مشاوره روانشناسی بی خوابی مشاوره روانشناسی بی خوابی .

مشاوره روانشناسی بی خوابی

علائم وسواس فکری چیست؟

۵٫۰
۰۱

علائم وسواس فکری میتواند تکرار فکرهای آزار دهنده شروع شود . مشاوره اختلال وسواس بیان میکند فردی که دچار وسواس فکری شده مدام افکار منفی و پریشان دارد . فرد دائم دچار دلشوره و اضطراب است و تمام طول روز تصور می کند اتفاق بدی حال افدن است . مشاوره زناشویی این افراد نشان می دهد که از تمرکز ستی برخوردار نیستند . عدم تمرکز از علائم وسواس فکری است که برای تشخیص اولیه بسیار مهم است . کارهای افراد مبتلا به وسواس فکری بیش از اندازه معمول طول میکشد زیرا مدام گیر افکار مزاحم هستند . وسواس فکری بیشتر نوان شیوع دارد زیرا زن ها توجه بیشتری به موضوعات دارند . ترس از اینکه به خود صدمه بزنند یا ترس از زدن حرف های رکیک و ترس از اینکه مسبب اتفاق بدی شند از جمله افکار وسواس گونه است .

علائم وسواس فکری کودکان

علائم وسواس فکری کودکان زیر سن مسه را میتوان از نقاشی و تعاملشان محیط متوجه شد . کودکان ۴ ۶ سال چون به لحاظ بیانی و رشدی توانایی ابراز ندارند زی ها و تعامل همسن های خود این علائم را بروز میدهند . مشاوره خانواده از جمله نشانه های وجود وسواس کودکان را نظم دادن و وارسی اشیا به روش خاص بیان میکند .کودکان دارای وسواس همیشه احساس می کنند کاری را فراموش کرده اند و مجبور هستند مورد آن فکر کنند .

شب ها برای این کودکان بدترین زمان است چون نگران هستند کاری را از قلم انداخته و انجام نداده شند .آنها میترسند صبح بیدار شوند و بخاطر کم کاری آنها اتفاقی برای خانواده اشان بیفتد . مدام این افکار گیر هستند و خود را مقصر همه اتفاقات اطرافشان میدانند . نتیجه ممکن است پرخاشگر هم بشوند البته همه این علائم مان وسواس از جهت شدت و فراوانی ید مورد بررسی قرار گیرند .

علائم وسواس فکری و عملی

علائم وسواس فکری و عملی چیزی بیشتر از یک نگرانی سطحی است . فرد دارای وسواس علائم خرافی و بیمارگونه از خود نشان می دهد . پس همیشه افکار و اعمال غیر منطقی و اغراق آمیز دارد مثلا فکر می کند دست زدن به دستگیره ی بدترین نوع بیماریها را مبتلا میشود . فرد مبتلا به وسواس تصور میکند هر لحظه ممکن است دزد ها به خانه آنها حمله کنند . مانجوی دارای وسواس فکری و عملی بود که بیان میکرد هرروز ید از لب جدول مسیری را طی کند چون اگر این کار را انجام نمیداد ممکن بود ماش بمیرد . یا مراجعی را داشتیم که ید تکالیف خود را میشست نتیجه مدام شستشو میکرد حدی که احساس رضایت کند این رفرها بیشتر از علائم وسواس فکری کودکان است .

علائم وسواس فکری نوجوانان

علائم وسواس فکری نوجوانان می تواند آگاهی کامل بروز کند یعنی حتی نوجوان آن اعمال را احمقانه بخواند اما خوا مجبور به انجام آن بداند . فرد نوجوان ممکن است انق نگران تمیزی و سلامت خانواده بشود که از آنها بخواهد روزی ۵ ر لسهایشان را بشویند . گاهی افکار آنها چنان گیر مسائل اضطراب آور میشود که یک کار ساده را نمیتوانند انجام دهند مثلا ممکن است ساعت ها طول بکشد از خانه خارج بشوند . چون فکر میکنند اگر به شیوه خاصی عبور نکنند دیگر خانواده خود را نخواهند دید . حتی ممکن است زمان خواب رها و رها بیدار شوند و از خوب بودن همه چیز اطمینان کسب کنند . علائم وسواس فکری آنق تکرار میشوند فرد احساس رضایت کند . مراجعه فوری به مشاوره اختلال وسواس کمک میکند میزان این علائم نوجوانان کمتر شود .

مهمترین علائم وسواس فکری

مهمترین علائم وسواس فکری احساس نگرانی و استرس زیاد افراد مبتلا است . مهمترین علائم وسواس فکری کودکان هم نظم بیش از اندازه ید نظر گرفت . کودک وسواسی کارهای معمول خود را بصورت مرتب اما فرم خاصی صورت میدهد . مثلا تمام اسب زی های خود را بصورت چهاریی نچیند خوابش نمیبرد . زیرا تصور میکند اگر چنین کاری نکند حتما اتفاق وحشتناکی می افتد . وسواس فکری یعنی وجود افکار مزاحمی که اگر به آن ها عمل نشود بدنلش حادثه ای رخ میدهد . از علائم وسواس فکری و عملی کمال گرایی و عدم انعطاف پذیری را میتوان نام برد . چون این افراد وجود خود احساس اجر میکنند نتیجه نسبت به انجام کارها اصرار دارند . این اجر عث زیاد شدن اختلال اضطرابی میشود و فرد برای کاهش اضطراب اعمال غیر طبیعی انجام میدهد .

چه زمانی وسواس را یک اختلال بدانیم ؟

علائم وسواس فکری زمانی جای نگرانی دارد که این رفرها زندگی روزمره را مختل کند . مثلا ممکن است علائم وسواس فکری نوجوانان آنق زیاد شود که فرد دیگر به مسه نتواند برود . یا کودک چنان احساس اضطراب کند که همه کارهایش را انجام ندهد نتوند بخوابد . مراجعه به مشاوره خانواده میتواند به افراد کمک کند میزان این اختلال را پایین بیاورند . حضور و مراجعه مرتب به روانشناس عث میشود کنترل افکار راحت تر شود . مراجعه به روانپزشک و مصرف داروها کمک زیادی به پایین آوردن علائم و رفرهای وسواس گونه میکند . مهمترین علائم وسواس فکری نا آرامی است که مانع انجام رفر عادی فرد میشود . زندگی پر از استرس شغلی و مالی از عوامل بوجود آورنده وسواس است . تغیرات شیمیایی بدن بخصوص کودکان عث ایجاد وسواس میشود .

سن شروع وسواس

علائم وسواس فکری و عملی میانگین سنی ۹ ۱۲ سال بروز میکند . دو نقطه اوج وسواس یکی اوایل کودکی و دومی اوایل نوجوانی میشد . مشاوره روانشناسی این افراد نشان میدهد افرادی که شروع وسواس آنها زودتر بوده زمینه وراثتی آنها وجود داشته است . گزارش شده که علائم وسواس فکری کودکان سن پایین مبهم تر از نشانه های وسواس سن لاتر است . زیرا کودکان احساس نمیکنند رفر و افکارشان نابهنجار است و اغلب ره ی آن بزرگترها صحبت میکنند . اما افراد بزرگسال چون نسبت به رفر خود و واکنش دیگران آگاه هستند سعی پنهان کاری و خفیف نشان دادن رفر ناستشان دارند . بیشتر کودکان تشخیص به موقع حدود زیادی بهبود پیدا میکنند و عده ای بخاطر عدم توجه کافی شمار افراد مبتلا به اختلال شدید قرار میگیرند .


بیشتر بخوانید: مان وسواس شستشو چیست؟


وسواس های فکری گوناگون

علائم وسواس فکری انواع وسواس یکسان بروز نمی کند . وسواس های فکری آلودگی ، فرد از بت پس مانده های چسبناک یا ترشحات بدن احساس نگرانی میکند . وسواس های فکری جنسی فرد افکار ، تصورات یا رفرهای جنسی ممنوع یا پرخاشگر دارد . مشاوره روانشناسی این افراد نشان میدهد فرد مبتلا به وسواس افکار مذهبی نگرانی بیش از اندازه نسبت به ست و غلط انجام دادن کارها دارد . فرد مبتلا به وسواس فکری ممکن است از بیان یک حرف یا عدد خاص یا حتی استفاده از لس یا وسیله ای رنگ زرد احساس اضطراب و ناراحتی کند . یا اینکه مدام تصور میکنند مسبب بروز اتفاق ناگواری میشوند . علائم وسواس فکری دلشوره و بیقراری زیادی همیشه همراه است .


بیشتر بخوانید: تمرین مان وسواس فکری


سوالات متداول

مهمترین نشانه های بروز وسواس فکری چیست ؟

عدم تمرکزکافی برای انجام کارهای روزمره و همینطور عدم توانایی تصمیم گیری بخاطر تشویش ذهنی ، وجود افکار پریشان که همه این موارد نشانه بروز وسواس است .

علائم جسمانی وسواس فکری چیست ؟

فردی که وسواس فکری دارد برای آرام کردن خود شروع به تمیز کردن افراطی میکند انق شستشو میکند جایی که ممکن است دست هایش زخم شود یا دچار تیک هستند و یا موها و پوست خود را میکنند .

آیا نشانه های وسواس فکری کودکان و بزرگسالان متفاوت است ؟

خیر تفاوت ندارد اما چون کودکان نمیدانند این کاری که انجام میدهند نا متعارف است آشکارا به رفر خودادامه میدهند اما بزرگسالان نگران برچسب خوردن هستند نتیجه رفرهای وسواسی خود را پنهان میکنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: Obsessive Compulsive Disorder (OCD) Symptoms: 10 …

علائم وسواس فکری چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۷:۰۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چه کسانی اختلال احتکار دارند؟

۵٫۰
۰۱

اختلال احتکار یکی از انواع اختلال وسواس اجری است. پس میتوان گفت کسی که دچار اختلال احتکار است به نوعی وسواس به شمار می آید. بوجود آمدن این اختلال بع چند عامل میتواند شد. ممکن است اثر وارد آمدن یک استرس قوی به وجود بیاید. پس از یک سانحه یا اتفاق رنج آور پدیدار شود. رفر اطرافیان کودکی میتواند دلیل بروز این اختلال سنین لاتر شد. یا اثر همایندی یک بیماری روحی – روانی بروز میکند و نهایت ممکن است اثر توارث به نسل بعد انتقال بیابد. اختلال احتکار زیر شاخه او سی دی یا وسواس اجری است.

اختلال احتکار

این بیماری چون ریشه شناختی دارد مطمئنا به مشاوره روانشناسی نیاز دارد. ابتدا این بیماری ید ریشه یابی شود. لازم است مانگر بداند منشا اختلال چیست بتواند هر چه سریع تر نسبت به مان اقدام کند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند صورت مشاهده بروز این بیماری هر چه سریع تر مشاوره بگیرند. چون این اختلال ریشه روح و روان دارد. یک فرد روح بیمار نه تنها از یک زندگی ایده آل برخوردار نیست بلکه به دیگران نیز آزار خواهد رساند. او دیگر نمیتواند معاشرت اجتماعی خوبی داشته شد و نهایت این اختلال برای فرد منجر به اختلال شخصیت نیز خواهد شد.

علائم اختلال احتکار

علائم اختلال احتکار کاملا محسوس است. این افراد جمع آوری اشیا عطش دارند. عطشی که سیرابی ندارد. آنها هر چیزی را چه لازم شد و چه سالیان سال بدون استفاده بماند جمع آوری میکنند. دور ریختن اشیا مانند جدا شدن بخشی از وجود آنها میشد. برخی مشاهده میشود حتی کوچه و خیان به دنل اشیا میگردند. آنها حتی لسهای پاره و فرسوده را نیز دور نمی اندازند. از علائم اختلال احتکار میتوان به دارا بودن شخصیت اسکیزوئید اشاره کرد افرادی که تمایل به ارتط ندارند و دنیای خیالی سیر میکنند.

از دیگر علائم اختلال احتکار میتوان به دارا بودن شخصیت پارانوئید اشاره کرد. اینگونه افراد به هر رابطه مشکوک میشوند. احساس میکنند از طرف دیگران مورد پذیرش نیستند. نسبت به روابط عادی بسیار حساس هستند. حتی اگر اطرافیان به آنها برای معاشرت ابراز علاقه نمایند ور نمیکنند. آنها فکر میکنند هیچکس علاقه ای به همصحبت شدن آنها ندارد. هیچکس دوست ندارد آنها معاشرت کند و حرفهایشان برای این است که دلش نشکند.

