مشاوره روانشناسی بی خوابی مشاوره روانشناسی بی خوابی .

مشاوره روانشناسی بی خوابی

چگونه می توان به عشق دو طرفه رسید؟

۵٫۰
۰۱

عشق دو طرفه یعنی هر دو طرف بییغ به یکدیگر عشق بورزند. عشق دو طرفه یعنی هرکدام دیگری را مانند وجود خود دوست بدارد. لذت عشق دو طرفه توصیف نمیگنجد. این دوسن زودتر به تفاهم میرسند. منافع مشترک دارند. اصلا منافعی را نظر میگیرند که به نفع طرف مقابل هم شد. سلایق و علایق معشوقشان آشنا هستند. حساسیتهای روحی هم را میشناسند. ترجیح میدهند از برخی خواسته های خود صرف نظر کنند زوجشان خوشحال تر شد. اما این عشق زی آفت هایی هم دارد. رسیدن به دوست خوب و عاشق مهم است اما نگهداری از این عشق مهمتر. این رابطه همانق که عمیق است به همان اندازه نیز نگهداری از آن سخت است. چون روح و روان عاشق حساس و دلش نازک است. کوچکترین آسیب بر روی این ظرف بلور چنان اثری میگذارد که ممکن است آخر عمر فراموش نشود.

چه کنیم از این موهبت آخر عمر بهره ببریم؟ چطور میتوانیم از این رابطه محافظت کنیم؟ اول اینکه شک و تردید به دل راه ندهیم. به محبتهای او اعتماد داشته شیم. حساس نشیم. یادمان شد ما مالک او نیستیم. روحش را آرام و آزاد بگذاریم بتواند به راحتی دوستمان بدارد. کسانی را که او دوست دارد ماهم دوست بداریم. به علایقش احترام بگذاریم. برای اعتقاداتش احترام قائل شویم حتی اگر آنها مخالفیم. اگر مورد مسئله ای تردید داریم حتما یک نفر بیطرف مشاوره نماییم. کسی که نسبت به موضوع اشراف کامل دارد. روانشناسی عشق حفظ آن به ما کمک میکند. مرکز مشاوره خانواده و روانشناسی آویژه آرزوی عشقی دائم و دوطرفه برای شما دارد.

علائم عشق دو طرفه

علائم عشق دو طرفه واضح و روشن است.

 • تفاهم
 • ک متقابل
 • به زن نیاوردن کلمات آزار دهنده از هردو سو
 • به دنل خوشی ها و لذت های یکجانبه نبودن
 • پی منافع شخصی نبودن
 • دلتنگ شدن برای هم
 • زگی داشتن برای هم
 • از حرف های هم کسل نشدن
 • پی شاد نمودن هم بودن
 • بی توقع بودن از هم
 • برای موفقیت هم تلاش کردن
 • پی نقطه ضعف های هم نبودن
 • کارها هم مشورت کردن
 • برای پیشنهادهای هم فکر کردن
 • برای خانواده های هم احترام قائل شدن

علائم عشق دو طرفه رفر و پندار هرکسی مشخص است. از دیگر علائم عشق دو طرفه این است که حتی به شوخی به هم طعنه نمی زنند و به ضرر هم راضی نیستند.

چگونگی عشق دو طرفه

چگونگی عشق دو طرفه به این ترتیب است: وقتی دو نفر همدیگر را برای اولین ر میبینند روح و روان آنها تغییر محسوسی بوجود می آید. قلبشان به تپش می افتد. نگاهشان برای چند لحظه به هم گره میخورد. این نگاه کمی طولانی تر از معمول میشود. پس از آن هردو به نوعی میخواهند ارتط کلامی برقرار کنند. یا برخی رفرهای خاص او را متوجه علاقه خود میکنند. مثلا دنل کردن نگاه. دور وبر او چرخیدن. مادام کنار او بودن و شرم داشتن برخی مواقع. چگونگی عشق دو طرفه طرز نگاه، طرز صحبت و رفر کاملا مشخص میشود. اگر دو نفر عاشق هم شند و شما آنها را ببینید دقایق اول متوجه خواهید شد.

برخی اوقات نیز مسفانه عشق دو طرفه واقعی نیست. این ابراز و تظاهر به عشق برای بدست آوردن موقعیت خاص یا برای مسائل مادی است. شاید طرف مقابل آخر عمر هم متوجه نشود. چون اینگونه افراد برنامه ریزی و مهارت به طرف مقابل نزدیک میشوند. اینگونه افراد طعمه خود را از میان افرادی که نقطه ضعف خاصی دارند یا خیلی ساده دل هستند انتخاب میکنند. حال که صحبت از طعمه شد، بهتر است مواردی را یادآوری کنیم. برخی جوانان دنیای مجازی برای کسانی که چاق و مسن هستند دانه میریزند. چون از روی پروفایل ها و عکسهایشان متوجه موقعیت آنها میشوند. مانند اقامت کشورهای خارجی، ثروتمند بودن و غیره.. تعریف و تمجید و زنی شیرین روح و احساسات آنها را به زی گرفته و سواستفاده میکنند. مسفانه این رابطه دوام زیادی ندارد. چون رسیدن به موقعیت یا خواسته هایشان او را رها میکنند.

