشترک و رابطه زناشویی منحصر به فرد ترین شکل رابطه بشری است . رابطه ای که هیچ گاه نمیتوان چند و چون آن را به طور کامل بیان کرد . ظرافت های این رابطه بسیار زیاد و متنوع است و همین امر عث میشود خطراتی که آن را تهدید میکند نیز متفاوت است . بعضی از دلایل دلزدگی زندگی زناشویی به مسائل مربوط به رابطه جنسی برمیگردد . بعضی دیگر نیز به جنبه های عاطفی و انتظارت مورد توجه یک رابطه زناشویی .

به طور کل هنگامی که مدتی از زندگی مشترک میگذرد و کنج کاوی های ما مورد این رابطه ارضا میشود و آن شوق و هیجان اولیه ما ته نشنین میشود این احساس دلزدگی زندگی زناشویی به سراغ ما می آید که چرا دیگر هیجان نداریم ؟ چرا همه چیز حال عادی شدن است ؟ فکر میکنید که پایان تمام لذت ها رسیده است . گاهی فقط دلزدگی به این دلیل است هیجان اولیه ما فروکش کرده است و احساس میکنیم که دیگر هرگز آن را تجربه نخواهیم کرد . البته ید پذیرفت که هرچیزی را که رابطه زناشویی تجربه میکنید بخشی از لذت آن به خاطر بکر بودن آن است و هرگز نید توقع داشت هرر و هر روز همان حس را داشته شید .

احیای رابطه زناشویی

اگر مدتی از زندگی مشترک شما گذشته و حس میکنید زندگی شما کسالت آور است این حس دلزدگی زناشویی ایست که دیگر رنگ و بوی سابق را ندارد ، هرچه سریع تر دست به کار شوید . رابطه خود را احیا کنید و ر دیگر به آن روح ببخشید . خلاق شید ، دست به ابتکار بزنید ، حد و مرز ها را کنار بگذراید ، حتما میپرسید که چگونه ؟ این نکات هم مورد آقایان هم خانم ها مشترک است فقط کافیست خجالت را کنار بگذراید و کمی جسور شید . سعی کنید متفاوت تر از همیشه شید ، همسرن را یک لس جدید که به شما را آن سبک ندیده است غافل گیر کنید . این گونه به او یا آوری کنید هنوز همان ق زی و جذاب هستید .

اگر به حال این کار نکرده اید به محل کار او یک دسته گل بفرستید یک کارت که روی آن نوشته اید ” میدانم سرت شلوغ است اما ید به تو میگفتم که تو را بیشتر از هر زمان دیگری دوست دارم ” ور کنید این کار همسرن را از لحاظ روحی مدت ها شارژ خواهد کرد . یا برای او یک کادو بخرید و اگر پرسید به چه مناسبت بگویید به مناسبت خوبی های تو . برای ابراز محبت به همسرن منتظر مناسبت وقت و مکان خاصی نشید اما فراموش هم نکنید که حتی محبت هم ید حد اعتدال شد .

اهمیت رابطه جنسی

اگر رابطه جنسی به یک نواختی رسیده اید اصلا نگران نشید شما فقط به کمی جسارت احتیاج دارید . به همسرن بگویید از فضای اق خواب خسته نشده ای ؟ به او بگویید که اقی دیگر یا هر جای خانه هم میتوانید هم رابطه داشته شید و به امتحانش می ارزد . اینکار حتما او را هیجان زده خواهد کرد چون فکر میکند رابطه فقط ید محدود به اق خواب شد . اگر همیشه یک پوزیشن خاص رابطه برقرار میکنید و کاملا روتین پیش میروید اینر سعی کنید شکل دیگری را امتحان کنید و کارهایی انجام دهید که به حال نکرده اید اما نید حرکات جدید شما عث آزار جنسی همسرن شود . به طور کل هر تغییر غیر زننده ای را که میتوانید ایجاد کنید همسرن را غافلگیر کنید رابطه مطمئن شید که ثیر آن را خواهید دید و دلزدگی های زناشویی را کاهش میدهد .


بیشتر بخوانید: خیانت زندگی زناشویی


اما گاهی دلیل دلزدگی های زناشویی از سر یکنواختی رابطه نیست و مسائل حاد تری میان است . ک نکردن همسرن . توقعات بی مورد وغیر منطقی از او ، مسئولیت پذیر نبودن. . . و مقیاس بزرگ تر و وحشت ناک تر خیانت کردن میتواند دلیل دلزدگی های زناشویی شد . اینکه شما ک نکنید که همسرن وضعیت جسمی یا روحی مناسبی نیست و نیاز به همدی و حمایت دارد به مرور عث دلزدگی زندگی زناشویی همسرن خواهد شد . به طور مثال اگر همسرن سیکل قاعدی خود به سر میبرد ید بپذیرید که او نسبت به حالت عادی حساس تر و زود رنج تر است و از کارهایی که ممکن است او را برنجاند دوری کنید .

مسئولیت پذیری

اگر همسر شما محل کار دچار مشکل شده و تحت فشار است ید ک کنید و محیط خانه را بیشتر از زمان های دیگر برای او آرامش بخش کنید و اگر مشکلی وجود دارد بیان آن را به زمان دیگری موکول کنید . وقتی مرد یا زن نسبت به تعهدات و وظایف خود زندگی مشترک مسئول نشد این حس طرف مقابل به وجود می آید که شاید من یا زندگیمان آنق برای او ارزشمند نیستیم که وظایفش را به خوبی انجام دهد .

همین حس عث رنجیده خاطر شدن و دلزدگی زناشویی او میشود . اگر عدم مسئولیت پذیری شما ادامه پیدا کند شاید عث مقابله به مثل کردن همسرن شود و آن وقت است که قطار زندگی شما از ریل خود منحرف میشود و کنترل آن از دست شما خارج میشود پس وظایف خود را به ستی انجام دهید و آن را منتی بر سر طرف مقابل ندانید .

توقعات غیر منطقی یکی از موارد شایعی است که میتواند دلیل دلزدگی های زناشویی شد . یکی از این توقعات این است که انتظار داشته شید همسرن همه چیز را از نگاه شما بخواند . اما ید یاد بگیرید که کلام ارتط برقرار کنید و اگر ناراحت ، نگران ، عصنی و یا دلخور هستید آنرا زن بیان کنید همسرن بتواند آن را رفع کند پس دست از پانتومیم زی کردن بردارید . اگر دلزدگی زندگی زناشویی به مسائل مهم تری مانند خیانت مرتبط شد ید مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی و جلسات مشاوره خانواده به یک راهکار اساسی برای برخورد آن برسید . دلایلی که گفته شد تنها بخشی از دلایل دلزدگی های زناشویی هستند اما جزء موارد مهم هستند .

منی نظری دلزدگی زناشویی

منی نظری دلزدگی زندگی زناشویی متعددی وجود دارد که هرکدام دلایل خاص خود را برای بروز دلزدگی های زناشویی بیان میکنند . منی نظری دلزدگی زناشویی معمولا دلایل و ریشه های دلزدگی های زناشویی را بیان میکنند و کمتر به ارائه راهکار برای حل آن میپردازند . آرونک بک عدم شناخت کافی و سوء تفاهم را از مهمترین دلایل اختلال زندگی مشترک و به طور کل روابط انسانی میداند و همچنین تفاوت نگرش افراد به مسائل را از عمده دلیل اختلاف های زناشویی میداند که پیامد آن دلزدگی زندگی زناشویی است .

منی نظری دلزدگی زندگی زناشویی از دیدگاه چیمز فرامو ، او بر این ور است که مشکلات زناشویی ریشه نظام خانوادگی زن و مرد دارد و پخش قابل توجهی از کیفیت زندگی مشترک به خانواده پی زن و مرد بستگی دارد و به سیستم تربیت و رشد آنها بر میگردد پس این جمله را که”من او ازدواج میکنم نه خانواده اش ” کنار بگذارید .

نشانه های دلزدگی زناشویی

نشانه های دلزدگی زندگی زناشویی طبق پژوهش های انجام شده هم به صورت جسمی و هم به صورت احساسی و روانی شخص دلزده نمود پیدا میکند .نشانه های دلزدگی زناشویی روی جسم فرد به صورت یک حالت کسالت همیشگی یک خستگی بی دلیل و حتی گاها ممکن است به صورت د هایی که ریشه عصبی دارند مانند سر د خود را نشان دهد . از لحاظ احساسی فرد علاقه به همسر و حتی موارد حاد تر علاقه به خود را نیز از دست میدهد و حس میکند دیگر هیچ چیز دوست داشتنی خود و همسرش وجود ندارد . و از نظر روانی نیز فرد حس میکند که مشکلات پیش امده و چالش های زندگیش قابل حل شدن نیستند حدی که دیگر تلاشی برای حل کردن آنها نمیکند و به طور کل زندگی خود را بن بست میبیند .

عواقب دلزدگی زناشویی

عواقب دلزدگی زناشویی ابتدا شاید چندان مهم نشند و به مرور حل شوند اما اگر دلزدگی مان نشود زندگی شما را یکی ازین حالات رو به رو خواهد کرد . یا این دلزدگی زندگی شما را به میدان جنگ تبدیل میکند و کم کم از بین رفتن حرمت ها و علاقه بینن سر هر مسئله کوچکی هم مشاجره میکنید . یا اینکه قید تمام لذت ها و هیجان های زندگی مشترک را میزنید و صرفا به عنوان دو همخانه هم کنار می آیید و سالهای سال یک آرامش کاذب هم وقت میگذرانید . و یا حالت سوم تحمل شرایط برای هردوی شما غیر ممکن میشود به زندگی مشترک خود پایان میدهید .

پس همان ابتدا که علایم دلزدگی زندگی زناشویی را خود یا همسرن حس کردید کمک مشاور خانواده و مشاوره زناشویی زندگی خود را از عواقب دلزدگی های زناشویی نجات دهید .

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات کارشناسان ما را مطالعه نمایید . مرکز مشاوره آویژه این زمینه ها به شما کمک میکند بتوانید روابط زناشویی خوبی داشته شید .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره روابط عاطفی و زندگی زناشویی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: The Behaviors That Cause Marital Distress

دلیل دلزدگی زناشویی چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۴:۰۳ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

راه های اثبات خیانت زن چیست؟

5 / 5 ( 1 vote )

خیانت زن (betrayal of women)

خیانت زن میتواند طوفانی از آسیب های ویرانگر را برای خانواده به همراه بیاورد . بی وفایی میتواند ابعاد مختلفی داشته شد . عموم اینگونه برداشت میشود که خیانت کردن زن فقط زمانی به وقوع می پیوندد که او یک مرد بیگانه رابطه جنسی برقرار کند . البته توجه به اطلاعاتمشاوره خانواده، خیانت جنسی از انواع شایع خیانت زن محسوب میشود ، اما این نمیتواند دلیلی شد برای اینکه انواع دیگر خیانت را نادیده بگیریم . یکی دیگر از پرشمار ترین انواع خیانت زن خیانت عاطفی میشد که قطعا صورت عدم مان عواقب جبران ناپذیری برای زندگی زناشویی و همچنین فرزندان زوجین به همراه میآورد . بنابراین زمانی که حال بررسی مقوله خیانت هستیم ید تمام زوایای پیدا و پنهان خیانت را بررسی کنیم . ادامه محث و نکات بیشتری را مورد خیانت زنان مطرح میکنیم .

خیانت زن به مرد

خیانت زن به مرد از جمله آسیب های اجتماعی است که خود میتواند عث و زمینه ساز آسیب های دیگری که زندگی جسمی و روحی کل خانواده را تهدید میکند، شد . آسیبی که بی وفایی به مرد پی خواهد داشت تنها متوجه زوجین نمیشود . فرزندان حاصل از این زندگی نیز تحت ثیر مستقیم کیفیت رابطه زناشویی بین پ و ما قرار دارند . اعتیاد موردی است که از اولین و بیشترین عواقب خیانت زن به مرد است که ابتدا متوجه شوهر میشود .

بعد از برملا شدن خیانت کردن زن به مرد ر و فشار روانی زیادی متوجه مرد میشود . گاهی این مواقع مرد برای آرامش و خلاص شدن از افکاری که او را زجر میدهد به مواد مخ روی می آورد . اعتیاد به مواد مخ معمولا بیکاری تنبلی و نتیجه تمام شدن منابع مالی همراه میشود . این زمان است که پای آسیب های دیگری مثل دزدی و زورگیری به زندگی فرد ز میشود .

راه های اثت خیانت زن وجود دارد؟

زنان به طور ذاتی بسیار وفادار به زندگی مشترک هستند و فطرت آنها بی وفایی صفتی نامانوس است. زنان سخت تر و کمتر از مردان جذب رابطه های فرازناشویی میشوند. اما ما زمانه ای زندگی میکنیم که اگر از زن مراقبت نکنیم و نیازهای او که رفع آنها برعهده شوهرانشان میشد توسط مردان برآورده نشوند، بعید نیست که خواسته یا ناخواسته وارد رابطه فرد سومی شوند و این موضوع ممکن است که ارکان زندگی زناشویی را بلرزاند یا حتی عث از هم پاشیده شدن خانواده گردد. متخصصان حوزه خیانت دائما به این مورد اشاره میکنند که زن به خاطر لطافت و شکنندگی مخصوص جنسیت خود خیلی بیشتر از بی توجهی و بی محبتی آزرده خاطر و رنج دیده میشوند.