تعریف اختلال احتکار

تعریف اختلال احتکار میتوان گفت : اختلال رفری که به موجب آن جمع آوری اشیا افراط میشود. این اختلال از دور ریختن هر شی مصرفی و غیر مصرفی بیمار را ناتوان میکند. مهم ریشه شناختی این بیماری است. واقع میتوان گفت فرد برای مقابله عامل بیماری روحی خود دست به چنین رفری میزند.عامل ممکن است سانحه، مرگ عزیزان و یا بیماریهایی مانند افسردگی و غیره شد. تعریف اختلال احتکار میتوان گفت تکانه های ناشی از یک استرس روحی شدید است که منجر به جمع آوری اشیا میشود. هر کسی برای مقابله وسواس های فکری به وجود آمده به رفرهایی پناه می آورد. برای تعریف اختلال احتکار میتوان یک مثال زد روشن تر بیان شود. کسی یک شی قیمتی شما را میشکند ذهنش یارای عذر خواهی ندارد. او مقابله این کارتند تند لس های شما را مرتب میکند.

مرتب کردن لسها واقع همان تکانه هایی است که به موجب یک اتفاق پیش آمده است. فرد این کار می خواهد ذهنش را تمرکز دهد و یا از شر حالت بدی که برایش پیش آمده رها شود. جمع آوری اشیا نیز ارتط وسواس فکری چنین حالتی دارد.


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست


ابتلا به اختلال احتکار

ابتلا به اختلال احتکار دلایل مختلفی دارد. ممکن است یکی از اعضای خانواده به این اختلال دچار بوده و فرد بطور توارثی این رفر را کسب کرده است. برخی اثر یک واقعه طبیعی مانند زلزله، سیل و یا آتش سوزی که زندگی آنها را نابود کرده مبتلا میشوند. بعضی دیگر بعد از مرگ عزیزانی چون ما، فرزند، پ و یا همسر، محتکر میشوند. شدت وابستگی، بیماری شدیدتری را ایجاد میکند. ابتلا به اختلال احتکار اثر رفر ناخوشایند کودک نیز بوجود می آید. نظم دادن شدید به کودک جمع آوری وسایلش، داد زدنهای مکرر بر سر کودک و تنبیه بدنی.

نشانه های اختلال احتکار

نشانه های اختلال احتکار این است که خانه های آنها مانند انری مملو از اشیا قدیمی و جدید است. اگر آنها را نصیحت کنید از شما فاصله میگیرند. آنها به خاطر وضعیت زندگی شان علاقه ای به مهمانی دادن ندارند. به امور زندگی به خوبی علاقه نشان نمیدهند. وقتی شما چیزی را میخواهید دور بیاندازید وجود اینکه به آنها تعلق ندارد مخالفت میکنند. حتی ممکن است از شما بخواهند آن شی را به آنها بدهید. معمولا یا خیلی چاق میشوند یا خیلی لاغر و نحیف هستند. از دیگر نشانه های اختلال احتکار مشکوک بودن، عدم اعتماد به دیگران، سرد بودن روابط و یا افسردگی است.

مشکلات اختلال احتکار

مشکلات اختلال احتکار ممکن است دامنگیر تمام افراد خانواده شود. خانه ای شلوغ که برای یافتن هر چیز ضروری ید ساعتها به دنلش بگردند. کم آوردن جا برای زندگی . دست و پا گیر بودن وسایل اضافی. کم آوردن وقت برای زندگی. نداشتن نظم و ترتیب. رسیدگی نکردن به امور آشپزی، نظافت و مسائل اقتصادی. از مشکلات اختلال احتکار میتوان به کم توان شدن مالی اشاره کرد. تمام ذهن بیمار را اشیا اشغال میکنند و دیگر فرصت و توانی برای حل مشکلات اقتصادی قی نمی ماند. به مهمانی نمیروند چون نمی خواهند کسی وارد دنیای آنها شود.

مان اختلال احتکار

مان اختلال احتکار بستگی به منشا به وجود آمدن این بیماری دارد. نوع توارثی مشاوره قابل حل و مان است و میتوان گفت راحت ترین راه مان را دارد. مشکلی که مان اختلال احتکار وجود دارد عدم پذیرفتن اختلال توسط بیماران است. این افراد قبول نمیکنند که رفرشان ست نیست و بیمار هستند. کارشناسان و روانشناسان ابتدا ید بیمار بودن افراد را برایشان توجیه کرده و به اثت برسانند. بعد از این مرحله ریشه یابی بیماری است. پس از آن مان توامان که شامل روانشناختی ، مشاوره و دارو مانی است. بخش روانشناسی ید کارشناسان بر روی روش زندگی بیمار ثیر بگذارند. طرز تفکر و روش زندگی او. مشاوره، دارو مانی و اهمیت دادن به روش زندگی و نوع تغذیه میتواند به مان سرعت ببخشد. مرکز مشاوره آویژه برای شما شادی و نشاط آرزومند است.

سوالات متداول

توجیه مبتلایان به اختلال احتکار برای احتکارشان چیست؟

اینکه وسایلشان هنوز قابل استفاده است. ممکن است روزی به کار آیند. علاقه داشتن و وابسته شدن به مجموعه وسایلشان. مرور خاطرات غم انگیز و شاد دیدن وسایل جمع آوری شده. عدم توانایی شکستن قالبهای ذهنی ارتط اختلال.

چگونگی رفر اعضا خانواده مان چه ثیری دارد؟

آنها میتوانند رفرشان به بیمار اعتماد به نفس بخشیده و بردن به مسافرت و مکانهای تفریحی از وابستگی بیمار به اشیا بکاهند و به او اطمینان خاطر ببخشند که همیشه کنار او خواهند بود و نیازی نیست که برای روز مدا احتکار کند. حمایت عاطفی و حدی مالی میتواند مان موثر شد.

داروهای گیاهی چه ثیری بر روحیه بیمار دارد؟

گیاهان آرام بخش میتوانند کم شدن استرس، تنظیم خواب و آرامش بیمار موثر شند البته همراه روانشناسی و روانپزشکی. استفاده از هر نوع دارو چه گیاهی و چه شیمیایی ید مشورت پزشک شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Hoarding disorder – Symptoms and causes

چه کسانی اختلال احتکار دارند؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۴:۰۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

اختلال تیک توره چه علائم و نشانه ایی دارد؟

۵٫۰
۰۱

اختلال تیک توره به چند نوع تقسیم میشود : ۱- حرکتی ۲- صوتی ۳ – توامان ( صوتی و حرکتی همراه هم ) که موارد یک و دو تیک نامیده میشوند اما مورد سوم که حرکت و صوت هم هستند اختلال تیک توره نامیده میشود. تیک ها را استرس و فشار روحی شدت میبخشد. ژن خاصی برای آن شناسایی نشده اما توارث ممکن است ایجاد آن دخیل شد. تیک ها به دو دسته گذرا و مزمن تقسیم میشوند. مدت نوع گذرا چند هفته است. نوع مزمن آن ماه ها ممکن است ادامه پیدا کند. تیک ها ید مورد بررسی کارشناسان قرار بگیرند. منشا ابتلا به تیک، گذرا یا مزمن بودن، دفعات و شدت تکرار مان اهمیت دارند.

اختلال تیک توره

به خاطر داشته شید مان روانی آرام به مراتب راحت تر از روانی پریشان است. همکاری بیمار برای مان اهمیت زیادی دارد همین طور رفر و کمک افراد خانواده بهبود ثیر زیادی دارد. مشاوره خانواده آویژه کای تحصیل کرده و مجرب آماده است برای شما لحظاتی همراه آرامش تدارک ببیند. حضور جامعه بیماری موجب پدید آمدن اختلالات جانبی کودک میشود. از جمله اختلال شخصیت. پس بهتر است مان به موقع مشکل کودکمان را نگذاریم بیشتر و پیچیده تر شود. یک مشاوره روانشناسی از عمق و شدت اختلال کودکمان مطلع شویم. شروع به برداشتن گام های اساسی برای مان کنیم.

علائم اختلال تیک توره

علائم اختلال تیک توره نوسانی و دوره ای است. یعنی پس از زمان مشخصی برطرف میشود. علائم اختلال تیک توره برخی موارد بزرگسالی همراه فرد میماند. برخی مواقع این تیک برطرف شده و نوع دیگری بروز میکند. وارد آمدن استرس میتواند علائم اختلال تیک توره را شدیدتر کند. معمولا طی دوره های زمانی شدت و نوع تیک ها تغییر کرده و هجده سالگی کاملا مرتفع میشوند. اما عواملی ممکن است پایداری تیک های مادام العمر ثیر بگذارند و رفع آنها را دچار مشکل کنند.

تعریف اختلال تیک توره

تعریف اختلال تیک توره بسیار ساده است. اختلال نوروبیولوژیک است که سنین ۳ پنج سالگی کودکان ظاهر میشود. این اختلال ممکن است مدت کوهی رفع شود یا سنین لا همراه وی بماند. تعریف اختلال تیک توره میتوان گفت : انقضات ماهیچه ای که همراه حرکات تکراری اصوات مکرر پدیدار میشوند. یا حرکات غیر ارادی و دوره ای که حرکت و صوت توامان کودک ظاهر میشود تعریف اختلال تیک توره میگنجد.

نام این اختلال از ژرژ ژیل دولا توره گرفته شده است. او برای اولین ر این اختلال را تعریف کرد. مطالب علم روانشناسی ممکن است از این سنوم نام اختصاری ( جی تی اس ) نیز یاد کنند.

ابتلا به اختلال تیک توره

ابتلا به اختلال تیک توره ریشه شناختی دارد اثر فشار روحی و استرس پیام رسانی مغز اختلال ایجاد شده و منجر به تیک میشود. موارد نا ابتلا به اختلال تیک توره ریشه توارث رفری دارد. فردی خانواده بخصوص ما یا پ و یا سرپرست دارای این اختلال بوده است. کودک از وی الگوی رفری گرفته و از وی به کودک ارث رسیده است. مان این نوع راحت تر خواهد بود. برخی موارد نیز احتمال داده شده جذب و دفع نا بهنجار نوروترانسمیترهایی چون دوپامین و سروتنین ابتلا به تیک دخیل شند.

نشانه های اختلال تیک توره

نشانه های اختلال تیک توره ۱- حرکتی شامل : لا انداختن شانه ها یا خم کردن محسوس گردن یا حرکات ناگهانی و مکرر کل بدن. از نشانه های اختلال تیک توره میتوان به چشمک زدن، پلک زدن و تکان دادن مکرر دست و پا اشاره کرد. موارد دیگر میتواند مربوط به حرکات بدن نشد. انجام دادن کارهای تکراری مانند : بو کردن غذا، چرخاندن کلید قفل یا ، خاموش و روشن کردن لامپ که بیشتر کودکان اوتیسم مشاهده میشود. ردیف چیدن الگوها به صورت قطاری یا افقی یا به صورت عمودی (برجی) ۲- صوتی : داد زدن، اصوات غیر مانوس از دهان خارج کردن، تکرار کلمات و به لکنت شدید افدن. اختلال تیک کودکان اوتیسم به صورت اکولالیا و کپرولالیا مشاهده میشود. تکرار حرفهایی که شنیده شده و تکرار ناسزاهایی که شنیده است.

پژواک گویی نیز زیر شاخه تیک قرار میگیرد. پژواک گویی فرد مبتلا کلمات آخر طرف مقابل را تکرار میکند. برخی نیز خندیدن صدای بلند و بی دلیل تیک میزنند.

