مشاوره روانشناسی بی خوابی مشاوره روانشناسی بی خوابی .

مشاوره روانشناسی بی خوابی

عوامل ایجاد اختلال استرس پس از سانحه چیست؟

۵٫۰
۰۱

اختلال استرس پس از سانحه (Posttraumatic Stress Disorder)، یا همان PTSD، پاسخ­های توأم استرس مواجه حوادث دناک و تهدید کننده زندگی میشد. توضیح حوادث ناخوشایند و زمینه­ ساز اختلال استرس پس از سانحه تفاوت­ هایی بین افراد دیده می­شود؛ بعرتی رویدادهایی که برای شخصی ناگوار و منفی تعبیر می­شوند، ممکن است برای شخص دیگری خنثی و قابل تحمل ­تر نظر گرفته شوند. به­ طور کلی اتفاقات تروماتیک را به بلایای طبیعی(زلزله، سیل،آتش­سوزی، طوفان و…) و حوادث غیرطبیعی(تجاوزجنسی، ورشکستگی مالی و…)، تقسیم می­شوند. آنچه این حوادث از آن جهت که برای بقا و سلامتی فرد، اعضای خانواده و بستگان نزدیک، خطری جدی و تهدیدآمیز محسوب می­شوند هم مشترک هستند و از طرفی به این نتیجه می­رسند تروما فاجعه­ای است که ید ازآن­ها اجتناب کرد و تمامی خاطرات مرتبط آن­ دفن و به فراموشی سپرده شوند.

بر اساس تحقیقات محققین و متخصصین فعال حوزه مشاوره خانواده ، ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه هر دوره سنی ممکن است روی دهد، منتهی بین افراد مبتلا به اختلال استرس ­پس ­از ­سانحه از نظر زمان بروز علائم و شدت مشکل تفاوت­های فاحشی وجود دارد. از جمله عوامل آشکارکننده فوری نشانه­ های PTSD، می­توان به فقدان مهارت های زندگی و سابقه ابتلا به اختلال شخصیت روانپزشکی افراد می­توان اشاره کرد. برخی افراد بلافاصله پس از تجربه حادثه ناخوشایند تغییراتی را فکر و رفرشان بروز می­دهند، این حالی است که افرادی تجربه مشابه ممکن است زمانی طولانی بروز نشانه ­ها سپری شود. ادامه مقاله، انواع علائم اختلالPTSD را به تفصیل شرح داده ­ایم. اینکه چه افرادی معرض ابتلا به اختلال PTSD قرار دارند، از دیدگاه­های مختلفی بررسی شده اند، که ما آن­ها را ۲ عامل کلی آورده ایم.

عوامل ایجاد اختلال استرس پس از سانحه

عوامل اختلال استرس پس از سانحه بسیار پیچیده و متنوع است اینجا سعی کردیم به برخی از آنها اشاره کنیم:

 • عوامل رفری: رویکرد رفرگرایی کید بر اصول یادگیری، مشکل افراد مبتلا به اختلال PTSDرا توجیه می­کند. طبق مفروضات این نظریه، فرد پس از تجربه مستقیم رویداد ناگوار، به یک رابطه علت و معلولی ساختگی و جعلی بین محرک­های ونی و بیرونی ایجاد کننده حادثه اقدام می کند. منظور ما از محرک­های ونی؛ یعنی: افکار، خاطرات مرتبط تروماست. پیشایندهای بیرونی هم به تمامی عوامل محیطی گیر تولید حادثه بد، مانند: صدا، بو و تصاویرتداعی کننده اتفاق بد اشاره دارد. بنابراین هرگاه یکی از محرک­های لا ظاهر شود، بلافاصله خاطره و تصویر رویداد ناراحت­کننده فرد بروز می­کند و فرد را ملتهب و مضطرب می­سازد، که فرد را جست و جوی راهی جهت کاهش تنش و پریشانی ناشی از یادآوری رویداد آسیب زا وادار می­کند. فرار و اجتناب، سریع ترین راهکارهایی هستند که هم چون ناجی و فریاسی به فریاد فرد می­رسند. علیرغم تسکین موقتی راه­حل های فوق، بلند مدت نتیجه­ای جز غرق شدن بیشتر مشکلات، تداوم اضطراب و ناراحتی و عدم یادگیری اینکه ورهای­ او به اندازه­ای که تصور می­کند فاجعه نبوده است.
 • عوامل شناختی:

  اختلال PTSD، تحریف و تغییر ورهای بنیادین از مشکلات اساسی است که برای فرد ایجاد می­شود. به نحوی که فرد دنیایی از افکار منفی چون: “من نمی­توانم این شرایط مقابله کنم”، “این بدترین چیزی بود که تمام عمرم تجربه خواهم کرد”، “دنیا قابل اعتماد نیست، و برخلاف تصورم پر از خطراتی است که هر لحظه ممکن است من و خانواده­ام را از پای بیاورند”، مواجه می­شود. علت ایجاد افکار غیر منطقی تعبیر و تفسیری است که فرد نسبت به حادثه ناگوار پیدا می کند. مادامی که فرد رویداد را ناخوشایند و فاجعه می پندارد، افکار منفی و ناتوان کننده وجود خواهند داشت که مانع از کسب بینش فرد نسبت به واقعیت حادثه و توانایی­های مقابله­ای سازگار می­شود.

علائم اختلال استرس پس از سانحه

علائم اختلال استرس پس از سانحه، طبق آخرین نسخه راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی(dsm-5)، بدین صورت بیان شده است:

 • بروز حادثه آسیب زا برای خود فرد یا تجربه غیر مستقیم آن از طریق ایجاد تروما برای اعضای خانواده و اطرافیان نزدیک، اولین و مهم ترین علائماختلال استرس پس از سانحه زمینه تشخیص و مان اختلال است.
 • رویدادهای ناگوار ید ماهیت تهدیدکننده­ای و مرگری برای سلامتی و بقا داشته شد.
 • بروز واکنش­های بدنی، شناختی، هیجانی ناخوشایند(خشم، بیقراری،گوش به زنگی افراطی، مشکل تمرکز) زمان تجربه مجدد حادثه ناگوار.
 • متوسل شدن به راهکارهای غیرسازگار(اجتناب و فرار از موقعیت­ها و پیشایندهای ایجاد کننده خاطرات مربوط به اتفاق ناخوشایند)، از اختلال استرس پس از سانحه می­شد.

تعریف اختلال استرس پس از سانحه

تعریف اختلال استرس پس از سانحه، واکنش افراطی و غیر معمول فرد به حوادث آسیب زا و خطرناک بیان شده است.

ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه

ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه به عوامل و فاکتورهای خطرناکی اشاره دارد که فرد را مواجه حوادث ناخوشایند و آسیب زا، ناتوان و شکننده ر می­آورد. ویژگی های افراد معرض خطر ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه ۲ گروه فردی و محیطی طبقه بندی میشوند.

بعد فردی: ویژگی­های شخصیتی چون ترسو و خجالتی بودن، فقدان اعتمادبه ­نفس، عزت­نفس مخدوش و ضعیف، هوش پائین، سن کم، مجرد بودن مطرح می­شد. شیوه فرزندپروری نامناسب والدین، سبک دلبستگی ناایمن(ریشه روابط اولیه کودک ما دارد)، سابقه بیماری­های جسمی و روانی بین اعضای خانواده، ترک تحصیل و افت تحصیلی، بیکاری و سوء مصرف مواد از جمله عوامل محیطی خطرساز حائز اهمیت می­شد. جنسیت، فاکتور مهم دیگری است که تحقیقات از نسبت ۲ به ۱ زنان به مردان میزان ابتلا بهاختلال استرس پس از سانحه خبر می­دهند.


بیشتر بخوانید: بهترین مشاوره تلفنی استرس و اضطراب


نشانه­ های اختلال استرس پس از سانحه

نشانه ­های اختلال استرس پس از سانحه چهار سطح فیزیولوژیکی، هیجانی، رفری و شناختی عنوان می­شود. هر یک از زمینه­های فوق فرد دستخوش تغییراتی می­شود. این بخش به اختصار به توضیح نشانه­ های اختلال استرس پس از سانحه می­پردازیم.

 • فیزیولوژیک: مشکلات گوارشی، خشکی دهان و تعریق، لرزش، تپش قلب، سرد و سرگیجه، بیخوابی.
 • هیجانی: خشم، بیقراری، گوش به زنگی مفرط.
 • شناختی: تولید افکار منفی حول رویداد تروما و توانایی­های خود، نگرش منفی به دنیا، مشکل تمرکز.
 • رفری: اجتناب از خاطرات و فعالیت­های تداعی کننده حادثه ناگوار، روی برگردانی از عوامل تداعی­ کننده تروما.

مشکلات اختلال استرس پس از سانحه

مشکلات اختلال استرس پس از سانحه، طیفی از بیماری­های جسمانی، روانپزشکی، افت عملکردهای شغلی، تحصیلی، روابط بین فردی را بر می­گیرد. افسردگی، اختلالات اضطرابی به ویژه اختلال اضطراب فراگیر، فوبیا، اضطراب اجتماعی، ناتوانی عملکرد جنسی، سوءمصرف­مواد و الکلسیم، افت تحصیلی، بیخوابی از مشکلات اختلال استرس پس از سانحه بعد روانی و اجتماعی می­شد.

مان اختلال استرس­ پس ­از­سانحه

مان اختلال استرس پس از سانحه، توجه به اهمیت اختلال PTSD، طیفی از انواع مان­ها نظر گرفته می­شود. از مان­های شناختی- رفری گرفته مداخلات دارویی و روان­ مانی­های حمایتی و بینش گرا.

کمک و مان افراد مبتلا به ااختلال استرس پس از سانحه، تشخیص به موقع و زودهنگام مشکل و مداوای سریع و موثر نکته مهمی است. مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه جمعی از روانشناسان و مشاورین متخصص و حرفه­ای آماده همکاری و ارائه خدمات لازم و کاربردی به شما می­شد.

این بخش به توضیح رویکردهای مانی مهم و کاربردی اختلال PTSD می­پردازیم.

 • مان شناختی- رفری: کید این رویکرد بر اصلاح و تغییر ورهای ناکارآمد و غیر منطقی است که خصوص تروما فرد شکل گرفته است. تکنیک گرا و مشارکتی بودن این روش مانی از نقاط قوت آن محسوب می­شود. مانگر جلسات مان پا به پای بیمار تجربه مجدد حادثه و شناسایی افکار منفی مربوطه پیش می­رود، سپس چالش و زیر سوال بردن افکار ناسازگار، بیمار را اصلاح و جایگزینی افکار مثبت خود همراه می­کند.
 • حساسیت زدایی منظم حرکات چشم:

  مانگر آموزش مراجعه به حرکات سریع چشم به چپ و راست او را تشویق می­کند خاطراتی کوه از تروما را ذهن خود تصور کند و آن­ها را حضور مانگر مجدد تجربه نماید. این تکنیک، از میزان ر هیجانی تجربیات ابتدایی کاسته می­شود و بیمار می­تواند برخورد منطقی­تری داشته شد.

 • آرام سازی عضلانی پیشرونده(ریلکسیشن): این فن مشهور و مناسب، افرادی که گیر تنش و اضطراب هستند یاد می­گیرند که چطور شرایط اضطراری و پر از تنش خود را آرام کنند.
 • حساسیت زدایی منظم: تکنیک بسیار کاربردی مشکلات اضطرابی و فوبیاهاست. اولین قدم این روش، تهیه سلسله مراتبی از مراحل اضطراب و اولویت بندی آن­ها بر اساس میزان اضطراب تولید کننده بیمارمی­شد؛ سپس بیمار و مانگر از پایینترین سطح لیست شروع به رویارویی و مواجه تیجی موقعیت مولد اضطراب می­کند، این کار جایی ادامه می­یابد که مراجعه تمام موارد لیست را حضور مانگر و هم چنین خارج از مان به طور مستقل تمرین و اضطراب زدایی کند.
 • خودگویی ­های مثبت علیه استرس: به بیماریاد داده می­شود مواقع اضطرابی استفاده از کلام و جملات مثبت هم چون: “آرام ش”، “تو می­توانی”، خود را آرام نماید. این تکنیک علاوه بر کاهش تنش، به ارتقای حس مثبت فرد به خود و توانمندی­هایش نیز کمک می­شود.