آگاهی مورد خیانت

مورد دیگری که میتواند بسیار زیاد تمایل زنان به فرد دیگری غیر از همسرشان موثر شد، بحث مشکلات مالی و عواقب آن است. افراد مجرد حتما قبل از ازدواج ید از توانایی مالی خود برای مین نیازهای فرد مد نظر خود اطمینان حاصل کنند. زنان به صورت طبیعی نمیتوانند فقر را طاقت بیاورند و زنانی که فشار مالی قرار میگیرند، قطعا بهترین حالت متحمل آسیب های زیادی از لحاظ روحی میشوند. شاید برخی افراد پاسخ به بحث انجام شده بگویند که اینطور نیست. ما زنان زیادی را می شناسیم که که وجود فقر همسر خود او بدون هیچ مشکلی زندگی میکنند.

بله این حرف میتواند ست شد. اما منظور از مورد مطرح شده این که فشار مالی به طور اتوماتیک وار عث به وجود آمدن سرخوردگی و عقده های گوناگون زن میشود. این سرکوب ها بعد از مدتی به احتمال زیاد علائم مربوط به افسردگی را فرد به وجود خواهد آورد. حال تصور کنید که فرد دیگری این دوران زندگی زن پیدا شود که علاوه بر ابراز علاقه نیازهای مالی او را نیز به خوبی برآورده کند. معمولا این شرایط زن ناخواسته خود را وابسته و به نوعی گرفر رابطه ای میابد که امکان خلاص شدن از آن بسیار سخت به نظر میرسد.

راه های چلوگیری از خیانت زن

مردان ید نظر داشته شند که گاهی اشتهات مرتکب شده از مردان به راحتی میتواند رفع شود. اگر آگاهی خود را این مورد لا ببرند. برای لا بردن آگاهی و اطلاعات افراد چند راه را پیش رو خواهند داشت. آنها میتوانند مطالعه کب های مرتبط مهارت زندگی به این هدف. راه دیگری که برای این منظور پیشنهاد میشود این است که افراد کارگاهی آموزشی مرتبط موضوع مهارت های زندگی مشترک شرکت کنند و اطلاعات مورد نظر را کسب کنند. نهایت مطمئن ترین پیشنهاد برای نیل به این منظور مراجعه به مشاوره روانشناسی میشد که راهنمایی افراد موضوعات مختلف متخصص میشد.

بی وفایی به همسرش

خیانت کردن زن به همسرش تبعات و عواقب زیادی جه اول برای خود زن ازمدت و کوه مدت خواهد داشت . برای مثال تصور کنید که بی وفایی به همسرش دیگر برای او به شکل عادت آمده است و به نوعی به خیانت معد شده است . پس از مدتی که از بی وفایی زن به همسرش میگذرد و او رابطه عاطفی و جنسی خود را مردان متعددی برقرار کرده است یک نوع احساس سرخوردگی و افسردگی او به وجود می‌آید . واقع زن خود را گرفر منجلابی میاید که روح و جسم او را بر گرفته است . اگر زن صاحب فرزند نیز شد قطعا این آسیب به فرزندان او نیز رحم نخواهد کرد . تعجبی ندارد اگر دختر یک زن خیانتکار آینده نتواند به یک مرد وفادار شد . او چگونه میتواند نجابت را زندگی زناشویی خود بدون الگو رفرهای خود نهادینه کند .

شک به خیانت کردن زن

شک به خیانت کردن زن ممکن است حالت و شرایطی شد که برای هر مردی پیش بیاید . گاهی افراد به دلیل دیدن تغییر رفر همسر خود یا نشانه های خیانت او کمی صبر به او شک میکنند . مثلا احساسات میکنند همسرشان به صورت مخفیانه فردی ناشناس تلفنی صحبت میکند یا اینکه حواس همسرش دیگر مثل سابق دنل زندگی زناشویی خودشان نیست . شک به بی وفایی زن گاهی از آن جهت که میتواند از بروز خیانت یا سایر آسیب های زندگی زناشویی جلوگیری کند آنچنان هم بی فایده نیست .

مثلا مردی را نظر بگیرید که مدتی به هر دلیلی به زندگی زناشویی خود لیتوجه شده است . اگر او ناگهان متوجه تغییر رفر همسرش بشود و مثلا به این موضوع فکر کند که ممکن است به دلیل کم کاری من زندگی ، همسرم به فکر ارضای نیاز های خود فرد دیگری بیفتد تصمیم میگیرد که به وظایف همسری خود به طور کامل عمل کند .

کشف خیانت زن

کشف خیانت زن و مطمئن شدن از این موضوع که او واقعا دست به چنین کاری زده یا میزند مقوله آنچنان ساده ای هم نیست . یکی از اصلی‌ترین کارکرد های مشاوره خیانت واقع رسیدگی به همین موضوع است . وقتی مردی به همسرش شک میکند اکثر مواقع خود ابزارها و راههایی که به نظر خودش ست و منطقی می آید پی کشف خیانت زن اقدام میکند . صورتی که مردی که دچار چنین مسئله ای میشود ید از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی برای حل و مدیریت مشکل خود کمک بگیرد . یک روانشناس حاذق به دلیل تجربه و حرفه‌ای بودن میتواند بر نحوه تصمیم گیری شما برای این موضوع ثیر مثبت داشته شد . گاهی افراد به دلیل احساساتی برخورد کردن موضوع فقط به خاطر یک شک ساده و قابل برطرف شدن زندگی زناشویی خود را نابود میکنند .

نشانه های خیانت احتمالی زن به شوهر (the signs of women’s betrayed)

خیانت کردن زن به شوهر مانند هر آسیب دیگری میتواند نشانه های مخصوص به خود را داشته شد . خیانت کردن زنان شوهردار از آن جهت بسیار موضوع مهمی است که علاوه بر شوهر میتواند به بنان خانواده نیز آسیبهای جدی وارد کند . بنابراین شناخت نشانه های خیانت به همسر قطعا میتواند برای هر مردی مفید شد . ادامه به بعضی از این نشانه ها اشاره می کنیم :

 • مکالمه‌های طولانی و گاه و بیگاه که زن سعی میکند آنها را مخفی کند .
 • عدم خواست رفع نیازهای معمول که گذشته برای او مهم بوده است . مثل ارضای نیاز جنسی یا عاطفی
 • انتقال دادن حس دلسردی نسبت به زندگی زناشویی .
 • به وجود آمدن بی‌تفاوتی نسب به شوهر .
 • عدم تمایل به وقت گذراندن شوهر صورتی که سابقا اینگونه نبوده .
 • قرار های پنهانی افراد نامشخص از جمله نشانه هایی است که حتما ید جدی گرفته شود .

  بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


خدمات مشاوره خانواده

اگر مردی به همسر خود شک کرد بهترین راه که بتواند از صحت این موضوع مطعل شود و همچنین آسیبی متوجه رابطه زناشویی آنها نشود استفاده از خدمات مشاوره خانواده میشد . همانطور که لا به آن اشاره کردیم ، زن خیانتکار نشانه‌هایی رفر خودش بروز میدهد . شناختن نشانه های خیانت زنان میتواند خیلی بهتر و مطمئن تر انجام بگیرد اگر یک مشاور کنار مرد قرار بگیرد . یک مشاور علاوه بر کمک این زمینه جهت حفظ آرامش و تمرکز و خویشتنداری شما نیز مفید واقع میشود . گاهی مردان به دلیل تعصبی بودن و یا ترس از حیثیت و آبروی خود این مواقع زود عصنی میشوند و کنترل خود را از دست میدهند و پل های پشت سر را کاملا خراب میکنند . سپس صورتی که خیانت به شوهر از طرف زن اتفاق نیفده شد همه چیز بیهوده بین آنها خراب شده است .

ثیر تغییرات سبک زندگی خیانت

زمانه و روزهایی زندگی میکنیم که از لحاظ فرهنگی سبک و نوع زندگی تغییرات بسیار زیادی را نسبت به گذشته نه چندان دور احساس میکنیم . پیشرفت تکنولوژی و ورود آن به جامعه سنتی ایران هرچند که کمک شایانی زندگی راحت تر مردم بر داشت ولی بدون ضرر نیز نبود . آزادی زنان به ناگاه جامعه ما جدی گرفته شد و زنانی که چندی پیش فقط به کارهای مربوط به داخل خانه محدود می شدند وارد جامعه شدند و اجتماع ز تری را تجربه کردند . أین فضای ز صورت عدم توانایی خانمها کنترل روابط اجتماعی گاهی نیز دچار آسیب های متفاوتی میشوند . خیانت زنان مهل از جمله این آسیب ها است . برای مثال یکی از مواردی که آقایان زمان مراجعه به منظور مشاوره خیانت همسر از آن ابراز نگرانی میکنند خطراتی است که همسرشان را محیط کارشان تهدید میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


مواردی که دو طرف برای جلوگیری از خیانت ید انجام دهند؟

بعضی از زنان هنگام مراجعه به روانشناس به منظور مشاوره مورد خیانت شوهر از اتفاقات پیش آمده احساس بد خود را مشاور میان میگذارند . شاید دلایلی که آنها را ناراحت کرده است دلایل ستی شند . ام زوجین ید بدانند که هر دو طرف موظف هستند که از رابطه خود مراقبت کنند ، نه اینکه فقط یک نفر ر تمام مسئولیت را به دوش بکشد برای مثال گاهی به دلیل دور بودن زن و شوهر از هم احتمال بروز خیانت بین زوجین لا میرود . زن این مواقع حدالامکان ید از این اتفاق جلوگیری کند و همراه همسر خود بماند . خیانت زن به شوهر از نظر اسلام گاهی به این دلیل است که مرد ، زن را از نظرات مختلف مین نمیکند پس مرد نیز ید به وظایف خود عمل کند رابطه زناشویی از آسیب هایی مانند خیانت حفظ شود .

وظایف زنان

مشاوره خیانت زن صورتی ست و دقیق و کارآمد خواهد بود که توسط فردی متخصص ارائه شود . فردی که سالها از عمر خود را صرف تحصیل و کسب تجربه این راه کرده است . روانشناسان علاوه بر شرایط ثیر گذار وقوع خیانت به وظایف زن و مرد نیز این رابطه اشاره میکند . ادامه به برخی از وظایف زنان میپردازیم :

 • تلاش جلب رضایت و ارضاء نیاز جنسی شوهر .
 • دادن اعتماد به نفس و عزت نفس به شوهر .
 • ساختن خانه به عنوان محلی برای آرامش همسر نه جایی برای جنگ و جدال دائمی .
 • توجه به همسر خود این پیغام را به صورت غیر کلامی انتقال میدهد که تو تنها مرد زندگی من هستی .
 • کمک و یاری رساندن به مرد حل مشکلات مختلف زندگی بسیار گرم شدن و گرم ماندن رابطه زناشویی مهم و ثیر گذار است . مردان ذا از زنانی که پا به پای آنها جهت رشد زندگی تلاش میکنند بیشتر خوششان می‌آید .

وظایف مردان

مردان نیز مانند زنان ید وظایف خود را به بهترین شکل ممکن جهت نگهداری و مراقبت از رابطه زناشویی انجام دهند . مرد ید برای اینکه از آسیب‌هایی مانند خیانت جلوگیری کند ، اطلاعات کافی برای برخورد أین موارد را از قبل جمع آوری کرده شد . یکی از بهترین راهها راجعه به روانشناسی است که حوزه تخصصی فعالیتش این موضوع است . برای مثال مردانی که گمان میکنند که رابطه زناشویی به آنها خیانت میشوند ید از خدمات مشاوره خیانت همسر استفاده کنند . مشاور علاوه بر اینکه کمک میکند که فرد قبل از قضاوت کاملا راجع به حدس خودش مطمئن شود به او کمک میکند که مراحله بعدی برخورد مناسبی داشته شد . ضمن مشاور میتواند اطلاعات مختلفی مثل راههای اثت خیانت زن ، تکلیف مهریه صورت خیانت زن به مرد و حکم خیانت زن شوهردار را اختیار مرد قرار دهد .

روانشناسی زنان خیانتکار

از دیگر خدمات روانشناسی این است که به روانشناسی زنان خیانتکار میپردازد . اگر افراد مورد مشاوره خیانت زناشویی اطلاعات کسب کنند ، میبینند که مثلا مورد زنان نکاتی را به مردان توصیه میکند که از وقوع بی وفایی جلوگیری میکند . جای دیگر نحوه برخورد زن خیانتکار یا اینکه اصلا چگونه متوجه بی وفایی شویم بررسی میشود . مشاور گاهی توجه به شرایط موجود به شما پیشنهاد میدهد که به صلاح هر دو طرف است که شخص خیانتکار بخشیده شود . مثلا مواردی که خیانت مرد یا زن حد پیام های تلفنی بوده این موضوع صدق می‌کند .