۳- صوتی – حرکتی که به سنوم تیک توره یا تورت مشهور است. حرکات تکراری مانند چرخیدن به دور خود همراه داد زدن. ز و بسته کردن شدید پلکها همراه لکنت شدید… لا انداختن شانه همراه آواهایی از گلو.. خم کردن ناگهانی گردن همراه صاف کردن گلو ویا سرفه کردن

مشکلات اختلال تیک توره

مشکلات اختلال تیک توره بسته به شدت یا ضعف آن فرق میکند. این افراد بخصوص کودکان ممکن است توسط دوسن و همکلاسی ها مورد تمسخر قرار بگیرند. این رفرها ممکن است اعتماد به نفس کودکان را دچار مشکل کنند. حضور اجتماع برای این کودکان دشوار میشود. احتمال دارد وجود اینکه بخوبی به سهایشان مسلط هستند اما از هراس بروز تیک پاسخ ندهند. همین امر ممکن است کودکان عث افت تحصیلی و بزرگسالان ترک شغل و یا پایگاه های اجتماعی شود.

یکی دیگر از مشکلات اختلال تیک توره این است که فرد تقلا میکند تیک زدن مرزه کند حالیکه شدیدتر میشود. تیک زدن اگر یک بیماری همایند شد مشکلات مضاعفی پدید می آورد. اما جای هیچ نگرانی نیست. خوشبخنه علم روانشناسی و روانپزشکی بر تمامی این اختلالات اشراف دارد. مراجعه به یک روانشناس خوب میتوانید به مان امیدوار شده برای خود و کودکن زندگی شیرین و آرامی فراهم نمایید.

مان اختلال تیک توره

مان اختلال تیک توره بستگی به نوع و شدت آن دارد. برای مان اختلال تیک توره نیز ید روانشناس متبحر مشاوره شود. این مشاوره نوع و شدت تیک تشخیص داده میشود و صورت نیاز به یک روانپزشک ارجاع داده میشود. برخی موارد که تیکها یک بیماری روحی – روانی همایندی دارند مان دارویی ضروری است. تیک ممکن است افسردگی، وسواس، بیش فعالی و یا اوتیسم همایندی داشته شد. ابتدا ید بیماری مان شود بعد به تیک زدن پرداخته شود. همراه مان دارویی مشاوره میتواند به بهبود سرعت ببخشد و از تداوم آن بزرگسالی پیشگیری نماید.

سوالات متداول

وظیفه افراد خانواده صورت مشاهده تیک توره کودکان چیست؟

صورت مشاهده هر نوع تیک به روانشناس مراجعه نمایند. از تمسخر تیک های رفری و گفری جدا بپرهیزند. به او استرس وارد نکرده و محیط را آرام و به دور از استرس نگه دارند. به حرفهایش توجه نشان دهند و پیمودن راه مان او همکاری کنند.

آیا فشار آوردن به کودک برای تکرار نکردن موارد تیک کارساز است؟

خیر نه تنها کار ساز نیست بلکه تداوم وشدت بیشتر تیک ها اثر گذار میشد چون این تیک ها غیر ارادی بوده و از توان کودک خارج است که آن ها مقابله کند و فقط ید تحت مان قرار بگیرد. اما تذکر نرم و آرام ثیر دارد. مثلا بگوییم : عزیزم آرام ش و محل تیک او را آرام ماساژ دهیم. ماساژ بین دو ابرو و شقیقه موثر است.

تکه کلام ها زیر مجموعه تیک ها قرار میگیرند؟

بله اما به صورت خیلی ضعیف. کلا توجه داشته شیم برخی لکنت ها و یا تیک های موقت ممکن است وجود داشته شند که اثر خوردن غذاهایی طبع سرد بوجود بیایند و زود ازبین بروند که نیازی به مان پیدا نمیکنند ولی تیک های مدام و لکنت های ماندگار ید مان شوند.

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Transient Tic Disorder

اختلال تیک توره چه علائم و نشانه ایی دارد؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۲۷:۴۳ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چگونه اختلال خوردن را ترک کنیم؟

۵٫۰
۰۱

اختلال خوردن به دو گونه بروز میکند : ۱- پرخوری عصبی ۲- کم خوری عصبی ( بی اشتهایی عصبی ) موضوع اختلال خوردن ببینیم آیا هر پر خوری یا کم خوری اختلال محسوب میشود یا خیر؟ برخی به دلیل اهمیت دادن به تناسب اندام از خوردن غذا و آن هم آگاهانه ممانعت میکنند. برخی دیگر برای سلامت بدن کم خوری میکنند سنین لا به چاقی و عوارض آن مبتلا نشوند. اگر کم خوری هدف شد اختلال محسوب نمیشود. بماند که برخی بدون مشورت پزشکان تغذیه رژیم گرفته و سلامت خود را به خطر می اندازند. ولی نخوردن بدون ریشه عصبی و آگاهانه اختلال نیست حتی اگر روش اشتهی را برگزینند . اما زمانی که یک شخص پس ازفشار روحی از خوردن دست میکشد اختلال خوردن محسوب میشود. این فشار روحی شامل سانحه، بلایای طبیعی و غم های عاطفی میشوند.

اختلال خوردن

عوامل موثر کم خوری مورد پرخوری عصبی نیز صدق میکند. برخلاف کم خورهای عصبی پرخورها هنگام استرس شروع به خوردن آن هم ولع میکنند. همین عث افزایش حجم معده شده و پرخوری حتی مواقع عادی نیز ادامه پیدا میکند. آنها نمی پذیرند که پرخور هستند چون متوجه خوردن خود نمیشوند و از مغز نیز پیام سیری ارسال نمیشود. مشاوره خانواده آویژه میتوانید برای کمک به فرد پرخور خانواده کمک نمایید. مشاوره روانشناسی این مرکز میتوانید از اختلال شخصیت فرد مورد نظر پیشگیری نمایید. چون بیمار پس از مدتی چاق شده و دچار افسردگی و نتیجه خلل شخصیت خواهد شد.

علائم اختلال خوردن

علائم اختلال خوردن همانطور که از اسمش پیدا است فرد پرخوری میکند. آنها ابتدا غذای کمی برای خود میکشند اما بعد از آن دوره به خوردن ادامه میدهند. طول روز مدام ریزه خواری میکنند. به غذای سر گاز ناخنک میزنند. مزه دهانشان همیشه بد است. فکر میکنند خوردن میتوانند مزه دهان را عوض کنند. حالیکه چون معده خیلی پر شده قا نیست حرکات دودی را که برای هضم غذاست انجام دهد. از دیگر علائم اختلال خوردن این است که همیشه احساس گرسنگی میکنند. بخصوص هنگام استرس تند تند غذا میخورند و حرف میزنند. بعد از غذا به خواب نیاز پیدا میکنند. تمام این رفرها مبولیسم غذا ثیر منفی دارند. بدن آنها متورم شده و راه رفتن و حرکات روزمره برایشان دشوار میشود. اغلب یا ترش میکنند یا نفخ. دفع نیز مشکل دارند.

از دیگر علائم اختلال خوردن چاقی پس سر است. دستگاه لیمبیک مغز مسئول تشخیص خطر است و پیام رساندن برای ترشح کورتیزول میشد. هنگام استرس این دستگاه به سیستم ترشح کورتیزول پیام داده و عث ترشح آن میشود. وقتی خون میزان کورتیزول لا میرود دستگاه لیمبیک دوره پیام خطر ارسال میکند. این چرخه تکرار شده و این دو عامل فعالیتشان چند برابر میشود. و این چرخه عث میشود فرد ترسو وهیجانی شود. پس افراد پرخور ترسو میشوند. فعالیت دستگاه لیمبیک عث کم شدن سروتنین نیز میشود که همین امر عث بروز افسردگی و اضطراب میشود.

تعریف اختلال خوردن

تعریف اختلال خوردن دست کشیدن از غذا و یا پرخوری بی رویه بطورغیر ارادی پس از یک فشار روحی است. تحقیقات میدانی دیده شده که کودکانی که از فقر شدید عاطفی رنج میبرند دچار کم خوری عصبی و نتیجه یبوست میشوند. نرون هایی که وظیفه پیام رسانی برای گرسنگی را دارند حالت خاموشی به سر میبرند. فرد همیشه احساس سیری میکند. مبولیسم مشکل مواجه شده و نهایت فرد دچار سو تغذیه میشود. اختلال خوردن فرا تر از خوردن معمولی است. این اختلال تمام بخشهای بدن ثیر میگذارد. نتیجه میتوان تعریف اختلال خوردن بگوییم : اختلال تمام سیستمهای بدن اثر پرخوری یا کم خوری غیر ارادی عصبی.

ابتلا به اختلال خوردن

ابتلا به اختلال خوردن ارتط سیستم عصبی بوجود می آید. ابتدا ببینیم چه عواملی سبب میشود شخص مبتلا به پر خوری یا کم خوری شود. هر وارد آمدن استرس به بدن، سیستم عصبی دستور آن گارد به تمام بدن ارسال میکند این دستور یا سیستم عصبی دستگاه گوارش را وادار به ایست میکند یا فعالیت زیاد. پس ابتلا به اختلال خوردن ارتط مستقیم این پیام های عصبی است. ست مانند زمانی که مثلا گلدانی از لای میز حال افدن است. شما یا سریع تر از همیشه میدوید گلدان را بگیرید یا بدن شما قفل میکند. این اختلال نیز دقیقا همین طور است استرس یا موجب پر خوری عصبی میشود یا کم خوری عصبی.

نشانه های اختلال خوردن

نشانه های اختلال خوردن واضح است. چاقی بیش از حد که هیکل متورم است و نفخ دارد. تنبلی و کم تحرکی. افسردگی و بیحوصلگی. خنده های بی اندازه و هیجانی. این افراد رده مهر طلب ها قرار میگیرند. چون نیاز به توجه و محبت دیگران پیدا میکنند بسیار هدیه میدهند و بی اندازه محبت میکنند. مسفانه چون محبت واقعی ولازم را یافت نمیکنند افسرده میشوند. از نشانه های اختلال خوردن کم خوری عصبی لاغری بیش از اندازه. این افراد معمولا غرولند میکنند. وسواسی میشوند. اینان نیز افسرده هستند.

مشکلات اختلال خوردن

مشکلات اختلال خوردن پرخورها و کم خورها تفاوت دارد. مشکلات اختلال خوردن پرخورها : عدم امکان حضور اماکن ورزشی، عدم حضور تفریحات تیمی و گروهی. عدم اعتماد به نفس به خاطر چاقی مفرط. سرد و دهایی عضلات. و اما مورد کم خورها د معده، لاغری مفرط، خود خوری و افسردگی این دو گروه کمتر میتوانند زوج دلخواه خود شند. به همین دلیل احساس تنهایی و فقر عاطفی دارند.

مان اختلال خوردن

مان اختلال خوردن از مشاوره آغاز میشود. تشخیص، مشاوره و صورت نیاز دارو مانی برای هردو گروه لازم است. ابتدا ید عامل استرس زا شناسایی شوند. سپس همگام روانشناسان راه مان پیموده شود. این بخش مراجعه به دکتر تغذیه نیز علاوه بر روانپزشک پیشنهاد میشود. چون پرخوری و کم خوری هر دو بدن کمبودهایی را موجب میشوند. تغذیه سالم میتوان رفع این موارد اهتمام ورزید. مان اختلال خوردن امکان پذیر میشد و این اختلال صعب العلاج نیست. نتیجه امیدواریم امید و پشتکار و همکاری مشاور، روانشناس، روانپزشک و دکتر تغذیه سالم و تنست به زندگی عادی خود ادامه داده و از آن لذت ببرید.

سوالات متداول

آیا هر استرسی موجب اختلال خوردن خواهد شد؟

ابتلا به اختلال خوردن بستگی به قوت دستگاه عصبی، شدت استرس و نهایت عمق ثیر بر فرد بستگی دارد. پس ثیر یک سانحه افراد مختلف متفاوت است.

عوامل دیگری هم هستند که عث چاقی یا لاغری شوند؟

بله مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید که یکی موجب چاقی مفرط و دیگری موجب لاغری مفرط میشود. ولی لازم است بدانید برخی اوقات استرس بر غده تیروئید نیز ثیر میگذارد.