سوالات متداول

آیا اختلال استرس پس از سانحه مختص بزرگسالان است؟

خیر، کودکان نیز معرض اختلال استرس پس از سانحه قرار می­گیرند. تجاوز جنسی، سوء استفاده جسمی و رفری، طلاق و جدایی والدین از جمله رویدادهای مهم و تهدیدآمیز دوران کودکی، قلمداد می­شوند.

تشخیص اختلال استرس پس از سانحه چه زمانی گذاشته می­شود؟

حداکثر ۶ ماه پس از بروز حادثه ید علائم اختلال فرد ظاهرو نمایان شود بتوان تشخیص اختلال استرس پس از سانحه را مطرح کرد.

تجربه مجدد هیجانی مان اختلال استرس پس از سانحه، چه نوع روشی است؟

این تکنیک، بیمار حضور مانگر به یادآوری و تجربه دوره خاطرات و تصاویر مربوط به رویداد ناگوار می­پردازد از ر هیجانی منفی و ناخوشایند تجربیات فرد کاسته شود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال استرس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

زینب رضائی——– روانشناسی لینی

منبع: Post-traumatic stress disorder (PTSD) – Causes

عوامل ایجاد اختلال استرس پس از سانحه چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۸:۲۳ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

به نیاز عاطفی زنان چگونه باید پاسخ داد؟

۵٫۰
۰۱

سلام و ود خدمت شما همراهان عزیز؛ شاید شما هم این سوال را از خود پرسیده شید که پاسخ صحیح به نیاز عاطفی زنان چگونه ید شد؟

امروز نظر داریم که این مقاله شما دوسن عزیز ره نیاز عاطفی زنان گفت و گو نماییم.

نیاز عاطفی زنان

وابستگی های عاطفی و نیاز عاطفی زنان سبب می شود که زندگی مشترک، جام وفاداری به دست نوان داده شود؛ این بدین معنی می شد که نوان نسبت به آقایان از نیاز عاطفی بیشتری برخوردار می شند و از همین رو سعی وفادار ماندن می کنند و از تنوع طلبی کمتری نسبت به آقایان برخوردار هستند؛ این تفاوت ها و مغایرت ها سبب می شود که زنان نیاز و وابستگی عاطفی بیشتری را خود جای دهند؛ اما بیشتر مواقع آنق این نیاز ها را خود پنهان می کنند که به مرور سبب می شود توانایی بروز ناراحتی ها و نیاز های عاطفی خود را از دست می دهند.

شاید به نظر نرسد، اما زنان مخلوقات بسیار ظریف، معصوم و بی دفاعی می شند؛ واقع ید نیاز عاطفی زنان را جدی گرفت؛ مخصوصا مردانی که به زگی ازدواج کرده اند ید به همسر خود توجه بسیاری داشته شند.

زنان ترجیح می دهند که نیاز های عاطفی خود را بروز ندهند؛ زیرا کشور های جهان سومی نیاز عاطفی زنان یک نوع ضعف به حساب می آید که مردان از آن سو استفاده می کنند؛ واقع شاید شما هم مردانی مواجه شده شید که نسبت به نیاز عاطفی زنان بی توجه بوده و یا از آن سو استفاده کنند؛ بنابراین بهتر است بدانید اگر مایل هستید زن شما سر حال و شاد شد ید به نیاز های عاطفی وی توجه نمایید.

دلایل نیاز عاطفی زنان

اگر شما یک مرد هستید، ممکن است از دلایل نیاز عاطفی زنان آگاه نشید؛ اما اگر به مشاوره زناشویی و زندگی مشترک مراجعه نمایید؛ مشاوره خانواده انتخابی شما به خوبی دلایل نیاز عاطفی زنان را برای شما توضیح می دهد. همچنین وی می تواند به شما یاد دهد که چگونه به نیاز های عاطفی همسرن توجه کنید؛ آسیب های عاطفی و روانی زنان دلایل بسیاری دارد، از جمله این دلایل شامل موارد رو به رو می شد: بی توجهی نسبت به زنان، تخریب شخصیتی زنان بین دوسن و اطرافیانشان، خیانت به زنان، نادیده گرفتن قابلیت های آنان.

رفع نیاز عاطفی زنان

برای رفع نیاز عاطفی زنان راه های بسیاری وجود دارد که می توان انجام داد؛ اینجا تعدادی از راه های رفع نیاز عاطفی زنان را برای شما عنوان می کنیم:

 • توجه کردن به زنان
 • تقدیر از زحمات آنان
 • فراهم کردن نیاز های جسمی و روحی آنان
 • وفادار بودن به آنان تحت هر شرایط
 • اعتماد داشتن و ایجاد فضایی ایمن و مطمئن برای آنان.

علائم نیاز عاطفی زنان

شاید برای شما هم سوال شده شد که چگونه می توان علائم نیاز عاطفی زنان را متوجه شد؛ بهتر است بدانید زنان سعی دارند که نیاز های عاطفی خود را از دیگران مخفی نمایند؛ واقع، اکثر زنان از این موضوع واهمه دارند «که دیگران یا همسران آن ها پس از آشکار شدن نیاز های عاطفی آنان، آن ها را به طرز عجیب و ناشایستی قضاوت کنند»؛ البته بهتر است بدانید که این ترس و واهمه از کودکی آنان همراه شده و بزرگسالی ادامه می یابد؛ بیشتر مواقع این شیوه های تربیتی ناست «توسط والدین» است که ، ترس و واهمه را به فرزندان انتقال می دهد.

بر طرف کردن نیاز عاطفی زنان

راه های بسیاری برای بر طرف کردن نیاز عاطفی زنان وجود دارد؛ اما اولین راه برای بر طرف کردن نیاز های عاطفی زنان این است که به یک مشاوره خانواده مراجعه نمایید؛ البته بهتر است بدانید که مراکز مشاوره روانشناسی بسیاری این راس وجود دارند اما بهتر است که شما برای انتخاب یک مشاوره تجربه، حتما مورد مرکز مانی مورد نظر خود تحقیق کرده و از مجوز مانی مرکز، اطمینان حاصل نمایید. مشاوران زنان به راحتی می توانند برطرف کردن نیاز های عاطفی زنان کمک به شما کنند؛ بدین صورت که شما و همسرن می توانید چند جلسه مراجعه به مشاوران زنان، از آنان بخواهید که شناخت نیاز های عاطفی همسرن به شما کمک کرده و به شما مشاوراتی جهت بر طرف کردن نیاز های ایشان دهند.

انواع نیاز عاطفی زنان

بعضی از نوان ون گرا هستند؛ به این شکل که رابطه، احساسات عاطفی خود را بروز نمی دهند و سعی دارند که ناراحتی ها و نا رضایتی های خود رابطه را پنهان کنند؛ « برخی موارد ممکن است حجب و حیای زن، سبب شود که نیاز های عاطفی خود را مخفی کند» اما مردان این چنین نیستند و به راحتی ابراز نارضایتی می کنند؛ این قسمت انواع نیاز های عاطفی زنان

را برای شما عزیزان عنوان کرده و شرح می دهیم:

 • نیاز های روحی
 • نیاز های جسمی
 • نیاز های جنسی

حالا به سراغ توضیحات موارد ذکر شده می رویم:

نیاز های روحی زنان

منظور از نیاز های روحی یک زن، این است که به سادگی از دلتنگی ها، ناراحتی ها، غم ها و غصه های او گذر نکنید؛ زندگی، نیاز هایی همچون خوراک، پوشاک، و مسکن به تنهایی مهم نیستند؛ «نه اینکه کلا این نیاز ها را بخواهیم نادیده بگیریم، نه؛ بلکه ما می گوییم که نیاز های مهمتری هم وجود دارند که به زنان کمک می کنند زندگی را برای همسرانشان دلچسب تر، شیرین تر و شاد تر کنند».

یکی از انواع نیاز عاطفی زنان، نیاز های روحی می شد؛ البته بهتر است بدانید زنان تشنه نیاز هایی همچون احترام، امنیت، تعلق، دوست داشتن، خود شکوفایی، تقدیر و تشکر و خوب دیده شدن هستند بنابراین اگر یک مرد بتواند به همسر خویش احترام گذاشته و او را دوست بدارد، «او را متعلق به خود بداند و به او توجه کند» و اجازه رشد و شکوفا شدن را به وی بدهد؛ به مرور زمان زن نیاز های روحی که دارد بر طرف می شود.

نیاز های جسمی زنان

نیاز های جسمی نیاز هایی می شد که شما اطراف خود می بینید؛ نیاز های جسمی شامل موارد رو به رو می شود: اینکه یک مرد بتواند وسایل و لوازم آرامش همسر خود را فراهم کند، سختی ها وی را حمایت کرده و ر مشکلات را به تنهایی روی دوش همسرش نگذارد، مواقع خاص همسرش را آغوش گرفته و او را آگاه کند که تحت هر شرایطی وی را رها نمی کند و…

نیاز های جنسی زنان

اکثر شما خوانندگان عزیز نیاز های جنسی آشنایی دارید اما بخاطر داشته شید که یک رابطه جنسی سالم، لذت بردن هر دو طرف از رابطه، بسیار مهم است بنابراین آقایان محترم بهتر است بدانند که نید اوج رابطه جنسی، هنگامی که همسرشان حال نزدیک شدن به اوج لذت است رهایش کنند.

شاید شما هم جزو آن دسته مردانی شید که لذت بردن شریک زندگی و جنسین برای شما خیلی مهم نیست و پس از به اوج رسیدن خویش دست از رابطه می کشید، اما بهتر است بدانید که اگر پس از رسیدن به اوج لذت خود، رابطه را تمام کنید و وسط راه همسرن را به حال خود رها کرده و او را به لذتی که سزاوار اوست نرسانید، پس از مدتی نیاز های او لا گرفته و دیگر از شما بودن و رابطه جنسی شما لذت نمی برد و حتی ممکن است دیگر تن به رابطه شما ندهد.

پاسخ به نیاز عاطفی زنان

برخی موارد این موضوع سبب شده که رابطه زوجین به طلاق کشیده شود؛ البته بهتر است از این موضوع آگاه شید که حتی اگر این موضوع به طلاق کشیده نشود، همسر شما دیگر از شما بودن احساس رضایت نمی کند، بنابراین ممکن است به اجر تن به رابطه جنسی شما دهد؛ پس بهتر است به نیاز های عاطفی همسر خود بسیار توجه کنید زیرا بی توجهی به آن عواقب بدی را پی خواهد داشت.

بسیار خوشنودیم که این مطالب کنار شما عزیزان بودیم؛ واقع ما سعی کردیم به راحت ترین شکل ممکن مطالب را برای شما شرح دهیم، امید داریم که به خوبی شما را مطالب ذکر شده آشنا کرده شیم.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: How to respond when your woman is becoming emotional …

به نیاز عاطفی زنان چگونه ید پاسخ داد؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۴:۳۰ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

غذاهای تحریک کننده مردان چیست؟

۵٫۰
۰۱

غذاهای تحریک کننده مردان شامل غذاهایی طبع گرم میشد. غذاهای گرم به غذاهای انرژی زا اطلاق میشود. غذاهای تحریک کننده مردان شامل: راگو گوشت گوساله، بیفتک گوساله، کله پاچه، جگر و شکلات های وانیلی و کاکائویی میشد . نکته قابل توجه غذاهای تحریک کننده مردان این است که: برخی غذاها دارای چربی زیاد هستند مانند جگر. توجه داشته شید اگر مبتلا به چربی خون یا قند خون و دیابتی هستید این غذاها را مشورت دکتر استفاده کنید. نکته دیگر راجع به تحریک پذیری این است که: هر مردی به گونه ای تحریک میشود. همسر و شریک شما ید نوع تحریک پذیری شما آشنا شد. از او توقع نداشته شید ذهن شما را بخواند بلکه زنی نرم و بدون طعنه و سرزنش نوع تحریک پذیری خود را او میان بگذارید بداند.

علاوه بر غذاهای محرک مردان ید برای تحریک شدن به نکاتی توجه کنند. اول اینکه آرامش روحی و روانی داشته شند. سعی کنند مشکلات و ناراحتی های ذهنی و روحی خود را برطرف نمایند. مشاوره روانشناسی بهترین گزینه برای رفع مشکلات روحی و روانی خانواده است. همسر شما ید شما را دوست داشته شد بتواند ارتط جنسی خوبی شما داشته شد. برعکس مردان که هرکسی میتوانند بدون عشق آمیزش کنند نوان فقط دوست داشتن تحریک و ارضا میشوند. پیشنهاد میکنیم حتما مشاوره زناشویی و زندگی مشترک از ارتط زناشویی همسرن لذت ببرید. مشاوره خانواده ارتط خانوادگی خود را بهبود بخشیده و از زندگی آرام و راحت بهره ببرید.