گاهی نیز برعکس روانشناس برای مرد یا زن خیانت دیده جدایی را پیشنهاد میدهد . گاهی اوقات به یک فرد خیانتکار چندین ر فرصت اصلاح این عادت و رفر بد را میدهیم اما او به خیانت خود ادامه می‌دهد که این صورت مشاور اعلام میکند که تنها طلاق تنها چاره خیانت این موارد است .

تنوع طلبی (diversity ism)

خیانت دلایل زیادی میتواند داشته شد و بررسی چند مورد یا چند زمینه نمیتوان گفت که کامل أین موضوع و آسیب را بررسی کرده ایم . اما یک موضوع که معمولا به سادگی از کنار آن میگذریم بحث تنوع طلبی افراد است . این تنوع طلبی نید فقط به صورت یک ویژگی اخلاقی بد بررسی شود . گاهی افراد تنوع طلب دارای بیماری های روانی هستند که این رفر را به عنوان عوارض بروز میدهند .

مثلا زنی که از بیماری پارانویا رنج میبرد و دائم تصور میکند که شوهرش دارد به او خیانت میکند . بنابراین صدد تلافی بر می آید . گاهی نیز تنوع طلبی به أین دلیل رخ میدهد که فرد زن نیاز جنسی بیشتری نسبت به مرد دارد . و زن نمیتواند فشار حاصل از این کمبود را تحمل کند و برای اولین ر رابطه فرازناشویی را تجربه میکند . بعضی از موارد افراد دام و تلاق خیانت گرفر میشوند و دائم رابطه های مختلف اسیر میشوند .

سوالات متداول

خیانت مالی زن به چه معنا میشد؟

خیانت مالی هم یکی از انواع خیانت ها است که بیشتر آموزشهای دینی ما به آن پرداخته شده است و به این معنی میشد که زن بدون اطلاع همسرش پولی که ید برای زندگی صرف کند را برای اموری غیر از همسر خانواده هزینه کند.

خیانت عاطفی زنان یعنی چه؟

گاهی زنان وقتی از لحاظ عاطفی از سوی همسر خود ارضا نمیشوند بعد از مدتی حالاتی مثل سرخوردگی و افسردگی و احساس خلا و کمبود را تجربه میکنند. این مواقع معمولا اولین و کوچکترین ابراز احساساتی به سمت فرد سومی کشیده میشوند و او وارد رابطه میشوند.

امروزه شایع ترین خیانت از سمت زنان چگونه اتفاق می‌افتد؟

فضای مجازی به دلیل سهولت ارتط وجود فایده های زیاد میتواند رابطه هایی را نیز به صورت ناسالم به وجود بیاورند که کانون خانواده و اصل تعهد را تهدید میکند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Betrayal: a psychological analysis

راه های اثت خیانت زن چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۶:۳۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید

5 / 5 ( 2 votes )

روانشناسی کودک دو ساله پر پیچ و خم و دشوار است چرا که کودک از ثت رفری بسیار کمی برخوردار است یک لحظه او خوشحال و دوسنه است لحظه ی دیگر خجالتی است و گریه می کند و اغلب بدون هیچ دلیل آشکاری رفرهایش را تغییر میدهد . این حال ، این تغییرات خلقی فقط بخشی از پروسه رشد اوست . این رفر ها نشانه هایی از تغییرات احساسی هستند . تربیت کودک هر سنی که شد بسیار سخت و مهم میشد .

کودک شما حال مرزه برای کنترل اعمال ، تحریکات ، احساسات و بدن خود است . این سن ، کودک شما می خواهد جهان را کشف کند و به دنل ماجراجویی شد . نتیجه ، او بیشتر وقت خود را صرف آزمایش محدودیت ها میکند آن هم توسط خودش ، شما و یا محیط اطرافش . مسفانه او هنوز از مهارتهای مورد نیاز برای انجام ایمن کارها برخوردار نیست و تنها چیزی که میداند اینست که شما از او محافظت می کنید . مشاوره خانواده جهت شناخت کودک و روش های فرزندپروری به شما والدین گرامی کمک می نماید.

نکات روانشناسی کودک دو ساله

نکات روانشناسی کودکان دو ساله میتواند شامل محث زیادی شد . بطور مثال این نکته که هر الگوی اعتراضی که او پایان یک سالگی اش یاد گرفته احتمالا برای مدت زمان طولانی ادامه خواهد یافت . به عنوان مثال ، هنگامی که شما قصد دارید او را یک پرسر یا مثلا خواهرن تنها بگذارید ، او ممکن است عصنی شود و جدایی ابدی را پیش بینی کند . یا ممکن است گریه کند و به شما بچسبد یا گوشه گیر و خاموش شود . هر رفری که می کند ، سعی نکنید که او را به عقب هل داده یا مجازات کنید .

بهترین کتیک این است که او را قبل از اینکه ترک کنید بغل کرده و به او محبت کنید و به او از برگشت خودن اطمینان خاطر منتقل کنید و وقتی برگشتید از او برای صبر و تحمل دورین تمجید و سیش کنید . این مورد دلسرد نشید چرا که پروسه جدایی شما از آن سه سالگی بسیار ساده تر خواهد شد . آیا فرزند شما هنگام برخورد بستگان شما گریه میکند و احساس ناامنی دارد ؟ این برای کودکان نوپا غیر معمول نیست که چون شما همیشه اطراف او هستید به افراد دیگر اعتماد نداشته شد زمانی که محدودیت های خود را نسبت به دیگران آزمایش کند . اما این حال ، کودک نو پا خود مایل به چیزهایی است که ممکن است خطرناک یا دشوار شد ، زیرا او می داند که اگر او به دسر بیفتد او را نجات خواهید داد .

مشاوره و روانشناسی کودک دو ساله

مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله نیازمند صبر است . از آنجایی که دو ساله ها معمولا طیف وسیعی از احساسات را بیان می کنند ، برای همه چیز از لذت گرفته به خشم آماده شید . این حال، اگر فرزندن به شدت غیر منفعل یا متوقف شده شد یا اغلب غمگین و پرتوقع و ناراضی شد ید پزشک متخصص اطفال یا مشاور کودک و مشاور خانواده مشورت کنید . این می تواند نشانه هایی از افسردگی شد ، که ناشی از نوع خاصی از استرس های پنهان یا مشکلات بیولوژیکی است . اگر پزشک شما تشخیص دهد که کودک دچار افسردگی است احتمالا فرزند شما را به یک متخصص بهداشت روان برای مشاوره روانشناسی ارجاع خواهد داد .

استقلال کودکان

بهترین راه روانشناسی کودکان دو ساله از دید مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله شما این است که گاها به او استقلال بدهید . شما می توانید تشویق او به رفرهای بهتر میزان احساس مثبتش نسبت به خودش را لا ببرید . برای انجام این کار، فعالیت های معینی را تعیین کنید که به او اجازه می دهد کنجکاوی خود را کشف و اجرا کند ، اما این فعالیت را رفرهای خطرناک یا ضد اجتماعی اش محدود کنید مثلا جیغ زدن عموم را ممنوع بدانید . این دستورالعمل ، او شروع به ک استقلال می کند . او هر ر که کودک دیگری زی می کند ، هر ر که به تنهایی غذا میخورد ، و یا به تنهایی راه می رود ، اعتماد به نفس زیادی پیدا میکند .

گاها به او کمک کنید فعالیت خود را شروع کند ، یا کمک شما آنرا تکمیل کند . همانطور که شما هم می دانید ، او مورد این دسوردها و کارهای خودش احساس خوبی خواهد داشت . اعتماد به نفس او حال افزایش است ، او همچنین یک تصویر از خود به عنوان کسی که به نوعی خود ساخته رفر می کند ذهنش میسازد ، راهی را که شما آن تشویقش کرده اید ، توسعه می دهد و رفرهای منفی محو خواهد شد و این از مهمترین نکات روانشناسی کودکان دو ساله است .

روانشناسی کودک دو ساله لجز

روانشناسی کودک دو ساله لجز مورد کودک لجز و جستجوگر کیید میکند که مواردی ید محیط خانه را تغییر دهید اگر کودک شما روز به روز لجزانه تر یک موضوع کاملا قابل لمس دست و پنجه نرم می کند مثلا از کابینت آشپزخانه لا می رود ، به جای تنبیه یا مجازات کودک ، خانه را مجددا چیدمان کنید امن و غیر قابل دسترس برای او شد . بچه ها کشف یاد می گیرند و سعی می کنند دست زدن به ابزار این کار را بکنند و خرابکاری های خود را انجام بدهند .

“خانه هاین” را تغییر بدهید اما تلاش نکنید رفرهای طبیعی یادگیری کودک را خنثی کنید . همانطور که نوزاد شما رشد می کند، مناطق جدیدی را کشف خواهید کرد که ید برای زی او امن شد . توجه به روانشناسی کودک دو ساله این را ک کنید که همه اینها بخشی از ساخر محیطی اوست او دارای پنسیل بیشتری برای یادگیری و زی بدون خطر شد . کودکان دوران دو سالگی خشونت طلب و لجز هستند ، اما هر سن ممکن است لجاجت رخ دهد .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۶ ساله


شخصیت والدین

گاهی اوقات این بخشی از شخصیت های شما است که شما به عنوان والدین آنرا به کودک انتقال داده اید ؛ موارد دیگر این روش صرفا یک روش برای تست مرزها و آزادی ها توسط آنهاست و گاهی اوقات کودک حال تلاش برای بیان چیزی است که او را اذیت میکند . آرام قی ماندن ، گوش دادن و ک کودک و رعایت یک نمونه خوب از رفر قابل قبول او ، یک کودک لجز را رام کنید . مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله ک نوزادان و کودکان نوپا دو سال اول زندگی به عنوان یک دوره ” بحرانی ” توسعه فکر و رشد کودک شناخته می شود ، مغز کودک به طور مداوم رشد می کند و یادگیری اش بیشتر میشود ، و از ذخیره اطلاعات برای بقیه عمر خود استفاده می کند.

نکات روانشناسی کودک دو ساله همانطور ک گفته شد پیچیدگی های زیادی همراه است . روانشناسی کودکان دو ساله لجز امری مشکل است اما گاهی رفرهای کودک ، که ممکن است به نظر می رسد اشتیاق و یا حتی شیطانی است ، واقع روند طبیعی از یادگیری مورد علت و معلول است . به عنوان مثال ، اگر عادت دارید به او فقط ” نه ” بگویید یا هر ر که کودک شما یک رفر ناخواسته می کند به یک پاسخ همیشگی عادت کنید ممکن است کودک به سادگی رفر را تکرار کند ببیند آیا واکنش شما یکسان است یا خیر . تغییر دادن پاسخ شما به رفرش فرزند شما متوجه خواهد شد که او همیشه نمی تواند پاسخی را که می خواهد یافت کند و رفرهای مختلف را امتحان می کند .

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان امری نیازمند صبر و آرامش است . مثلا هنگامی که کودک دست همسالان خود را چنگ میزند و به شما نگاه می کند ، مهرنانه دست او را بگیرید ، چشمانش نگاه کنید و ملایمت بگوید : “ما چنگ نمی زنیم به آرامی لمس می کنیم . ” همچنین می توانید دست خود به راحتی دست هایش را لمس کنید تفاوت بین چنگ زدن و لمس نرم را به او نشان دهید . از همین تکنیک برای تیس یک کودک دو ساله یا کودک نوپا استفاده کنید .

وقتی او از حد مجاز عبور می کند و مرزها را می شکند و نافرمانی میکند ناگهان متوجه تغییر رفر شما شده و عقب نشینی میکند . چنین حالاتی اغلب خشم و سرخوردگی رفر میکند . او حتی ممکن است ضربه زدن ، گاز گرفتن یا لگد زدن نیز اعتصاب کند . این سن ، او کنترل زیادی بر واکنش های احساسی خود ندارد ، بنابراین خشم و سرخوردگی او ناگهان قالب گریه ، ضربه زدن یا فریاد کشیدن ظاهر میشوند . این تنها راه برای مقابله واقعیت های دشوار زندگی سن دو سالگی است ! او حتی ممکن است به شیوه ای عمل کند که به خودش یا دیگران آسیب برساند مثل چنگ انداختن ، این ها از نکات روانشناسی کودکان دو ساله و همه بخشی از دو ساله بودن است .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک چیست ؟


مقابله نافرمانی

مبحث روانشناسی کودکان دو ساله و قسمت روانشناسی کودکان دو ساله نافرمان برای مقابله نافرمانی کودک این راه بسیار راحت و انجام شدنی است که توجه کودک خود را به چیزهای دیگر تغییر دهید . اگر کودک شما به سمت چیزها یا رفرهای اشته کشیده میشود نام او را ذکر کنید و سپس توجه کودک خود را به سمت یک اسب زی یا حواس پرتی که از او لذت می برد هدایت کنید . هزاران نوع استراتژی آماده دیگر برای هدایت توجه کودک خانه مبحث روانشناسی کودکان دو ساله وجود دارد . به عنوان مثال، وقتی خانه را ترک می کنید ، کب مورد علاقه کودک خود را یا یک اسنک برای میان وعده یا اسب زی کوچک کودک خود را کیف پول خود قرار دهید . شی کیف پول خود را پنهان کنید زمانی که به آن نیاز داشته شید .