ساخت عشق دو طرفه

ساخت عشق دو طرفه را از چند جنبه بررسی میکنیم. اگر عشق شما یک طرفه است: یا طرف مقابل شما را میتواند بپذیرد یا اصلا نمیخواهد بپذیرد. یا شما کفو و همسطح است یا از یک یا چند جنبه شما کفو نیست. اگر طرف مقابل شما را حدی میپذیرد ممکن است شما بتوانید او را عاشق خود کنید. ابراز عشق، محبت بی شائبه و جلب احترام و اعتماد او. اگر اصلا نمیخواهد شما را بپذیرد بررسی کنید و دلیل آن را بیابید. اگر این دلیل قابل تغییر بود سعی خود را بکنید. اما اگر قابل تغییر نیست سعی شما بیهوده است. بحث ساخت عشق دو طرفه اگر شما کفو و همسطح است جای امیدی هست. اگر کفو و همسطح نیست حال از نظر زییی، سن و سال، اقتصادی و اجتماعی، عاشق کردن او ممکن است ناامید کننده شد.

عشقهای یکطرفه معمولا کسی که عاشق است ید مهارت بسیار زیادی داشته شد. این رابطه معمولا به فدا شدن عاشق می انجامد. بطور کلی وقتی میتوان یک عشق دو طرفه دلپذیر داشت که نگاه اول هر دو برای هم دلپسند واقع شوند. غیر این صورت عاشق کردن شخص دوم تلاش و از خود گذشتگی فراوان میخواهد. دیده شده کسی خواسته طرف مقابلش را عاشق کند وقتی به نتیجه نسب مطلوبی رسیده خستگی مواجه شده است. متوجه شده است تلاشش مقابل به دست آوردن دل او لذتی را که میخواسته به او نمیبخشد. نتیجه ه دادن احساسات، وقت و شعور است.

عشق دو طرفه حقیقی

عشق دو طرفه حقیقی به این معنا نیست که چشم بسته عاشق شویم. اگر قلبمان برای کسی تپید تدبیر به او نزدیک شویم. طرف مقابلمان را بسنجیم. آیا او مناسب ما هست؟ آیا میتوانیم کنار او یک عشق دو طرفه حقیقی داشته شیم؟ یا کنار او بودن، جز خاطره یک شکست تلخ چیزی برایمان نخواهد داشت؟ بیاندیشیم و خود را بیجهت نیازاریم. برای کسی ارزش عاشق شدن قائل شویم که او هم به سوی ما تمایل داشته شد. احساسات وقتی زی هستند که همراه شعور به کار گرفته شوند. عشق حقیقی که از جانب دو طرف شد مانند سواری گرفتن از اسبی است که یورتمه میرود. آرام و دلنشین که سواره، نگران افدن از روی اسب نیست.

راه رسیدن به عشق دو طرفه

راه رسیدن به عشق دو طرفه بهره گیری از علم روانشناسی و مهارت های زندگی است. بهره گیری از عقل و هوش. راه رسیدن به عشق دو طرفه احساس میخواهد و یک قلب پاک و بی آلایش. قلبی که برای کسی میتپد که لااقل او را دوست بدارد. این راه برای کسی هموار تر است که به خود احترام بگذارد. از خود یک موجود بی تدبیر نسازد که ذهن و شعور خود را زیر سوال ببرد.

به دست آوردن موفقیتهای زیاد طرف مقابل را شیفته خود کند نه التماس و اشک و آه. آدم ضعیف و بی تدبیر را کسی لایق عاشق شدن نمیداند. کسی که برای غرور و شخصیت خود احترام قائل میشود ناخوداگاه احترام دیگران را نیز برمی انگیزد. خودمان را دوست بداریم بهتر دوست داشته شویم. خودمان را، اعتقادمان را و علایقمان را. برده عشق نشیم، عشق را بنده کنیم و از زییی هایش لذت ببریم.

سوالات متداول

آیا عشق های دو طرفه آخر عمر رفر رمانتیک قی میماند؟

خیر شاید آن شور و هیجان و بیان احساسات روزمرگی ها کمرنگ شوداما دوست داشتن قلبی معمولا قی می ماند مگر از یکی از آنها رفری سر بزند که عث سردی شود ولی ز هم ته مانده عشق کار خود را میکند.

آیا عشقهای دو طرفه نیز منجر به جدایی میشود؟

بله چون توقعات معمولا اینگونه موارد بیشتر میشود. احساس مالکیت پدید می آید و این حس عث دست و پا گیر شدن میشود و ممکن است به جدایی ختم شود.

کدام عشق پایه های مستحکم تری دارد؟

عشق غرق شدن یا و دوست داشتن شنا کردن یاست. دوست داشتن منطقی و عقلانی که براساس شناخت متقابل پدید می آید ماندگارتر و همیشگی تر است عشق های هیجانی.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز

هدف مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات روانی، افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خانواده به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: You Can Be in Love On Your Own…But a Mutual …

چگونه می توان به عشق دو طرفه رسید؟

از

09353000102

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۱:۳۷ توسط:مشاور تلفنی موضوع: نظرات (0)