بهترین غذاهای تحریک کننده مردان

 • معجون که حاوی شیر، بستنی، ژله، انواع مغزها و موزمیشد
 • جگر که به تعداد اسپرم ها می افزاید
 • بستنی وانیلی و کاکائویی ضد افسردگی و عث تحریک پذیری است
 • انواع کب گوشت قرمز گوساله که حاوی آهن است و نورآنالین و دوپامین را افزایش میدهد. این دو ماده شیمیایی میتوانند پیام های تحریک کننده را بهتر به مغز ارسال کنند
 • بلوبری عث استقامت ماهیچه ها و نتیجه نعوظ میشود
 • غذاهای حاوی لوبیا. لوبیا دارای ویمین ب۱ میشد این ریز مغذی عث سرعت بخشیدن به ارسال پیام های جنسی از مغز به ارگانیسم تناسلی میشود
 • پیاز و سیر به همراه غذا ( البته به بدبو شدن دهان توجه داشته و دقیقا قبل از همخوابی استفاده نکنید و یا به پارتنر خود نیز بخورانید بوی آنها اورا اذیت نکند)
 • جگر تستوسترون را مردان افزایش میدهد
 • شیرموز. شیر آن دارای کلسیم بوده و عث افزایش خون میشود و موز دارای منیزیم فراوان است.

بهترین غذاهای تحریک کننده مردان غذاهای پر انرژی هستند . علاوه بر غذاها، خوراکی ها و میوه هایی هستند که به تحریک مردان کمک میکنند . میوه هایی که مناطق گرمسیری رشد میکنند مانند موز، خرما، نارگیل، آناناس. آجیل هایی مانند گردو، پسته، دام، فندق، نخود، کشمش، همینطوردام زمینی که مقدار زیادی ب۱ دارد. یکی از بهترین غذاهای تحریک کننده مردان عسل است. عسل یک خوراکی معجزه آسا است. عسل برای اعصاب بسیار مفید است و چون دارای طبعی گرم است بدن تولید انرژی نموده و به قوای جنسی مردان کمک میکند. اگر بیماری کلیوی، نقرس، دیابت، قند خون و چربی خون دارید استفاده از این غذا ها پزشک مشورت نمایید.

لیست غذاهای تحریک کننده مردان

لیست غذاهای تحریک کننده مردان میتوان یک خوراکی محلی معرفی نمود . کرمان یک خوراکی ست میشود به نام قوتو. این خوراکی برای تحریک مردان غذای پر انرژی، سالم و بسیار قوی است. بیفتک، راگو، کب و آبگوشت گوساله همراه ادویه جات تند که پیاز و سبزیجات میل شوند را میتوان لیست غذاهای تحریک کننده مردان قرارداد. لابسترنیز پروتین فراوان منبع روی و مس است که افزایش تستوسترون معجزه میکند.

صدف خواص زیادی دارد از جمله افزایش تستوسترون و گردش خون. روی فراوانی که این دو ماده غذایی دارند ساخت اسپرم موثر هستند. بورانی اسفناج سر شار از امینواسیدهم برای مردان و هم زنان مفید است. ماهی های چرب از جمله شاه ماهی و قزل آلای یایی همراه آبلیمو محرک خوبی است ولی چون طبع سردی دارد بهتر است همراه ادویه زیاد که مقدار زیادی فلفل، دارچین و زنجبیل دارد صرف شود.

انواع غذاهای تحریک کننده مردان عرتند از:

 • غذاهایی که دارای منیزیم
 • پسیم
 • کلسیم
 • ویمین B1 وD

پس بهتر است این بخش به میوه ها و سبزیجات هم اشاره ای داشته شیم. پیاز و جعفری که سرشار از ویمین c هستند به شما پیشنهاد میشود. ویمین c مکمل خوبی برای جذب ریز مغذی ها است. علاوه برآن اسپرم که از بدن مرد خارج میشود مقدار زیادی از املاح و ویمین ها را از بدن خارج میکند. بخصوص ویمین ث، خوردن این سبزیجات بدن خود را سالم نگه دارید. علاوه براین ها میتوان از شانک انواع غذاهای تحریک کننده مردان نام برد. شانک یا منداب دارای آنتی اکسیدان بوده و ضرری راکه آلودگی هوا و مصرف سیگار بر مردان وارد میکند میتواند جبران نماید. کهن دار نیز علاوه بر تقویت کلیه و شاداب نمودن تمام بدن تحریک موثر میشد. تخمه کدو تنبل و سیب زمینی هم برای تحریک مردان و هم زنان موثر میشند.

لازم ترین غذاهای تحریک کننده مردان

لازم ترین غذاهای تحریک کننده مردان، غذاهایی هستند که علاوه بر رساندن ریزمغذی ها به تحریک و استقامت بدن مردان کمک کنند. به همین دلیل این بخش به میوه ها میپردازیم که حاوی ریزمغذی ها و مکمل های جذب هستند. میوه ها علاوه براین که بدن را شاداب و جوان نگه میدارند مکمل های خوبی برای جذب املاح هستند. میوه هایی چون: توت فرنگی که منبع ویمین ث بوده و مکمل بسیار خوبی است. گیلاس و سیب را که محرک مردان است میتوان دسته لازم ترین غذاهای تحریک کننده مردان جای داد. این دو میوه از فساد غذاهای قیمانده لای دندانها جلوگیری میکنند. دهان را خوشبو و تحریک مردان مفید هستند. آووکادو اختلال نعوظ بسیار موثر بوده و تحریک کننده نیز میشد.

ساده ترین غذاهای تحریک کننده مردان

ساده ترین غذاهای تحریک کننده مردان شامل:

 • نیمرو، املتی که روی آن زیره ریخته شید ادویه فراوان بخصوص فلفل
 • خوراک لوبیا
 • پوره سیب زمینی
 • بستنی کاکائویی و وانیلی
 • میوه هایی مانند خربزه ( اگر سنگ کلیه دارید از این میوه استفاده نکنید)ازخوراکی هایی مزاج سرد مانند گوشت مرغ و ماهی و هندوانه استفاده نکنید.
 • چای را علاوه بر آرام کننده اعصاب میتوان ساده ترین غذاهای تحریک کننده مردان جای داد. چای تلخ را زنجبیل و دارچین میل کنید. هم آرامبخش خوبی است و هم تحریک کننده.

بیایید از دانه ها و اثر بخشی آنها غافل نشویم. دانه ها شامل: دانه چیا که به استقامت بدن مردان افزوده و تحریک کننده است. آجیل حاوی گردو، فندق، دام، پسته، دام هندی، انواع تخمه هاو کشمش میشد. علاوه بر تحریک کنندگی چربی های بد را دور کرده و چربی های خوب را جایگزین میکند. مرکز مشاوره آویژه برای شما تنی سالم و روحی شاد آرزومند است.

سوالات متداول

علاوه بر خوردن خوراکیهای مفید چه کارهایی عث رسیدن ویمین به بدن و تحریک پذیری میشود ؟

مدتی زیر آفب ماندن عث جذب ویمین دی میشود . ورزش کردن خون را تمام بدن به گردش آورده و عث خون رسانی به تمام عضلات ازجمله آلت تناسلی شده و به تحریک کمک میکند.

مصرف سیگار و دخانیات چه ثیری بر تحریک دارد؟

مصرف سیگار، توتون و دخانیات اسپرم مردان را تخریب میکند. علاوه بر آن بر روی تخریب دی ان ای داخل سلول ها ثیر میگذارد. آلودگی هوا نیز همین اثر را بر مردان دارد.

بعد از خارج شدن آب منی چه غذاهایی بخوریم تجدید قوا کنیم؟

استفاده از مایعات شیرین همراه آبلیمو و غذاهای مقوی بنیه مردان را تقویت میکند . از چهار گروه غذایی به خوبی و به موقع ید استفاده کرد . انواع لبنیات، گوشتها و پروتئین ها، سبزیجات و میوه ها و غلات و خشکر و آجیلها.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Enlarged prostate diet: Foods to eat and avoid

غذاهای تحریک کننده مردان چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۶:۴۳ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

اصلی ترین روش های کاهش لجبازی کودکان چیست؟

۵٫۰
۰۱

لجزی کودکان از جمله دغدغه های همیشگی والدین و فعالان حوزه روانشناسی کودک سرار جهان و همه فرهنگ ها است . لجزی کودکان میتواند دلایل زیادی داشته شد و هم ممکن است به دلیل اختلالات روانی شد و یا ممکن است لجزی کودک ما به دلیل زخورد تربیتی شد که ما اعمال کردیم . لجزی کودک از جمله مواردی است که حتما ید توسط والدین مورد توجه قرار بگیرد . زیرا میتواند آینده کودک را تحت ثیر قرار بدهد و تعاملات اجتماعی کودک که بسیار ارتطات اجتماعی آینده او نقش کلیدی زی کند . مشاوره تربیت کودک عنوان میشود که لجزی کودک اگر به دلیل عدم پیش گرفتن رفرهای تربیتی صحیح از سمت پان و ماان شد نیز میتواند خطرناک شد و فرد نهادینه شود . ادامه بیشتر راجع به لجزی کودکو علت آن صحبت میکنیم .

علت لجزی کودکان

علت لجزی کودکان از دید صاحب نظران حوزه مشاوره کودک میتواند رفر های اتخاذ شده نامناسب والدین برابر فرزندان شد . بسیار مشاهده میشود که امرو نهی های بی مورد و ید و نید های خیلی زیاد یکی از مواردی است که میتواند علت لجزی کودکان شد . کودک این رفر را از حدود دو سه سالگی تجزیه و تحلیل که طول دوره رشد می آموزد و متوجه میشود .مورد دیگری که میتواند به عنوان علت لجزی کودکان از نظر متخصصان مشاوره خانواده شناخته شود این است که کودک بدون اینکه آگاهی کاملی از مقوله و موضوع لجزی داشته شد لجزی افراد و اطرافیان خود را محک میزند . علت لجزی کودکان را اگر بخواهیم دقیق متوجه شویم اقدام خوب و به موقع از آن جلوگیری کنیم فقط ید روند مشاوره کودک به آن پی ببریم .

مان لجزی کودکان

مان لجزی کودکان را همانطور که ذکر شد ید روند آموزه های روانشناسی کودک آموخت . ما اینجا به چند نکته که مان لجزی کودکان موثر میشد اشاره خواهیم کرد .

 • از بحث مورد موضوع مورد لجزی کودک به منظور متقاعدکردن او مورد اینکه حق شماست قطعا ید دوری کنید چون کمک به مان لجزی کودکان نتیجه عکس میدهد .
 • حتما یادن شد که گوش شنوایی برای فرزند خود شید و به راستی و حقیق به حرف های او گوش کنید چون کودکان به خوبی صداقت شما را تشخیص می‌دهند .
 • حتما یادن شد که حد ممکن اصلا عصنی نشوید عصبی شدن و برخورد تند شما کودک به عنوان اصلی ترین مرجع قت و آرامش او کودک شما را کاملا هم میریزد و موجب بد تر شدن اوضاع خواهد شد .

سن لجزی کودکان

سن لجزی کودکان معمولا بعد از ۲سالگی آنها مشاهده میشود و خانواده ها میتوان تغییرات را این زمینه حس کنند . سن لجزی کودکان معمولا دوران اوج خود را حدود ۳ ۵سالگی به خود اختصاص میدهد . علاوه بر سنی که برای لجزی کودکان نظر گرفته میشود نوع عکس العمل پو ما نیز بسیار مهم و ثیر گذار است . تصور کنید پو مای که دیدن لجزی کودک خود او به شدت و خشن رفر میکنند قطعا عث بیشتر شدن این رفر کودک میشوند والدینی که آرامش و خونسردی لجزی فرزندشان را مدیریت میکنند . به والدین پیشنهاد میشود که صورت عدم توانایی کنترل این مسئله حتما از مشاوره اختلال کودکان بهره ببرند بتوانند یک برنامه مفید و مدون و مرتب را نسبت به شخصیت کودک خود دستور کار قرار بدهند .