اگر شما و فرزندن خانه دیگران هستید و کودک به سمت یک سیم برق هدایت می شود ، نام او را بگویید و سپس بپرسید که آیا او توپ خود را می خواهد . این حواس پرتی ممکن است توجه او را جلب کند و افکار او را منحرف کند . روانشناسی کودکان دو ساله یکی از شایع ترین رفرهای بد که نوزادان و کودکان نوپای دو ساله تکرار می کنند ، ضربه زدن ، چنگ زدن ، گزش دادن یا لگد زدن است . آنها این کار را انجام می دهند ببینند چه واکنشی انجام خواهید داد ، نه اینکه به شما و دیگران آسیب برسانند . مهم است که شما به فرزندن آموزش دهید که چگونه دیگران ارتط برقرار کند . و آخر اگر راه های گفته شده برای شما امکان پذیر نیست میتوانید به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Emotional Development: 2 Year Olds

روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که ید بدانید

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۱:۴۰ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

عکس العمل در برابر خیانت مردان چگونه باید باشد؟

5 / 5 ( 1 vote )

خیانت مرد(betrayal of man’s)

خیانت مرد از جمله آسیب های اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی است که ابعاد مختلف فردی و جمعی افراد ثیر گذار است . خیانت مرد میتواند به راحتی یک خانواده را از نقطه امن و شکوفایی به نابودی و نیستی بکشاند . مشاوره خیانت کید میشود که خانمها اگر به خیانت مرد خود شک کردند یا از این اتفاق مطمئن شدند هرچه زود تر برای جلوگیری و برخورد مناسب خیانت مرد از راهنمایی‌های یک مشاوره خانواده کمک بگیرند . خیانت مرد گاهی میتواند قابل کنترل و سطحی شد و امکان هدایت و خارج کردن مرد از راه اشته وجود دارد .

مثلا زمانی که خیانت مرد حد پیام های اینترنتی و تلفنی است . این صورت نیز اگر سریعا جلوی این رفر گرفته نشود میتواند به خیانت سطوح عمیق‌تر منجر شود . بنابراین خانمها نظر داشته شند که چشم پوشی و گذشت های بی مورد این تفکر که خود به خود ست خواهد شد بیشتر موضوع را پیچیده میکنند . این زمان بهتر است به جای خو مانی از توصیه مشاور ه روانشناسی یک کمک بگیرید.


بیشتر بخوانید: علت خیانت مردان چیست؟


خیانت مردان

خیانت هر دو جنس به وقوع می پیوندد و این آسیب خانمان سوز به قی گسترده است که برخی از روانشناسان شاخه اصلی فعالیت خود را به آن اختصاص می دهند. خیانت نیز مانند سایر آسیب های مربوط به زندگی زناشویی دلایلی دارد و به نت اتفاق می‌افتد. این ور به هیچ عنوان صحیح نیست که فرد شرایط کاملا طبیعی ناگهان تصمیم به خیانت میگیرد و وارد یک رابطه عاطفی فرازناشویی میشود. این بخش به موضوع خیانت مردان میپردازیم و جای ممکن جوانب مختلف آن را بررسی خواهیم کرد. مهمترین دلیل ازدواج بشر از ابتدای خلقت آدم رفع نیازهای مختلف بوده است و بعد از برطرف شدن خواسته های جسمانی و روحی افراد ازدواج کمال انسانی هویدا خواهد شد. پس بنا بر تعریف ذکر شده منطقی به نظر میرسد که خیانت را حاصل برآورده نشدن نیاز افراد رابطه زناشویی خود بدانیم.

خواسته های مردان از رابطه چیست و چگونه به تعهدات خود زندگی مشترک پایبند میمانند؟

برای پاسخ به این سوال ادامه به عمومی ترین دلایل و ریشه های به وجود آورنده خیانت مردان اشاره میکنیم:

 • مردان به دلیل اینکه معمولا برای کار و امرار معاش خانواده ید محیط خارج از خانواده کار کنند دوست دارند که محیط خانه محیط خارج از آن متفاوت شد. مرد هر شغلی که داشته شد حد و اندازه های آن شغل متحمل استرس، فشارهای روانی و بحث و جدل های مختلف میشود و این گیری ها انرژی ذهنی او را تخلیه میکند و به نوعی عث فرسودگی ذهن مرد میشود. مرد به خانه ای گرم و همسری نیاز دارد که موجت آرامش را زندگی و حریم خصوصی او فراهم کند. این وظیفه به صورت فطری برعهده زن است و زمانی که انجام این کار کیفیت عمل نکند ممکن است مرد طولانی مدت از زندگی زناشویی خود دلسرد شود.
 • احتیاج به مورد محبت قرار گرفتن شاید مسائله ای شد که بیشتر به عنوان نیاز زنان رابطه به آن پرداخته شده است اما حقیقت این است که این موضوع مورد مردان نیز بسیار ثیر گذار است. مردان شدیدا از محیط داخل خانه ثیر میپذیرند. مردانی که رابطه های احساسی و زناشویی خود دائما از سمت طرف مقابل انرژی مثبت و اعتماد به نفس و ئید میگیرند معمولا بسیار موفق تر از مردانی هستند که همسرانشان خانه را برای آنها به میدان کارزار تبدیل میکنند. این دسته از مردان بلند مدت یا کوه مدت به احتمال زیاد به سمت اولین محبت زنانه سوق پیدا میکنند.
 • ارضای نیاز جنسی مردان نیز چند اولویت اول نیاز های آنهاست و بر هیچ انسانی پوشیده نیست که عدم ارضای این خواسته قطع به یقین پای خیانت را به زندگی زناشویی ز خواهد کرد.

خیانت مرد به زن (betrayal of man’s)

خیانت مرد به زن همانطور که لا گفته شد میتواند کانون زندگی زناشویی و بنیان خانواده را هدف قرار دهد و نابود سازد . ابعاد خیانت مرد به زن بسیار گسترده است و وقت محدود و کم نمیتوان به همه آنها پرداخت . اما بعضی از این ابعاد عمومیت بیشتری نسبت به جنبه های دیگر خیانت دارند و اکثر موقعیت ها و شرایطی که خیانت مرد به زن اتفاق می افتد این زمینه ها میشد .

ادامه به صورت مفصل به شرایط و زمینه هایی که احتمال خیانت شوهر به زن را لا میبرد ، خواهیم پرداخت . زمینه ها و شرایطی مثل مسائل مالی و اقتصادی ، طلاق عاطفی ، طلاق جنسی ، سرد مزاجی و ….. از این دست زمینه ها هستند . ما دانستن این اطلاعات و به دست آوردن شناخت این زمینه ها میتوانیم صورت بروز مشکل به خوبی بحران به وجود آمده را کنترل کنیم .

خیانت مرد به همسرش

خیانت مرد به همسرش به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیفتد ؟ . این سوالی است که ذهن اکثر افرادی که گیر کسب اطلاعات این رابطه هستند ممکن است شکل ببندد . خیانت شوهر به همسرش قطعا به صورت ناگهانی و خلق الساعه اتفاق نمی افتد . این روند قطقا یک روند تکمیلی و پیوسته است . اما سردعت این روند از آغاز تکمیل بستگی به نوع خیانت و شرایطی که زوجین آن قرار دارند بستگی دارد . خیانت شوهر به همسرش میتواند بنا به فرهنگ و یا سطح اجتماعی و حتی نقطه جغرافیایی محل زندگی زوجین متفاوت شد . اما نکته‌ای که هیچگاه نید فراموش کنیم این است که حتی بروز خیانت نیز یک طرف مقصر نیست و مانند تمام مشکلات و چالش های زندگی زناشویی هر دو طرف بروز مشکلات شریک و ثیر گذار هستند .

دلایل خیانت مرد

دلایل خیانت شوهر بنا به شرایط زندگی و حتی نسبت به ویژگی های زن خیانت دیده میتواند متنوع و متفاوت شد . البته زنان خیانت دیده یا خانم هایی که تصور میکنند اعتماد آنها زندگی زناشویی مورد خیانت قرار گرفته , سریعا ید از خدمات مشاوره خانواده و روانشناسی برای کنترل خود و گرفتن تصمیم ست بهرمند شوند . از مهمترین دلایل خیانت شوهر میتوان به موارد و نکات زیر اشاره کرد :

 • وجود مشکل و نقص برقرای رابطه جنسی سطحی که مرد از این نیاز به خوبی ارضاء شود . نیاز جنسی هر انسانی از مهمترین و حیاتی تر نیاز هاست ولی مردان طاقت کمتری برابر نبود این نیاز دارند .
 • عدم توانایی نه گفتن به پیشنهاداتی که به مرد میشود .
 • وجود تنوع طلبی مرد که گاهی ریشه مشکلات روانی او دارد .
 • تحقیر شدن توسط همسر نیز از نکاتی است که حتما خانمها ید مواظب آن شند .

  بیشتر بخوانید: نشانه های خیانت شوهر


نحوه برخورد مرد خیانتکار

نحوه برخورد مرد خیانتکار توسط زن خیانت دیده هر چق که سخت شد ید کاملا منطقی و دور اندیش اتفاق بیفتد . گاهی نمیتوان سریعا برای خیانت اتفاق افده حکم و مجازات طلاق صا کرد . نحوه برخورد مرد خیانتکار ید به گونه ای صورت بگیرد که تمام جوانب آن سنجیده شده شد و تمام عواقب نظر گرفته شده شد . خیانت شوهر به زن قطعا میتواند سطوح و ابعاد گونان اتفاق می‌افتد . خیانت مردان مهل و همچنین زنان امروزه فضای مجازی بسیار به چشم می‌خورد . این نوع خیانت گاهی حتی دوطرف به دلیل فاصله جغرافیایی هیچگاه یکدیگر را نمی بینند . آیا برای این نوع از خطا سریعا میتوان گفت که طلاق تنها چاره خیانت است ؟ . بنابراین بهترین تصمیم این است که موضوع را یک مشاور میان بگذاریم و کمک او به بهترین نحو أین موضوع برخورد کنیم .

دور بودن زن و شوهر از هم

گاهی نشانه خیانت مردان زمانی دیده میشود که شرایط زندگی زوجین به نحوی است که دور بودن زن و شوهر از هم را نمیتوان این اتفاق بی ثیر دانست . مثلا فرض کنید زنی که شوهرش بنا به موقعیت و شرایط کاری مجبور است که دائم سفر شد . خب این زن احتمالا هم خودش از وجود لذت جنسی و جسمی حضور شوهر محروم میشود و هم اینکه نبودن کنار شوهرش صد بروز رابطه جنسی و یا عاطفی همسرش فردی غیر را لا میبرد . از دیگر دلایلی که مشاوره خیانت زناشویی به آن پرداخته میشود این است که ما ید سلیقه جنسی همسر خود را بدانیم که او کنار ما هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ ذهنی ارضاء شود . ادامه این موضوع را بیشتر بررسی میکنیم .

سلیقه جنسی (*** tastes)

قبل از اینکه ما حکم خیانت مرد به زن صا کنیم ، آیا بهتر نیست که به موضوعاتی بپردازیم که برای دوام رابطه و جلو گیری از روبرو شدن زوجین عاقبت خیانت به همسر موثر و مفید هستند ؟ روانشناسی خیانت به این موضوع اشاره میشود که زوجین قبل از ازدواج مورد مسائل مربوط به رابطه جنسی حتما بدون خجالت و شرم صحبت کنند و یکدیگر به تتدل نظر بپردازند . بسیاری از اتفاقات و آسیب‌های مربوط به خیانت شوهر به زن به این دلیل است که دو طرف از نظر جنسی هیچ تناسب و تفاهمی یکدیگر ندارند . مواردی مشاهده میشود هر دوطرف انسان های نجیب و شریفی هستند و از روی شرارت یا رذیلت اخلاقی دست به خیانت نمی زنند . ولی به دلیل عدم تفاهم این مورد به مشکل بر می خورند .

مان خیانت زناشویی (betrayal of marriage)

گاهی خانمها به روانشناس مراجعه میکنند و دائم پی یافتن این جواب این سوال هستند که خیانت همسرم چه کنم ؟ همانطور که لا اشاره کردیم ما نید صرفا به خاطر نام خیانت فقط طلاق را به عنوان راه حل برسی کنیم . گاهی نیز امکان مان خیانت زناشویی وجود دارد . وقتی روانشناس تشخیص دهد که زندگی مورد آسیب واقع شده میتواند ادامه پیدا کند حتما ید این را به مراجعان پیشنهاد کند . طلاق حتی اگر بهترین راه هم شد قطعا آسیبهای مخربی را خود به دنل خواهد داشت . ابتدا زنان ید از مشاوره خود بخواهند که بهترین عکس العمل برابر خیانت مردان را به آنها پیشنهاد کند . یک عکس العمل سنجیده نمیتوان رابطه را روند ترمیم قرار داد .