آیا ویژگی های پرخورها و کم خورهای عصبی ثابت و بی تغییر است؟

خیر هر عامل خارجی حدی میتواند بر بدن انسان ثیر بگذارد. عمق و شدت و ماندگاری ثیر بسته به مقاومت بدن دارد. تفریحات سالم، تغذیه سالم و نگاه مثبت و پذیرفتن واقعیت های زندگی میتوانیم روح و جسمی سالم داشته شیم.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلالات کودک آنلاین به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Do’s and Don’ts for Eating

چگونه اختلال خوردن را ترک کنیم؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۱۴:۳۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چگونه از اختلال استرس پس از سانحه عبور کنیم؟

۵٫۰
۰۱

اختلال استرس پس از سانحه زندگی فردی را دچار آسیب میکند. فرد بطور عادی نمیتواند به زندگی روزمره ادامه دهد. این اختلال پس از مدتی از گذشت سانحه بروز میکند. اختلال استرس پس از سانحه ممکن است روزهای ابتدایی نمود نداشته شد. پس از گذشت چند هفته رفر فردی تغییر کرده و زندگی او ثیر میگذارد. اختلال استرس پس از سانحه برای همه بوجود نمی آید و افراد به زندگی عادی خود ادامه میدهند و آن کنار می آیند. اما برخی ثیر عمیق و برخی ثیر سطحی میگذارد. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند پس از هر حادثه یا سانحه حتما به یک روانشناس مراجعه شود. این اختلال بعد ازمدتی ممکن است منجر به اختلال شخصیت شده و عث دگرگونی شخصیت فرد شود. مشاوره روانشناسی بعد از هر حادثه از این اختلال پیشگیری میکند.

علائم اختلال استرس پس از سانحه

علائم اختلال استرس پس از سانحه به صورت های مختلف جلوه میکند. افسردگی، خود تنیدگی، بیقراری، ترک کار، ترک علایق و امور زندگی همراه اضطراب و هیجانات منفی. علائم اختلال استرس پس از سانحه ممکن است ونی و پنهان شد. این اختلال بر روح و جسم فرد ثیر خواهد گذاشت. ریزش مو، از دست دادن طراوت و شادابی، د گرفتن عضلات حتی حد اسپاسم و ضعیف شدن قوای جسمانی. علائم اختلال استرس پس از سانحه بیشتر به صورت رفری بروز میکند. ترس و وحشت شدید، نامنظم شدن خواب به صورت کابوس دیدن و پریدن از خواب و فوبیا.

تعریف اختلال استرس پس از سانحه

تعریف اختلال استرس پس از سانحه بروز مشکلات روحی و جسمی به صورت های پیدا و پنهان فرد است. که فرد یا دچار سانحه شده و یا حادثه ای را از نزدیک دیده است. این سوانح ممکن است طبیعی بوده یا به دست انسان اتفاق بیفتد. برای تعریف اختلال استرس پس از سانحه به چند حادثه اشاره میکنیم. حوادث طبیعی از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره. حوادثی مانند تصادف و انفجار ترقه هم ایجاد اختلال دخیل هستند. اتفاقاتی چون ربوده شدن فرد به وسیله آدم ریان، تجاوز جنسی، تهدید سلاحهای سرد و کیف قاپی هم عث بروز این اختلال میشوند. تعریف اختلال استرس پس از سانحه یادی میکنیم از جنگ و جنگاوران. این اختلال میان رزمندگان به شدت رواج دارد. انفجار مین، خمپاره و دیدن پیکرهای زخمی و شهادت همرزمان و دوسن.

ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه

تشخیص ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه فقط از عهده کارشناسان برمی آید. زیرا هر حادثه و یا سانحه بر روی همه ثیر میگذارد. ولی این اثر پس از مدتی رفع شده و فرد آن کنار می آید. ابتلا به اختلال استرس پس از حادثه برای کسانی تعریف میشود که عوارض روحی و جسمی ماندگار برداشته شد. یعنی بیش از یک ماه بیمار این عوارض همراه شد. این صورت لازم و ضروری است به یک روانشناس مراجعه نموده و صدد بهبود بیماری برآید. اطرافیان بیمار نیز مشاوره به او کمک نمایند.

نکاتی که لازم است هر فرد مواجهه این اختلال بداند. اگر خود دچار شدید به هیچ عنوان زندگی روزمره خود را ترک نکنید. به تفریحات خود ادامه دهید. از کسانی که برای شما یاد آور حادثه هستند دوری نکنید. نزدیکان خود مورد حادثه حرف بزنید. بپذیرید که برای هرکسی ممکن است چنین حوادثی پیش بیاید. خود تکرار کنید که زندگی ادامه دارد و من ید این اتفاق کنار بیایم. از تغذیه سالم و به موقع غافل نشده و آن را ترک نکنید. راه های مان را پیش بگیرید و خود را موظف به عمل نمایید.


بیشتر بخوانید: اختلال خوابگردی چیست


نشانه های اختلال استرس پس از سانحه

نشانه های اختلال استرس پس از سانحه عرتند از برآشفتگی عمومی، یادآوری خاطرات تلخ حادثه البته ذهن. ترک امور روزمره زندگی، ترک علایق و تفریحات. از دیگر نشانه های اختلال استرس پس از سانحه میتوان به افسردگی، خود ماندگی و هیجانات کاذب منفی اشاره کرد. بیمار همیشه از تکرار حادثه برای خود و اطرافیانش هراس دارد. او از دیگران بیزار میشود و رفرش پرخاشگری همراه است. به سختی دیگران ارتط برقرار میکند. گاهی دچار واپسروی رشدی میشود. شب ااری، مکیدن انگشن و حتی رفر های کودکانه. دوری از اماکن و کسانی که حادثه را برای او یاداوری میکنند. این علائم اگر بیش از یک ماه برای فرد تکرار شوند فرد بیمار شده و ید مان شود.

مشکلات اختلال استرس پس از سانحه

مشکلات اختلال استرس پس از سانحه تمام زندگی فرد را تحت ثیر قرار میدهد. البته هفته های اول پس از حادثه طبیعی است که فرد اختلالاتی همراه شد. اما ز هم پیشنهاد میشود حتما به یک روانشناس مراجعه نمایند. از ثیر این اختلال فرد بکاهند فرد آسیب دیده سلامت به زندگی عادی خود ادامه دهد. از مشکلات اختلال استرس پس از سانحه میتوان به آزار اطرافیان اشاره نمود. فرد نا آرامی و پرخاش عث رنجش دیگران شده و زندگی آنان را استرس همراه میکند. مشکلاتی چون ناتوان شدن مسائل مالی، ضعف عمومی، مختل شدن اساس زندگی و پریشانی روانی این اختلال بوجود می آیند.

مان اختلال استرس پس از سانحه

مان اختلال استرس پس از سانحه روان مانی، دارو مانی و کسب مهارتهای کنترل بیماری امکان پذیر میشود. مان اختلال استرس پس از سانحه خود مراقبتی و اقدام به موقع میتواند پیشرفت خوبی داشته شد. بیمار خود نخواهد مان شود هیچکس به تنهایی قا به مداوای وی نخواهد بود. شرکت جلسات مشاوره، استفاده به موقع از داروها و مراقبت از جسم و روان بهبود بیماری ثیر دارد. مواجهه سازی کمک مشاور نیز مان موثر است. بیمار هرچق از مکان حادثه دوری کند بیماریش وخیمتر میشود بهتر است آرامش و کمک او را به مکان حادثه برده و بگذاریم مورد آن حرف زده و گریه کند. انرژی های ونی را رها نماید به آرامش برسد.

برخی موارد دیده شده که بیمار نمیخواهد حادثه را ور کند جاییکه فکر میکند اتفاقی نیفده است. این موارد حادثه را به او بقبولانید البته کمک مشاوران متخصص. افراد خانواده نیز مشاوره گرفتن و برخورد صحیح میتوانند به مان کمک بزرگی نمایند. دیده شده که فردی برای دلسوزی حرفی میزند و عث انزوای بیشتر بیمار میشود. مثلا او عزیزی را یک سانحه از دست داده و اطرافیان برای اینکه برای او یاداوری نشود اورا از حرف زدن ز میدارند. یا به او میگویند این موضوع آنقها اهمیت ندارد. بیمار احساس تنهایی نموده و منزوی میشود. اما مشاوره از ید ها و نیدها مطلع شده و برخوردی صحیح خواهند داشت. مرکز مشاوره آویژه برای شما صحت و سلامت آرزو دارد.

سوالات متداول

آیا ژنتیک اختلال پسا ضایعه ای میتوانددخیل شد؟

بله کسانی که چینش و تعداد آمینو اسیدهایشان اختلال وجود دارد ابتلا به اختلال استرس پس از سانحه یا پسا ضایعه ای زمینه مساعدتری دارند و تداوم و ابتلا به بیماری آنها شدیدتر و بیشتر است.

چگونه میتوان به این افراد کمک کرد؟

اولا اگر قصد کمک دارید حتما مشاوره بگیرید. دیگر آنکه برای داشتن خوابی راحت و آرامش روان به آنها کمک کنید. از فریاد زدن، پرخاش و رفر های استرس زا جدا خود داری نمایید. به د دل ها و حرفهایشان بخوبی گوش کنید و بگذارید تمام آنها را بیان کنند. بردن به مکانهای تفریحی و هنری روح آنها را ز سازی نمایید.

احساس گناه این بیماران چگونه تعریف میشود؟

این بیماران ممکن است احساس گناه یا شرمندگی نمایند. این صورت انقض ماهیچه ای موجب بروز اسپاسم های عضلانی میشوند که مرتب به آنها ید یادآوری نماییم آنها مقصر نیستند و این حادثه برای هرکسی جز آنها نیز ممکن بود بوجود بیاید.

خدمات مرکز

برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه فرمایید .

این راس مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال خواب کودکان به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: (Post-Traumatic Stress Disorder (PTSD

چگونه از اختلال استرس پس از سانحه عبور کنیم؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۲:۱۵ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چه کسانی اختلال چند شخصیتی دارند؟

۵٫۰
۰۱

اختلال چند شخصیتی یا هویت تجزیه ای اختلالی است که فرد زمان های مختلف ولی شرایط یکسان به هر عمل، عکس العمل متفاوت نشان میدهد. حال ببینیم تعریف ما از شخصیت چیست؟ هنوز کسی قا به تعریف شخصیت نبوده است. واقع شخصیت به مجموعه واکنش های اجتماعی و ونی گفته میشود. به مجموعه روابط اجتماعی و ونی. به مجموعه اعتقادات و انتخات گفته میشود. بطور مثال یک کیف پر از پول جایی پیدا میکنید. چند راه دارید. ۱- به دنل صاحب آن بگردید. ۲- تظاهر کنید به دنل صاحب آن میگردید و طوری برنامه ریزی کنید که صاحبش پیدا نشود. ۳- پیدا شدن کیف را دست تقدیر بنامید (شانس ) ۴- آن را بین افرادی تقسیم کنید که نیاز دارند و….. به مجموعه رفرها و عقاید شما برای این انتخاب شخصیت میگویند.

اختلال چند شخصیتی

اختلال چند شخصیتی این مثال هر زمان یک تصمیم میگیرد. گاهی پاک و منظم و روزی غرق گناه. روزی قلبی لطیف و روزی بی رحم. شما برخورد تصمیمگیری های فردی اختلال چند شخصیتی سر گم میشوید. این فرد برای یک مشکل ده ها راه تنظیم میکند که هیچ یک دیگری همخوانی ندارد و از هیچ کدام نتیجه ای نمیگیرد . این افراد به تنوع طلبی مسائل عاطفی، شغلی و سلیقه ای مشهور هستند. جالب اینجاست که وجود این تنوع طلبی به عقاید مقطعی خود ایمان دارند. شما به هیچ عنوان تصمیم های آنها نمیتوانید تغییری بدهید. از این رو به افرادی خشک و غیر قابل انعطاف مشهور هستند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند برای این اختلال حتما مشاوره روانشناسی بگیرید اختلال شخصیت بیمار شما مرتفع گردد.

علائم اختلال چند شخصیتی

علائم اختلال چند شخصیتی عرتد از : عدم ثت یک عقیده، سلیقه و روابط اجتماعی. از دیگر علائم اختلال چند شخصیتی عدم پذیرش زندگی مشترک است. آنها دوست دارند تشکیل زندگی بدهند اما طرف مقابل دم دمی مزاجی آنها سازگارشد. چون آنها دیگران کمتر کنار می آیند. از دیگر علایم اختلال چند شخصیتی داشتن غار تنهایی است. آنها ساعاتی ید تنها شند و افکار خود خلوت کنند.