برخورد لجزی کودکان

برخورد لجزی کودک ید بسیار دقت و توجه اتفاق بیفتند . کودکانی که سن لجزی هستند همانطور که ذکر شد حال محک زدن اطرافیان خود هستند . یعنی ممکن است تعریف کودک از پ و ما و کل بزرگترهای خود را همین دوره تثبیت کند و برای همیشه ذهن خود حفظ کند . بخاطر همین جلسات مربوط به مشاوره تربیت کودک به پ و ما ها دائما تذکر داده میشود که هنگام برخورد کودک لجز آرامش خود را حفظ کنند و از کوره نروند . اتفاقاتی که سنین ۲ ۶سالگی برای کودک می افتد ، به طور حتم ساختن شخصیت personal)) کودک نقش خواهد داشت بنابراین والدین برای اینکه فرزندی اعتماد به نفس لا داشته شند ید برخورد لجزی کودکان از خود آنها نیز برای حل این مشکل کمک بگیرند نتیجه بهتری حاصل شود .

لجزی کودکان ذاتی نیست

شاید وقتی از خیلی از والدین parents) ) که بپرسیم بگویند لجزی یک فرآیند ذاتی فرزندشان است که این تفکر کاملا اشته است . همانطور که گفته شد بروز نشانه های لجزی کودکان از یک سنی آغاز میشود و صورتی که تدابیر اشته کودک نهادینه نشود یک سن بخصوص پایان میابد . همین نکته نشان میدهد که یک فرد نمیتواند به صورت اتوماتیک وار و ذاتی رفرهای مخصوص لجزی را پیش بگیرد .

خیلی از موارد از جمله موارد مربوط به شرایط جسمانی و فیزیولوژیکی مانند کم کاری یا پر کاری تیروئید محیطی که کودک بیشترین وقت را آن میگذراند و فرهنگی آن بزرگ میشود بروز رفرهایی که شامل لجزی است نقش دارد . گاهی اوقات نیز پو مام لجزی کودک خود را یک امر مهم تلقی نمی کنند و احساس نگرانی بت دیدن این رفرها از خود بروز نمیدهند . اما به والدین پیشنهاد میشود صورت بروز این مورد حتما به متخصص مراجعه کنند .

عوامل استرس زا

یکی دیگر از مواردی که حتما ید بررسی کودکان لجزی که به صورت افراطی این رفر را بروز نمیدهند مورد توجه قرار گیرد محیط روانی است که کودک آن زندگی میکند . زندگی که کودک از لحاظ روانی احساس امنیت و آرامش نداشته شد تعادلی هم زندگی عادی و روزمره خود نخواهد داشت . خیلی از پان و ماان تصور غلطی از ک کودک دارند و معتقدند کودکان خردسال کی از گیری ها و بحث های آنان ندارد . به همین دلیل تمام اموری که زندگی زناشویی خصوصی ید به آنها پرداخته شود را حضور کودک انجام میدهند . برای مثال میتوان به بحث و جدل های شدید یا برقراری رابطه جنسی حضور کودک خردسال اشاره کرد . اما تمامی این اتفاقات استرس های زیادی را برای کودک به وجود می آورد که یکی از خروجی های آن میتواند همین مقوله لجزی کودکان شد .

ویژگی‌های مشترک همه کودکان لجز

بعد از بررسی زوایای مختلف لجزی کودکان میخواهیم به بررسی ویژگیهای مشترک کودکانی که لجزی را از خود بروز میدهند بپردازیم :

 • کودکان لجز اخطارهایی که به نفع آنها ها نشد را نادیده میگیرند
 • کودکان لجز سرسختی منحصر به فردی دارند که هیچ گاه کاری را که نخواهند انجام نمیدهند حتی اگر تحت فشار برای انجام آن کار قرار بگیرند .
 • کودکان لجز صبر و قرار و شکییی ندارند و دائما کارهای خود عجله میکنند .
 • کودکانی که لجز هستند برای خود قوانین منحصر به فردی دارند که جای ممکن زندگی خود اجرا میکنند و به أین قوانین مقید هستند . حتی والدین و بزرگترها نیز نمیتوانند به صورت کامل آنها را از قوانین و سبکی که انتخاب کرده اند دور کنند .
 • کودکان لجز به صورت واضح و پررنگ میتوان عشق و علاقه را به رئیس بودن مشاهده کرد . آنان همواره به دنل مرجع قت بودن هستند .

  سوالات متداول

  چه سنی کود کان بیشتر لجز میشوند ؟

  لجزی کودکان معمولا حدود دو سالگی آغاز میشود و حدودا پنج سالگی نمایان خواهد بود

  چه عواملی لجزی کودکان موثر هستند ؟

  رفر والدین به عنوان عکس العمل برابر لجزی کودکان بسیار ثیر گذار خواهد بود .

  بین یک کودک لجز یک کودک زیگوش چیست؟

  کودک زیگوش صرفا انرژی کودکی خود را تخیله مبکند اما کودک لجز والدین خود به نوعی سنیز میپردازد.

  خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

  هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

  این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

  منبع: Ten Ways To Deal With A Stubborn Child

اصلی ترین روش های کاهش لجزی کودکان چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۳:۵۳ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

علت وسواس فکری چیست؟

۵٫۰
۰۱

علت وسواس فکری و چگونگی شروع وسواس افراد مختلف متفاوت است . سنوم وسواس فکری همه انسان ها ممکن است وجود داشته شد . مثلا ممکن است گاهی چند ر شیر گاز را یا اجاق گاز را چک کنید . یا هنگام مسافرت قبل از خارج شدن از خانه چند ر و پنجره ها را کنترل کنید . اما از نظر مشاوره مان وسواس زمانی این اعمال نگران کننده است که کنترلی روی آن نداشته شید . و انجام این کار به شما آرامش دهد . علت وسواس فکری می تواند گاهی حاصل تقلید شد . اعضای یک خانواده میتوانند از یکدیگر الگو برداری کنند و دچار وسواس فکری شوند . وسواس به نوعی رفر و عقاید و حالتی است که آن اختیار و اراده ای برای مانع شدن از انجام ان فرد وجود ندارد .

علت وسواس فکری و عملی

علت وسواس فکری و عملی میتواند ریشه کودکی داشته شد . عوامل بیولوژیکی مثلا افرادی که دچار آسیب های مغزی شده اند . حمایت و کنترل بیش از اندازه والدین از مهمترین دلایل رفری افراد مبتلا به وسواس فکری عملی است . استرس و اضطراب از بزرگترین دلایل ابتلا به وسواس فکری می شد . فرد مضطرب جهت رفع اضطراب خود مدام فکر میکند افکار کم کم بصورت مزاحم و دائمی میشوند . مشاوره خانواده میگوید فرد برای غلبه بر این افکار مزاحم که مدام بر انجام کاری کید دارند دست به اعمال تکراری میزند . اعمالی مثل کنترل و چک کردن مدام و پنجره یا حتی تمیزی و پاکی خود و اعضای خانواده پس ریشه و علت وسواس فکری استرس می شد . شرایط پرتنش خانوادگی قضاوت و تمسخر خانواده و سرزنش افراد میتواند علت وسواس فکری و عملی می شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی وسواس


علت وسواس فکری کودکان

علت وسواس فکری کودکان را میتوان مرحله نخست تقلید و الگو برداری دانست . واکاوی وسواس کودکان این اطلاعات را به مشاوره روانشناسی میدهد که کودک بیش از اندازه برای آموزش تحت فشار بوده است . زمانیکه از کودک خواسته میشود رها و رها کاری را به بهترین نحو انجام دهد . وقتی کودک مدام و پیوسته برای کامل انجام دادن کارها تشویق میشود . زمانی که از کودک توقعی بیش از توانش داریم ابتدا کودک را به فردی کمالگرا و بی عیب و نقص تبدیل میکنیم . وقتی کودک چاره ای جز تسلیم شدن برابر خواست پ و ما را ندارد اول دچار استرس میشد . بعد افکار و اعمال گوناگون سعی پنهان کردن این مسئله دارد پس این عث و علت وسواس فکری و عملی میشود . تفسیر نقاشی یکی از ملاک های تشخیص وسواس فکری کودک است .

علت وسواس فکری نوجوانان

علت وسواس فکری نوجوانان را میتوان حاصل اضطراب و استرس این دوره دانست . مطالعات این زمینه نشان داده علت وسواس فکری کودکان و بخصوص نوجوانان ترس از برچسب خوردن میشد . به همین دلیل برای اینکه ان ها را بیمار روانی نخوانند مدت ها مشکلات خود را پنهان می کنند . مشاوره اختلال وسواس معتقد است این پنهان کاری جه اول عث استرس بیشتر میشود . نتیجه نوجوانان برای غلبه بر این استرس دچار وسواس فکری میشوند . وسواس فکری و احساس گناه نوجوانی علت وسواس فکری و عملی می شود . چون نوجوان این سن بسیاز حساس و شکننده است . تصور می کند اگر از کسی کمک بگیرد مورد تمسخر واقع می شود . نتیجه شروع به انجام رفر هایی می کند که نهایت به وسواس فکری منجر میشود .


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست؟


مهم ترین علت وسواس فکری

مهم ترین علت وسواس فکری کودکان الگوبرداری از والدین است که به مرور این عمل ونی و تکرار میشود . اما مهم ترین علت وسواس فکری نوجوانان فرار از مشکل بصورت موقتی است . مشاوره روانشناسی نوجوان نشان داده که فرد برای بی اثر کردن فکرهایش دست به اعمالی میزند که منجر به وسواس میشود . بزرگترین علت وسواس فکری هر سنی روش های تربیتی والدین است . همه افرادی که دچار وسواس هستند تصور می کنند اگر رفر وسواس گونه خود را اول صبح انجام ندهند طول روز دچار مشکل می شوند . کودکان تصور می کنند اگر وسایلشان را به فرم خاصی مثلا بصورت جفت یا چهاریی قرار ندهند اتفاق بدی برای والدینشان می افتد . اعتماد به نفس افراد دارای وسواس فکری بسیار پایین است زیرا رفرشان عث ایجاد حس شرمساری آنها می شود .

دلایل مختلف وسواس کودکی و نوجوانی

علت وسواس فکری نوجوانان و کودکان این است که چون آگاهی ندارند فکر می کنند خیلی عجیب هستند . آنها تصور می کنند فقط خودشان این رفر را دارند و همیشه تحت کنترل آن رفر هستند . کودکان و نوجوانان دارای وسواس اغلب روز احساس خستگی و ناتوانی دارند زیرا قبل از خواب ید همه چیز را مرتب و جفت کنند پس دیر وقت بیدار می مانند . مشاوره خانواده علت وسواس فکری کودکان را ایجاد محدودیت های زیاد والدین میداند . محدودیت های غیر متعارفی که از جانب خانواده اعمال میشود منجر به ایجاد تصورات و افکار خاص می شود . این افکار ذهن نوجوان یا کودک تکرار می شود و آنها برای بدست آوردن احساس آرامش رفرهای وسواسی انجام میدهند . داشتن رابطه دوسنه والد و کودک میتواند مانع ایجاد تصورات مزاحم آنها شود .

اقدامات والدین برای کمک به فرزند وسواسی

مهم ترین علت وسواس فکری کودکی و نوجوانی عدم داشتن رابطه دوسنه و همدلی بین والد و فرزند است . وقتی نوجوان احساس می کند دچار افکار مزاحم است ید بدون نگرانی از برچسب خوردن سراغ والدین خود برود . وقتی رابطه دوسویه بین آنها برقرار شد نوجوان بدون نگرانی مشکل را میان می گذارد و والدین مشورت و مراجعه به مشاوره اختلال وسواس مشکل را برطرف می کنند . زمانیکه والدین نسبت به وسواس و زمینه های بروز آن آگاهی داشته شند نسبت به اعمال کودک خود نیز توجه دارند . کودکان توانایی بیان و ابراز مشکل خود را ندارند اما والدین مشاهده رفرهای تکراری می توانند به مشاوره روانشناس کودک مراجعه کنند . علت وسواس فکری هر چه که شد والدین دوری از رفرهای تکانشی می تواند مان وسواس کمک کنند .