راه های مان خیانت زناشویی

ادامه بحث به این موضوع خواهیم پرداخت که مان خیانت زناشویی به چه اشکالی میتواند انجام شود . ابتدا همانطور که گفته شد زنان ید دلایل خیانت مرد به زن را بدانند . بعد از آن رفر شوهر خیانتکار میتواند راه را برای شروع ترمیم زندگی زناشویی هموار سازد . حالا به چند نکته که زوجین طول مان ید به آنها توجه کنند میپردازیم .

 • هیچگاه فرد خیانتکار را که تلاش برای جبران گذشته است را تحقیر نکنید .
 • از قصد فرد خیانتکار برای اصلاح و ادامه دادن سالم زندگی پیش از آغاز مطمن شوید .
 • تمام تلاش خود را بکنید فرد مقابل از تلاش برای اصلاح خود دلسرد نشود .
 • از بحث و صحبت حضور دیگران مورد خطاهای فرد مقابل بپرهیزید .
 • صبر نکنید مشکل به کلی حل شود . از همان ابتدای راه مان سعی عادی سازی را بین خود و همسرن را آغاز کنید.

  بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی خیانت


خیانت به دلیل اعتیاد جنسی (***ual addiction)

یکی دیگر از دلایل خیانت ، خیانت به دلیل اعتیاد به رابطه جنسی است . افرادی که گیر این نوع بیماری میشوند ید نسبت به نیازی که به رابطه جنسی دارند به صورت غیر منطقی این نیاز خود را برطرف کنند . معدان به رابطه جنسی نمیتوانند کمتر از نیاز خود رابطه داشته شند و آرام بگیرند . ست مثل افرادی که به مواد مخ اعتیاد دارند ، آنها نیز ید طبق برنامه و سطحی که به این موضوع اعتیاد دارند رابطه جنسی برقرار کنند . وقتی مردی مثلا هر روز رابطه جنسی را از همسر خود خواست میکند ، قطعا زن نمیتواند دائم به او پاسخ مثبت بدهد . مردی که به اعتیاد رابطه جنسی مبتلا شده است ، خیلی زود از همسر خود نا امید میشود و به سراغ زنان دیگر صرفا به خاطر برقرای نیاز جنسی روی می آورد .

انواع اعتیاد به رابطه جنسی افراد

همانطور که لا اشاره کردیم ، اعتیاد به رابطه جنسی دقیقا مثل اعتیاد به مواد مخ است . یعنی بعضی از افراد دو روز یک ر حتما ید رابطه داشته شند و بعضی هر روز . چیزی که قطعی است این است که عدم ارضای نیاز ، دقیقا مثل اعتیاد به مواد مخ برهم خوردن نظم زندگی فرد و همچنین زندگی زناشویی زوجین همراه خواهد بود . بعضی از مردان معد به رابطه جنسی وضع وخیم تری قرار دارند . آنها اعتیاد به رابطه جنسی افراد مختلف را دارند .

مثلا دوست دارند زنان تیره پست رابطه برقرار کنند . عداز ارضا شدن دقیقا ذهنشان معطوف به این نکته میشود که زنانی پوست روشن شاید لذت بیشتری را بتوانند تجربه کنند . شاید اعتیاد آنها از این جهت هم تنها را وسوسه کند که زنانی رنگ موهای مختلف را رابطه جنسی امتحان کنند به آرامش مد نظر دست پیدا کنند .

صدمات فردی و جمعی خیانت مردان

خیانت آسیب ها و صدمات خود را به زندگی فردی و زناشویی زوجین وارد میکند . زنی که مورد خیانت واقع شده شد ، اگر از شوهرش جدا شود قطعا دچار یک نوع سرخوردگی و افسردگی زندگی خود میشود . حتی صورت مان این مشکلات دیگر نمیتواند به هیچ مردی اعتماد کند و به دوره به زندگی مشترک یک مرد فکر کند . حتی اگر این تصمیم را بگیرد هیچگاه از شک و تردید مورد وفاداری شوهرش کاملا و صد صد مطمئن نخواهد بود .

فرزندانی که محیطی نا امن از لحاظ عاطفی رشد میکنند و دائم حال تماشای دعوای پ و ما خود مورد اعتماد و خیانت هستند نیز قطعا از این موضوع ضربه می‌خورند . آنها می آموزند که جنس مخالف به احتمال زیاد خیانتکار است و یا آینده به جنس مخالف اعتماد نخواهند کرد و یا انتقام والددخیانت کار خود را از دیگران میگیرند .

اسلام و موضوع خیانت

اسلام نیز به مردان و زنان پیرو دین بسیاری از آموزه‌های خود بر منسجم نگه داشتن ساخر خانواده کید میکند . اسلام خانواده را مهمترین پایگاه اجتماعی برای یک جامعه سالم میداند . دین مبین به تمام زوجین توصیه میکند که اگر به دنل سعادت دنیا و آخرت هستند ، کسب رضایت همسر خود را دستور کار قرار دهند . خیانت مرد به زن از نظر اسلام کار بسیار زشت و گناه آلودی به شمار میرود و صورت مطالعه خواهیم دید که راههای بسیار زیادی نیز برای جلوگیری از این اتفاق اسلام پیشنهاد شده است . اسلام آموزه‌های خود که توسط اهل بیت علیهم السلام به ما ارائه شده است به خانمها راههای کشف خیانت مردان و همچنین راه حل ها و س هایی برای جلوگیری از أین مسائل را آموزش میدهد .

سوالات متداول

آیا خیانت مردان زندگی زناشویی فقط به دلیل کمبود زندگی مشترکشان اتفاق می‌افتد؟

خیر خیانت مردان به همسرشان زندگی مشترک فقط به دلیل وجود کمبودی از سمت همسرشان اتفاق نمی‌افتد. دلایل دیگری مثل لااولی گری اخلاقی یا جنسی و همچنین وجود بیماری ها و اختلالات روانی نیز میتواند عث این اتفاق شد.

آیا زنان میتوانند از وقوع خیانت رابطه جلوگیری کنند؟

زندگی مشترک زن و مرد نسبت به یک دیگر وظایفی دارند که اگر آنها را به خوبی انجام دهند میتوانند از ز شدن پای خیانت به رابطه خود جلوگیری کنند. زنان شناخت نشانه های خیانت مردان و راه های جلوگیری از آن میتوانند از حریم زندگی زناشویی خود مراقبت کنند.

چند نیاز اصلی که ممکن است مردان به دلیل نبود آنها به سمت خیانت بروند!

#نیاز به محبت و لطافت زنانه #نیاز جنسی که از مهمترین نیازهای مردان به شمار میرود.#نیاز به ثیر گذار بودن زندگی مشترک#نیاز به ارزشمند شمرده شدن و قدانی توسط همسر.

امروزه شایع ترین خیانت از سمت مردان چگونه اتفاق می‌افتد؟

فضای مجازی به دلیل سهولت ارتط وجود فایده های زیاد میتواند رابطه هایی را نیز به صورت ناسالم به وجود بیاورند که کانون خانواده و اصل تعهد را تهدید میکند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خیانت به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ۷ Types Of Marriage Betrayal That Are Often Overlooked

عکس العمل برابر خیانت مردان چگونه ید شد؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۱:۴۰ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که باید بدانید

5 / 5 ( 2 votes )

روانشناسی کودک دو ساله پر پیچ و خم و دشوار است چرا که کودک از ثت رفری بسیار کمی برخوردار است یک لحظه او خوشحال و دوسنه است لحظه ی دیگر خجالتی است و گریه می کند و اغلب بدون هیچ دلیل آشکاری رفرهایش را تغییر میدهد . این حال ، این تغییرات خلقی فقط بخشی از پروسه رشد اوست . این رفر ها نشانه هایی از تغییرات احساسی هستند . تربیت کودک هر سنی که شد بسیار سخت و مهم میشد .

کودک شما حال مرزه برای کنترل اعمال ، تحریکات ، احساسات و بدن خود است . این سن ، کودک شما می خواهد جهان را کشف کند و به دنل ماجراجویی شد . نتیجه ، او بیشتر وقت خود را صرف آزمایش محدودیت ها میکند آن هم توسط خودش ، شما و یا محیط اطرافش . مسفانه او هنوز از مهارتهای مورد نیاز برای انجام ایمن کارها برخوردار نیست و تنها چیزی که میداند اینست که شما از او محافظت می کنید . مشاوره خانواده جهت شناخت کودک و روش های فرزندپروری به شما والدین گرامی کمک می نماید.

نکات روانشناسی کودک دو ساله

نکات روانشناسی کودکان دو ساله میتواند شامل محث زیادی شد . بطور مثال این نکته که هر الگوی اعتراضی که او پایان یک سالگی اش یاد گرفته احتمالا برای مدت زمان طولانی ادامه خواهد یافت . به عنوان مثال ، هنگامی که شما قصد دارید او را یک پرسر یا مثلا خواهرن تنها بگذارید ، او ممکن است عصنی شود و جدایی ابدی را پیش بینی کند . یا ممکن است گریه کند و به شما بچسبد یا گوشه گیر و خاموش شود . هر رفری که می کند ، سعی نکنید که او را به عقب هل داده یا مجازات کنید .

بهترین کتیک این است که او را قبل از اینکه ترک کنید بغل کرده و به او محبت کنید و به او از برگشت خودن اطمینان خاطر منتقل کنید و وقتی برگشتید از او برای صبر و تحمل دورین تمجید و سیش کنید . این مورد دلسرد نشید چرا که پروسه جدایی شما از آن سه سالگی بسیار ساده تر خواهد شد . آیا فرزند شما هنگام برخورد بستگان شما گریه میکند و احساس ناامنی دارد ؟ این برای کودکان نوپا غیر معمول نیست که چون شما همیشه اطراف او هستید به افراد دیگر اعتماد نداشته شد زمانی که محدودیت های خود را نسبت به دیگران آزمایش کند . اما این حال ، کودک نو پا خود مایل به چیزهایی است که ممکن است خطرناک یا دشوار شد ، زیرا او می داند که اگر او به دسر بیفتد او را نجات خواهید داد .

مشاوره و روانشناسی کودک دو ساله

مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله نیازمند صبر است . از آنجایی که دو ساله ها معمولا طیف وسیعی از احساسات را بیان می کنند ، برای همه چیز از لذت گرفته به خشم آماده شید . این حال، اگر فرزندن به شدت غیر منفعل یا متوقف شده شد یا اغلب غمگین و پرتوقع و ناراضی شد ید پزشک متخصص اطفال یا مشاور کودک و مشاور خانواده مشورت کنید . این می تواند نشانه هایی از افسردگی شد ، که ناشی از نوع خاصی از استرس های پنهان یا مشکلات بیولوژیکی است . اگر پزشک شما تشخیص دهد که کودک دچار افسردگی است احتمالا فرزند شما را به یک متخصص بهداشت روان برای مشاوره روانشناسی ارجاع خواهد داد .

استقلال کودکان

بهترین راه روانشناسی کودکان دو ساله از دید مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله شما این است که گاها به او استقلال بدهید . شما می توانید تشویق او به رفرهای بهتر میزان احساس مثبتش نسبت به خودش را لا ببرید . برای انجام این کار، فعالیت های معینی را تعیین کنید که به او اجازه می دهد کنجکاوی خود را کشف و اجرا کند ، اما این فعالیت را رفرهای خطرناک یا ضد اجتماعی اش محدود کنید مثلا جیغ زدن عموم را ممنوع بدانید . این دستورالعمل ، او شروع به ک استقلال می کند . او هر ر که کودک دیگری زی می کند ، هر ر که به تنهایی غذا میخورد ، و یا به تنهایی راه می رود ، اعتماد به نفس زیادی پیدا میکند .

گاها به او کمک کنید فعالیت خود را شروع کند ، یا کمک شما آنرا تکمیل کند . همانطور که شما هم می دانید ، او مورد این دسوردها و کارهای خودش احساس خوبی خواهد داشت . اعتماد به نفس او حال افزایش است ، او همچنین یک تصویر از خود به عنوان کسی که به نوعی خود ساخته رفر می کند ذهنش میسازد ، راهی را که شما آن تشویقش کرده اید ، توسعه می دهد و رفرهای منفی محو خواهد شد و این از مهمترین نکات روانشناسی کودکان دو ساله است .

روانشناسی کودک دو ساله لجز

روانشناسی کودک دو ساله لجز مورد کودک لجز و جستجوگر کیید میکند که مواردی ید محیط خانه را تغییر دهید اگر کودک شما روز به روز لجزانه تر یک موضوع کاملا قابل لمس دست و پنجه نرم می کند مثلا از کابینت آشپزخانه لا می رود ، به جای تنبیه یا مجازات کودک ، خانه را مجددا چیدمان کنید امن و غیر قابل دسترس برای او شد . بچه ها کشف یاد می گیرند و سعی می کنند دست زدن به ابزار این کار را بکنند و خرابکاری های خود را انجام بدهند .