بیشتر بخوانید:


تعریف اختلال چند شخصیتی

تعریف اختلال چند شخصیتی : یک فرد شخصیت های متفاوت. یک فرد انتخات رنگارنگ. یک فرد سلایق و علایق جورواجور. این ها تعریف اختلال چند شخصیتی هستند. شما نمیدانید فردی که دیروز به شما کمک های زیادی کرده امروزهم میخواهد کمک کند یا نه. او امروز متفاوت خواهد بود. آنها همیشه غیر قابل پیش بینی هستند. افرادی اختلال چند شخصیتی دارای یک من افسرده و تنها هستند و من های دیگر. او ممکن است یک زمان یک خاطره از خود را به یاد نیاورد ولی یک برهه زمانی دیگر کاملا به یاد بیاورد. البته این من ها غارهای تنهایی فرد را تشکیل میدهند که به آنها پناه میبرد. میتوان گفت برخی اوقات او برخی چیزها را نمیخواهد به یاد بیاورد.

تعریف اختلال چند شخصیتی به این معنا نیست که چند نفر وجود یک نفر زندگی میکنند. او فردی هوش است ولی نتوانسته از هوش و توانایی هایش بهره ببرد. اکنون تصمیم میگیرد فرد دیگری شد بدون خاطرات تلخ گذشته. میخواهد آن من را فراموش کند و اکنون دوره متولد شود. او میخواهد راه زندگیش فرق کند و تصمیم های جدید بگیرد. علایق و سلیقه هایش را تغییر بدهد. این مراحل رها و رها زندگی فرد تکرار میشود. معمولا کسانی دچار این اختلال میشوند که گذشته ای بسیار تلخ داشته اند. آنها ممکن است برای یافتن مقصر داسن هایی غیر واقعی از گذشته بیان کنند.

شکل گیری اختلال چند شخصیتی

شکل گیری اختلال چند شخصیتی برای افرادی اتفاق می افتد که از امنیت عاطفی لازم برخوردار نبوده اند. آنها همیشه گذشته سیر میکنند و مرور آنها به خود آسیب میرسانند. آنها دوست دارند بتوانند گذشته خود را تغییر دهند یا بر آن ثیر بگذارند. چون نمیتوانند این کار را انجام دهند لذا شروع به شخصیت سازی ون خود میکنند. این شخصیت ها مدتی مورد استفاده و حظ روحی قرار میگیرند اما پس از مدتی واقعی نبودن آنها برای فرد انصراف و نتیجه افسردگی به ر می آورد. معمولا تک فرزندها یا کوچکترین فرزندان خانواده دچار گسیختگی شخصیتی میشوند. آنها شخصیت های جدیدشان زندگی میکنند و بعد آن را رها میکنند و ز شروعی دوره برای شخصیتی جدید. آنها نمیتوانند از توانایی هایشان بهره کافی ببرند. احساس پوچی میکنند. آنها همیشه احساس میکنند حقشان خورده شده است و نتوانسته اند حقشان را بگیرند.

شکل گیری اختلال چند شخصیتی از زمانی آغاز میشود که فرد تصمیم به ز سازی شخصیت، خاطرات و گذشته خود میگیرد.


بیشتر بخوانید:


نشانه های اختلال چند شخصیتی

نشانه های اختلال چند شخصیتی تنوع طلبی و یکنواخت نبودن زندگی آنها است. آنها مسائل عاطفی، زناشویی و رفاقت نیاز شدیدی به تنوع دارند. شغلشان را زود به زود عوض میکنند. اکثر اوقات دی خفیف سر یا عضلات احساس میکنند. تمایل به استفاده از قرص، دارو، مشروت الکلی و مواد افیونی دارند. آنها برای رهایی از وضعیت موجود حتی ممکن است دنیای علم غوطه ور شوند. از کف اقیانوسها کهکشانهای دور و نزدیک. اعماق ریخ و صدها سال پس از دنیای من. از مهمترین نشانه های اختلال چند شخصیتی لا بودن اطلاعات عمومی آنها است. معمولا اگر بخواهند میتوانند رشته سخن هر مورد و موضوعی را به دست بگیرند.

آنها روابط سرد و خشک هستند. فقط کسانی همانند خود خوب ارتط میگیرند. خود محور هستند و برخی موارد پیرو مفیزیک. آنها ممکن است از دنیای ماورایی نیز خاطراتی بیان کنند. از پاسخ دادن به حالات خود طفره میروند. بیحوصلگی شدید نسبت به چیزهایی که علاقه ندارند. از شرکت مهمانی های رسمی خود داری میکنند. از پوشیدن لسهای فرمال طفره میروند. لسهای آنان ید راحت و ساده شد.

مشکلات اختلال چند شخصیتی

مشکلات اختلال چند شخصیتی این است که : نمیتوانند شغلی ثابت اتخاذ کنند. پرخاشگر و بی حوصله هستند. نسبت به فهم و شعور دیگران شک دارند. تنهایی پیشه میکنند. از اهم مشکلات اختلال چند شخصیتی نداشتن توانایی جذب عاطفی و اقتصادی دیگران برای همیشه است. آنها همیشه خلا عاطفی دارند و وابستگی شدید به یک منبع عاطفی مانند ما .


بیشتر بخوانید:


مان اختلال چند شخصیتی

مان اختلال چند شخصیتی استفاده از داروهای تثبیت شخصیت بسیار مهم است. داروهایی آرامبخش که کمک کند مدام گذشته ها را ذهن خود تکرار نکنند. البته این داروها عوارض جانبی چون از بین بردن حافظه و تحلیل رفتن مغز را پی دارند. چاقی و بی تفاوتی نیز از دیگر عوارض این داروها است. مشاوره برای این بیماران اجتناب ناپذیر است. مشاوره و حمایت عاطفی بهبود ثیر شایانی دارد. مان اختلال چند شخصیتی به تنهایی میسر نیست و خود مراقبتی و خود مانی کنار دارومانی و روان مانی مفید خواهد بود. مرکز مشاوره آویژه برای همه تنستی و سلامت آرزومند است.

سوالات متداول

چگونه به افرادی که دارای اختلال چند شخصیتی هستند کمک کنیم؟

از گفتن جمله تو اشته میکنی بپرهیزیم. برای اینکه آنها را متوجه اشتهشان کنیم ابتدا جمله بله حق تو است شروع نموده و به نرمی نشان دادن راه ست آنها را وادار به فکر مورد اشتهشان نماییم. سعی کنیم به آینده امیدوارشان کنیم کمتر مورد گذشته فکر کنند

چه عواملی شکل گیری اختلال چند شخصیتی موثر است؟

نقص پیام رسانی مغز، نقص ترتیب قرار گرفتن آمینو اسیدها. عوامل رفری و شناختی مانند بهره کشی از کودکان (بهره های جنسی و جسمی ). کمبود عاطفی و اختلال توجه کودکی.عدم احساس امنیت کودکی

این افراد به چه کسانی اعتماد میکنند؟

به افرادی که آنها را ک کرده و واقع همزاد پنداری نمایند. از کسانی که دائم آنها را نصیحت کرده و از کارهایشان منعشان میکنند دوری میکنند. مثلا کسانی که مرتب میگویند به فکر آینده ات ش یا سیگار نکش یا از تنهایی بیرون بیا.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Dissociative identity disorder

چه کسانی اختلال چند شخصیتی دارند؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۵:۲۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

چه کسانی اختلال احتکار دارند؟

۵٫۰
۰۱

اختلال احتکار یکی از انواع اختلال وسواس اجری است. پس میتوان گفت کسی که دچار اختلال احتکار است به نوعی وسواس به شمار می آید. بوجود آمدن این اختلال بع چند عامل میتواند شد. ممکن است اثر وارد آمدن یک استرس قوی به وجود بیاید. پس از یک سانحه یا اتفاق رنج آور پدیدار شود. رفر اطرافیان کودکی میتواند دلیل بروز این اختلال سنین لاتر شد. یا اثر همایندی یک بیماری روحی – روانی بروز میکند و نهایت ممکن است اثر توارث به نسل بعد انتقال بیابد. اختلال احتکار زیر شاخه او سی دی یا وسواس اجری است.

اختلال احتکار

این بیماری چون ریشه شناختی دارد مطمئنا به مشاوره روانشناسی نیاز دارد. ابتدا این بیماری ید ریشه یابی شود. لازم است مانگر بداند منشا اختلال چیست بتواند هر چه سریع تر نسبت به مان اقدام کند. مشاوره خانواده آویژه پیشنهاد میکند صورت مشاهده بروز این بیماری هر چه سریع تر مشاوره بگیرند. چون این اختلال ریشه روح و روان دارد. یک فرد روح بیمار نه تنها از یک زندگی ایده آل برخوردار نیست بلکه به دیگران نیز آزار خواهد رساند. او دیگر نمیتواند معاشرت اجتماعی خوبی داشته شد و نهایت این اختلال برای فرد منجر به اختلال شخصیت نیز خواهد شد.

علائم اختلال احتکار

علائم اختلال احتکار کاملا محسوس است. این افراد جمع آوری اشیا عطش دارند. عطشی که سیرابی ندارد. آنها هر چیزی را چه لازم شد و چه سالیان سال بدون استفاده بماند جمع آوری میکنند. دور ریختن اشیا مانند جدا شدن بخشی از وجود آنها میشد. برخی مشاهده میشود حتی کوچه و خیان به دنل اشیا میگردند. آنها حتی لسهای پاره و فرسوده را نیز دور نمی اندازند. از علائم اختلال احتکار میتوان به دارا بودن شخصیت اسکیزوئید اشاره کرد افرادی که تمایل به ارتط ندارند و دنیای خیالی سیر میکنند.

از دیگر علائم اختلال احتکار میتوان به دارا بودن شخصیت پارانوئید اشاره کرد. اینگونه افراد به هر رابطه مشکوک میشوند. احساس میکنند از طرف دیگران مورد پذیرش نیستند. نسبت به روابط عادی بسیار حساس هستند. حتی اگر اطرافیان به آنها برای معاشرت ابراز علاقه نمایند ور نمیکنند. آنها فکر میکنند هیچکس علاقه ای به همصحبت شدن آنها ندارد. هیچکس دوست ندارد آنها معاشرت کند و حرفهایشان برای این است که دلش نشکند.

تعریف اختلال احتکار

تعریف اختلال احتکار میتوان گفت : اختلال رفری که به موجب آن جمع آوری اشیا افراط میشود. این اختلال از دور ریختن هر شی مصرفی و غیر مصرفی بیمار را ناتوان میکند. مهم ریشه شناختی این بیماری است. واقع میتوان گفت فرد برای مقابله عامل بیماری روحی خود دست به چنین رفری میزند.عامل ممکن است سانحه، مرگ عزیزان و یا بیماریهایی مانند افسردگی و غیره شد. تعریف اختلال احتکار میتوان گفت تکانه های ناشی از یک استرس روحی شدید است که منجر به جمع آوری اشیا میشود. هر کسی برای مقابله وسواس های فکری به وجود آمده به رفرهایی پناه می آورد. برای تعریف اختلال احتکار میتوان یک مثال زد روشن تر بیان شود. کسی یک شی قیمتی شما را میشکند ذهنش یارای عذر خواهی ندارد. او مقابله این کارتند تند لس های شما را مرتب میکند.

مرتب کردن لسها واقع همان تکانه هایی است که به موجب یک اتفاق پیش آمده است. فرد این کار می خواهد ذهنش را تمرکز دهد و یا از شر حالت بدی که برایش پیش آمده رها شود. جمع آوری اشیا نیز ارتط وسواس فکری چنین حالتی دارد.


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست


ابتلا به اختلال احتکار

ابتلا به اختلال احتکار دلایل مختلفی دارد. ممکن است یکی از اعضای خانواده به این اختلال دچار بوده و فرد بطور توارثی این رفر را کسب کرده است. برخی اثر یک واقعه طبیعی مانند زلزله، سیل و یا آتش سوزی که زندگی آنها را نابود کرده مبتلا میشوند. بعضی دیگر بعد از مرگ عزیزانی چون ما، فرزند، پ و یا همسر، محتکر میشوند. شدت وابستگی، بیماری شدیدتری را ایجاد میکند. ابتلا به اختلال احتکار اثر رفر ناخوشایند کودک نیز بوجود می آید. نظم دادن شدید به کودک جمع آوری وسایلش، داد زدنهای مکرر بر سر کودک و تنبیه بدنی.