تشخیص وسواس کودکان

علت وسواس فکری و پیدا کردن دلایل آن کودکان به دلیل عدم رسش کامل سخت است . زمانیکه والدین متوجه شوند کودک هنگام زی تقارن را رعایت میکند . یا کودک از توالی عددی پیروی میکند ید بدون ایجاد حساسیت کودک توجه بیشتری به رفر او داشته شند . اگر کودک هنگام خواب کارهای تکراری و وقت گیری انجام میدهد . مثل مرتب کردن عروسک ها یا کنار هم قرار دادن مهره ها یا آجر های خانه سازی ، حتما بلافاصله به مشاوره اختلال وسواس مراجعه کنند . علت وسواس فکری کودکان هر چه که شد کودک مراجعه به مشاور کاملا بررسی میشود . مثلا از کودک خواسته میشود نقاشی آدمک بکشد . معمولا کودک گیر وسواس برای آدمک ها بینی نمیکشد . اگر این رفر آدمک های مختلف تکرار شود مشاور این ملاک تشخیص را یید می کند .

سوالات متداول

آیا تست وسواس به شناخت علت آن کمک می کند ؟

تست وسواس همه موارد نظر گرفته شده است از بررسی تست میتوان علت بروز آن را نتیجه گرفت .

علت بروز وسواس فکری کودکان چیست ؟

تقلید از والدین و ناتوانی بیان آنچه کودک را آزار میدهد عث نشخوار فکری کودک میشود استرس و اضطراب جدایی هم میتواند دلیل دیگر بروز وسواس شد .

علائم بروز وسواس فکری چیست ؟

انجام کارها به کندی و بصورت خاص مثلا متقارن بودن همه چیز ، چک کردن بیش از حد وسایل از علائم بروز وسواس کودکان است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Obsessive Love Disorder: Symptoms, What It is, Causes, …

علت وسواس فکری چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۵:۳۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

اختلال خواب در کودکان بیش فعال

۵٫۰
۰۱

خواب کودکان بیش فعال یکی از مهم ترین چالش هایی است که والدین این کودکان آن سروکار دارند . خواب کودکان بیش فعال بسیاری از مواقع مشکل روبه رو است والدین این کودکان اغلب اظهار دارند زمانی که موقع خواب می شود ما به دسر بزرگی می افتیم چرا که کودک تمام نیرو مقابل خوابیدن مقاومت می کند . کودک بیش فعالی که دچار اختلال کم خوابی است از هر روشی برای فرار از خوابیدن استفاده می کند یا به دفعات به دستشویی می رود یا هر چند دقیقه یکر تقاضای آب می کند . این کودکان به دلایل مختلفی از خوابیدن متنفر هستند .

برخی از کودکان به دلیل ترس از کابوس های شنه ، برخی به دلیل اینکه خواب را عامل جداشدن از والدین می دانند و گاهی نیز خواب کودکان بیش فعال به دلیل مصرف داروهای بیش فعالی دچار اختلال می شود . مشاوره کودک روش های مختلف به دلیل این اختلال کم خوابی پی می برد و برای مان آن اقدام می کند زیرا خواب کودکان بیش فعال بسیاری از امور زندگی آنها ثیر گذار است .

بی خوابی یا کم خوابی کودک

از نظر مشاوره اختلالات کودک بی خوابی یا کم خوابی کودک موجب می شود طول روز کودک دچار کسالت و عدم تمرکز شد همچنین کم خوابی رشد کودک ثیر می گذارد . مشاوره تربیت کودک یکی از دلایل اختلال خواب کودکان بیش فعال را عدم داشتن برنامه زمانی خواب برای کودک می دانند یعنی لازم است کودک برای خواب به یک ساعت مشخص عادت کند همچنین ساعتی معین از خواب بیدار شود مغز به طور خودکار به این روند عادت کند .

کودکان به طور معمول نیاز به ۹۱۲ ساعت خواب شنه نیاز دارند نتیجه والدین ید سعی کنند خواب کودکان بیش فعال خود را کنترل کنند رشد و زندگی آنها ثیر منفی نگذارد . بر اساس گفته های یک مشاوره خانواده رفر های کودک بیش فعال و اختلالات خواب او نیز به طور مستقیمبر روند زندگی یک خانواده ثیر می گذارد و موجب ایجاد تنش می شود نتیجه تربیت کودک و نوع رفر والدین نیز ممکن است دچار مشکل شود زیرا والدین این کودکان اغلب از لحاظ روحی بسیار خسته اند .

اختلال خواب کودکان بیش فعال

اختلال خواب کودکان بیش فعال از جمله مواردی است که کودکان بیش فعال اغلب آن روبه رو می شوند . اختلال خواب کودکان بیش فعال نیز حتی نوزادان بیش فعال مشاهده می شود . اختلال خواب کودکان بیش فعال موجب می شود این کودکان به سختی به خواب بروند . اختلال خواب کودکان بیش فعال به دلایل مختلفی به وجود می آید که از جمله آن می توان به خر خر کردن خواب و سنم پای بی قرار اشاره کرد .

کودکان بیش فعال عمد به سختی می خوابند ، برخی از این کودان نیمه شب از خواب بیدار می شوند و دیگر قا به خوابیدن دوره نیستند . یکی دیگر از مشکلاتی که کودکان بیش فعال خواب دارند سخت بیدار شدن از خواب است . به طور کلی این کودکان به دلیل اختلال بیش فعالی خواب راحتی ندارند . برای اینکه به کودک بیش فعال خوابیدن کمک کنید لازم است برخی عادت ها را به او یاد دهید خواب راحت تری داشته شد .

ویژگی های خواب کودکان بیش فعال

ویژگی های خواب کودکان بیش فعال به شکل های مختلفی است . کودکان بیش فعال اغلب نسبت به خوابیدن مقاومت می کنند . یکی از ویژگی های خواب کودکان بیش فعال این است که این کودکان نمی توانند زمانی که بخواب می روند تخت خواب بی حرکت بمانند و ذهن آنها پر از هیاهو است . این کودکان نیاز دارند مهارت های خوابیدن را یاد بگیرند بتوانند قبل از خواب ذهن خود را آرام کنند و به چیز های مختلف فکر نکند . بسیاری از کودکان بیش فعال وقتی از دلیل بی خوابی شان صحبت می کنند می گویند وقتی می خواهم به خوابم ذهنم مدام من حرف می زند و من نمی توانم به حرفایش گوش دهم پس ترجیح می دهم این شرایط قرار نگیرم و از خوابیدن خوداری کنم .

از دیگر ویژگی های خواب کودکان بیش فعال از خواب پریدن نیمه شب است ، برخی از کودکان بیش فعال نیمه های شب از خواب بیدار می شوند و دیگر قا به خوابیدن دوره نیستند که این اتفاق هم شرایط جسمی کودک ثیر می گذارد هم عث بروز مشکلات روحی از جمله افسردگی می شود . گاهی اختلال خواب کودک بیش فعال به دلیل مصرف دارو نیز است که ید مشاوره کودک میان گذاشته شود .

مان اختلالات خواب کودکان بیش فعال

مان اختلالات خواب کودکان بیش فعال راهکار های مختلفی امکان پذیر است . مان اختلالات خواب کودکان بیش فعال گاهی آموزش مهارت های به خواب رفتن قابل مان و حل است اما برخی از اختلالات خواب کودک بیش فعال به شکل های پیچیده تری است زیرا بیش فعالی و بی خوابی کودک به طرز عجیبی یکدیگر را حمایت می کنند به طوری که بیش فعالی خود عامل به وجود آمدن بی خوابی کودک می شود همچنین بی خوابی عامل تشدید کننده ی بیش فعالی است .

تشخیص اختلال خواب کودکان بیش فعال

تشخیص اختلال خواب کودکان بیش فعال وحله ی اول توسط والدین تشخیص داده می شود سپس مراجعه به مشاوره اختلالات کودکان تشخیص اختلال خواب کودکان بیش فعال به طور دقیق مورد بررسی قرار می گیرد و سپس اقدام به مان آغاز می شود . تشخیص این نوع اختلال نیاز به جلسات متعدد مشاوره دارد بتوان دلیل اصلی را پیدا کرد و براساس آن مان مناسب را نظر گرفت . تشخیص و مان این اختلال بسیار زندگی و شرایط کودک و والدین موثر است زیرا مان این نوع اختلال آرامش به خانواده زمی گردد زیرا کودکانی که هم دچار بیش فعالی هستند هم از اختلال بی خوابی رنج می برند تمام شنه روز گیر این اختلال هستند نتیجه والدین نیز از لحاظ روحی و جسمی بسیار خسته می شوند .

کودک بیش فعالی که دچار اختلال کم خوابی نیز می شود دچار آسیب های روحی و جسمی می شود . این کودکان تمام طول روز را حال زی گوشی و صرف انرژی هستند و شب هنگام به استراحت برای زیابی انرژی نیاز دارند حال نظر بگیرید که شب را هم به صرف انرژی ادامه دهند و خواب مقاومت کنند ، قطعا از لحاظ جسمی آسیب می بینند همچنین بیداری شب یکی از عوامل به وجود آمدن افسردگی است .

سوالات متداول

مشکلات خواب کودکان بیش فعال چیست ؟

این کودکان قا به خوابیدن مانند کودکان معمولی نیستند و به سختی به خواب می روند . مشکلات بی خوابی کودکان بیش فعال به دلایل مختلفی به وجود می آید که ید منشاء آن را مورد بررسی قرار داد . اغلب منشاء این اختلال به دلیل داشتن پاهای بی قرار ، خر خر کردن خواب و یا کابوس های شنه است که هر کدام نیاز به مان خاص خود دارد .

روش هایی برای بهتر خوابیدن کودکان بیش فعال ؟

یکی از روش های کارآمد برای خوابیدن کودکان بیش فعال آموزش مهارت های به خواب رفتن است . از دیگر راه های بهتر خوابیدن کودکان بیش فعال می توان به تعیین ساعت خواب معین اشاره کرد . به طوری که مغز کودک به خوابیدن راس ساعت معینی عادت کند و آماده خواب شود به چیزهای دیگر فکر نکند .

بیش فعالی کودکان کم خوابی کودک ارتط دارد ؟

همانطور که متن گفته شد بیش فعالی و بی خوابی کودک رابطه ی پیچیده ای دارد به طوری که هردو یکدیگر را ساپرت می کنند . نتیجه بیش فعالی موجت بی خوابی کودک را فراهم می کند و بی خوابی بیش فعالی کودک را تشدید می کند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Sleep patterns and the risk for ADHD: a review

اختلال خواب کودکان بیش فعال

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۵:۲۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

مهمترین وظایف مرد در زندگی مشترک چیست؟

۵٫۰
۰۲

وظایف مرد زندگی مشترک جز مهمی از یک شراکت را تشکیل می دهد . این شراکت ابعاد مهمی از زندگی هر دو طرف را شامل می شود . مانند روابط عاطفی ، روابط خانوادگی ، روابط جنسی و غیره . توجه و مدیریت کردن تمام این ابعاد نیازمند مهارت های ویژه ا است . بی تردید یکی از وظایف مرد زندگی مشترک این است که به آرامی افکار و احساسات خود را بیان کند . این بیان ید به شیوه های بدون قضاوت صورت بگیرد . مرد می یست فهم خود را از گفته های شریک زندگی خود لا ببرد . هنگامی که هر دو طرف رابطه بدین صورت یکدیگر رفر می کنند زخورد خوبی دارد :

 • فرصت قابل توجهی برای ارزیابی و شناخت احساسات و افکار شریک زندگی است . بدین صورت سوتعبیر و سو تفاهمات بسیار کاهش می یابد .
 • این ز خود به هر یک از زوجین این فرصت را می دهد که بدانند به چه میزان بر رفر همسرشان ثیر می گذارند .
 • روی هم رفته زوجین شناخت کافی از دیدگاه های قبل و ز یکدیگر بدست می آورند .

ثیر تربیت بر وظایف مرد زندگی مشترک

مشاوره خانواد این احتمال نیز وجود دارد که ممکن است افراد کودکی معرض رفر تهدیدآمیز و تحقیرآمیز والدین شند . این موضوع عث میشود افراد قرنی راهکارهای ناکارآمد برای زندگی مشترک داشته شند . رابطه زناشویی و زندگی مشترک ید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که این تجربه ها هرگز فراموش نخواهند شد . مشاوره روانشناسی ید این راهکارهای ناکارآمد را شناسایی کند . همچنین برای جایگزین کردن آنها تلاش کند . برای کسب اطلاعات بیشتر مقالات کارشناسان این حوزه را مطالعه نمایید .مشاوره قبل از ازدواج اوایل رابطه زوجین و هنگام طی کردن مراحل آشنایی این زمینه ها به آنها کمک میکند بتوانند روابط زناشویی خوبی داشته شند .