“خانه هاین” را تغییر بدهید اما تلاش نکنید رفرهای طبیعی یادگیری کودک را خنثی کنید . همانطور که نوزاد شما رشد می کند، مناطق جدیدی را کشف خواهید کرد که ید برای زی او امن شد . توجه به روانشناسی کودک دو ساله این را ک کنید که همه اینها بخشی از ساخر محیطی اوست او دارای پنسیل بیشتری برای یادگیری و زی بدون خطر شد . کودکان دوران دو سالگی خشونت طلب و لجز هستند ، اما هر سن ممکن است لجاجت رخ دهد .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک ۶ ساله


شخصیت والدین

گاهی اوقات این بخشی از شخصیت های شما است که شما به عنوان والدین آنرا به کودک انتقال داده اید ؛ موارد دیگر این روش صرفا یک روش برای تست مرزها و آزادی ها توسط آنهاست و گاهی اوقات کودک حال تلاش برای بیان چیزی است که او را اذیت میکند . آرام قی ماندن ، گوش دادن و ک کودک و رعایت یک نمونه خوب از رفر قابل قبول او ، یک کودک لجز را رام کنید . مبحث مشاوره و روانشناسی کودکان دو ساله ک نوزادان و کودکان نوپا دو سال اول زندگی به عنوان یک دوره ” بحرانی ” توسعه فکر و رشد کودک شناخته می شود ، مغز کودک به طور مداوم رشد می کند و یادگیری اش بیشتر میشود ، و از ذخیره اطلاعات برای بقیه عمر خود استفاده می کند.

نکات روانشناسی کودک دو ساله همانطور ک گفته شد پیچیدگی های زیادی همراه است . روانشناسی کودکان دو ساله لجز امری مشکل است اما گاهی رفرهای کودک ، که ممکن است به نظر می رسد اشتیاق و یا حتی شیطانی است ، واقع روند طبیعی از یادگیری مورد علت و معلول است . به عنوان مثال ، اگر عادت دارید به او فقط ” نه ” بگویید یا هر ر که کودک شما یک رفر ناخواسته می کند به یک پاسخ همیشگی عادت کنید ممکن است کودک به سادگی رفر را تکرار کند ببیند آیا واکنش شما یکسان است یا خیر . تغییر دادن پاسخ شما به رفرش فرزند شما متوجه خواهد شد که او همیشه نمی تواند پاسخی را که می خواهد یافت کند و رفرهای مختلف را امتحان می کند .

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان

روانشناسی کودک دو ساله نافرمان امری نیازمند صبر و آرامش است . مثلا هنگامی که کودک دست همسالان خود را چنگ میزند و به شما نگاه می کند ، مهرنانه دست او را بگیرید ، چشمانش نگاه کنید و ملایمت بگوید : “ما چنگ نمی زنیم به آرامی لمس می کنیم . ” همچنین می توانید دست خود به راحتی دست هایش را لمس کنید تفاوت بین چنگ زدن و لمس نرم را به او نشان دهید . از همین تکنیک برای تیس یک کودک دو ساله یا کودک نوپا استفاده کنید .

وقتی او از حد مجاز عبور می کند و مرزها را می شکند و نافرمانی میکند ناگهان متوجه تغییر رفر شما شده و عقب نشینی میکند . چنین حالاتی اغلب خشم و سرخوردگی رفر میکند . او حتی ممکن است ضربه زدن ، گاز گرفتن یا لگد زدن نیز اعتصاب کند . این سن ، او کنترل زیادی بر واکنش های احساسی خود ندارد ، بنابراین خشم و سرخوردگی او ناگهان قالب گریه ، ضربه زدن یا فریاد کشیدن ظاهر میشوند . این تنها راه برای مقابله واقعیت های دشوار زندگی سن دو سالگی است ! او حتی ممکن است به شیوه ای عمل کند که به خودش یا دیگران آسیب برساند مثل چنگ انداختن ، این ها از نکات روانشناسی کودکان دو ساله و همه بخشی از دو ساله بودن است .


بیشتر بخوانید: روانشناسی کودک چیست ؟


مقابله نافرمانی

مبحث روانشناسی کودکان دو ساله و قسمت روانشناسی کودکان دو ساله نافرمان برای مقابله نافرمانی کودک این راه بسیار راحت و انجام شدنی است که توجه کودک خود را به چیزهای دیگر تغییر دهید . اگر کودک شما به سمت چیزها یا رفرهای اشته کشیده میشود نام او را ذکر کنید و سپس توجه کودک خود را به سمت یک اسب زی یا حواس پرتی که از او لذت می برد هدایت کنید . هزاران نوع استراتژی آماده دیگر برای هدایت توجه کودک خانه مبحث روانشناسی کودکان دو ساله وجود دارد . به عنوان مثال، وقتی خانه را ترک می کنید ، کب مورد علاقه کودک خود را یا یک اسنک برای میان وعده یا اسب زی کوچک کودک خود را کیف پول خود قرار دهید . شی کیف پول خود را پنهان کنید زمانی که به آن نیاز داشته شید .

اگر شما و فرزندن خانه دیگران هستید و کودک به سمت یک سیم برق هدایت می شود ، نام او را بگویید و سپس بپرسید که آیا او توپ خود را می خواهد . این حواس پرتی ممکن است توجه او را جلب کند و افکار او را منحرف کند . روانشناسی کودکان دو ساله یکی از شایع ترین رفرهای بد که نوزادان و کودکان نوپای دو ساله تکرار می کنند ، ضربه زدن ، چنگ زدن ، گزش دادن یا لگد زدن است . آنها این کار را انجام می دهند ببینند چه واکنشی انجام خواهید داد ، نه اینکه به شما و دیگران آسیب برسانند . مهم است که شما به فرزندن آموزش دهید که چگونه دیگران ارتط برقرار کند . و آخر اگر راه های گفته شده برای شما امکان پذیر نیست میتوانید به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی نزدیک محل زندگی خود مراجعه کنید .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Emotional Development: 2 Year Olds

روانشناسی کودک دو ساله و نکاتی که ید بدانید

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۵:۵۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

فواید ازدواج در سن پایین ،گذری به دیدگاه ها

4.5 / 5 ( 4 votes )

فواید ازدواج سن پایین را میتوان از دیدگاه های مختلف مورد بحث قرار داد .

 • فواید ازدواج سن پایین از لحاظ جسمی
 • فواید ازدواج سن پایین از لحاظ جنسی
 • فواید ازدواج سن پایین از لحاظ روحی

ازدواج سن پایین موضوعی است بحث برانگیز و دارای لایه های مختلف است . موضوعی که میتواند جامعه را بر اساس آن به دو گروه مخالف و موافق تقسیم کند . اما سوال این جا است که جامعه پیش روی ما چه کسانی هستند ؟ جامعه روانشناسی ؟ قشر سواد ؟ قشر کم سواد ؟ طبقه مرفه ؟ طبقه نیازمند ؟ جامعه مشاور خانواده ؟ و . . . این زمینه مشاوره خانواده به شما عزیزان برای گرفتن تصمیم و انتخاب ست کمک و راهنمای شماست.

فواید ازدواج سن کم شاید از نگاه هریک از جوامع نام برده متفاوت شد اما به طور حتم نقطه نظر های مشترکی میان آن ها به چشم میخورد . فواید ازدواج سن کم برای پسر و دختر متفاوت است چرا که این دو از نظر بلوغ جنسی و روحی بنا به تفاوت های فطری کاملا متفاوت هستند .


بیشتر بخوانید: اهمیت سن ازدواج موفق


مشکلات و فواید ازدواج سن پایین

مشکلات و فواید ازدواج سن پایین حال حاضر موضوعی است که خانواده ها ید از طریق مشاور خانواده کاملا از آن آگاهی پیدا کنند . مشکلات و فواید ازدواج سن کم امری نسبی است . به این معنا که ممکن است فردی ازدواج سن پایین یک ازداج موفق داشته شد و رضایتمند از تشکیل خانواده شد و فردی دیگر از اینکه سن پایین ازدواج کرده است کاملا پشیمان شد و گیر مشکلات مختلف شد . اما این تفاوت ها از کجا سرچشمه میگیرد ؟ چه چیزی عث موفقیت یا عدم موفقیت ازدواج سن پایین میشود ؟ پاسخ به این سوال ها اولین و کلیدی ترین مسئله را میتوان تفاوت های فردی دانست . تفاوت های فردی که بخشی از آنها فطری و غریزی است مانند بلوغ جنسی و جسمی که ممکن است فردی بسیار زود خود را نشان دهد و دیگری دیر تر .

اما این امری نیست که فقدان آن تهدید کننده شد چرا که دیر یا زود هر انسانی بلوغ جنسی را ون خود احساس خواهد کرد . اما تفاوت های فردی دیگری نیز وجود دارند که بخش عظیمی از آن اکتسابی است و به نوع تربیت و محیط رشد و آموزش شخص بستگی دارد . بلوغ فکری و روحی این دسته از تفاوت های فردی قرار دارند که بخش قابل توجهی از میزان مشکلات و فواید ازدواج سن کم به آن بستگی دارد از جمله مواردی که نیاز به تفکیک جنسی برای رسیدگی و تحلیل آن نیاز میشود مشکلات و فواید ازدواج سن کم است چرا که این موضوع مردان کاملات متفاوت از زنان است پس اینجا مورد هرکدام به طور جداگانه بحث خواهیم کرد .

فواید ازدواج سن پایین برای پسران

سن ازدواج افراد به صورت متفاوت وجود دارد . فواید ازدواج سن کم برای پسران موضوع مورد بحث این بخش است . شاید اگر به صورت مصاحبه از افراد مختلف بپرسیم که فواید ازدواج سن کم برای پسران را نام ببرند پاسخ های متعددی را بشنویم که ممکن است بر اساس تجربه شخصی آنها شد . اینجا سعی میکنیم مواردی از فواید ازدواج سن کم برای پسران را مثال بزنیم که بطور مشترک مورد همه آنها صدق میکند .

کنترل میل جنسی :

بهتر است هم صادق شیم چرا که کنترل غریزه جنسی آقایان بسیار دشوار تر از خانم ها است و پس از بلوغ جنسی یکی از دغدغه های مردان برطرف کردن نیاز جنسی خود است و اگر به موقع و به روش ست به این نیاز پاسخ داده نشود دو حالت اتفاق می افتد . یک اینکه شخص روش هایی که از لحاظ روانشناسی جواب میدهند غریزه جنسی خود را کنترل میکند و آن کنار می آید . دوم اینکه شخص آنگونه که ید خوددار نشد که این صورت غریزه جنسی او را تحت فرمان خود می آورد .

این حالت یا شخص از طریق برقرار کردن روابط جنسی نا مشروع نیاز خود را رفع میکند که به مرور زمان از لحاظ روانشناسی عث میشود به فردی پرخاشگر یا گوشه گیر ، افسرده و مضطرب تبدیل شود که هرچه این مسیر پیش تر میرود احساس پوچی بیشتری مکند و حتی اگر بعد ها ازدواج کند به دلیل تنوع تجربه روابط جنسی ممکن است مادام همسر خود را شریک های جنسی خود مقایسه کند و این امر سبب طلاق جنسی و عاطفی بین آنها شود . و یا اینکه شخص برای رفع نیاز خود به مسئله ای به نام خود ارضائی روی آورد که صدمات آن به روح و روان و همچنین جسم او بسیار زیاد است .ما اگر پسر سن پایین ازدواج کند و بتواند کنار همسر خود به آرامش جنسی برسد هیچ یک از مسائل گفته شده رو به رو نخواهد شد .

مسئولیت پذیری :

امری کاملا طبیعی و توجیه پذیر است که لا تر رفتن سن انعطاف شخصیتی افراد کاهش یافته و سخت تر برابر تغییرات و مشکلات قبول مسئولیت میکنند . همه ی ما به اهمیت مسئولیت پذیری ازدواج موفق آگاهیم . گاه ازدواج سنین لا عث شده است که فرد نتواند مسئولیت زندگی مشترک را بپذیرد که ممکن است به این دلیل شد که فرد مدت زمان زیادی را بدون مسئولیت جدی گذرانده است . اما اگر ازدواج سن پایین و زمانی که فرد انعطاف لازم برای تغییر شخصیت را دارد اتفاق بیفتد میتواند شروع زندگی مشترک به فردی مسولیت پذیر تبدیل شود .

پیشرفت اقتصادی :

جمله ای عامیانه که همه ما شنیده ایم ” هرچه زودتر تشکیل زندگی بدهی زودتر صاحب خانه میشوی ” شاید این را رها به خود ماهم گفته شند و نمیتوان منکر منطق پشت این جمله شد چرا که ازدواج سن پایین آمد خود را صرف پیشرفت زندگی میکنیم نه خرج کردن آن راه تفریحات بی مورد و خرید های غیر منطقی . همین امر عث میشود کسانی که سن پایین ازدواج کرده اند وجود فکر اقتصادی زندگی بهتری را از نظر مالی داشته شند .