نشانه های اختلال احتکار

نشانه های اختلال احتکار این است که خانه های آنها مانند انری مملو از اشیا قدیمی و جدید است. اگر آنها را نصیحت کنید از شما فاصله میگیرند. آنها به خاطر وضعیت زندگی شان علاقه ای به مهمانی دادن ندارند. به امور زندگی به خوبی علاقه نشان نمیدهند. وقتی شما چیزی را میخواهید دور بیاندازید وجود اینکه به آنها تعلق ندارد مخالفت میکنند. حتی ممکن است از شما بخواهند آن شی را به آنها بدهید. معمولا یا خیلی چاق میشوند یا خیلی لاغر و نحیف هستند. از دیگر نشانه های اختلال احتکار مشکوک بودن، عدم اعتماد به دیگران، سرد بودن روابط و یا افسردگی است.

مشکلات اختلال احتکار

مشکلات اختلال احتکار ممکن است دامنگیر تمام افراد خانواده شود. خانه ای شلوغ که برای یافتن هر چیز ضروری ید ساعتها به دنلش بگردند. کم آوردن جا برای زندگی . دست و پا گیر بودن وسایل اضافی. کم آوردن وقت برای زندگی. نداشتن نظم و ترتیب. رسیدگی نکردن به امور آشپزی، نظافت و مسائل اقتصادی. از مشکلات اختلال احتکار میتوان به کم توان شدن مالی اشاره کرد. تمام ذهن بیمار را اشیا اشغال میکنند و دیگر فرصت و توانی برای حل مشکلات اقتصادی قی نمی ماند. به مهمانی نمیروند چون نمی خواهند کسی وارد دنیای آنها شود.

مان اختلال احتکار

مان اختلال احتکار بستگی به منشا به وجود آمدن این بیماری دارد. نوع توارثی مشاوره قابل حل و مان است و میتوان گفت راحت ترین راه مان را دارد. مشکلی که مان اختلال احتکار وجود دارد عدم پذیرفتن اختلال توسط بیماران است. این افراد قبول نمیکنند که رفرشان ست نیست و بیمار هستند. کارشناسان و روانشناسان ابتدا ید بیمار بودن افراد را برایشان توجیه کرده و به اثت برسانند. بعد از این مرحله ریشه یابی بیماری است. پس از آن مان توامان که شامل روانشناختی ، مشاوره و دارو مانی است. بخش روانشناسی ید کارشناسان بر روی روش زندگی بیمار ثیر بگذارند. طرز تفکر و روش زندگی او. مشاوره، دارو مانی و اهمیت دادن به روش زندگی و نوع تغذیه میتواند به مان سرعت ببخشد. مرکز مشاوره آویژه برای شما شادی و نشاط آرزومند است.

سوالات متداول

توجیه مبتلایان به اختلال احتکار برای احتکارشان چیست؟

اینکه وسایلشان هنوز قابل استفاده است. ممکن است روزی به کار آیند. علاقه داشتن و وابسته شدن به مجموعه وسایلشان. مرور خاطرات غم انگیز و شاد دیدن وسایل جمع آوری شده. عدم توانایی شکستن قالبهای ذهنی ارتط اختلال.

چگونگی رفر اعضا خانواده مان چه ثیری دارد؟

آنها میتوانند رفرشان به بیمار اعتماد به نفس بخشیده و بردن به مسافرت و مکانهای تفریحی از وابستگی بیمار به اشیا بکاهند و به او اطمینان خاطر ببخشند که همیشه کنار او خواهند بود و نیازی نیست که برای روز مدا احتکار کند. حمایت عاطفی و حدی مالی میتواند مان موثر شد.

داروهای گیاهی چه ثیری بر روحیه بیمار دارد؟

گیاهان آرام بخش میتوانند کم شدن استرس، تنظیم خواب و آرامش بیمار موثر شند البته همراه روانشناسی و روانپزشکی. استفاده از هر نوع دارو چه گیاهی و چه شیمیایی ید مشورت پزشک شد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Hoarding disorder – Symptoms and causes

چه کسانی اختلال احتکار دارند؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۴:۲۹ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

اصلی ترین روش های مقابله با استرس چیست؟

۵٫۰
۰۱

مقابله استرس اولین مرحله نیاز به پاکسازی ون دارد. هر سال برای عید همه خانه تکانی میکنند اما برای روح و روان خود چه؟ برای مقابله استرس ید به خانه تکانی دل پرداخت. کهنگی ها را دور ریخت و دل را تمیز و زی کرد. بیشترین عامل استرس هر کس شلوغ بودن ذهن و روان اوست. نامنظم بودن افکار و برنامه های زندگی. برای مقابله استرس ابتدا ید برنامه ها و افکاری که مورد نیاز نیستند را دور ریخت. افکاری که جز به هم ریختن آرامش ثیری ما ندارند. مقابله استرس همت میخواهد. همت کنیم و هر شب افکار مزاحم را نوشتن شناسایی نماییم. هر شب بنویسیم امروز برای سوختن غدا نگران شدم ولی غذا نسوخته بود. امروز هراس این را داشتم که همسرم به خانه نیاید ولی آمد.

مقابله استرس

مقابله استرس از همین شناسایی ها شروع میشود. وقتی مینویسیم متوجه میشویم چقاز پریشان حالی های ما بی مورد بوده است. برای مقابله استرس تمام کارهاین را بنویسید. مثلا امروز میخواستم به خاله ام سر بزنم نتوانستم و این مسئله به من استرس وارد کرد. نوشته هاین را مشاوره روانشناسی همراه مشاور بررسی کنید. خواهید دید که سر زدن به خاله نید برای شما رفرهای وسواسی بوجود بیاورد. خاله شما اتکا به شما زندگی نمیکند. او یک زندگی مستقل دارد و سر زدن به او ید به گونه ای شد که هم برای شما و هم برای او نشاط آور شد. مشاوره اختلال وسواس خواهید فهمید که رفر شما وسواسی بوده نه منطقی. شما یک مشاوره خانواده متوجه خواهید شد آیا رفرهای اعضای خانواده شما ثیری این اختلالت شماداشته اند یا نه.

راه های مقابله استرس

یکی از راه های مقابله استرس بعد از نوشتن، پاکسازی و مشاوره مراقبت از سلامت جسمانی است. روح سالم بدن سالم است. از خوراکی های نشاط آور مانند آب پرتقال استفاده کنید. سوپ سبزیجات و نوشیدنی های خنک که روحن را زه میکند بنوشید. نوشیدنی هایی که آلوئه ورا ترکیب شده اند. خواب سلامت ذهن و جسم بسیار موثر است. به موقع بخوابیم صبح زودتر بیدار شویم. خواب صبح علاوه بر اینکه وقت شما را میگیرد عث رخوت و کسالت میشود. شما وقتی صبح دیر بیدار شوید وقت کافی برای رسیدگی به کارهاین را نخواهید داشت. همین عث میشود شما نگران امور عقب افده ن شید و استرس بر شما چیره شود. این هم یکی دیگر از راه های مقابله استرس است، خواب به موقع و به اندازه.

از دیگر راه های مقابله استرس برنامه ریزی و اولویت بندی کارهایمان میشد. مثلا من امروز ید برای خانه خرید کنم، یک کار اداری دارم، ماشینم را به تعمیرگاه ببرم و لسهایم را از اتو شویی بگیرم. اگر اول ماشینم رابه تعمیرگاه ببرم بقیه کارهایم را ید وسیله نقلیه دیگری انجام دهم. اگر اول خرید کنم و لسهایم را از لسشویی بگیرم ممکن است وقت اداری تمام شود. پس اول به کار اداریم میرسم. بعد ماشینم را به تعمیرگاه میبرم که نگران خراب شدن اتومبیلم نشم. بقیه کارها را خیال راحت و سر فرصت مناسب انجام میدهم و البته کمترین استرس. راه های مقابله استرس زمانی کارساز هستند که ما دقت زمانبندی و برنامه ریزی کنیم.


بیشتر بخوانید: اختلال وسواس چیست


مقابله استرس شدید

برای مقابله استرس شدید منزل و یا محل کار همه چیزهایی لازم نیستند را از اطراف خود جمع آوری کنیم. آنها علاوه براینکه تکراری و رخوت انگیز هستند اطراف ما را شلوغ میکنند و برای یافتن اشیا مورد نیاز وقت ما را میگیرند. دیگر اینکه مسئولیت دیگران را نپذیریم. ما هنوز برای خود برنامه مدون و خوبی ترتیب نداده ایم و همین که استرس داریم یعنی ید به کارهای خود سر و سامان بدهیم. این حالت اگر برای دیگران هم بخواهیم کاری انجام دهیم به مشغولیت هایمان افزوده ایم. شلوغ بودن ذهن هم استرس زا است. برای مقابله استرس شدید فقط ید به فکر آرامش دل، ذهن و روح خود شیم. وقتی توانستیم به آرامش برسیم بعدا میتوانیم برای دیگران نیز مفید شیم.

مقابله استرس شدید علاوه بر خود مانی و تصمیم برای بهبود، نیاز به دارو مانی و مشاوره دارد. به روانپزشک مراجعه کنیم به موقع و طبق دستور پزشک داروهایمان را مصرف کنیم. مشاور خود همکاری کنیم و خود نیز برای مان گام های موثر برداریم. مطالعه و افکار مثبت.

بهترین روش مقابله استرس

بهترین روش مقابله استرس این است که دنیایمان را وسعت ببخشیم. بهترین روش مقابله استرس این است که بدانیم اغلب برای چیزهایی هراسان میشویم که ارزش هراس ندارند. به خاطر بیاوریم کودکیمان را. نگرانی های کودکیمان برای چه بود؟ برای کثیف شدن اسب زی هایمان. خریدن یک خوراکی. چرا؟ چون اندازه دنیای ما به همان ق بود. به اندازه اسب زی و خوراکی. وقتی کودکی دیگر آن را از دستمان میگرفت دنیای ما تیره و ر میشد حدی که به شدت گریه میکردیم. ولی آن چیزها الان دیگر برایمان آنق اهمیت ندارد. چون دنیای ما بزرگتر شده است. اکنون وقتی خاطرن کودکی را مرور میکنیم نه تنها ناراحت نمیشویم بلکه به خود میخندیم. اتفاقات امروز نیز همینق هستند.

شاید آینده به خاطر بیاوریم که برای مواردی اینق ناراحت و خشمگین شده ایم برایمان خنده دار به نظر بیاید. پس به دنیای خود وسعت ببخشیم و برای هر چیزی خودمان را به رنج نیاندازیم. یک مورد دیگر این است که وقتی میخواهیم حق کسی نیکی کنیم بی توقع شیم. یعنی دوستی ها و محبت کردن چرتکه نکشیم. خود نگوییم من چق حق او خوبی کردم و او جواب خوبیهایم را چگونه پاسخ داد. ما اگر میخواهیم نیک شیم و نیکویی کنیم نید توقع پاسخ داشته شیم. پاداش خوبی، خوب بودن است. همین که برای دلمان خوبی میکنیم و آرامش پیدا میکنیم کافی است. انرژی های مثبتی که یافت میکنیم پاداش نیکویی ما است.

مقابله استرس و اضطراب

مقابله استرس و اضطراب صبر و تحمل میخواهد. استرس و اضطراب ممکن است حاصل یک عمر رفر و افکار اشته شد. نید توقع داشته شید که یکی دو روز مان شود. همانطور که قبلا گفتیم تعداد دفعات وارد آمدن استرس و اضطراب را روز برای خود یاد داشت کنید. و بعد از چند روز آنها را همراه مشاورن بررسی کنید. همین که تعداد هراسناک شدن شما نسبت به چند روز پیش کمتر شده شد یعنی یک گام به جلو و بهبود یافتن. یک مورد دیگر برای مقابله استرس و اضطراب این است که شما به محض مضطرب شدن عصبی نشوید و نگویید من ز هم عصبی شدم. همین فکر استرس زا است. همیشه به بهبودن امیدوار شید و بدانید که مان خواهید شد.