مهمترین وظایف مرد زندگی مشترک چیست؟

شاید سوال مهمترین وظایف مرد زندگی مشترک چیست؟برای خیلی از افرادی که آسنه ازدواج هستن خیلی پیش آمده شد. مهمترین وظایف مرد زندگی مشترک این است که هنگام زخورد دادن به طرف مقابل صادق و حمایتگر شد . یکی دیگر از مهمترین وظایف مرد زندگی مشترک این است هنگامی که متوجه منظور همسر خود شد بلافاصله پاسخ دهد . مرد رابطه نید وقت را تلف کند . خیر بیجا آثار همدلی و ک شما را کاهش میدهد . هر دو طرف رابطه البته وظیفه دارند احساسات و افکار خود را صادقانه بیان کنند . البته نید فراموش کنید زمانی که گفتیم مردان مییست حمایتگر شند این نیست که بی رحمی توام شود . مثلا به جای اینکه بگویید « همه چیز را خراب کردید » میتوانید بگویید « اینجا بهتر میتوانید عمل کنید » .


بیشتر بخوانید: راز زندگی موفق چیست؟


مهمترین وظایف زن رابطه زناشویی چیست؟

وظایف زن رابطه زناشویی از اهمیت والایی برخوردار است . مخصوصاً زمانی که تعامل زوجین واقعا آزاردهنده میشود . هنگامی که وظایف زن رابطه زناشویی را بررسی میکنیم این را نیز ید ذکر کنیم که فقط داد و فریاد نیست که به رابطه آسیب وارد میکند . کنایه صحبت کردن ، تحقیر کردن ، بد زنی و سخن خشونت آمیز رابطه را تهدید میکند . از جمله وظایف زن رابطه زناشویی ید به این نکته اشاره کرد که از بکار بردن واژه های دو پهلو پرهیز کنند . هنگامی که مثلا همسر به شوهرش میگوید « وای من چق بدبختم … » احساس ارزشمندی شوهرش را تخریب میکند .

این جملات میتواند به معنی این شد که شوهر او فردی مشکل دار و معیوب است . البته این فقط از وظایف زن رابطه زناشویی نیست و مردان نیز ید از این کار پرهیز کنند . وظایف زن رابطه زناشویی حیطه های بسیاری را پوشش میدهد . انجام هر یک از آنها به صورت ویژه ای به رابطه کمک میکند . زنان بهتر است از ابراز احساسات به عنوان سلاح بهره نگیرند . بهتر است شما احساساتن را برای همسرن توصیف کنید . حتی آنها را صراحت بیان کنید . « من واقعا حال حاضر احساس خنگی و انزوا میکنم … . از وظایف زن رابطه زناشویی آن است که استفاده از جملات نیشدار را متوقف کند .

متداول ترین اشتهات مورد وظایف مرد زندگی مشترک چیست؟

متداول ترین اشتهات مورد وظایف مرد زندگی مشترک چه زمانی رخ میدهند؟ اشتهات مردان رابطه زناشویی بیشتر هنگامی رخ میدهد که مورد موضوعی توافقی صورت میگیرد . اغلب مردان فراموش میکنند که جزئیات آن را مشخص کنند و به آن عمل ورزند . مهم است که بدانید بعضی اوقات این توافقات جنبه های دیگری هم دارند . از جمله مهم ترین اشتهات مردان این است که جنبه پنهانی توافقات را نظر نمیگیرند . آقایان ید بدانند همسرشان از این موقعیت برای ارزیابی میزان تعهد آنها بهره میگیرند . بعضی اوقات مسفانه مردان اینجا حس میکنند فریب خورده اند . عصبی میشوند . از وظایف زن رابطه زناشویی این است که به همسر خود بفهماند که او آب زیر کاه نیست . هدف او عث سوء تفاهم نشود .

اشتهات مردان مورد وظایف مرد زندگی مشترک اینجا میتواند بدتر هم شود . زمانی که آنها حس میکنند قرنی نیز شده اند . مردان نید حس کنند اینجا فقط منطق آنها ست است . نید بپندارند که این موقعیت اصل صداقت زیر سوال رفته است . یکی از موقعیت هایی که آنها ید ک کنند این است که گاهی خود را جای طرف مقابل بگذارند . از وظایف مرد زندگی مشترک میتوان به این اشاره کرد که آنها نید هم زمان خواست های مکرری داشته شند . شما بهتر است بر روی یک موقعیت تمرکز کنید . یک یا دو تغییر را خواست کنید . خواست های زیاد ، شما را پرتوقع نشان میدهد . شما نید فرد خودخواهی به نظر برسید .

وظایف مرد زندگی مشترک و علایق آنها روابط زناشویی چیست؟

علایق مردان رابطه زناشویی را میتوانید از لابه لای صحبت های آنها بدست آورید . مردان دوست دارند نقطه نظرات آنها مورد توجه قرار بگیرند . از بی اعتنایی متنفرند . یعنی همیشه تحسین کردن برای آنها خوشحال کننده است . بهتر است زنان به صورت مستقیم انتقادهای خود را مطرح نکنند . بحث کردن و تحسین کردن صحبت های آنها ، کمکی به حل مسئله خواهد کرد .

همدلی همسر از جمله علایق مردان رابطه زناشویی است . آنها ترجیح میدهند که همسرشان آنها را بی قید و شرط پذیرا شند . این علایق مردان از جمله وظایف مورد وظایف مرد زندگی مشترک نیز تلقی خواهد شد . زوجین ید بدانند که همدلی کمک میکند موقعیت و دیدگاه همدیگر را بهتر ک کنید . انتظار مردان از زنان رابطه زناشویی این است که نشان دهند خواسته های آنها مهم است . همسرشان به نیازهای او به اندازه کافی اهمیت نشان میدهد . انتظار مردان از زنان رابطه زناشویی بیشتر موارد این است که تهدید به ترک کردن رابطه نکنند . هنگام تنش سرزنش نکنند . انتظار مردان این است که زنان ، حمایت خود را هیچگاه قطع نکنند . اما ید توجه کرد که اینها تنها انتظارات مردان از زنان نیست . اینها میتواند وظایف مرد زندگی مشترک نیز شد .


بیشتر بخوانید: مشاوره ازدواج آنلاین


خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: The Importance of the Common Duties of Daily Life Shown

مهمترین وظایف مرد زندگی مشترک چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۵:۳۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

مشاوره مشکلات خانوادگی

۵٫۰
۰۱

مشاوره مشکلات خانوادگی از لازمه ها و نیازهای هر خانواده ای است که این دوران دارای خیانت است و نگران آینده اعضای خویش است .مشاوره خانواده از این رو لازم و واجب است که تغییر نسل ها و فرهنگ ها و گذار از فرهنگ بسته و سنتی گذشته به فرهنگی متشکل از خرده فرهنگ های بیشمار نیازهای خانواده نیز تغییر کرده است . یک خانواده میتواند بهره بردن از مشاوره زناشویی خود را از آسیب‌هایی گهگاهی به راحتی میتواند آن را ازبین ببرد حفظ کند . مشاوره مشکلات خانوادگی بسیاری از از زمینه هایی که یک خانواده ممکن است آن سر و کار داشته شد کمک کننده میشد .

برای مثال میتوان برای حل مشکلات به وجود آمده بین زن و مرد و مشکلاتی که برای کودکان و نوجوانان و جوانان خانواده پیش می‌آید ازمشاوره زناشویی و زندگی مشترک کمک گرفت . ادامه بیشتر به خدمات مشاوره مشکلات خانوادگی اشاره میکنیم .

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین بسیار میتواند بعضی از فرهنگ ها و البته محیط های جغرافیایی مثمر ثمر شد . فرض بکنید زن و شوهری زندگی مشترک خود به مشکلات زیادی برخورد کرده اند و بن هر دلیلی نمی خواهند و یا نمیتوانند از مشورت گرفتن فرد دیگری از نزدیکانشان سود ببرند . این هنگام میتوانند به مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین روی بیاورند . مشاوره آنلاین از جمله بهترین ابزارهایی است که فضای مجازی اختیار افراد قرار داده است . این ابزار برای افرادی که نمیتوانند و یا راحت نیستند که به صورت حضوری از یک مشاور سوالات خود را بپرسند و راهنمایی بگیرند نیز میتواند بسیار کاربردی شد . مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین به این دلیل برای این افراد مهم و مفید است که حتی لازم نیست صدای طرف مقابل را بشنوند و تنها راه ارتطی ارسال پیام متنی است .

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی از جمله انواع پرطرفدار مشاوره ها میشد که جامعه ما نیز هواداران خاص خودش را دارد میشد . مشاوره تلفنی نیز از ویژگی‌های مشاوره آنلاین برخوردار است . دیگر مهم نیست از لحاظ جغرافیایی چه حد از مشاوره خود دور شیم . مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی به راحتی و از هر فاصله ای میتواند صورت بگیرد . بعضی از افراد از این مورد آزار میبینند که نمیتوانند رو رو مشاوره و روانشناس خود صحبت کنند . مثلا این تجربه را داشته اند که مشاوره خود رو رو نشسته اند و پایان وقت جلسه یا نتوانسته اند به خوبی منظور خود را برسانند یا اینکه سکوت اختیار کرده اند . مشاوره تلفنی این مشکل را برای آنها سهل و آسان کرده است و به خوبی میتوانند از مشاوره بهره ببرند .

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین آویژه

مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین آویژه از جمله بهترین مراکز مشاوره ای است که افراد میتوانند به آن مراجعه کنند و مشکلات خود را مشاوران به صورت مجازی میان بگذارند و از راهنمایی های آنها استفاده لازم را ببرند . آویژهاین کار معمولا اپلیکیشن مخصوص مراکز از طریق سایت انجام میشود . ابتدای ورود این نوع مشاوره به سبک های متنوع مشاوره این تصور می رفت که استقلی از این نوع مشورت گرفتن صورت نپذیرد اما دقیقا برعکس این مساله اتفاق افده است . افراد زیادی مشاوره گرفتن به صورت آنلاین را انتخاب کردند و اغلب نتیجه های خوبی هم حاصل شده است . مشاوره مشکلات خانوادگی آنلاین آویژه از جمله موفق ترین مراکزی است که این نوع خدمات را ارائه میدهند واین موفقیت به دلیل حساسیت روی انتخاب بهترین مشاوران است.

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی آویژه

مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی آویژه از زمینه هایی است که این مرکز بسیار آن موفق عمل کرده است و این موفقیت ها روز به روز بیشتر میشود . همه افراد میتوانند به راحتی و از طریق سایت مرکز مشاوره آویژه مشاوران این مرکز ارتط بگیرند و مشکلات خود را بررسی کنند و برای حل مسائل مربوط به زندگی خود از راهنمایی های مشاوران این موسسه استفاده و بهره لازم را ببرند . برخی از فعالیت هایی که مشاوره مشکلات خانوادگی تلفنی آویژه به هموطنان ارائه میکند به شرح زیر میشد :

 • مشاوره قبل از ازدواج
 • مشاوره حین ازدواج
 • مشاوره برای کسب مهارت مدیریت زندگی زناشویی
 • مشاوره برای تربیت صحیح کودک حوزه روانی
 • مشاوره برخورد صحیح نوجوانان زمانی که گیر طوفانهای جسمی و روحی psycho )) متعددی میشوند

و…

ادامه راجع به برخی از زمینه های نام برده شده صحبت خواهیم کرد .

مشاوره ارتطات عاطفی

گستره مشاوره (counseling ) فقط به حل خانواده محدود نمیشود . گاهی اوقات سنین جوانی افراد گیر هیجانات خاص أین دوره میشوند و بعضا بدون هیچ تناسب و دلیل منطقی احساس میکنند تمام وجود و احساسات خود را به یک نفر خته اند . این زمان و به خصوص خانواده های جامعه ما که هنوز ریشه های سنتی آن موج میزند معمولا برخورد ستی این اتفاق دستور کار قرار نمی گیرد . اکثر مواقع این جوان که سر پا شور و احساس است جدی گرفته نمیشود .

عکس العمل های دیگری ممکن است خانواده پرخاشگری به او ابراز کنند که هنوز هیچ چیز از زندگی نمیداند . این شرایط جوانان میتوانند اعتماد به یک مشاور زبده و تجربه زندگی عاطفی خود را دسن او قرار دهند او بتواند علم و تجربه ای که دارد فرد را از این طوفان به سلامت عبور دهد . او میتواند نقش منطق که ذهن جوان عاشق ایرانی ندارد را به خوبی زی کند .