شخصیت اجتماعی :

زب مثبتی که ازدواج سن پایین عث میشود از طرف جامعه یافت کنید این است که شما را به عنوان فردی مستقل ، اراده ، شجاع و دوست دار خانواده میبینند و همین دیدگاه مثبت سبب میشود که از شما شخصیت اجتماعی بهتری نمایش داده شود .فرصت بیشتر برای اقدام امور مختلف : ازدواج سن پایین به شما این فرصت را خواهد داد که برای فرزند دار شدن یا تغییر شغل و مسائل این چنینی شما به ق کافی زمان اختیار داشته شید .

فواید ازدواج سن پایین برای دختران

فواید ازدواج سن کم برای دختران بیشتر از جنبه روحی روانی آن مورد توجه است . از آنجایی که به طور ذاتی دختران از روحیه و احساسات لطیف تری برخوردارند و اکثر تصمیم گیری ها بعد احساسی آنها بیشتر خود را نشان میدهد پس فواید ازدواج سن کم برای دختران به نکاتی که به احساسات انسانی برمیگردد میتوان اشاره کرد .

 • دخترانی که سن پایین ازدواج میکنند چون احساسات لطیف تری دارند وابستگی عاطفی بیشتری نسبت به همسر خود پیدا میکنند و همین امر عث میشود که برخورد مشکلات تحمل بیشتری از خود نشان دهند .
 • دخترانی که سن پایین ازدواج میکنند به سبب اینکه هنوز هیجانات و شیطنت های نوجوانی را خود دارند زنانی پر نشاط تر و سرزنده تر میشند و این عث میشود که زندگی شاد را کنار همسر خود داشته شند .
 • مواردی مانند پیشرفت اقتصادی و کنترل نیاز جنسی و فرصت بیشتر امور مختلف پسر و دختر از فواید مشترک برخوردارند .

مخالفان فواید ازدواج سن پایین

مخالفان فواید ازدواج سن پایین گاه خود پسر و دختر ، گاه خانواده و گاه جامعه روانشناسی و افراد مشاور خانواده هستند که هر کدام از دیدگاه خود به این موضوع نگاه میکنند و دلایل خاص خود را دارند . اما روشن است دلالیل منطقی و شفافی پشت این مخالفت ها وجود دارد البته اگر مخالفان فواید ازدواج سن کم را به طرفداری از سیاستی خاص یا صرفا به دلیل تجربه ناموفق شخصی بحث ازدواج سن پایین مخالفت نکنند . این تفاسیر نید هایی وجود دارد که ازدواج سن پایین را رد کنند .

همانطور که گفته شد ازدواج بهترین شیوه برای هدایت و کنترل غریزه جنسی بهترین مسیر است اما میتواند همان ق که مطلوب به نظر میرسد نابود کننده نیز شد . اگر فرزندان خود را فقط به این دلیل که به بلوغ جنسی رسیده اند اماده ازدواج ببینید یا خود فرزندان صرفا به خاطر رفع نیاز جنسی تن به ازدواج بدهند نید توقعی غیر از این داشت که که گذشت مدتی از ازدواج و رفع کنج کاوی مورد ارتط جنسی پسر و دختر از زندگی دلسرد شوند و این شروع کننده اختلافات شد .

نقش والدین

به عنوان والدین وظیفه خود را مورد بلوغ فکری و روحی فرزندانن به بهترین نحو انجام دهید و این امر کمک کلاس های روانشناسی و مشاوره خانواده آسان تر پیش خواهد رفت . جمله معروف سن فقط یک عدد است مورد ازدواج صدق میکند و نید عدد خاصی را برای آن نظر گرفت هرگاه فرد خود از لحاظ فکری و روحی احساس کند که اماده پذیرش زندگی مشترک است میتواند هر سنی ازدواج موفق را تجربه کند . این میان نید فراموش کرد که مسئله کودک ازدواجی کاملا بحثی جدا از ازدواج سن پایین است و خود به عنوان یک هنجار اجتماعی جای بحث و مل بسیار دارد .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What is the right age to get married?

فواید ازدواج سن پایین ،گذری به دیدگاه ها

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۸:۵۹ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چرا باید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟

4.7 / 5 ( 6 votes )

سالگرد ازدواج

سالگرد ازدواج جزء معدود مراسم هایی است که بین اکثر جوامع و فرهنگ های مختلف مشترک است حال آنکه ممکن است نحوه برگزاری آن تفاوت هایی به چشم بخورد اما به طور کل ماهیت آن تغییری نمیکند . مشاوره خانواده این زمینه، راهگشا و یاری رسان به شما عزیزان می شد.

مراسمی ثیر گذار ممکن است برای افراد همان ق اهمیت داشته شد که مراسم ازدواج دارد . فلسفه سالگر دزندگی مشترک به امپراتوری روم مقدس برمیگردد که به اولین سالگرد ، سالگرد کاغذی ، بیست و پنجمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای نقره ای نام گذاری میکردند و آن ج گل نقره ای هدیه میدادند و پنجاهمین سالگرد ، را سال گرد ازدواج طلایی مینامیدند و آن ج گل طلایی هدیه میدادند . و نهای جشن شصتمین سالگرد ، را سالگرد ازدواجهای الماس نام نهاده اند .پس از شروع زندگی مشترک هر ساله ریخ دقیق ازدواج جشنی به رسم یاد بود برگزار میشود که این میان اولین سالگرد ازدواجها از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

تبریک سالگرد ازدواج

تبریک سالگرد ازدواج یکی از مهمترین واکنش هایی است که زن و شوهر این روز ید نسبت به یکدیگر از خود نشان دهند . ممکن است این روز از طرف دوسن و آشنایان نیز به زن و شوهر تبریک گفته شود . تبریک سالگرد ازدواج میتواند کیفیت های مختلف و موقعیت ها و مکان های متفاوتی اجرا شود . و این امری است که به ذوق و سلیقه ی افراد و همچنین میزان اهمیت این موضوع از نظر آن ها بستگی دارد . نید فراموش کرد که به یاد داشتن ریخ سالگرد زندگی مشترک بهترین هدیه است چرا که این نشان دهنده ی اهمیت آن روز ذهن و قلب طرف مقابل است . اما اینکه شخص چه اندازه بخواهد تبریک سالگرد ازدواج را برای همسرش شکوه و مهیج برگزار کند مسئله جدایی است .


بیشتر بخوانید: مرکز مشاوره روانشناسی


اهمیت سالگردهای ازدواج

اهمیت سالگردهای ازدواج از لحاظ روانشناسی داشتن یک ازدواج موفق بسیار زیاد و نقش آن انکار نشدنی است . اگر برای بهبود کیفیت زندگی به مشاور خانواده مراجعه کنیم بدون شک اهمیت سالگرد ازدواج را به ما متذکر خواهد شد چرا که روانشناسان و کارشناسان خانواده معتقدند که ماهیت سالگرد زندگی مشترک جدای از سطح برگزاری مراسم عث پیوند عاطفی و روحی هرچه بیشتر زن و شوهر و ایجاد کننده احساسات عمیق تری بین آنها میشود . اما همانطور که گفته شد اولین سالگرد ازدواج نسبت به سالهای بعد از جایگاه ویژه تری برخوردار است چرا که از نظر روانشناسی حافظه دقیق تر ثبت میشود پس بهتر است که زوجین اولین سالگرد، نهایت ذوق و علاقه و توان خود را نشان دهند .

اولین سالگرد ازدواج

اولین سالگرد ازدواج یک سال از شروع زندگی مشترک دو نفر طی شده است پس به طور طبیعی ید از علایق ، ارزش های فردی ، خط قرمز ها و بسیار دیگر از خلقیات یکدیگر شناخت داشته شند و بدانند که چه چیزی همسرشان را خوشحال و او را به وجد می آورد . ید سعی شود که مراسم حداکثر کیفیت خود نسبت به ایده آل های طرف مقابل برگزار شود ، برای مثال اگر همسر شما فردی است برونگرا که به سپری کردن وقت خود دیگران علاقه مند است و حضور جمع های دوسنه و خانوادگی برای او مفرح است ید سعی کنید که جشن سالگرد ازدواجها حضور جمعی از دوسن صمیمی و کنار خانواده برگزار شود .

شناخت همسر

اما اگر طبق شناختی که از همسر خود دارید او فردی ونگرا یا خجالتی است که حضور پیدا کردن جمع او را معذب میکند و به او استرس میدهد بهتر است ایده ی جشن پر سر و صدا را از ذهن خود کنار بگذارید به یک جشن دو نفره که میهمان آن فقط خودن هستید فکر کنید .

مسفانه امروزه بسیاری از جشن ها و ابراز محبت ها نمادین و صرفا برای نمایش فضای مجازی و پوشالی است هرگز فراموش نکنید که سالگرد زندگی مشترک روزی است که مختص شما و همسر ن است پس علایق و راحتی خود و همسر ن ید برای شما اولویت شد . به این فکر نکنید که جشن سالگرد برای ازدواج شما از نظر دیگران چگونه و چه کیفیتی برگزار شده است یا نگران جلب رضایت دیگران نشید بلکه ببینید که چگونه خود و همسر ن لذت میبرید و این جشن براین به یاد ماندنی میشود .

جشن سالگرد برای ازدواج

سعی کنید حد امکان تبریک سالگرد زندگی مشترک غیر منتظره و یک سوپرایز برای طرف مقابلن شروع شود حال چه جمع چه جشنی دونفره سپس غذا را یک محیط رمانتیک و آرامش هم میل کنید و پایان جشن را هم سعی کنید یک اتفاق مهیج مانند رفتن به شهرزی یا هر چیز دیگری خاتمه دهید هرگز فراموش نکنید که اهمیت سالگرد ازدواج برای تجدید عهدی است که هم بسته اید برای تحکیم پیمانن و نزدیک شدن عاطفی شما پس جملات محبت آمیز و ابراز عشق را این جشن از هم یغ نکنید ر دیگر به همسر خود این اطمینان را بدهید که هر شرایطی چه روزهای سخت چه مشکلات و چه شادی ها کنار او خواهید ماند .

هدیه شما به طرف مقابل فقط ید طبق علایق او شد پس به قیمت و یا اندازه آن فکر نکنید مثلا اگر همسر شما فردی اهل مطالعه است میتوانید کبی مرتبط زمینه مورد علاقه او هدیه کنید . صداقت کلام و عمل شما این جشن از هر هدیه ای ارزش تر است پس حتی اگر تمام تدارک شما برای تبریک سالگرد ازدواج یک شاخه گل یا یک پیام محبت آمیز شد اما کمال صداقت ثیر خود را برای همیشه قلب و ذهن طرف مقابلن خواهد گذاشت .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج تلفنی


خاطرات سالگردهای ازدواج

خاطرات سالگردهای ازدواج جزء عمیق ترین خاطراتی است که برای همیشه ذهن انسان پا بر جا قی خواهد ماند . شاید جزئیات آن به مرور زمان به دست فراموشی سپرده شود اما یاد آن و اثر مطلوبی که بر قلب و ذهن آدمی خواهد گذاشت هرگز ، اگر بتوانیم خاطرات سالگردهای ازدواج را به صورت فیلم یا عکس ثبت کنیم و آنها را نگهداری کنیم بدون شک سالها بعد برای ما بسیار دیدنی خواهد بود و مرور آنها برای خود و فرزندانمان یاد آور روزهای خوبی است که عشق سپری شدند .

سالگرد زندگی مشترک و ریخ های این چنینی و کل مراسم های رمانتیک همیشه برای خانم ها نسبت به آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است چرا که زنان دارای بعد احساسی قوی تر و حساس تری هستند پس خاطرات سالگردهای ازدواج میتواند از زن های یک همسر سر زنده انگیزه و علاقه مند به خانه و خانواده بسازد پس اگر شما جزء آن دسته از مردانی هستید که حافظه خوبی ثبت ریخ ها ندارید یا فردی پر مشغله هستید که ممکن است روزمرگی ها ریخ های مهم مانند ریخ تولد یا سالگرد ازدواج را فراموش کنید بهتر است یک دفترچه یادداشت یا جایی که روزانه آن را چک میکنید ریخ های این چنینی را یادداشت کنید .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


سالگرد ازدواج موفق

سالگرد ازدواج موفق صرفا به یک جشن آنچنانی و مجلل گفته نمیشود که به ظاهر همه چیز آن لوکس و بدون نقص شد بلکه سالگرد ازدواج موفق زمانیست که توانسته شیم جای خود را قلب و ذهن طرف مقابل جاودانه تر کرده شیم . سالگرد ازدواج موفق به این معنا نیست که فقط یک ازدواج موفق میتوانیم جشن سالگرد بگیریم بلکه حتی اگر زندگی زناشویی خود دچار اختلاف هستیم مراجعه به مشاوره خانواده و روانشناسان متخصص و ریشه یابی اختلافات خود جشن سالگرد ازدواج پیمان ببندیم که از این پس نسبت به یکدیگر گذشت تر ، محبت تر ، مسؤلیت پذیر تر و دلسوز تر به زندگی خود شیم . پس این جشن فقط یاد بودی از گذشته نیست بلکه فرصتی است برای شروعی دوره …

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Reasons Why You Should Celebrate Your Anniversary

چرا ید به سالگرد ازدواج اهمیت بدهیم ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۰۶:۰۶ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

وظایف مرد در رابطه زناشویی چیست ؟

4.5 / 5 ( 6 votes )

وظایف مرد رابطه زناشویی

وظایف مرد رابطه زناشویی از همان لحظه که به فکر ازدواج می افتد و به خواستگاری میرود آغاز میشود . این وظیفه تحت ثیر عوامل زیادی است . اینکه او چه شرایطی از نظر روحی و روانی قرار دارد و چه محیطی پرورش یافته است ؟ انگیزه ی او برای ازدواج چیست ؟ آیا او وظایف مرد رابطه ی زناشویی آشناست؟ سوال های زیادی مطرح است که او ید تنهایی خود به آنها پاسخ بدهد . او وظایف مرد رابطه زناشویی آشنا نشد نمیتواند برای خود و همراه زندگیش آرامش وخوشبختی به ارمغان بیاورد .