سوالات متداول

آیا کارهای هنری مقابله استرس و اضطراب مفید است؟

بله کارهای هنری روح زی پسندی را شما زه میکند، بخشی از وقت شمارا به جای فکر کردن به موارد استرس زا به زییی میگیرد و عث بهبود میشود. اگر استعداد کشیدن نقاشی، فتن فرش و یا رسم الخط ندارید مراجعه به نمایشگاه ها و گالری ها آنها را تماشا کنید و لذت ببرید.

موسیقی چه ثیری استرس و اضطراب دارد؟

موسیقی های نرم و آرام ریتم ملایم عث بهبود و مان استرس میشود. اما موسیقی های تند مانند راک مخصوصا اگر همراه بی تحرکی شد عث افزایش استرس خواهد شد.

چه کارهایی میتوان تنهایی برای مقابله استرس انجام داد؟

تفریحات سالم مانند استفاده از سبزینگی طبیعت، شنیدن صدای جویران و آبشار، گوش دادن به صدای پرندگان و قدم زدن پارکها. رفتن زیر برف و ران فصلهای مناسب. نگاه کردن از لای کوه و تپه به اطراف. ورزش، گوش دادن به موسیقی، رسیدگی به نظافت و زییی خود…

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره اختلال وسواس به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: Dealing with Stress – Ten Tips

اصلی ترین روش های مقابله استرس چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۵:۵۲ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

عوارض تنبیه بدنی کودک چیست؟

۵٫۰
۰۱

تنبیه بدنی کودک از اتفاقات عجیب و ناشایستی بود که همین چند سال پیش هم جامعه ما رواج زیادی داشت و خانواده ها آن را ابزار مناسبی برای تربیت فرزند خود می دانستند . تنبیه بدنی کودک به نوعی اولین و شایع ترین آزار بزرگترها برای تربیت فرزندانشان بود . اما به مرور زمان عوض شدن نسل ها و تبدیل شدن بچه های آن زمان به پ و ما های کودکان دوره بعد به دلیل ک از آسیب های بسیار زیاد تنبیه بدنی کودک این روند کاهش نسب چشمگیری پیدا کرد . والدین لاتر بردن آگاهی و اطلاعات خود ره نحوه صحیح فرزند پروری دیگر از تنبیه بدنی کودک استفاده نمی کنند . تنبیه بدنی کودک هم عواقب منفی کوه مدت را بر میگیرد و هم فرد را دچار آسیب های جسمی و روحی بلند مدت میکند . ادامه بیشتر راجع به تنبیه بدنی کودک صحبت میکنیم .

عوارض تنبیه بدنی کودک

عوارض تنبیه بدنی کودک همانطور که اشاره شد هم کوه مدت وهم بلند مدت نمایان خواهد شد . به عنوان مثال میتوان از اتفاقاتی مثل کم حرف زدن و انزوا طلبی به عنوان عوارض تنبیه بدنی کودک اشاره کرد. شاید والدین کودک ندانند که وقتی برای یک ر زی کردن بی موقع جمعی که مناسب نیست کتک زدن بچه، بیشتر شرایط گوشه گیری کلی آنها را فراهم میکنند . عوارض تنبیه بدنی کودک بلند مدت نیز قطعا خودش را به نحوه سنگین تری نشان خواهد داد . عوارض تنبیه بدنی کودک را شاید بتوان دوران بزرگسالی آن و عدم اعتماد به نفس لازم برای برقرار کردن ارتط و صاحب نظر بودن او به وضوح مشاهده کرد . این طور افراد بزرگسالی به مراتب سخت تر مان میشوند و مدت زمان زیادی نیز برای از بین بردن این عوارض گاهی وحشتناک لازم دارند.

تنبیه بدنی کودک توسط ما

تنبیه بدنی کودک توسط ما شاید نگاه اول کاملا عادی به نظر برسد و ما اینگونه قلمداد کنیم که ما هر کاری که میکند برای خیرخواهی و صلاح فرزند خود هست و خواهد بود . صورتی که این ور کاملا اشته است. یک ما حتما خوبی و صلاح فرزند خویش را میخواهد و ممکن است بخاطر فرهنگی که آن رشد کرده است تنبیه بدنی کودک توسط ما را کاملا عادی تلقی کند اما ید به این نکته که تربیت فرزند کار بسیار حساس و مهمی هست نیز توجه شود . ممکن است ما به لحاظ سطح معلومات یا مطالعات به قی قوی نشد که عوارض بسیار ماندگار و ثیر تنبیه بدنی کودک توسط ما آشنایی داشته شد . این شرایط حضور یک روانشناس تجربه روند تربیت کودک و رفر هایی که والدین برای او اعمال میکنند میتواند ست ترین اقدام شد .

عوارض تنبیه بدنی کودک چیست؟

برخی از کودکان که برای اختلالات روانی احتمالی به مشاوره خانواده ارجاع داده میشوند بعد از مصاحبه های به عمل آماده مبتلا به وسواس فکری یا وسواس عملی تشخیص داده میشوند. این شرایط معمولا مشاوره کودک برای فرد نظر گرفته میشود . البته قصد ما از بیان این موضوع این بود که مشاوره روانشناسی به این مطلب اشاره میشود که اختلالات روانی زیادی ممکن است کودکی که تنبیه میشود را تهدید کند که وسواس فکری یا عملی از جمله آنها است . کودک به قی دچار کمبود عزت نفس میشود که دائم مراقب این است مدا کاری کند که توسط پ و ما یا بزرگترها تنبیه بشود . این افکار به قی ذهن فرد تکرار و تکرار میشود که کودک مبتلا به وسواس میشود که به مرور زندگی نرمال فرد ممکن است مختل شود .

تنبیه بدنی کودک توسط پ

تنبیه بدنی کودک توسط پ نیز گاهی ابعاد وسیع تر و پیچیده تری روی کودک ثیر می‌گذارد. تنبیه بدنی کودک توسط پ به راحتی میتواند دیدگاه او نسبت به دنیا را تغییر دهد. معمولا پ منبع انرژی و قابل اعتماد ترین فرد دنیا برای کودک است. واقع پ قهرمان زندگی کودک است چون نظر او قویترین و توانا ترین فرد روی زمین پ است. این احساس امنیت و انرژی مثبت میتواند به سال های آینده و دوره های رشدی مختلف کودک انتقال پیدا کند.

این اتفاق زمانی می‌افتد که پ چهره خود را حد امکان نظر کودک خدشه دار نکند. وقتی کودک توسط پ خود تنبیه بدنی را تجربه میکند به تیج اعتماد و اطمینان خود را به پ از دست میدهد. از طرفی برخوردهای تند و بداخلاقی پ ضمیر ناخودآگاه کودک ذخیره میشود و از مدت نیز تبعات مختص به خود را دارد.

بدترین نوع تنبیه بدنی

بدترین نوع تنبیه بدنی چیست ؟ این شاید سوال خیلی از والدینی شد که کودک منزل خود دارند. پاسخ این سوال به وضوح مشخص میشد. کلا این سوال که بدترین نوع تنبیه بدنی کدام است از پایه اشته میشد. کل تنبیه بدنی کودک به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برعکس روانشناسان خانواده این کار را به طورکلی و به روشنی رد میکنند. این عمل به جز کشته شدن اعتماد به نفس کودک و خود کم بینی او نتیجه دیگری را به ر نخواهد آورد. کودکی که برایش مشخص شد که پ تو، تو را برای هر چیزی ممکن است تنبیه کند ، رو به مخفی کاری از والدین می آورد و کم کم این رفر جزئی از شخصیت او خواهد شد . آینده و بزرگسالی فرد نمیداند چرا و به چه علت اما این رفر را تعامل انسانها انجام میدهد .

اعتماد به نفس (self confidence)

اعتماد به نفس (self confidence) از جمله دیگر فاکتورهای مهمی است که از بین رفتن آن میتواند عاقبت تنبیه بدنی کودک توسط والدین شد. کودک وقتی که هر عمل خود ز خوردی مثل کتک زدن را ببیند به تیج قت اظهار وجود را از دست خواهد داد. ادامه زندگی به تیج فرد می آموزد که هیچ اهمیتی برای اطرافیان ندارد و اصولا ثیری جامعه خود ندارند. کودک طول زمان به بزرگسالی تبدیل میشود که نه قت ارتط سازی موثری را دارا میشد و نه موفقیت خاصی کارها و فعالیت های اجتماعی خود کسب میکند. روانکاوی به این مسئله به صراحت اشاره میشود که تمام احساسات سرکوب شده دوران کودکی به صورت کاملا واضح و قت دوران بزرگسالی ثیر میگذارد و به صورت بیماری های مختلف فرد ظاهر میشوند.

زن ستیزی / مرد ستیزی

این احتمال کاملا وجود دارد که فردی که تنبیه میشود آینده نسبت به والدی که او را تنبیه بدنی میکند حالت خشم و پرخاشگری داشته شد. البته این فقط به شخص والد منتهی نمیشود. این حالت از خشم و عصنیت را به تمام هم جنس های والد تنبیه کننده تعمیم میدهد. مشاوران خانواده (counselors-family) به این نکته اعتقاد دارند که مثلا اگر پسری توسط ماش تنبیه شود و این تنبیه ها همیشگی و دایم شد ، احتمالا کودک عقده ای را به وجود می آورد که موجب بروز رفرهای زن ستیزانه از کودک بزرگسالی شود.

بسیاری از متجاوزین به عنف اعترافات خود و مصاحبه های لینی که از آنها به عمل آمده است اذعان کرده اند که این رفرها و گرایشات از کودکی آنها شکل گرفته است . بنابراین نتیجه میگیریم مورد ترتیب فرزندان دقیقا ید مثاله هر چه می کاریم و خواهیم کرد را مد نظر قرار دهیم .

سوالات متداول

مهمترین عوارض تنبیه بدنی کودکان چیست؟

از بین رفتن عزت نفس، عدم اعتماد به والدین، عدم تمایل به ابزار وجود جامعه زمان بزرگسالی

آیا تنبیه بدنی اعتماد به نفس کودک را کاهش میدهد ؟

قطعا تنبیه بدنی کودک توسط والدین ارتط مستقیمی عدم اعتماد به نفس کودک بزرگسالی دارد .

از نظر روانشناسی (psychology) تنبیه بدنی چه ثیراتی بر کودک میگذارد ؟

حس پرخاش به همجنس والد تنبیه کننده ، بزهکاری ، تجاوز از جمله آسیب هایی میشد که فرد تنبیه شونده ممکن است بزرگسالی آنها رو به رو شود .

خدمات مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه روانشناسی کودک به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع: The State of Research on the Effects of Physical …

عوارض تنبیه بدنی کودک چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۹:۵۸ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)

بهترین سن برای ازدواج موفق چیست؟

۵٫۰
۰۱

بهترین سن ازدواج به لحاظ عددی هر دوره زمانی فرق میکند . گذشته دختر و پسر سنین خیلی کم ازدواج می کردند . بهترین سن برای ازدواج بین ۱۲ ۱۶ سال دختر ها بود و برای پسر ها ۱۹ ۲۳ سال بعد از آن برای ازدواج خیلی دیر بود . اما به مرور این ملاک سنی افزایش یافت و امروزه مشاوره ازدواج بهترین سن ازدواج را دختر ها ۲۲ ۲۷ سال و پسر ها ۲۷ ۳۵ سال میداند . اما سن فقط یک عدد است ، بلوغ فکری و جسمی اثر مهمی داشتن یک ازدواج موفق دارد . مشاوره قبل از ازدواج بررسی میشود که دختر و پسر به لحاظ شخصیتی و عقلی به بلوغ کافی رسیده اند یا نه . آماده پذیرش مسئولیتهای زندگی هستند یا خیر .

بهترین سن برای ازدواج موفق

بهترین سن ازدواج موفق از نظر مشاوره خانواده زمانیست که فرد آمادگی کامل برای پذیرش حضور فردی دیگر را زندگی خود داشته شد . توانایی اداره زندگی به لحاظ اخلاقی ، داشتن کار مناسب آمد کافی ، توانایی تهیه مسکن مناسب تضمین کننده بهترین سن برای ازدواج موفق است . مشاوره قبل از ازدواج مشخص میشود فرد از لحاظ عقلی هم به بلوغ کافی رسیده است یا خیر . از نظر مشاوره ازدواج ممکن است فرد به لحاظ سنی بهترین سن ازدواج موفق را داشته شد اما اصلا به لحاظ رشد و رسش روحی آمادگی ازدواج را نداشته شد . مشاوره خانواده ثیر زیادی شناخت دختر و پسر قبل از ازدواج دارد . بهترین سن ازدواج وقتیست که فرد احساس کند توانایی حل مسئله و قت تصمیم گیری مستقل را دارد.