مهارت(skill ) مدیریت زندگی مشترک

زنان و مردان جوانی که زه به زیر یک سقف میروند نمیتوانند همان ابتدا برای همه لا و پایین ها و سختی های زندگی آمادگی کامل داشته شند . خیلی از تجربه ها زندگی مشترک به دست نمی آیند مگر زندگی مشترک و جریان روزمرگی رابطه زناشویی . این تفسیر چگونه میتوان از حجم تشنجات زندگی بعد از ازدواج (married )کاست ؟ .

پاسخ این است که : یک مشاور که سال های زیادی از عمر خود را صرف یادگیری و مطالعه این حوزه کرده است میتواند به خوبی تجربه ای که دارد زوجین را زودتر از این که آسیب ببینند از این اتفاقات و آسیب ها مطلع کند . زمانی که افراد نسبت به شرایط پیش روی خود اطلاعات و آگاهی داشته شند میتوانند هم به موقع از مشکلات پیشگیری کنند و هم این که برای مقابله و گیر شدن چالش مد نظر به طور کامل آمادگی داشته شند .

دلسوزی یا دخالت والدین

یکی از شایع ترین مسائلی که این روزها زوج های جوان آن گیر هستند ابن است که خانواده ها به اسم دلسوزی و مهرورزی زندگی مشترک آنها دخالت میکنند . گاهی این دخالت ها به قی شدید میشود که واقع زندگی مشترک دو جوان به صحنه مرزه پلدبن دختر و پسر تبدیل میشود . مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی و یا سایت های مشاوره آنلاین دوای د این افراد هستند . استفاده از خدمات مشاوره خانواده (family counseling ) میتواند جوانانی را که گیر چنین طوفان هایی سده اند به خوبی هدایت کنند . آنها میتوانند اگر به خاطر مواردی مثل دخالت خانواده ها از یکدیگر دور شده آند قرار گرفتن روند مشاوره زناشویی و زندگی مشترک ، مشکلات را از بین ببرند و دوره کنار یکدیگر بکوسند به بهترین وجه ممکن زندگی خود را بسازند .

مشاوره تحصیلی آنلاین برای فرزندان

از جمله دغدغه های مهم والدین زمانه حاضر زمانی هست که فرزندان آنها به جه ای از تحصیلات میرسند که دیگر نمیتوانند آنها را مدیریت کنند . برای مثال زمانی که نوجوانان به سال های قبل از کنکور میرسند ، واقع هم گیر تحولات بلوغ هستند و هم شرایط و نقطه ای حساس از زندگی خود هستند که ممکن است کاملا آینده تحصیلی و کاری آنها تعیین کننده شند . این شرایط یک مشاوره تحصیلی آنلاین به سادگی و البته به صورت حرفه‌ای خدمت برنامه ریزی را برای نوجوانان نسبت به خلق و خو و مدل شخصیتی آنها انجام میدهد .

سوالات متداول

آیا مشاوره دوسن و آشنایان مزیت بیشتری دارد یا روانشناس؟

روانشناس فردی متخخص و تجربه حیطه مشاوره است. از طزف دیگر روانشناس گیری عاطفی یا ملاحظات دیگری مشکلات دیگری رو به رو نیست. بدین ترتیب شما میتوانید کسی همفکری کنید که نگاه جامعی به مشکل شما دارد.

چه زمانی به یک مشاور نیاز دارید؟

هنگامی که مشکلی روبه رو هستید که عملکرد های شغلی ، اجتماعی . خانوادگی شما را تحت ثیر قرار داده است، شما ید به یک متخصص رجوع کنید.

آیا مشاوره فقط برای مشکلات است؟

خیر شما زمانی که دوراهی یا انتخاب یک تصمیم مهم هستید مانند انتخاب همسر قطعا به یک هم اندیشی نیاز دارید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع:Therapy for Family Problems, Family Therapist

مشاوره مشکلات خانوادگی

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۵۶:۰۴ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج

۵٫۰
۰۱

سوالات روانشناسی ازدواج از جمله ابزارهایی هست که برای یک مشاور ازدواج بسیار مهم و کارآمد است . سوالات روانشناسی ازدواج طبق اصولی که همه جوانب آن را نظر گرفته است . سوالات ازدواج از نظر روانشناسی به صورت اسندارد طبقه بندی شده است . روانشناس استفاده از سوالاتی مورد ازدواج میتواند به راحتی به پاسخ های مورد نظر خود پی ببرد . سوالات روانشناسی ازدواج به نسبت فرهنگ جامعه و همچنین خلق و خوی افراد عام جامعه تهیه میشود . اگر سوالات مطرح شده معیارهای جامعه متفاوت شد ، ممکن است نتیجه گیری خطا به وجود بیاید . سوالات روانشناسی ازدواج به زوجین نیز بسیار کمک میکند تصمیم گیری بهتر و روشن تر به اتفاق نظر میرسند . ادامه بیشتر راجع به سوالات مشاوره قبل از ازدواج صحبت خواهیم کرد .


بیشتر بخوانید: مشاوره پیش از ازدواج


اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج

اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج بیشتر این مورد میتواند شد که زوجین خیلی منظم تر و واضح تر گزینه ازدواج خود آشنا شوند . کل اتفاقاتی که جریان آشنایی قبل از ازدواج میافتد گاهی ناخواسته به حاشیه کشیده میشود . مشاور میتواند استفاده از ابزاری مثل سوالات روانشناسی ازدواج تمام حواشی را رابطه دونفر کنترل میکند یا از بین میبرد . ادامه به چند نکته مورد اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج اشاره میکنیم .

 • اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج مورد آن دسته از زوج هایی که هیچگونه آشنایی و شناختی از یکدیگر ندارند کاملا مشهود است .
 • اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج کم کردن وقت صرف شده دوره آشنایی بسیار موثر است . برای مثال اگر زوجین به صورت عادی یکسال هم دیگر را بشناسند ، کمک سوالات وقت بیشتری برای برنامهذریزیر مورد سایر ابعاد ازدواج خود دارند .

بهترین سوالات روانشناسی ازدواج

بهترین سوالات روانشناسی ازدواج ید ویژگی‌ های مختلفی را بر بگیرد . از جمله فاکتورهایی که بهترین سوالات روانشناسی ازدواج ید آنها را دارا شد کیتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • بهترین سوالات روانشناسی ازدواج ید آنق ساده و البته خلاصه و مفید شد که به وضوح به خواسته و نیت خود از پرسیدن آنها دست یابیم .
 • این سوالات ید توجه به ویژگی های قومی و قبیله ای و همچنین جغرافیایی و فرهنگی هر منطقه تهیه شده شد . استفاده از سوالات کلیشه‌ای احتمال خیلی زیاد این مورد جواب نمیدهد .
 • سوالات ید عاری از هرگونه کلمات تخصصی شد . اگر از أین کلمات استفاده شود ممکن است افرادی نتوانند به آنها پاسخ مناسب بدهند .

سوالات روانشناسی ازدواج موفق

سوالات روانشناسی ازدواج موفق نیز مسائل و موارد مختلفی را بر میگیرد . سوالات روانشناسی ازدواج موفق بیشتر به این موضوع می پردازد که آیا طرف مقابل شما برابر ادعاهای گفته شده حقیقت نیز واقعا به آنها عمل میکند ؟ . شاید سوالات بتوان راحت تر به شخصیت اصلی فردی که از او سوال میشود پی برد . واقع این سوالات به کمک مشاور می آید راحت تر و سریعتر به نتیجه برسد که مثلا فلان پسر برای فلان دختر مناسب است یا خیر .

این سوالات ویژگی ها و ابعاد دو طرف به صورت واقعی تر و واضح تر توسط مشاور مربوط بدست می‌آید . گزارشات بسیاری از طلاق های زود هنگام میرسد که زن یا مرد اظهار میکند که به هیچ وجه همسرش را شبیه حرف های پیش از ازدواج نمییابد و این موضوع بسیار او را آشفته کرده است جایی که اختلافات به حد لای خود رسیده است و آنها را به فکر طلاق انداخته است.

سوالات روانشناسی قبل از ازدواج

سوالات روانشناسی قبل از ازدواج شاید نظر اول خیلی ساده بنظر برسد اما میتواند به قی مهم شد که تععبن کنند خوشبختی یا ناکامی هر دو نفر آینده شد . سوالات روانشناسی قبل از ازدواج مزایای زیادی را به همراه دارد که به چند مورد آن اشاره میکنیم .

 • گاهی افراد به دلیل سن پایین یا بهتر بگوییم بی تجربگی نمیتوانند به ستی خوبی و بدی را ک کنند . ابن سوالات مشاوره ازدواج بسیار کمک کننده خواهد بود .
 • گاهی ممکن است یک فرد واقعا انسان خوبی شد ولی شخصیتی که از او به واسطه این سوالات نتیجه گیری میشود این را نشان بدهد که او مناسب ازدواج شخص مورد نظر خود نیست .
 • سرعت بخشیدن به نتیجه گیری روند تصمیم گیری قبل از ازدواج نیز از مزایای ویژه این پرسش ها میشد .

استقلال ششخصیتی (personal independence)

وقتی که زوجین به مرکز مشاوره خانواده برای مشاوره ازدواج مراجعه میکنند خیلی از مسائل و موضوعات را میفهمند و بررسی میکنند . یکی از این مسایل استقلال شخصیتی میشد . روانشناس استفاده از سوال و تکنیک هایی میابد که فرد از نظر ثت و استقلال شخصیتی چه سطحی قرار دارد . استقلال شخصیتی به این مورد اشاره میکند که فرد وان هویت یابی خود را به خوبی گذرانده است یا خیر ؟ یک مرد استقلال شخصیتی قابل قبول حفظ تمام احتراماتی که یک فرد برای خانواده اش ید قائل شد گرفتن تصمیم نهایی قوی عمل کند . فردی که به جه خوب و قابل قبولی از استقلال شخصیت دست پیدا کرده شد میتواند بک همسر خوب زندگی زناشویی نیز شد . اما اگر همسران از استقلال شخصیتی بهره ای نبرده شند مسفانه قطعا زندگی آنها دارای تعادل لازم نخواهد بود .

بلوغ مالی (financial maturity)

این مورد بررسی میشود که آیا فرد از لحاظ مالی و آمدی به ثت و پختگی لازم رسیده است یا نه . بلوغ مالی به این معنا نیست که حتما فرد از لحاظ ثروت دارایی های خیلی زیادی داشته شد بتوان آن را قابل قبول دانست . بیشتر توجه روانشناس این مورد بر این متمرکز است که آیا فرد حداقل دو سال گذشته داری یک شغل ثابت بوده است یا خیر ؟ گاهی افراد حتی به سنین لا هم میرسند اما هنوز بر روی یک کار توانایی تمرکز ندارند و دایم رشته ها و شاخه های کار خود را تغییر می‌دهند به امید اینکه شغل مورد نظر خود را بیابند .

بعد دیگر بلوغ مالی به این نکته نیز توجه دارد که فرد مبتواند آمد خود را به گونه ای برنامه ریزی کند که تمام نیازهای خانواده خود را حد نرمال مین کند و به تمام خواسته های بنیادی خانواده خود رسیدگی لازم را داشته شد . بلوغ مالی یکی از اصول حذف نشدنی برای داشتن یک زندگی مشترک خوب است .

اعتقادات معنوی (spiritual beliefs)

طول مشاوره قبل از ازدواج یکی دیگر از مهمترین مسائلی که طرفین بررسی میشود ، اعتقادات معنوی هریک از افراد میشد . اعتقادات افراد میتواند غیرقابل تغییر ترین خاصیت و عنصر آنها شد . این غیر قابل تغییر بودن به این دلیل است که مثلا فردی سی سال یک عقیده و اعتقاد بزرگ شده و رشد کرده است . خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد که از او توقع داشته شیم که از این به بعد عمر خود را اعتقاد و افکار یا سبک زندگی متفاوتی نسبت به قبل بگذراند . روانشناس به عنوان مشاور قبل از ازدواج این فاکتور را نیز زوجین مورد بررسی کامل قرار میدهد .

دلیل این بررسی دقیق این است که دو نفر که راجع به معنویات عقاید و افکار یکسانی نداشته شند شاید تعاملات معمولی اجتماع هیچگاه به مشکل نخورند . اما اختلاف نظر اساسی پ این زمینه بین زن و شوهر قطعا عث به وجود آمدن تنش میان آنها خواهد شد .