مردانی هستند که به دلیل شرایط اقتصادی عشق و علاقه را نادیده میگیرند . دختری ازدواج میکنند که از نظر مالی بتواند به آنان کمک کند و اهدافشان را فراموش میکنند . برنامه هایی که برای آینده داشتند غوغای استرس و هیجان ازدواج گم میشود . یادشان میرود از دختری که برای زناشویی نظر گرفته اند چه توقعی دارند . این دختر چق اهداف آینده آنان همسویی دارد . اگر همسویی دارد آیا برای رسیدن به این اهداف توانایی و قت لازم را دارد یا نه ؟ این زمینه مشاوره خانواده می تواند به شما خانواده ها و زوجین عزیز کمک کننده شد.

وظایف مرد خانه

خانواده کوچکترین واحد اجتماع است که تمام امور از آن آغاز میگردد ، پس ید پایه این زندگی محکم شد . یک خانواده که تدبیر پایه گذاری شده آسانتر به اهدف میتوان رسید . چنین خانواده ای آرامش حکمفرماست ، نه زورگویی و سرخوردگی . عصنیت و خشم کمتر دیده میشود و تمام مشکلات منطق و تدل نظر حل میشود . نوی خانه به کمک مرد خود نقشش را بخوبی ایفا کرده و سایه آرامشی که مرد ایجاد کرده ، ذهنی آرام و روحی بی تشویش دارد . خانه ای که وظایف مرد رابطه زناشویی تعریف شده است ، ذهن نوی خانه گیر نقصان زناشویی نیست . نگران امرار معاش نیست ، احساس امنیت و آرامش میکند و نتیجه این آرامش مستقیم به مرد برمیگردد . وظایف مردان رابطه زناشویی بحث گسترده و وسیعی است که نیاز به مطالعه مشاوره و مل فراوان دارد .

وظایف مردان رابطه زناشویی اسلام

وظایف مردان رابطه زناشویی اسلام را سخنی از قران آغاز میکنیم . « یکی از آیات لطف الهی اینست که برای شما از جنس خودن جفتهایی بیافرید که بر او آرامش یافته و هم انس گیرید و میان شما رافت و مهرنی بر قرار فرمود» سوره روم آیه ۲۱ .

میتوان نتیجه گرفت که یکی از وظایف مرد رابطه ی زناشویی اسلام ، ایجاد آرامش برای خود و خانواده است . یک خانه آرام رسیدن به اهدف آسانتر است . ذهن زتر و اندیشه پویاتر میشود . ادامه آیه از انس و الفت یاد شده است . پس یکی دیگر از وظایف مردها رابطه زناشویی اسلام داشتن انس و الفت است . خانواده ای که عشق و علاقه هست غم جای خود را به شادی میدهد . جای خشم و عصنیت ، صبر و حوصله جای گزین میشود.

یکی دیگر از وظایف مرد رابطه زناشویی اسلام ، تولید مثل میشد . همین سوره آیه بیستم به خلق انسان از خاک اشاره میشود . پایان آیه به کلمه تنتشرون بر میخوریم که نشان از انتشار و تولید مثل دارد . همینطور سوره ی شوری آیه ی ۱۱ از تولید مثل یاد شده است . پیامبر اسلام از ازدواج به عنوان کامل شدن دین یاد میکند و ازدواج را نیمی از دین میداند .

یکی دیگر از وظایف مردان رابطه زناشویی اسلام ، ایجاد امنیت مالی واقتصادی همسر است . مثال رز آن پرداخت نفقه و مهریه است . مرد از زمانی که همسرش را عقد میکند ید نفقه و مهریه را پرداخت کند . حتی زمان وفات او قبل از تقسیم ارث اول مهریه زن ازمیراث مرد برداشته میشود ، بعد مابقی میراث بین وراث تقسیم میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره مسائل زناشویی


وظایف مردان رابطه زناشویی موفق

بحث وظایف مردان رابطه زناشویی موفق ، مین غرایز جنسی دو طرف یعنی زن و مرد مطرح میشد . مردی این امر موفق است که بداند یک زن زمانی از همبستر شدن و زناشویی لذت میبرد که از نظر حسی وعاطفی آماده شده شد . زن به سالگرد ازدواج ، زاوز ، عید و از این قبیل اهمیت میدهد . اگر مرد این روزها را فراموش کند زن احساس میکند مرد دچار روزمرگی شده و به او توجهی ندارد . زن توقع دارد مرد نگاه عاشقانه اش را از او نگیرد . هنگام صحبت از کلمات عاشقانه و احساسی استفاده کند . زن دوست دارد مردش اولین کسی شد که متوجه تغییراتی بشود که او صورت ، آرایش ولس ایجاد میکند . غیر این صورت زن به حساب بی توجهی میگذارد . زنی که احساس کند همسرش نسبت به او بی توجه شده نمیتواند همبستری مناسب وخوبی او داشته شد .

پیامد همبستری نامناسب بهانه گیری ، عصبی شدن ، پرخاش و نتیجه سرکوب کردن امیال جنسی شده و به طلاق جنسی می انجامد .مردی که وظایف مرد رابطه زناشویی موفق آشناست سخترین شرایط لبخندش را از خانواده یغ نمیکند . زمان دشواریها ناآرام نمیشود و صبر وشکییی مشکلاتش را خانواده میان میگذارد و آنها را خود همسو میکند . وظایف مردها رابطه زناشویی موفق یادآور این نکته است که یک مرد نید زگی و به روز بودن خود را از دست بدهد . یک مرد موفق مطالعه میکند و ازجامعه ی خود بی خبر نیست . از تفریح و ورزش خود و خانوده غافل نمیشود . مدیریت مالی دارد و میتواند بودجه خود را مخارج زندگی تطبیق دهد . از خانواده کمک میگیرد و از آنها برای حل مشکلات و رسیدن به اهدافش و شاد بودن کمک میگیرد .

وظایف مردان رابطه زناشویی همسر

وظایف مردان رابطه زناشویی همسر حدی بخش گذشته بیان شد . مردی که میخواهد همسرش رابطه خوبی داشته شد هیچگاه نالان نیست و احساس خوش بودن و شادیش را به همسرش ابراز میکند . سرمیز شام به کارهایی از قبیل روزنامه خواندن یا مرور پیامهای تلفن همراه یا حساب و کب نمیپردازد . بعد از صرف شام و گفتگو خانواده وزی بچه ها و شنیدن حرفهای همسر وخانواده از آنها میخواهد دقایقی رعایت حال او را کنند او بعد از یک روز کار و تلاش آرامش به امور شخصی اش بپردازد .

ارزش عواطف و احساسات

وظایف مرد رابطه زناشویی همسر ایجاب میکند یک مرد پس از اغنا امیال احساسی و عاطفی زن بتواند زن را از نظر جنسی خوب تحریک کرده و خوب ارضا کند . زنی که خوب تحریک نشود همبستری خوبی نخواهد داشت . نتیجه قبل از رسیدن به مرحله ارگاسم آغوش مرد را رها میکند . اگر این امر تکرار شود چون راه دیگری برای ارضا خود ندارد ناخوداگاه امیالش را سرکوب میکند . مردی که میخواهد تمایلات همسرش چارچوب خانواده ارضا شود بعد از تحریک مناسب ید گفتن کلامات حسی عاطفی وجنسی مناسب به زن زمان کافی و مناسب برای رسیدن به ارگاسم را بدهد .

نداشتن همبستری مناسب عث تغییرات هورمونی و فیزیکی زن میشود . تغییرات هورمونی زن سبب بروز رفر های عصبی ، کناره گیری از مرد ، احساس سرخوردگی و نتیجه افسردگی خواهد شد . برخی موارد زن جذب مردان دیگر میشود و حتی دیده شده که منجر به طلاق میشود . پس لازم است مرد نقاط تحریک پذیر بدن زن آشنا شد . خوب تحریک کند و بگذارد همسرش به خوبی ارضا شود همیشه زی خوش اخلاق و به اصطلاح زنی بساز شد . یکی دیگر از چیزهایی که مرد ید ره ی آن اطلاع داشته شد روز پریود زن است . به دلیل تغییرات هورمونی روزهایی که زن میخواهد پریود شود عصبی و نا آرام است که خانواده ید رعایت حال او را بکنند .

مشاوره رابطه زناشویی و زندگی مشترک

مشاوره برای وظایف مرد رابطه زناشویی ید قبل از بروز هرگونه آ سیب به کانون خانواده ید انجام شود . هر از گاهی مراجعه به مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی میتوانیم از آسیب رسیدن به کانون خانواده پیشگیری کنیم . گسیختگی خانوادگی یا طلاق از عواملی است که دامانگیر خیلی از خانواده هاست از آن اگاهی ندارند . یک زوج حالی که زیر یک سقف زندگی میکنند ممکن است دچار طلاق عاطفی شند . این امر خانواده بسیار مضرتر از زمانیست که یک زوج به طلاق حقیقی تن میدهند . زیرا این حالت زوج نسبت به یکدیگر احساس بی تفاوتی دارند . هریک به فکر اغنا تمایلات عاطفی جنسی واقتصادی خود بوده ونسبت به طرف مقابل بی تفاوت هستند . مشاوره برای وظایف مرد رابطه زناشویی بسیار دیده شده که این وضعیت مانع پیشرفت خانواده از جهات مختلف میشود .

یک خانواده از هم گسیخته زمزمه های اطرافیان به شدت رواج پیدا میکند که عث دخالت اطرافیان میشود . مراجعه به یک مشاوره خانواده میتوان مسیر زندگی را به سوی مطلوب هدایت کرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک


انگیزه های رابطه

یکی از مواردی که تحقیقات دیده شده انگیزه ی بسیاری از مردان ارضا تمایلات جنسی و فشار جنسی است . این امر عث میشود مرد انتخاب همسر خود دقت نکند . خیلی از خواسته هایش را سرکوب کرده و واقع به ازدواج تن بدهد . مثل روز روشن است چنین مردی پس از مدتی جا میزند . بسته به قت مقاومت وروحیه ی تحملش پس از مدتی خود را دشتی میبیند که ریشه ی خیلی از خواسته ها وهدفهایش خشکیده است . به مرحله ای میرسد که عمرش به سرعت میگذرد واز خواسته هایش دور مانده است . چنین مردی احساس ناامیدی وافسردگی میکند .حس میکند تبدیل به کسی شده که ید وسایل معاش خانواده را مین کند ودیگران سایه ی او زندگی کنند وخود او به مرور زمان به ختی بی ر وبر تبدیل شود . او اکنون حس میکند از قافله ی زمان عقب مانده واحساس پوچی و بیهودگی میکند .


بیشتر بخوانید: مشاوره خانواده تلفنی


اهمیت معیار ها

مشاوره رابطه زناشویی و زندگی مشترک یک مرد قبل از ازدواج ید معیارهایی برای زندگی خود داشته شد . دختری را که برای ازدواج نظر میگیرد معیارهایش محک بزند . قبل از انتخاب همسرش کمک گرفتن از مشاوران کارامد مورد ست یا ناست بودن معیارهایش مطمن شود . ممکن است معیارها وهدف های ما زندگی توجه به توانایی ما دور از دسترس و یا محال شد. این بحث ما به وظایف کلی مرد نسبت به همسر اشاره کردیم . اما این سوال مطرح میشود که اگر یک مرد تمام جوانب را رعایت کرده و لطف بیش از اندازه کند زندگیش آرام ومطلوب خواهد شد؟ آیا همسرش ظرفیت این همه عشق و محبت و از خود گذشتگی را خواهد داشت؟ اینجا یک مرد اگر وظایف خود آشنا شد میتواند خانواده را مدیریت کند .

اگر احساس کرد از او به عنوان یک مرد سواستفاده میشود برخی موارد شعله ی محبتهایش را کم کند . تلنگر زدن به احساست وعواطف زن یادآوری خوبی برای نشان دادن حسن نیت مرد قل خانواده است . مردی که به پ ما و اقوام خویش محبت میکند . به همان نسبت برای خانواده همسر خود نیز وقت میگذارد بهتر میتواند خانواده مدیریت کند چون همسرش وامدار اوست.

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

خدمات مرکز

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: What Should Be the Husband’s ‘Role’ in Marriage?

نویسنده: زهره حبیبی نوده

وظایف مرد رابطه زناشویی چیست ؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۴:۴۳ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)