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که فرد توانایی قبول مسئولیت زندگی زناشویی را داشته شد . سن ازدواج شاید مسئله مهمی شد اما دقیقا همه افراد یک سن به بلوغ روانی نمیرسند . بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان یعنی زمانیکه فرد میتواند یک زندگی را اداره کند . مشاوره خانواده معتقد است بعضی افراد بخاطر شرایط تربیتی و خانوادگی مناسب سنشان رفر نمی کنند و توجه به سنشان از لحاظ شخصیتی رشد کافی را ندارند . بهترین سن برای ازدواج موفق وقتیست که اگر فرد دچار اشته شد اشتهش را بپذیرد نه اینکه از مسئولیت شانه خالی کند . بهترین سن ازدواج از نظر مشاوره قبل از ازدواج زمانیست که دختر و پسر توانایی برقراری تعادل بین خانواده خود و خانواده همسرشرا داشته شد .

بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان

بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان زمانیست که دختر و پسر می دانند از زندگی چه میخواهند . هدف و انگیزه کافی برای تشکیل زندگی را دارند . ملاک های مشخصی برای انتخاب دارند . بهترین سن ازدواج را فقط عدد سن مشخص نمیکند بلکه داشتن زمینه ازدواج هم ثیر زیادی زمان ازدواج دارد . بهترین سن برای ازدواج موفق زمانیست که فرد به بلوغ اجتماعی رسیده شد . بلوغ اجتماعی توانایی برقراری ارتط دیگران را مشخص میکند . بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان وقتیست که فرد میتواند انتظارات همسرش را برآورده کند . توجه به خواسته های همسر ، تحمل و برری ، هنر عشق ورزیدن ، مهارت های ارتطی ، وفاداری و سلامت روان همگی جز توانایی هایی هست که زمان ست ازدواج را مشخص می کند .

بهترین سن برای ازدواج از دیدگاه اسلام

بهترین سن برای ازدواج از دیدگاه اسلام زمانیست که دختر و پسر به بلوغ رسیده اند . بلوغ قرآن به معنای توانایی فرزند آوری است . نقلی از پیامبر آمده است دختران کره خود را زمان رسیدن به بلوغ شوهر دهید که دچار انحراف نشوند . بهترین سن ازدواج از دیدگاه اسلام زمانیست که دختر و پسر توانایی مصلحت اندیشی دارند . بهترین سن ازدواج موفق زمانیست که دو جوان به پختگی و تجربه ای رسیدند که توانایی تربیت فرزند را دارند . اگرچه اسلام بر سن پایین کید شده اما این موضوع هم مطرح شده که سن کم زوجین بی تجربه هستند و توانایی تصمیم گیری و حل مشکل را ندارند . بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که دختر و پسر توانایی پذیرش تعهدات ازدواج را دارند .

بلوغ عاطفی از نظر روانشناسان

بلوغ عاطفی یعنی توانایی محبت کردن و عشق ورزیدن . کسی که توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن را ندارد شرایط بهترین سن ازدواج قرار ندارد . مشاوره ازدواج کید دارد کسی که نمیتواند عشق خود را ابراز کند به بلوغ عاطفی نرسیده است . فردی که به بلوغ عاطفی نرسیده است همیشه وابسته به نظر دیگران است و این فرد بهترین سن ازدواج از نظر روانشناسان قرار ندارد . افرادی که همیشه دیگران را مسئول اشتهات خود معرفی می کنند و عزت نفس کمی دارند بهترین سن برای ازدواج موفق قرار ندارند . بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان زمانی است که فرد بتواند بهترین تصمیم برای رسیدن به هدفش را بگیرد بدون اینکه احساساتی شود . کنترل احساس و تصمیم گیری از روی عقل و منطق از نشانه های بلوغ عاطفی است .

ثیر بلوغ شخصیتی بر آمادگی ازدواج

به بلوغ شخصیتی رسیدن یعنی از بی هدفی دور بودن یعنی کسی که برای انجام کارهایش احتیاج به انگیزه بیرونی ندارد . بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان زمانیست که فرد به بلوغ شخصیتی رسیده شد . مشاوره قبل ازازدواج برای بررسی بلوغ شخصیتی و آمادگی ازدواج فرد است . وقتی فردی به مشاوره ازدواج مراجعه می کند و می گوید نمی دانم از ازدواج چه می خواهم . حتی اگر ۲۵ سال یا ۳۵ سال سن داشته شد یعنی فرد شرایط بهترین سن ازدواج موفق قرار ندارد . فردی که به بلوغ شخصیتی نرسیده اگر ازدواج کند حتما روزی ازدواجش شکست روبرو خواهد شد . فردی که از حل کردن مشکلات سطحی و جدی زندگی عاجز مانده کسی است به بلوغ شخصیتی نرسیده و به هیچ وجه آمادگی ازدواج را ندارد .

ویژگی های اخلاقی که ازدواج را شکست روبرو می کند

بهترین سن برای ازدواج از دیدگاه اسلام زمانی است که فرد از لحاظ اخلاقی خوش خلق و مردم دار و از کبر و غرور بدور شد . مشاوره خانواده معتقد است ، منیت هر سنی بر ازدواج موفق اثر می گذارد و نشان دهنده این است که فرد بهترین سن برای ازدواج را ندارد . بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان وقتی است که فرد به لحاظ اخلاقی شکننده و حساس نشد و توانایی برخورد مشکلات زندگی مشترک را داشته شد. کسی که طول زندگی از کوچکترین پیش آمدی دچار استرس و اضطراب میشود نمیتواند گزینه مناسبی برای ازدواج شد . وقتی دیگران مدام به کسی برای انجام کار ها تذکر بدهند یعنی فرد وظیفه شناس نیست . وظیفه شناسی از خصوصیاتی است که نشان میدهد فرد بهترین سن برای ازدواج موفق را دارد .

بهترین سن ازدواج دختر و پسر

بهترین سن برای ازدواج دختر و پسر به لحاظ ویژگی سنی و شخصیتی متفاوت است و نمی توان برای همه یک سن را نظر گرفت . اما آنچه مشخص است بهترین سن برای ازدواج پسران زمانیست که یک حداقل هایی برای شروع زندگی داشته شند . سرزی رفتن برای پسر ها جز شرایطیست که ید پشت سر گذاشته شد . کار و آمد و پس اندازی که توانایی شروع زندگی مشترک را داشته شد . بهترین سن ازدواج دختران زمانیست که دختر آمادگی کافی برای پذیرش مسئولیت خانه داشته شد . بهترین سن ازدواج از دیدگاه اسلام دختران زمانیست که دختر قابلیت رداری دارد و برای مسئولیت مای حاضر است . دخترهایی که خارج از خانه هم کار می کنند ید قابلیت های بیشتری برای داشتن یک ازدواج موفق داشته شند .

فاکتورهای ازدواج موفق

سن فاکتور مهمی موفقیت ازدواج است ، بهترین سن برای ازدواج موفق زمانیست که دخترو پسر به خود شناسی کامل رسیده شند . توانایی ک متقابل ، گذشت و صبوری از فاکتورهای مهم ازدواج موفق از نظر مشاوره خانواده است . داشتن توانایی حل مسئله و مسئولیت پذیری ، دوری از تک روی و مشارکت مشورت از نشانه های بهترین سن برای ازدواج از نظر کارشناسان است . احترام گذاشتن و حفظ حرمت توجه به خواسته های همسر و جلوگیری از یکنواخت شدن زندگی ، گوش دادن توجه به حرف های همسر از جمله فاکتورهای داشتن یک ازدواج موفق است . موفقیت ازدواج را دانسته ها تضمین می کند ، کسی که قصد ازدواج دارد مشورت مشاوره ازدواج می تواند آگاهی های خود را افزایش دهد و موفقیت ازدواج خود را تضمین کند .

رابطه بلوغ فکری و ازدواج موفق

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که فرد به بلوغ فکری رسیده شد . فردی که توانایی برقراری تعادل بین آنچه که هست و آنچه که دوست دارد شد را دارد به بلوغ فکری رسیده است . کسی که به بلوغ فکری نرسیده زندگی مشترک هم نمیتواند شرایط حساس تعادل برقرار کند . بلوغ فکری یعنی فرد بین احساس و عقلش تعادل برقرار می کند . بهترین سن ازدواج از نظر کارشناسان وقتیست که فرد کنترل احساس خود را داشته شد و از روی احساس عمل نکند . فردی که شبزده تصمیم میگیرد و نسنجیده عمل میکند به بلوغ فکری نرسیده و نمیتواند ازدواج موفقی داشته شد . سنجیدن یک مشکل و حل کردن آن حاصل بلوغ فکریست و اگر کسی به چنین توانایی رسیده شد بهترین سن برای ازدواج قرار دارد .

مهارت های زندگی موفق

بهترین سن برای ازدواج از نظر روانشناسان زمانیست که فرد برای حفظ زندگی زناشویی مهارت کافی را داشته شد . مهارت هایی که آن بتواند مواقع لزوم پیوند عاطفی زندگیش را محکمتر کند . ازدواج موفق همیشه به راحتی بوجود نمی آید و لازم است زن و شوهر فداکاری و از خود گذشتگی داشته شند . بهترین سن ازدواج موفق وقتیست که فرد بتواند از مهارت هایش بخوبی استفاده کند . فردی که میداند چطور همسرش را خوشحال کند . همسری که میداند چه زمانی همسرش را کادو غافلگیر کند و یا محیای سفر شوند همسرش خوشحال شود اینها نشانه داشتن مهارت های زندگیست . خوشبختی و ازدواج موفق فاکتورهای زیادی دارد اما مهارت استفاده از آن فاکتور ها هم لازم است . ابراز علاقه و نشان دادن دوست داشتن از مهارت هایی است که بسیار زندگی کار گشاست .

سوالات متداول

بهترین سن برای ازدواج چیست ؟

بهترین سن برای ازدواج دختر ها از ۲۳ ۲۷ سال است و برای پسرها ۲۷ ۳۵ سال است . زمانیکه به بلوغ عقلی و عاطفی رسیده شند و توانایی تصمیم گیری داشته شند .

برای یک ازدواج موفق آیا بهترین سن وجود دارد ؟

برای داشتن ازدواج موفق هیچ سن خاصی وجود ندارد . ازدواج موفق بستگی به آمادگی و تربیت شخصیتی فرد دارد . داشتن مهارت های زندگی ، کار مناسب و سرمایه ای برای شروع زندگی سن ازدواجرا تعیین می کند .

از نظر اسلام بهترین سن ازدواج چه سنی است ؟

بهترین سن ازدواج ازدیدگاه اسلام زمانیست که دختر و پسر به مصلحت خود آگاه هستند . بهترین سن زمانیست که دختر و پسر به لحاظ جنسی توانایی فرزند آوری را دارد و می توانند فرزند سالمی تربیت کنند .

از نظر روانشناسان بهترین سن ازدواج چه سنی است ؟

از نظر روانشناسان وقتی که دختر و پسر وظایفی که خانه عهده دار هستند به ستی انجام می دهند و خودشان تمایل به ازدواج دارند بهترین سن ازدواج است . یعنی دختر و پسر معنای تعهد داشتن را میدانند .

بهترین سن برای ازدواج آیا فاکتوری مهم برای موفقیت زندگی است ؟

بله ، زیرا ازدواج سن کم یعنی اوج خامی و بی تجربگی است و احتمال شکست ازدواج افزایش می یابد . سن لا هم احتمال عدم موفقیت زیاد است زیرا از یک سنی به بعد دیگر شور و هیجان و حوصله ای برای تشکیل زندگی وجود ندارد .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره روانشناسی و خانواده خدمات متنوعی را زمینه مشاوره آنلاین قبل از ازدواج به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .

منبع : Best Age to Get Married: What Math Tells Us

بهترین سن برای ازدواج موفق چیست؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۷:۴۱ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)