بلوغ جنسی (***ual maturity)

موضوع بلوغ جنسی شاید نگاه اول کاملا ساده و ابتدایی به نظر برسد و فقط جنبه جسمانی و سنی فرد دیده شود . حالی که این فقط قسمتی از این بلوغ را شامل مبشود . واقع بلوغ جنسی که سد مورد بررسی دقیق توسط مشاور قرار میگیرد به این مورد اشاره میکند که آیا افراد توان ک و کنترل هیجانات جنسی خود و طرف مقابل را دارند یا خیر ؟ . افرادی آماده قبول مسئولیت همسری هستند که بتوانند سلایق جنسی خود و همسرشان را بدانند و موفق شوند که بین آنها تعادل برقرار کنند به یک رابطه جنسی خوب و کیفیت دست یابند .


بیشتر بخوانید: ملاک های ازدواج موفق


سوالات متداول

سولات روانشناسی ازدواج شامل چه موضوعاتی است؟

بیشتر موضوعات روانشناسی مورد ازدواج شامل مسائل شخصیتی و نیاز های عاطفی افراد است. این موارد شامل انتظارات افراد از یکدیگر است.

سوالات قبل از ازدواج چه مزایایی دارد؟

شناختی افراد از یکدیگر بواسطه این سوالات بدست میاورند بزرگترین مزیت سوال کردن قبل از تعهد کامل است.

سوالات قبل ازدواج ید دارای چه شاخصه هایی شد؟

این سوالات ید توجه به ویژگی های قومی و قبیله ای و همچنین جغرافیایی و فرهنگی هر منطقه تهیه شده شد . استفاده از سوالات کلیشه‌ای احتمال خیلی زیاد این مورد جواب نمیدهد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره زناشویی و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Marriage Psychology and Therapy: The Science of …

اهمیت سوالات روانشناسی ازدواج

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۲:۲۴ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

مهمترین مهارت های زندگی مشترک چیست؟

۵٫۰
۰۱

مهارت های زندگی مشترک توجه به حجم لای مترکه هیی که جامعه حال رخ دادن است، بسیاری ضروراست که مورد آموزش آن وقت بیشتری گذاشت. مهارت های زندگی مشترک ویژه خانم ها نیست و آقایون نیز می توانند به کار ببندند. سعی مشاوره خانواده این است که مهارت های زندگی زناشویی دوران قبل از ازدواج و آنجا که امکان پذیر است مشاوره ازدواج مطرح شود.

یک نکته ظریف مهارت های زندگی زناشویی

نکته ظریف مهارت های زندگی مشترک فن تعامل سازنده است. ما می خواهیم از طریق گفتگو طرف مقابل مان به افزایش عشق و محبت طرف مقابل بیفزاییم. اما مشکل اینجاست که خیلی از ما ها نمی توانیم هم صحبت می کنیم. اکثر جلسات مشاوره روانشناسی مشاهده میکنیم که بسیاری از کیس ها به ما میگویند میخواهیم صحبت کنیم ولی این کار را شروع میکنیم پس از گذشت دقایقی منتج به دعوا و دلخوری میشه پس ترجیح میدهیم حرف نزنیم.

((این خیلی بد است اگر دوطرف نتوانند حرف بزنند پس چه دلیلی برای ادامه رابطه زناشویی دارند))


بیشتر بخوانید: مشاوره زندگی مشترک


اینجا یک نکته مهم مهارت های زندگی مشترک که عث بهبود گفتگو رابطه زناشویی میشود مطرح میکنیم:

یکی از مهمترین مهارت های زندگی مشترک این است که زجویی نکنیم بلکه همدلی بدهیم. بسیاری از زنان و مردان نیت خیر اقدام به آغاز گفتگو هم می کنند و سوالاتی که ما میگویم شبیه زجویی است این نکته را آغاز میکنند.
مثلا مرد وارد خانه می شود و زن بلافاصله به استقل او می رود این سوال:
چه خبر؟

اینجا نهای این جواب مواجه میشود: اینجا نهای این جواب مواجه میشود: سلامتی!!!
خوب زنی که هدف ایجاد رابطه و توجه به خود آغاز گر یک دیالوگ بوده ناراحت میشود و دوره امتحان میکند و سوالاتی به دنل ایجاد رابطه و ادامه گفتگو است.
مثلا: امروز چه طور بود؟
جواب مرد : خوب بود یا مثل بقیه روزها!!!!

نکته بسیار مهم مهارت های زندگی مشترک:

((خانم ها نمیدانند معمولا مرد ها ادامه این گونه دیالوگ ها خواسر سکوت و کات شدن دیالوگ هستند.))

تکنیک همددلی مهارت های زندگی زناشویی

از طرف دیگر وقتی کلام یا زن بدن مرد برای این کار مواجه میشوند احساس شکست می کنند. پس چه ید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یکی از تکنیک های مهارت های زندگی مشترک ارتط ایجاد همدلی است.

تصور کنید وقتی شرایطی را برای یک نفر توضیح میدهید، ولی تصور نهایت تصورمی کنید او از ک وضعیتی که شما آن شرایط داشته اید ناتوان است، چه حس بدی به شما دست می دهد ولی وقتی همین موضوع را کسی میان میگذارید و او کاملا شرایط شما را ک میکند چه حس خوبی دارید!
پس به هنگام مواجه طرف مقابل به جای زجویی به دنل همدلی شید. این یکی از مهمترین نکات مهارت های زندگی مشترک است.
به جای سوال کردن که چه خبر؟ بهتر است چکاری کنیم.
میتوانید به چهره او نگاه کنید و همانی که هست را به او برگردانید . اگر خسته است میشود همین موضوع را به او انعکاس داد به این شیوه:
عزیزم خسته نشی معلومه روز سختی رو داشتی ها!!!
اوه عزیزم چق خسته شدی !!!

توجه کنید مهارت های زندگی مشترک همدلی همدی کاملا متفاوت است

بعضی خانم ها به همسرشان میگویند:
عزیزم خسته شدی ها منم مثل تو خسته شدم….
وای چه جمله وحشتناکی برای مرد!!!!
مرد: مگه تو چه کار کردی و خودن آخرش رو میدونید که دعوا و ….
پس همدلی یکی از نکات ریز برقراری ارتط زناشویی و مهارت های زندگی مشترک است.

مشکلات رایج مهارت های زندگی مشترک

مهارت های زندگی مشترک مشکلاتی نیز وجود دارد که برای مقابله آنها مییست آموزش ببینید. یکی از مشکلات رایج ارتط زندگی زناشویی این است که زوجین سوگیری نسبت به یکدیگر ارتط را آغاز میکنند.
# مثلا مردی را تصور کنید که هنگام ارتط همسرش این پیش زمینه را دارد که او فردی غیر منطقی است. نتیجه: این صورت تجربه نشان داده که تمامی رفرها و سخنان همسر وی نگاه مرد غیر منطقی جلوه میکند حتی دوست داشتن او؟ از طرفی خود مرد نیز به رفرهای غیر منطقی نسبت به همسرش روی می آورد.

یا برعکس زنی را تصور کنید که فکر می کند مردش هیچ وقت احساسات او را ک نمیکند این عث می شود هر موقع مرد هم ابراز احساس انجام دهد از نگاه زن کاملا رفری فاقد احساس تصور می شود و به مرور زن نیز ابراز احساس نسبت به همسرش نمیکند .یکی از مهمترین نکاتی که ید مهارت های زندگی مشترک ید رعایت کنیم این است که روابط مان همسرمان هیچ پیش فرض قبلی نداشته شیم چرا که حتما ما را دچار سوگیری و به تبع آن قضاوت ناصحیح و نتیجه رفری ناصحیح و غلط که خود به توجیه آن خواهیم پرداخت می کند.
((این کار را پذیرش غیرمشروط ارتط می نامیم))

مهارت های زندگی مشترک به دنل تغییر شریک زندگی خود نشید

مهارت های زندگی مشترک هرگز به دنل تغییر طرف مقابلمان نشیم زندگی زناشویی ما نیاز داریم که بینمان جذابیت وجود داشته شد.
برخی زندگی زناشویی برای به دست آوردن دل طرف مقابل، یا سعی میکنند خصوصیات خودشان را سرکوب کنند یا سعی میکنند طرف مقابل را تغییر دهند.
برای نمونه مراجعی داشتیم که مرد دائم به همسر خود می گفت اینق حساس نش اینق گریه نکن!
زن نیز به خاطر بهبود رابطه خود هم سعی کرده بود احساسات خودش را کم کند یعنی سرکوب کند و هم سعی کرده بود مثل مرد رفر کند و این را یکی از مهارت های زندگی مشترک میدانست. نتیجه بعد از گذشت مدتی زن دیگر احساسات خود را بروز نمیداد و مرد اون شور و حرارتی را که از زن نیاز داشت نمیدید و نتیجه احساس شکست این رابطه ایجاد شده بود و دو طرف برای هم جذابیتی نداشتند.

یا مراجع دیگری داشتیم که مرد بیش از حد مطیع همسر خود بود و به مرور اون بخش از قاطعیت خود را کاسته و سرکوب کرده بود و سعی کرده بود شبیه همسرش شود که ابتدا برای زن خوب جلوه میکرد چرا که مسلط بر زندگی اش شده بود.
نتیجه: بعد از گذشت مدتی زن آن بخش از احساسات زنانگی اش را که میخواست حامی و پشتین داشته شد نمیدید و مرد نیز احساس اقتدار نمیکرد. رابطه این دو نفر بقی بحرانی شده بود که روزها و ساعتها خانه کنار هم بودند ولی هیچ لذتی از هم نمی بردند و هم مرد بی تعهد شده بود و هم زن از مرد متنفر گشته بود.

چه راه حلهایی مهارت های زندگی مشترک وجود دارد؟

راه حل: مهارت های زندگی مشترک، هیچ وقت به دنل تغییر طرف مقابل نشیم یا اینکه خود را سرکوب کنیم و شبیه اون شویم بلکه ید فقط و فقط به شناخت تفاوت ها بپردازیم. مهارت های زندگی مشترک ید طرف مقابل را آنگونه که هست و روز اول پذیرفته ایم قبول کنیم و مهارت های زندگی مشترک زمینه یافت خواسته هایمان را ایجاد کنیم این صورت است که همچنان برای هم جذاب خواهیم بود.

مهارت گفت و گو زندگی مشترک

مهارت گفت‌وگویکی از مهارت های زندگی مشترک است و بی نهایت مهم. انسان‌ها از وقتی توانستند حرف بزنند بسیاری از مشکلات خود را حل کردند اگر زن و مرد بتوانند هم گفتگو کنند بسیاری از تنش های زندگی بوجود نمی آید. از طریق گفت‌ و گو ید بتوانیم ارتط کلامی برقرار کنیم و نتوانیم فرهنگ گفت ‌و گو را حل کنیم مشکلات ما حل نمی‌شود.

ک متقابل ومهارت های زندگی مشترک

اکثریت فکر می‌کنند ک متقابل یعنی از بین بردن تفاوت‌ها صورتی که این چنین نیست ک متقابل یعنی همدیگر را شناختن و قابلیت این را داشته شیم که از نگاه او به زندگی نگاه کنیم. طرف مقابل ما متفاوت است چون می‌خواستیم کامل شویم کنار هم قرار گرفتیم و اگرقرار شد تفاوتی وجود نداشته شد لذتی نیز وجود ندارد. قرار نیست که شبیه شویم. متأسفانه مشکلی که وجود دارد شبیه شدن زن و مرد رفر، اخلاق و … است و همین عث تنفر از هم می‌شود.

مهارت های زندگی مشترک ید تفاوت ها ک و پذیرفته شود

بنابراین ق تفاوت‌ها را بدانید. اگر بنا شد گفت‌وگو بین زن و مرد برقرار شود که هر دو از این رابطه لذت ببرند ید زن و مرد همدیگر را بشناسند.
هدف مردان از گفت‌وگو کسب اطلاعات و هدف زنان صحبت کردن هم است.
خانم محترم! همسرت دنل کسب اطلاعات است پس میان صحبت‌هایت به او اطلاعات بده.
آقای محترم! خانم‌ها بیشتر از آنکه دنل کسب اطلاعات شند نیازمند آن هستند که او صحبت کنید و از گذشته یاد کنید که چه ق خوب و لذت‌بخش بود وقتی صحبت می‌کند گوش دهی ‌ن فعال شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج و زندگی مشترک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : The 12 Important Life Skills I Wish I’d Learned In School

مهمترین مهارت های زندگی مشترک چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۲۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)